Případ Thomase Crowna

The Thomas Crown Affair

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA, 1968, 102 min

8/10 Presne kvuli takovym kocenkam se ve filmech Peckinpaha baby hrube fackuji. Pratele hambatych videi si jiste vzpomenou na Slap Happy. Udelat neco podbneho me, tak asi nezustane u fackovani - nastesti mne Faye nechavala vzdy v klidu, takze raketa zustavala v hangaru. Perfektne zrezirovana loupez od nekoho, kdo penize nepotrebuje, ale rad si dokaze, ze na to ma. Jo tak takhle nejak si predstavuju svuj poproduktivni vek. Bohuzel diky stavajicimu stavu zustane nejspis jen u predstav.(27.3.2012)

Nejdřív jsem viděl remake s Brosnanem, a svým způsobem jsem si teď zlepšil názor na remake. Ano, co se týče hereckého obsazení, není co řešit a McQueen s Dunaway jsou třída. Nicméně určitě bych nepopisoval rozdíl originálu a remaku jako tvrďáckou verzi a verzi pro slečinky... Je zkrátka jiný, a to je fajn (protože proč jinak rimejkovat). Ale dosti o filmu jiném a více o verzi z roku 1968. Je amorální a na amorální si jen nehraje. Vyloupit banku za použití střelných zbraní, což se může lehce zvrhnout v masakr, to není běžná klukovská hra znuděného bohatce. Thomas Crown zde musí mít vše pod kontrolou a Vicky mu není úplně rovnocenný soupeř. Naopak je jen v roli vítaného rozptýlení a broušení si kombinačních schopností. Ale jako páru by jim to docela slušelo. Kamera a rozdělený obraz... docela mě pojetí bavilo.(17.5.2014)

Tohle mne neuchvátilo. Typický americký film o americkém nadčlověku, který nedělá chyby (a když, tak jen naoko) a na kterého nikdo nemá. Blíží se mu jen americká nadžena, ale jen do té míry, do jaké jí to supermuž dovolí, aby stihl všechno načasovat tak, aby to všechno dobře dopadlo. Těch několik hvězdiček dávám prakticky jen za herce.(5.7.2012)

Erotická, psychologická, detektivní no-win šachová partie mezi znuděným podnikatelem milionářem a nezávislou pojišťovací vyšetřovatelkou ‒ opravdový filmový požitek, ke kterému mimo jiné přispěla i tzv. multidynamická technika zobrazení (multi-dynamic image technique ‒ viz http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-dynamic_image_technique , které se nejvíce přibližuje československý polyekran použitý na Expo 67).(5.5.2012)

Pri sledovaní tohto filmu som nenachádzal skoro nič, čo by mal spoločné s jeho neskorším remakom. Teda iba námet, zvyšok je úplne iný. Mne sa ten "remake" páčil viac, rýchlejšie ubieha a ústredný podvod je myslím lepšie premyslený. Originál občas stráca tempo. Thomas Crown je taká limonáda pre dobové mainstreamové publikum, ktoré sa chodilo do kina baviť a film na mňa pôsobil ako pásový výrobok.(11.7.2012)

• - Představitelka jedné z hlavních rolí Faye Dunaway si po 31 letech zahrála v dalším snímku o Thomasi Crownovy, a to Aféra Thomase Crowna (1999), tentokrát menší roly psychiatričky. (Olík)

• - Ve filmu je Ferrari, které řídí Faye Dunaway, označeno za "jednu z těch italských červených věcí". V reálu se jednalo o jedno z pouhých deseti Ferrari 275 GTS Spyder NART, sériové číslo 09437. Toto konkrétní auto skončilo druhé ve své třídě v 12 hodinovém závodě v Sebring, před tím, než bylo přemalováno a použito ve filmu. Stevu McQueenovi se tak zalíbilo, že si po natáčení jedno pořídil. Jeho sériové číslo bylo 10453. Tento exemplář se momentálně nachází u sběratele Anthony Wanga v New Yorku. (Caszidy)

• - Píseň "The Windmills of Your Mind" je nazpívána britským hercem Noelem Harrisonem, synem Rexe Harrisona. (žvanimírek)