C.B. Strike - Volání kukačky (série)

The Cuckoo's Calling

The Cuckoo's Calling

Krimi / Drama

Velká Británie / USA, 2017, 2 h 54 min (Minutáž: 58 min)

Komentáře uživatelů k sérii (23)

Chvílemi jsem měla pocit, že tu knihu před sebou vidím natočenou. To je asi nejvyšší pochvala, kterou můžu udělit a že to nepíšu často. Seznámení Cormorana a Robin na výbornou, topmodelka a její byt, spousta scén i jednotlivých střípků, všechno skvělé (proč? Když máte tak dobrou předlohu, musel by to fakt někdo hodně zvrzat). Samozřejmě jsem doufala, že Toma Burka nechají do role ještě víc zarůst (do fáze 'medvěd'), pošlou na chvilku na vykrmení do amerických mekáčů a ještě ho v maskérně lehce postaří, ale tak člověk nemůže zhmotnit všechny představy, že jo... Stačilo, že mezi hlavní dvojicí je ta správná chemie a že se to celé odehrává v milovaném Londýně. Pojďme do Hedvábníka!!!(14.9.2017)

Jsem moc rád, že se filmují knížky. které jsou kriminálními bestsellery ( Adler Olsen, bo ,,Rowling - Gailbraight ), v případě prvního zmiňovaného jsem přelouskal tři první knihy, než jsem přesedlal na filmové zpracování. Volání kukačky měl několikrát v ruce a zároveň obrovský problém se do knihy začíst. Za to necelé tři hodinky, produkce BBC a Tom Burke s Holiday Grainger mě přesvědčili, že po žádné další knížce s touto tématikou již sahat nemusím, nebudu se trápit a zároveň nepřijdu o zajímavé případy. Budu zkrátka pozorovat tyhle dva ufouny v jízdě a pátrání v dalších zamotaných příbězích. Moc mě to baví. Jen tak dál.(3.8.2018)

Od začátku až do konce jsem se nedokázal rozhodnout, jestli mi Tom Burke sedí nebo ne. Naopak zcela jasno jsem měl od prvního záběru o Holliday Grainger - je to nejvíc sexy kočka poslední televizní dekády. Přesně tyhle typy baštím. A k seriálu - nebylo to tak napínavé, jak jsem čekal, ale způsob a tv zpracováni vyhovovaly. Dobrá hudba, pěkná kamera. Prostředí smažek mě nikdy moc nebere. Doyla jsem nepoznal!(19.9.2018)

Rutinní britská kriminálka, v níž se objevují snad všechny detektivní a vyšetřovací klišé, včetně závěrečného „zvratu“. Nudná učebnice.(8.2.2018)

Fajn detektivka z Británie.(10.2.2018)

Čekal jsem něco vyloženě skvělého, ale zatím mě první série nepřesvědčila o tom, že se jedná o něco výjimečného. Z hlediska budování postav je to velmi dobré, ale z hlediska detektivního mi to přišlo takové celkem průměrné s tím, že to rozuzlení má svoje mouchy. Ale přesto jsem zvědavý na pokračování.(2.4.2018)

• Wormboy

Ako divak nedotknuty Rowlingovej predlohou, som v zasade nevedel, co mam cakat. Dostal som priemernu detektivku v podpriemernom spracovani, ktore viac ubijalo a nudilo, akoby ma drzalo v napeti z dalsieho vyvoja...A nesympaticky "hrdina" tomu tiez velmi nepomohol.(19.3.2019)

Detektivní rutina bez správné britské atmosféry s obrovským počtem postav, kvůli nímž je to celé roztahané na tři epizody s nijak šokujícím finále. (nejlepší epizoda - 1x03)(13.5.2018)

Za mě osobně nezajímavý přínos. Robert Rowlingová možná dokáže napsat dobrou detektivku, o tom se časem asi přesvědčím třeba i sám, ale v rámci zpracování do televize už je to trochu bída. Chápu, že si to najde své fanoušky, pro mě to spíše byla necharakterní směsice příběhu, který mě nedokázal nijak zaujmout. Což je takový ta důležitá věc proto, aby to člověk dokoukal. U mě se toto přesně nestalo. Možná moje škoda. Nevím. Nicméně do budoucna pro mě zbytečně ztracený čas s dalšími sériemi.(6.1.2018)

BBC opět nezklamala a dodala další parádní detektivní minisérii, tentokrát adaptaci Rowlingové, jejíž předloha je mimochodem skvostná... a taky docela tlustá. A jelikož jde o seriál, adaptace naštěstí dopadla skvěle, sice s několika drobnými změnami, ale co na tom (obzvlášť, když jsem to poprvé a zatím naposledy četl v době, kdy kniha vyšla). Atmosféra fajn, režie skvělá, hudba skvělá, scénář propracovaný, Holliday Grainger je nádherná a naprosto okouzlující a Tom Burke naštěstí nezklamal. Strika jsem si sice představoval o něco staršího (což nejspíš i je), ale tendlecten mušketýr ho zahrál naprosto parádně A jak už to tak u britských seriálů chodí, dokonalé herectví tady předvádějí naprosto všichni. A jak je dobrým britským zvykem, seriál je propracovaný v každém detailu a skvěle se na něj dívá. A fakt to utíká, u Rowlingové prostě nuda nehrozí. Vynikající adaptace, těším se na Hedvábníka a doufám, že se natočí všechno, protože Strike se skutečně povedl po všech stránkách. A podobně jako v případě Luthera nebo Wallandera má i Cormoran vizuálně zajímavou znělku s nádherným hudebním podkresem. 95% - něco mi totiž říká, že případ č.2 bude ještě o něco lepší.(13.9.2017)

Knížka bavila hodně, tahle minisérie si jí v pohodě vyrovná. Rowling si to dobře pohlídala, obsazení přesné (ikdyž Burke je na můj vkus až moc velký sympaťák) a chemie mezi Cormoranem a Robin funguje na výbornou.(16.6.2018)

Pekne natočený, do troch dielov natiahnutý prípad pre Angelu Lansburyovú.(11.2.2018)

Pekný úvod. Aj bez toho, aby som prečítala predlohu. Čítať detektívky ma nebaví, ale kvalitne natočenú si pozriem vždy. Toto je z tej lepšej sorty. Pre mňa dokonca príjemnejšie ako Sherlock. Postavy sú prirodzenejšie a celé to nesie na sebe taký upokojujúci Londýnsky smog. 5*(12.7.2018)

Velmi podareny britsky kusok. Tom Burke je v roli uveritelny i so svojim "hendykepom" ;) Cim to je, ze prakticky kazdy jeden serialovy, knizny, ci filmovy detektiv ma jedneho zo svojich demonov vzdy alkohol? Divacka atraktivnost, ci jednoducha statistika v ramci tohoto povolania? ;) Kazdopadne najviac mi imponovala podarena a herecky presvedciva Holliday Grainger. Dnes si asi pozriem dalsie dva diely noveho pripadu. Odporucam. Prijemna a inteligentna jednohubka.(8.11.2017)

Knížku jsem četl a docela jsem se obával, jak dopadne její adaptace. Musím však říct, že dopadla daleko lépe, než jsem čekal. Televizní minisérie příběhu sluší víc, než kdyby šlo o celovečerní film do kina. Je to příjemná detektivka ze staré školy, role jsou rozdány na tělo a Rowlingová nemusí ronit slzy, že jí někdo pokazil knihu. Velmi fajn. Velké plus za titulky na začátku, které mi připomněli klasické anglické detektivky.(14.1.2019)

Idem byť pozér - na rozdiel od seriálu je predloha (ktorú som čítal, no som to frajer) v dávkovaní a spájaní stôp oveľa šikovnejšia a darí sa jej udržať napätie prakticky do konca. Čo tu v prvom rade treba pochváliť je ústredné duo, ktoré je sympatické, prirodzené a hoci nejaké "milostné" iskrenie medzi nimi je tam skôr nasilu, chémia medzi nimi funguje. Ďalšie prípady si isto pustím.(13.1.2018)

Toto je proste geniálne. 92%(23.8.2018)

Příjemná podívaná, člověk z toho sice nepadá na zadek, ale velmi silné 4 hvězdičky.(7.11.2017)

Rozhodne lepšie spracovanie ako Prázdne miesto, ale aj tak to trpelo nedostatkom času. Zrovna pri detektívke by som si želala, aby mala aspoň 5 dielov a človek videl, ako sa postupne zaplieta dej a buduje napätie. Neviem, či mali tvorcovia obmedzený rozpočet, a preto museli tvorcovia veľa škrtať, ako sa to žiaľ stáva, alebo si mysleli, že toto bude stačiť. Pozerala som to s priateľom, ktorý nečítal knihu ako ja a na konci sa spýtal: "A ako vedel, že to bol zrovna on? Ako vedel, čo robil?" Pri vysvetľovaní som zistila, koľko dôležitých súvislostí sa vynechalo. Minútové dialógy, poprehadzované scény, celkovo sploštený dej. A chcelo by to viac strihu, statických záberov, atmosféry, niečo na Fincherov štýl :) Kniha bola obrovská krásna skladačka, kde všetko pekne zapadalo a malo svoj poriadok. Na druhú stranu - herci výborní, celkom príjemný soundtrack a dobrý výber prostredia. Celkom sa bojím, ako dopadli ostatné dve spracovania, keďže majú iba po dva diely. Za mňa tak 3,5*.(1.12.2018)

Špička v žánru. Vše do sebe zapadá a nic nepřečuhuje. Oproti předloze zjednodušeno (vypadl rapper a několik dalších zbytečností) - což pomohlo plynulosti. Akční scéna jen jedna, ale zato realistická! Navíc motivace vraha je zde přehlednější a uvěřitelnější než v knize.(18.11.2017)

<< předchozí 1 2