Ivan Najdenov (Viktor Choriňak), celkom obyčajný mládenec, sa náhodou prenesie zo súčasnej Moskvy do fantastickej zeme Belohorie. V tomto paralelnom svete žijú hrdinovia ruských rozprávok, kúzla sú prirodzenou súčasťou ich života a problémy sa riešia súbojmi s bohatierskymi mečmi. Na svoje veľké prekvapenie sa Ivan ocitne priamo v centre súbojov svetlých a temných síl. Zatiaľ mu ale nie je jasné, prečo má v týchto dramatických udalostiach zohrať hlavnú úlohu práve on. Všetci totiž veria, že on jediný dokáže ukončiť zničujúcu vojnu dvoch znepriatelených svetov. (TV JOJ)

Necrotongue

Myslel jsem si, že se budu dívat na fantasy, ale šlo spíše o pohádku říznutou až příliš jednoduchou komedií. Vliv společnosti Disney byl, bohužel, až příliš patrný, otravoval mě i neruský soundtrack, ale co nadělám. Ivan byl přijatelně nablblý, Kostěj dostatečně Nesmrtelný, Vasilisa příjemně dekorativní, Baba Jaga patřičně zapšklá a vodník kvalitně nahradil Jar Jara Bingse. Nebudu se tvářit, že jsem se u filmu nebavil, jen jsem měl často dojem, že tvůrci nemuseli v oblasti humoru tolik tlačit na pilu, a byl bych za větší podíl ruského vlivu a za méně shrekovin. / Poučení: Když ti někdo podá pomocnou ruku, neječ.  3*+ ()

ArsenalEagle

Ruská fantasy pohádka, která si mě naprosto získala svým neortodoxním parodickým humorem. Dlouho jsem se nahlas nenasmál, jako právě u Bohatýra. Ivan je sice dement, ale má své záchvěvy geniality a jeho druzi jsou chodící zábava. První dojem je na plný počet. ()

blackrain

Musím říct, žetohle ruské fantasypro mě bylo velké překvapení a ještě větší překvapení bylo, že je pod tím podepsaný i Disney. Fajn nápad a osvěžení. Kostěj Nesmrtelný je opravdu nezapomenutelná postava. Akční scény byly moc dobře promíchané s těmi humornými. Tohle mi sedlo. ()

slunicko2

Ruské byliny ve zcela novém hávu pod patronací Walt Disney Pictures - no nekup to. 1)  Jsou tu Kostěj Nesmrtelný rozčtvrcený a přesto živý, baba Jaga a pádící chaloupka na kuřích nohách, netradiční vodník, Vasilica zakletá do žáby či vskutku hrůzostrašný drak Gorynyč. Kdo by odolal? Syn Ilji Muromce putuje Bělohořím spolu s uvedenými postavami a k tomu hrají anglické písničky._____ 2)  Škoda, že spousta vtipných nápadů se v kapku nesmyslném ději trochu rozplývá._____ 3)  Ruská verze filmového postmodernismu, kdy tradiční dobro a zlo je pomícháno a postavy žijí svébytným na legendě a tradici nezávislým filmovým životem, nabízí styl amerických fantasy s nezaměnitelným ruským šmrncem._____ 4)  Filmem prolínají popové anglické songy 70. a 80. let. Ruská písnička se objeví až pod závěrečnými titulky._____ 5)  Zaujala mě pěkná pointa v posledních deseti sekundách._____ 6)  Zatímco anglické pověsti o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu zná u nás díky četným filmovým zpracováním skoro každý, se znalostí ruských pohádkových reálií to bude horší. Přikládám tedy malou pomůcku._____ 7)  Okénko do ruských bylin. Bohatýr - богаты́рь zhruba odpovídá anglickému rytíři. Měli svůj kodex cti. Muromec byl proslulý svou duchovní i fyzickou silou a čestností. Ilja Muromec byl šéfem bohatýrů zakladatele Kijevské Rusi knížete Vladimíra a ochraňoval jeho knížectví před nájezdy Tatarů. Jako jediný z bohatýrů byl kanonizován pravoslavnou církví._____ Kostěj - Коще́й Nesmrtelný je Muromcův protiklad._____ Čarodějnice Baba Jaga žila v mobilní chaloupce na kuřecích pařátech a k lidem měla ambivalentní vztah - některé žrala, jiným pomáhala._____ Drak Gorynyč je antipodem šéfa slovanských bohů Peruna._____    8)  Mé oči upoutal 27letý milý i když kapku přesvalený Viktor Choryňak (Ivan). ()

hygienik

Som sklamaný. Trikovo fajn, dejovo bieda. Ruské mi na tom okrem mien a rekvizít neprišlo takmer nič. Skrátil by som to minimálne o pol hodinu. Taký skvelý námet vyšiel takmer navnivoč. ()

IceQueen

Čistokrvná ruská rozprávka a podľa toho aj hodnotím. Nič jej nechýba - dobro vs zlo, láska, kliatba, morálny vývoj hrdinu, rozprávkové postavy, roztomilý humor a nevyhnutný hepáč. ()

M.i.k.e

ruská pohádka od Disneyho?Zvláštní představa,ale ono to překvapivě funguje.Je to sice blbina,místy moc smysl nedávající,ale zábavná a slušně udělaná.Na ruský film má navíc sympatické obsazení a samozřejmě tu nechybí baba jaga letící v sudu,bohatýři,chaloupka na muřích nožkách a Kostěj Nesmrtelný...70% ()

C0r0ner

Píčovina to tedy byla solidní, to se musí nechat, ale jelikož mám takovéto výtvory rád a místy to byla fakt slušná sranda, nezbývá mi než přidat čtvrtou hvězdičku. Rusové v posledních letech natočili pár dobrých kousků a já doufám, že v tom budou pokračovat. 80% ()

dubinak

Kéž bysme i v Česku měli takhle vymakaný pohádky. Popsala bych to jako takový prdlý pokus o parodii na ruské legendy a mytologie a koneckonců i na pohádky obecně. Je to šmrcnuté o nenásilný humor, který ve většině případů funguje, má to originální koncept a mixuje to dva odlišné světy úspěšnou metodou zapojování moderních aspektů. Plusové body to má samozřejmě za efekty a kulisy. Rezervu si ale ještě nechávám pro další díly. ()

pakobylka

"Poslední bohatýr" disponuje postavami a rekvizitami ruských pohádek, ale to je asi tak všechno. Pokukování po disneyovských způsobech mu evidentně nesvědčí - ruské duše nemá ani co by se za nehet vešlo a o pohádkové atmosféře si může nechat leda tak zdát. Je ale pravda, že ve výsledku není TAK špatný ani TAK zmatený jako jeho úvod, který se odehrává ve zrychleném rytmu 21. století. Pohádková říše zvaná Bělohoří je vyvedena v docela pěkných pohádkových barvách - a její obyvatelé jsou taky nadmíru malební, jenom si nejspíš neopatřili to správné pohádkové kouzlo, které by jim vdechlo život a dodalo tak jejich dobrodružství iluzi opravdovosti a upřímnosti. Akční scény celkový dojem spíš zhoršují - jak už se stalo nepěkným novodobým zvykem, jsou nasnímané pěkně zblízka - tak, aby divák viděl jen nepřehlednou změť těl, případně zbraní. Nakonec jsou to moderní moskevské mrakodrapy, které jsem si z celé pohádky zapamatovala nejvíc ... stojí si patřičně hrdě, na hony vzdálené ruchu velkoměsta, a ze své výše shovívavě shlížejí dolů na bláhové lidské hemžení ... jenomže to nejspíš nebude výsledek, kterého mělo být dosaženo ... 2,5* ()

zette

Vubec jsem netusil do ceho jdu. A po prvnich peti minutach jsem myslel, ze to vypnu. Pak se to ale rozjelo a byla to jizda az do konce. I kdyz ten zaver uz byl trochu pretazeny... Pokud to budu vnimat jako moderni pohadku, tak uspela na jednicku. Pekny scenar, akce a hlavne humor. Bavilo me to. ()

dr.fish

Občasné dobré nápady nemohou zakrýt, že se jedná o totální hovadinu. Bývalo by bylo lepší vzít to vážně a natočit opravdový příběh o bohatýrech a ne blbinu s americkejma písničkama a hrdinou-slizounem, který neví která bije. Je to američtější než americká pohádka. Tohle opravdu ne. A mohlo to být dobré...40% ()

rasttea

Odkojená Babou Jagou, Kostějem Nesmrtelným, Krásnou Vasilisou, Iljou Muromcem, mě to potěšilo. Mix Mrazíka, vizuálu okopírovaného z GOT a klasická linka střetu současnosti a pohádkového světa vůbec ale vůbec nevadil. Bylo to provedené tak, že mě nic neiritovalo, nic nechybělo, nic nepřebývalo, mělo to humor, vtip, pěkný vizuál, příznačný soundtrack. Potěšilo a příjemně překvapilo. Je otázkou, co udělali s příběhem v dalších dvou pokračováních.... ()

Johnny.ARN

Ruská bylina, ktorá ma ale nijak extra nenadchla. Spracovanie pekne, ústredna dvojka nadpriemerne sympatická, preto sa na to dalo dívať. Chválim ale to, že si neuleteli, vo všetkých smeroch. 3 z 5 ()

noriaki

Čekal jsem epickou fantasy, jenže ona je to spíš pohádková komedie. Člověk zvyklý na hrůzy typu Řachanda, nebo na Saxánu a Lexikon kouzel asi mávne rukou, ovšem tahle kombinace se dá natočit dobře. Rusům to vyšlo tak na horší jedničku. Scénář celou dobu balancoval na hraně trapnosti a i když se občas povážlivě zapotácel, na špatnou stranu nikdy nepřepadl. Některé vtípky jsou opravdu výborné. Ty méně podařené jsou zase skvěle zahrané. Konstantin Lavroněnko mluví sám za sebe a kupodivu mi sedl i drzý floutek Viktor Choriňak. No a na východoevropskou Alicii Vikander je radost pohledět. Jak už kdosi zmínil, Poslední bohatýr opravdu připomíná Hvězdný prach. Nemá jeho vycizelovanou preciznost, ale je stejně nápaditý a osvěžující. Takových filmů není nikdy dost. ()

LEGACY

Musím se přiznat, že Velikonoční svátky mě zatím nezastihly v té nejlepší náladě, a tak když se mu dostane zkouknout něco ztřeštěného, kde se vědomě vtipy kroutí až to občas pěkné není, jsem vlastně pro. Ruské motivy beru, příroda, magie, bytosti vše cekem obstojné. Potřeba rovněž pochválit technickou stránku filmu, za další takový bych se asi i přimluvil. ()

Autogram

Moderná rozprávka sa dá urobiť aj tak, aby to nebolo trápne, ani nudné a malo to nápad. Spústu nápadov: slabších, lepších a veľa perfektných. Určite svoje urobil aj viditeľne štedrý rozpočet a tak updateovanie starých ruských rozprávok má šmrnc, spád a zmysluplný dej. Až na úvodné akčné scény je to jednoducho perfektná zábava s bohatiermi a bohatierkami, čarodejníkmi, vodníkmi, žabami a Rickom Astleym. –––– Kostej, Kostej, vezmi ma so sebou. Ukážem ti super veci z môjho sveta: fyziku, chémiu a kalašnikov. –––– Kto je tamto? – Neviem. Nejaká žaba. ()

ghatos

Poměrně dost zábavná týmovka tradičních ruských pohádkových postav nejen v jejich světě, ale i v tom našem. Má to slušnou výpravu, moderní look...a dokonce i zvrat po titulcích :) . 68%. ()