Smrt ve tmě 2

• USA Don't Breathe 2 (více)

Pokračování úspěšného hororu se odehrává několik let od násilného vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v tichém ústraní, dokud ho nedostihnou vlastní hříchy z minulosti. (Falcon)

BOURQUE

Zatiaľ čo jednička prekvapila najmä „nečakanými“ raw scénami a tajomnou „vedľajšou“ postavou, pokračovanie (správne) sa už snaží viac zamerať na hlavnú postavu. Avšak bojové scény s ich surovosťou (na úrovni hororu) opäť prekonajú scény s osobnejším tónom. Práve tých osobnejších scén by bolo potrebných trochu viac a nie to celé „zabaliť“ len s jedným bolestivým vyznaním hlavnej postavy na konci filmu. Stephen Lang v roli Normana Nordstroma opäť nekompromisný, vo vedľajšej roli príjemne prekvapuje malá a prekrásna Madely Grace. Záporáci bez väčšieho súcitu. Potitulková krátka scéna dáva najavo, že pre prípadne tretie dielo sú tvorcovia otvorení. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

helloween93

První díl byl takové zjevení mezi hororovými thrillery posledních let a po velkém úspěchu bylo pokračování jen otázka času. Jenže, lze na první příběh navázat? Odpověď na tuto otázku se pokusil zodpovědět režisér Rodo Sayagues, který psal scénář s Fedem Alvarezem k prvnímu dílu. Vrací se tedy slepec, který se tentokrát dostane do křížku s mnohem nebezpečnějšími lidmi než byli 3 zlodějíčci v jedničce. Příběh je trochu odlišný, ale kostra příběhu je podobná. Opět vypukne boj o dům, za který by se nemuseli stydět ani tvůrci Sám doma, ale tentokrát je slepec okolnostmi donucen bojovat i mimo svoje známé prostředí. Místy je to opravdu brutální podívaná. Finále i závěr bohužel nevybočují ze zavedených standartů, což je škoda. Druhý díl narozdíl od jedničky kasovní úspěch nezaznamenal, takže trojka zřejmě nebude. 3* ()

domirovec

Don't Breathe 2 možná nefunguje z pohledu diváka jako smysluplný sequel a zároveň se jeví jako naprosto zbytečné pokračování, přičemž ano, je pravda, že jsme další Smrt ve tmě nepotřebovali, ovšem to také neznamená, že se jedná o film, který nestojí za zhlédnutí. Jako prequel by to určitě fungovalo lépe, ale vem to čert. Jinak jsem se však moc dobře bavil. Popravdě si nejsem ani jistý, zda-li se mi více líbila jednička nebo tady dvojka. Skvělý vizuál, výborná hudba, zajímavé herecké obsazení, žádná extrémně nápaditá, ale zároveň ani ne špatná zápletka a bohužel jenom pár gore scén, což mne mrzelo, protože když už došlo na nějakou tu menší brutalitku, tak to fakt stálo za to. Některé scény také působí ukvapeně. Jedna z přestřelkových scén se totiž dokonce rovnou vybízí k tomu, aby už skončila a proto je až zbytečně uspěchaná - cool, ale uspěchaná. Jinak velmi fajnový snímek. 4/5 ()

geek.ondra

Působivá atmosféra, příjemná brutalita a poctivá režie. Sayagues jde ve šlépějích Alvareze lépe než bych čekal a i napodruhé je to úctyhodný žánrový popcorn i když tentokrát ve standartnějším provedení. 7/10 ()

Davidkkk

Budu upřímný. Nečekal jsem, že tenhle film někdy vznikne, ale stalo se. A dle očekávání se jedná o naprosto zbytečné dojení relativně velkého překvapení z roku 2018. Neplést si však “zbytečný“ se špatným. Za předpokladu, že by dvojka nevznikla, nic by se nestalo, a naopak, dokázala by stát i sama o sobě. Bezpochyby jsem čekal výrazně horší film. Sedlo mi rychlé tempo a pár nečekaných zvratů. Stephen Lang ztvárňující slepého veterána upgradoval své schopnosti na úroveň terminátora a tentokrát se vyloženě stává mašinou na zabíjení, což je spíš na škodu. Řadit Don’t Breathe 2 do kategorie ‘horory‘ je nemístné – tohle je v podstatě John Wick s nevidomým v klíčové roli. Zarážející bylo, že jsem nikomu nefandil a bylo mi vlastně šumák, jak to celé dopadne. ()

helraiser

Stále slušná podívaná, která ovšem na svého předchůdce dost ztrácí a má klasickou nemoc pokračování, nehledě na to, že jako pokračování skvělé jedničky nedává moc smysl. Takže tu máme stále dost drsnou podívanou, mnohem akčnější než předchozí díl, ale na druhou stranu méně uvěřitelný a se slabší atmosférou. Podívaná to je ovšem stále hodně dobrá, o tom žádná a dědek se vážně snaží. Další pokračování už, ale raději ne. ()

Daiker

Nevím proč chtěli natočit pokračování o ujetém slepci..... První díl měl skvělý nápad, šokující scény.... Druhý díl je jen slabý odvar. I tak je to dobře natočené, ale už to prostě není ono...... Don't Breathe si pustím znovu a toto pokračování už ne... ()

Razzor_82

"Dědek je mariňák!" Oproti prvnímu dílu má tohle pokračování slabší zápletku a nižší napětí. Minimum akce ve tmě a momentu překvapení. Ještě větší kolotoč absurdností než v prvním díle.  Absolutně nereálná slepota je do očí bijící. Stephen Lang nikdy nemine při střelbě a v boji zmlátí mladší a silnější. Americká pohádka. 4/10 ()

Kingjiri

Solidní thriller, jehož přednosti jsou hlavně temná až depresivní atmosféra a hravej příběh, kdy motivaci záporáků k záchraně Phoenix ze začátku odhadne jen málokdo (a je to fakt poměrně morbidní zjištění). Paradoxně je vlastně celej film plnej záporáků, s výjimkou bývalý Rangerky a Phoenix. Vzhledem k předchozímu filmu mi uplně neštimovala až násilná změna charakteru Normana, kterej se z uchylnýho násilníka posunul tak trochu ke starostlivýmu tátovi. Příběh taky staví na místama nesmyslnejch zvratech (hlavně zásadní twist se psem v závěrečný třetině) a schopnost slepýho antihrdiny dostat se vzhledem ke svýmu handicapu z každý šlamastiky nepůsobila vůbec uvěřitelně (přesná několikanásobná střelba v závěru už byla nebetyčná hovadina). Chtělo to trochu ubrat, resp. spíš vytvářet víc situací, kdy by moh mít slepec přirozeně navrch (tma). Nebýt původního filmu, s klidem bych dal čtyři slabší hvězdy. Jenže pokračování má smůlu v tom, že prostě neni první, hlavní kouzlo je pryč a člověk se taky přirozeně víc zamýšlí nad chovánim hlavní postavy, který neni uplně přesvědčivý, tři silnější hvězdy. ()

Hpatrik

Dobře natočený sequel s funkčním scénářem a postavami, poměrně promyšlenými zvraty a opojnou likvidací slizkých záporáků. Nenapadá mě co by se tomu dalo vytknout, řemeslně i technicky dobře zvládnuté s dobrým zakončením. Teď šup na něco nového. ()

PEZ

Super pokračko, ktoré som mal možnosť vidieť v kine. Páči sa mi, že hlavná postava tu prešla oproti jednotke vývojom a celá premisa sa tým otočila. Stephen Lang stále parádny a dokonca ani zmena na režisérskej stoličke filmu neublížila. Opäť úplne ideálna dĺžka. Takže u mňa spokojnosť aj na druhýkrát. Mala rada na záver - oplatí sa počkať na koniec titulkov. ()

ER

Filmařsky opět good, ale story s dívkou už tak ne. Napětí zůstává, drsné scény také, zvukově vyladěné. Ale spíše se opět podívám na jedničku. ()

Maximilianus

Originalita prvého dielu sa vytratila a zostala iba stará hlavná postava,  teraz však viacmenej kladná. Príbeh bol obyčajný, a hodín začiatok ešte akú takú atmosféru mal, tá sa postupne vytratila. Koniec ušiel, ale celkovo tlide o zbytočné pokračovanie,  ktoré neponúka nič nové a iba kazí meno jednotke. 6/10. ()

Likan7

Jednička byla fajn jednohubka, dvojka je už zbytečně nastavovaná kaše, která se snaží vytřískat nějaký dolar navíc. Jediný, na co se trochu těšíte je postupná a krvavá likvidace záporáků. ()

gemi

Jednička byla překvapivý thriller, postavený na originálním nápadu, na kterém dvojka už jenom parazituje. Hlavním problémem je scénář, který je prostě neuvěřitelný. Nejenže ze slepce dělá bytost se superschopnostmi (a z malé holky taky), ale WTF momenty jdou jeden za druhým. První čtvrthodina vypadá skvěle a slibuje temný thriller, jenže s ubíhajícím časem se to zvrhává v bezduchý slasher, který místy balancuje až na hraně sebeparodie. Ani si nedali moc záležet s maskami, protože v jedničce měl generál Pavel jiné oči, takové "slepější", zdevastovanější. Asi se za ty roky uzdravil, neasi... ()

RAFT

Pokračování skvělého prvního dílu.Tentokrát Lang kope za ty hodné.Více brutálnější,krvavější. 70% ()

Clark_Kent

Norman Nordstrom (Stephen Lang) mě sednul, hned jak jsem ho poprvé uviděl. Kdybych ho měl nějak lépe charakterizovat, určitě by se hodil tento citát. „Toužím najít moudrost, ne pevnou vůli: vůle je silný slepec, který nese na zádech chromého, který vidí.“ —  Arthur Schopenhauer. Myslím, že trojka by mě kurevsky sedla. Phoenix! ()

ANTYCHRYST

Jak většinou druhé díly stojí za hovno.. Tak tady to rozhodně neplatí.. Stařec i když už je fakt starej.. tak je stále ve formě a k tomu ještě slepej.. Zajímavé protnuti příběhu.. Zajímavou roli hrají i hafani..ma to atmosféru a napětí.. Samozřejmě jsem mu opět fandil.. Holčička také hustá.. 75% plnohodnotné pokračování.. Překvapilo i docela hustý Gore ()