Případ Thomase Crowna

The Thomas Crown Affair

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA, 1968, 102 min

Za film jako takový čisté 4 hvězdičky. Ovšem 1 čestná navíc za můj nejoblíbenější soundtrack vůbec. Tohle není film s hudbou, tohle je film se zvuky a pak samostatné album geniálního pařížského pianisty a skladatele Michela Legranda. Třešničkou na dortu je nezapomenutelný rošťácký škleb McQueena v momentě, kdy si uvědomí, že mu Faye podlehla.(31.3.2008)

Steve McQueen ako dokonale stvárnený sebavedomý, arogantný milionár, ktorý si myslí, že môže všetko a vždy krásna Faye Dunawayová ako prefíkaná vyšetrovateľka, ktorá sa k jeho dopadnutiu nezdráha využiť ženských zbraní... Premyslený, inteligentný príbeh, perfektná réžia a výborný soundtrack zložený zo songov pripomínajúcich dobové vypaľovačky, svižného jazzu a pomalých, atmosférických skladieb v originálnom, hviezdne obsadenom romantickom thrilleri. Must see to asi nie je, no určite odporúčam predovšetkým fanúšikom spomínaných hercov aj všetkým milovníkom 60.-kových filmov.(25.10.2013)

Na svoji dobu jistě výtečnej film, ovšem přestože mám Steva v TOPce mě tenhle jeho kousek až tak za srdce nechytil. Dokonce musím napsat, že mi mnohem nápaditejší a lepší přišel remake z roku 1999 v hlavní roli s Piercem Brosnanem. Dle mého hlavním problémem The Thomas Crown Affair je fakt, že zde není věnováno až tolik prostoru pro věhlasné krádeže, pro jejich přípravu a následné provedení, jež byly motivovány znuděností a zhýralostí hlavního hrdiny. Norman Jewison zde spíše vykresluje krásy bytí a pěje ódy na luxus a požitky života jdoucí ruku v ruce s hromadou dolarů v kapse. I to dokáže zaujmout, ale....(7.7.2011)

"Co bude dělat chlap, kterej má čtyři miliony dolarů, s dalšími dvěma miliony?" Tak já bych věděl. Třeba bych si mohl pohrát s krásnou vyšetřovatelkou Vicky od pojišťovny. Přitom bych si zahrál pólo, erotické šachy, zalétal si ve větroni a zařádil bych si buginou po pláži. To by mě určitě bavilo a evidentně to bavilo i nedůvěřivého pana Crowna. Na můj vkus to tedy mohlo mít poněkud svižnější tempo a pan Crown mohl být větší kleptoman, ale pošlete mi domů Vicky na večeři spojenou s osobní prohlídkou a já velkoryse zapomenu na drobné nedostatky tohoto snímku.(26.10.2018)

Romantická krimi, která vlastně není ani moc romantická, ani moc krimi. Žádná velká zábava, žádná velká nuda, kdyby v hlavních rolích nebyli McQueen a Dunaway, byl by snímek zapomenutelný téměř okamžitě. Jejich společnému profesionálnímu úsilí se podařilo vyzdvihnout téměř prázdný scénář na průměrný film.(9.7.2011)

• - Bankovní loupež byla natáčena skrytými kamerami. Jejich umístění znal pouze štáb, ochranka a pokladní. (Caszidy)

• - Původně měl hlavní postavu hrát Sean Connery, avšak odmítl. Později přiznal, že to byla chyba. (Caszidy)

• - Kluzák N9860E, který Steve McQueen pilotuje na začátku filmu, je Schweizer SGS 1-23H-15 a v New Yorku se stále používá. (Caszidy)