Noví mutanti

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Akční

USA, 2020, 95 min

• Stanislaus

Noví mutanti mají v popisku horor, sci-fi a akční film, nicméně po projekci musím usoudit, že takřka ani jedna ze žánrových rovin nefunguje tak, jak bych si přál a očekával. Samotný trailer měl více děsivou a akční atmosféru než samotný film, což je vážně škoda, protože zde byl cítit značný potenciál a nádech jinakosti vůči ostatním kouskům z x-menovského vesmíru. Postavy a jejich schopnosti jsou na jednu stranu zajímavé, avšak poněkud odfláknuté, takže člověk nemá ani moc nutkání jim vůbec fandit - jediná postava, která mě alespoň trochu zaujala, byla Illyana (plus Lockheed a její démoničtí "smailíci"). Ani (mnoha předchozími filmy) osvědčené prostředí nemocnice nefungovalo tak, jak mohlo popř. mělo. Moje očekávání byla v případě Nových mutantů zkrátka příliš vysoká.(2.9.2020)

• Arsenal83

Na toto čakali ľudia tri roky? Tak gratulácia, niektorí diváci si po videní filmu v kinách určite povedali "Keby že som radšej ostal v tej karanténe." Film, ktorý sa na pozadí komiksovej predlohy a tradičného marvelovského sci fi sveta snaží podsúvať queer úchylov, pretože ako režisér povedal: "Cítil som, že aj oni musia byť zastúpení". No ani netúšil, ako trafil klinec po hlavičke, pretože LGBT sa naozaj patrí stotožňovať len s mutantmi. V tomto prípade našťastie nešlo o nič mega expilicitné, ale navyše aj ten dej stál za haldu exkrementov.(1.9.2020)

V prvopočiatkoch vzniku tohto filmu, som sa tešil na nový pohľad na x-menovský vesmír, vznikajúcemu filmu som fandil a štvalo, keď sa jeho premiéra neustále presúvala. Tak som sa konečne dočkal. Čo napísať o tejto jednej z mála filmových lastovičiek v dnešnej svetovej kríze? Je to naozaj iný pohľad na tému, ale jej spracovanie je tragické. Nemyslím tým, že by sa tu našli hrozné triky, alebo výprava ( tá tu vlastne ani poriadne nieje zastúpená, všetko sa odohráva v jednom ústave ), ale že režisér a scenárista zároveň, nedodali potrebnú gradáciu a napätie. Plus, samozrejme si tu musíme zaangažovať nejakú tú dnešnú politicky korektnú k0k0tinu ( napr. lesby ). Film svojej doby a pre mňa veľké sklamanie.(11.9.2020)

Z větší poloviny tento film splnil má očekávání, takže jsem vlastně spokojená. Trochu temnější MARVEL taky přijde občas vhod, měli by takto točit všechny jejich filmy, to by se mi víc líbilo, kdyby se žánrově točili kolem hororu. Každopádně určitě doporučuji, akorát mě zklamalo, že nebyla podtitulková scéna, ale to je jen opravdu malinká výtka.(30.8.2020)

A mně se to líbilo! Parta mutantů byla charismatická, cesta za objevením důvodu toho, proč jsou v onom „blázinci“, zase poutavá. Hororová atmosféra nebyla tolik děsivá, ale děj o ni nebyl nijak ochuzen. Jen škoda, že trailer odhalil mnoho zajímavostí, které by se vyplatilo zjistit si sám během sledování. Ale i tak, stojím si za tím, že se Noví mutanti na stříbrném plátně povedli a dovedu si je představit v případném pokračování!(7.9.2020)

• - Film se měl původně odehrávat v 80. letech minulého století a měl ve filmu hrát Profesor X a hrdinka Storm. Nakonec však zasáhlo studio, které již nechtělo tvořit X-Men filmy odehrávající se v minulosti. (fanda124)

• - Nat Wolff a Josh Wiggins byli zvažováni pro roli Cannonball. (Sethlans)

• - Ve filmu se měl ukázat i mutant Warlock, kterého si měl zahrát Sacha Baron Cohen, nicméně jeho schopnosti nepasovali do rozpočtu, a tak byla tato myšlenka odsunuta pro případný sequel. (NiWi)