C.B. Strike

• Velká Británie Strike (více)
TV spot
Velká Británie / USA, (2017–2022), 14 h 48 min (Minutáž: 58–60 min)

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Tom Edge, Ben Richards

Holliday Grainger, Tom Burke, Kerr Logan, Killian Scott, Siân Phillips, Ben Crompton, Martin Shaw, Leo Bill, David Avery, Tara Fitzgerald, Fern Deacon (více)

Série(5) / Epizody(15)

Strhující dramatický seriál C.B. Strike je inspirovaný úspěšnými kriminálními romány od autorky Harryho Pottera J.K. Rowlingové, vydané pod pseudonymem Robert Galbraith. Příběh se soustředí na Cormorana Strikea (Tom Burke), který na vojenské misi v Afghánistánu přišel o kus pravé nohy a vrátil se z války domů, aby si založil soukromou detektivní firmu provozovanou v maličké kanceláři v londýnské Denmark Street. Přestože si z Afghánistánu odnesl těžké zranění i jizvy na duši, jeho mimořádné schopnosti i zkušenosti vyšetřovatele vojenské policie se ukáží jako klíčové pro vyřešení tří složitých případů, na něž je policie krátká. V pátrání po stopách mu pomáhá Robin Ellacottová (Holliday Graingerová), která pro Strikea začne pracovat jako dočasná asistentka a záhy je pohlcena jeho vyšetřováním, stejně jako detaily z detektivovy zářné, ale ponuré minulosti. (Cinemax)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (7)

Volání kukačky (2017) (S01)

Velmi podareny britsky kusok. Tom Burke je v roli uveritelny i so svojim "hendykepom" ;) Cim to je, ze prakticky kazdy jeden serialovy, knizny, ci filmovy detektiv ma jedneho zo svojich demonov vzdy alkohol? Divacka atraktivnost, ci jednoducha statistika v ramci tohoto povolania? ;) Kazdopadne najviac mi imponovala podarena a herecky presvedciva Holliday Grainger. Dnes si asi pozriem dalsie dva diely noveho pripadu. Odporucam. Prijemna a inteligentna jednohubka. ()

Epizoda 1 (2020) (S04E01)

Zaujimavy otvarak a i zmeny, ktore nastali v zivotoch nasej detektivnej dvojky. Pripad s uskrtenym dievcatom vyzera zaujimavo. Zostupovat v noci do rokliny, nie je nic moc. :) ()

Neklidná krev (2022) (S05)

Pomerne zaujimavy, hoci pre niekoho utahany a nudny pripad z minulosti, ktory zaverecna seria prekvapivo uzavrie. V tomto seriali sa mi paci i romanticka linia medzi detektivnou dvojkou a kludny, britsky storytellingovy, intelignenty styl. Kto ste zvyknuty na dynamicke akcne kriminalky, neocakavajte to i tuna. Utla bleducka Holiday Grainger i zemity, ale ubity Burke, su obaja vyborni. Odporucam. 70% Nadpriemer. ()

Epizoda 1 (2022) (S05E01)

Starsia, ale vykonna a stoicky neutralna posila v detektivnej kancelarii obcas vycari uskrn na tvari. Starsi pripad ma moc nezaujal, pretoze som uz videl mnoho dokumentov, ci filmov s podobnou temou, uvidime ako sa s tym tvorcovia vyhrali. Mierny nadpriemer. ()

Epizoda 2 (2022) (S05E02)

Klasicke kvalitne vypocuvanie svedkov, peso a od dveri k dveram...par spomienok a par novych stop. Lepsie ako predosly diel. 70% ()

Epizoda 3 (2022) (S05E03)

Prva polovica deja patri do Cormoranovho osobneho zivota, konkretne spateho s jeho nahradnou matkou. To je ta, znacne dlha, dramaticka cast epizody. Divacky atraktivnejsia, totiz detektivna, priniesla pre mna len dva svetle momenty. Jeden, ked ozraty Cormoran mladej idealistke odpoveda "nekorektne" a nevyberavo a druha, ked vedie pomerne zaujimavy "vysluch" s podozrivym v psychiatrickom zariadeni. Ano, zaver to trosku vytiahol, ale i tak, slabsia epizodka. Este bol celkom vtipny "annoying dildo call" spolupracovnika v detektivnej agenture pred starsou kolegynou. :) ()

Epizoda 4 (2022) (S05E04)

"Sending you picture of his penis, what a waste of a stamp." mi skoro hlava vybuchla. :D Pat ako chapava starsia kolegynka riadne zabila. :) Inak prekvapil ma povodca vrazd a ten pohlad....uuuuh az som sa striasol, odteraz si vsetko kupujem zabalene a sam. :D Vyborna cast a zaver kriminalneho pripadu. ()