Noví mutanti

• Nový Zéland

Horor / Sci-Fi / Akční

USA, 2020, 95 min

• Jeoffrey

A mě se to zrovna moc nelíbilo! Horor, X-mani, příběh se silnou romantickou linkou, napětí? Tohle tam prý má být, ale já to tam nikde nenašel. Horor, kde se nebojím! X-mani, kteří mi tu působí spíš seriálově, než že by měli patřit na filmové plátno a ani to tu nefunguje, protože toho prostoru ve filmu vlastně nikdo až tak moc nemá. A pak romantická linka, které jsem neuvěřil, chemie mi nefungovala a celé mi to tam přišlo spíš jen tak nějak vecpané. No a napětí? Ke konci - možná - trochu... Takže já si zase stojím za tím, že se tohle nepovedlo a ani nechci pokračování, nebo si to někdy v dohledné době pustit znovu... 3/10(8.9.2020)

Tak taková katastrofa, jaká se tomu zvěstovala, to neni a ještě ještě je to lepší než Dark Phoenix. Ale popořadě, nejprve bych měl asi pochválit ten nápad, šoupnout určité mutanty do "léčebny" a postupně je děsit, jejich nočními můrami a některé tedy sou. Asi nejlepší děs má Illyana, ta má totiž smajlíky, které namluvil........Marilyn Manson ??? Wow tak to je tedy něco a je škoda, že tady neměli víc prostoru, ale i takový svatý otec od Rahne, má tu správnou dávku....zvrácenosti. Roberto to má taky pěkný, ale hrozně krátký a to je škoda, u Sama to neberu jako noční můru, ale spíš něco s čím se ta postava musí vyrovnat a odpustit sama sobě. Ale nejslabší to má hlavní představitelka, ta má nic neříkající velkou CGI obludu, která postrádá jakýkoliv smysl a podstatu noční můry. Spíš se tam měl objevovat její otec a děsit ji a dávat ji to za vinu, což by mělo lepší dopad na tu postavu a i mně by tak Daniell přišla sympatičtější, protože by se tak musela postavit svému strachu. Ale tohle neni doslova horor, má to hororové prvky, ale neni to horor, byť pár drsných scén se zde najde, ale v budoucnu bych i rád viděl něco hororového s mutanty. A objeví se tady i klasická klišé, které však nerozehrávají takovou emoční linku, jakou by si tvůrci představovali, ale film tak dobře utíká, byť ve finále začne nudit. A byť je to lepší než Dark Phoenix, zabitý potenciál, otravné klišé a závěrečný bubák o ničem, to posílají do tří hvězdiček.(10.9.2020)

Noví mutanti sú tmavým filmom, predovšetkým sú ale filmom šedým, totiž tak priemerným, ako sa len priemerným dá byť. V podstate ma na nich nič neštvalo, občas možno slabšie dialógy, ale ani v jednom momente nemajú šancu asi nikoho ničím ohúriť. Výborne by fungovali ako pilot tv seriálu, pretože ako slušný tv výrobok aj vyzerajú a skončia v tom najlepšom, kedy by ste chceli vedieť, čo príde ďalej. No a možno nepríde už nikdy nič, pochybujem, že sa niekto pustí do pokračovania. Inak herci sú fajn, napriek všetkým produkčným problémom film pôsobí konzistentne a má nejakú tú svoju tvár, aj keď nie príliš zreteľnú.(11.9.2020)

• oveckaoa

Tak tady vyloženě nevím čekal jsem rozhodně více , ale vyloženě zklamaný nejsem, ale zase , že bych skákal nadšením to taky ne. Problém je v postavách jediná zajímavá je Magik a z té udělaly namyšlenou krávu (neřeším jestli je to tak v komiksu nebo ne) ostatní stojí za úplné hovno (možná tomu uškodily ty přetáčky a to, že to oficiálně nepatří do univerza těžko říct) . Film ani nemá stálého záporáka a v podstatě ani děj celé je to o tom, že banda mutantů bez schopností (většina jich je otevře až na konci případně v několikaminutových scénách) si vykládá jaký život měly před tím než se tam dostaly pak máme scénu kdy nějakého mutanta napadne něco z jeho minulosti a takhle se to opakuje dokola. Čekal jsem , že hlavní záporák bude ten medvěd a půjde po nich místo toho se tam objeví cca 10 minut sejme jednu postavu a pak zmizí jeho výskyt tak pozdě nedává ani smysl jelikož , když ji ta doktorka chtěla zabít tak proč si ho nepřivolala na pomoc už tehdy? . V celém filmu je jen jedna bojová scéna co trvá cca10 minut a upřímně žádná hitparáda to není. Z těch x menovských filmů po X Men Apokalypsa nejslabší zlatý X Men Dark Phoenix. P.s. v kině nás bylo 5 :-)(4.9.2020)

(68%) Viděno v kině, a to v českém dabingu. Zvolil jsem si dabing, nemám nic proti němu, takže tak. Nyní k filmu. Je mi vlastně i jedno, jestli tohle mám zařadit do světa X-menů nebo ne. Nějaká ta zmínka o X-menech zde je, ale to je mi fuk … Film jako takový je docela dobrý, nenudil jsem se ani minutu. Potěšilo mě, že hned od začátku mě to tak nějak vtáhlo do děje, stále se tu něco dělo …. Neříkám, že to bylo narvané akcí, efekty apod. …. Ale potěšily mě i postavy, které nebyly úplně pitomé. Jen ten intimní vztah mezi dvěma ústředními děvčaty mi přišel divný, ale svůj logický smysl asi měl, co já vím. Celkově to není nic opakovatelného, možná to vidím naposledy a nebo si to ještě někdy jednou pustím. Postavy měly vcelku zajímavé super schopnosti, jen závěr to trochu kazí. Finále totiž už působí jak nějaké dobrodružné, rodinné filmy s Rockem nebo záležitosti Spy kids atd. … Ale nebylo to tak zlé, jen ten medvěd byl trochu už moc …. Ale líbilo se mi na tomto filmu dost věcí. Hlavní hrdinka byla dobrá, i role doktorky mi sedla. Na velkém plátně mi sledování tohoto snímku uteklo vcelku rychle, nic světoborného, ale i tak. Hudba od skladatele Akta X byla ucházející, chvílemi jsem měl pocit, že sleduji Akta X. Efekty jsou takové průměrné, ale co už …. Jen ten závěr mohl být lepší a obohatit ještě scénář, přidat rozpočet … ale to bych chtěl asi moc, odklad několik roků byl zbytečný si myslím ….(4.9.2020)

• - Maisie Williams je po Sophie Turner a Peteru Dinklageovi třetím hercem ze seriálu Hra o trůny (od r. 2011), který si zahrál v některém X-Men filmu. (ArsenalEagle)

• - Původně měl snímek dorazit do kin 13. dubna 2018, ale byl odložen na 19. února dalšího roku kvůli přetáčkám, které měly ještě zdůraznit hororový nádech. Později byl znovu odložen na 2. srpna 2019 z důvodu, že Disney koupilo studio Fox. Pak bylo znovu změněno datum, a to na 3. dubna 2020, aby se uvolnil prostor pro X-Men: Dark Phoenix (2019). 12. března 2020 bylo oznámeno, že se film znovu odkládá, a to z důvodu uzavření většiny kinosálů kvůli pandemii COVID-19. 13. května 2020 bylo oznámeno nové datum vydání, a to 28. srpna 2020. (fanda124)

• - Nat Wolff a Josh Wiggins byli zvažováni pro roli Cannonball. (Sethlans)