Smrt ve tmě 2

• USA Don't Breathe 2 (více)

Pokračování úspěšného hororu se odehrává několik let od násilného vniknutí do domu, kde Norman Nordstrom (Stephen Lang) žije v tichém ústraní, dokud ho nedostihnou vlastní hříchy z minulosti. (Falcon)

PavelVanekArt

Ve všech směrech horší jak první film, ale to se dalo čekat. Tam, kde byla jednička originální, tajemná, neotřelá a nápaditá, tak dvojka ve všem selhává. Jediný plus jsou fajn killy a hlavní herecká postava. Jinak úplně zbytečný pokračování. 2* a.k.a 35% ()

HorrFi

Nemůžu si pomoct, ale moje filmový srdce je po delší době naplněný tou pravou nefalšovanou spokojeností ikdyž Smrt ve tmě 2 neni navazující pokračování, ale o to víc je podle mě 2ka akčnější, napínavější a syrovější.. slepej veterán Lang mi prostě sednul jako málokterá postava.. ()

alchac

Každý, kdo někdy v sobotu ráno zaspal a do Kauflandu (Globusu, Lidlu, etc.) dorazil až poté, co již stačili ze svých brlohů za účelem obstarání potravy povstat též zombí, zřejmě moc dobře ví, jak životu nebezpečná je snaha utkat se geronty na jejich výsostném území (obzvláště pokud je zrovna v akci polotučné). To pak může mít jeden klidně výcvik od Zelených baretů, Delty, britské mutace či jiného vražedného svinstva a stejně je rád, že vyvázne pouze s modřinami od nákupních vozíků a francouzských holí. Lézt tedy do sklepa s penzistou sice slepým jako krtek, ale s ušima jako netopýr a současně zádumčivým kutilem s několika absolvovanými turnusy ve Vietnamu, se rovná čiré sebevraždě, obzvláště pokud byl dotyčný lumík před tím zapleten v únosu důchodcova nevlastního potěru a následném hrubém odfláknutí jeho terminace (což potvrzuje 10 z 5 dekapitovaných, vyvrhnutých, rozstřílených, upálených, rozčtvrcených a vivisektovaných mexických pastevců). A tak zde máme sice již drobet otřepanou pohádku o tom, kterak se artritický Lanýž Sylvestrovsky nasral a zahrál si potmě s partou domácích výrobců pseudoefedrinu na Receptář, nicméně jelikož to bere od Podlahy s takovým entuziazmem, jako když jsem mu před více než dekádou zuřivě fandil při genocidě ekoteroristických šmoulů, velkoryse přehlížím mírně zlodějský koncept a uděluji velmi slušné čtyři. ()

Nivenx

Velice slušné pokračování, kde syrovost a tvrdost filmu se obstojně vyrovná prvnímu dílu. Akorát co se týká logiky je na tom o poznání hůře. ()

UhLee

(7/10). Když letos v srpnu vyšlo pokračování pro mě do té doby neznámého horroru Smrt ve tmě, tak mě snímek zaujal. Snímek jsem shlédnul a byl jsem mile překvapený. Možná bych řekl i mírně nadšený. Poté jsem si vzal na paškál právě zmiňované pokračování, díky kterému jsem objevil první film. Musím říct, že nejsem rozhodně zklamaný. Nebyl to takový nářez jako jeho předchůdce, ale to se děje opravdu jenom zřídka, aby bylo pokračování lepším filmem ( Tiché Místo II). Smrt ve tmě 2 je uchopena trochu jinak než díl první. Zaměřuje se spíš na vztahy a klaustrofobické scény ve tmě jsou zde jen zřídka. Zápletka je rozhodně zajímavá a takové vyústění jsem upřímně nečekal. Nutno však podotknout, že slepec je zde už trochu nadčlověk a některá zranění by podle mě tak rychle nerozchodil. Ale to je jenom takový detail. Pokračování je jiné, ale pořád ucházející a nedělá prvnímu dílu ostudu. ()

filmmovier

Kvalit fantasticky působivého prvního dílu nesahá dvojka opravdu ani po kotníky, a ač jsem se na tuhle zbytečnou dvojku popravdě ani moc netěšil, nakonec jsem dostal mnohem lepší výsledek, než jsem očekával. Není to podruhé zcela to samé (což je dobře), motivace záporáků je naprosto jiná a ačkoliv vlastně působí dost směšně, je to jedno, protože je odhalena až ve druhé půlce a ta je mnohem lepší, než polovina první. Dokud se totiž děj odehrává ve slepcově domě a okolí, je dvojka Smrti ve tmě vlastně nepříliš zajímavé a zcela průměrné béčko. Jenomže pak se dostáváme úplně jinam a výtečnou jedničku to náhle připomíná mnohem víc. Ať už výtečnou atmosférou, která je náhle opět stejně ponurá a nepříjemná, nebo závěrečným zúčtováním, které také stojí za to. Takže nakonec velice fajn podívaná, kterou jsem si dost užil. Jen Stephen Lang je už tady nesmrtelný skoro stejně jako Michael Myers, ale během filmu jsem nad tím ani moc nepřemýšlel. 70%. ()

BROKEN_

Řekněme si to na rovinu. Smrt ve tmě pokračování nepotřebovalo. Trailery mě nějak nezaujali a ten samotný photoshop plakát tomu moc nepomohl. Ale... ve výsledku se jedná o solidní film. Fede Alvarez přenechal režii svému dvornímu spoluscenáristovi Rodo Sayagues, který správně navazuje na styl Alvareze. Do role slepce se vrátil Stephen Lang, který je přibývajícím věkem lepší a lepší ( už se nemůžu dočkat dalších dílů Avatara ). Lang potvrzuje, že mu ta role sedí jak prdel na hrnec a já mu toho slepce naprosto žeru. Trošku musíme brát s rezervou, že je slepý a občas se stane, jako by to vypadalo, že až tak slepý není. Ale dá se to odpustit, jelikož toho není moc a vypadá to celkem dobře. Samotná atmosféra se Sayaguesovi povedla opravdu na výbornou.... teda pokud se budeme bavit o první polovině v domě, tam to bylo excelentní ( ta pasáž natočená na jeden záběr je skvělá ). Napětí ve filmu bylo až do konce a přiznám se, že není čas vydechnout. V té druhé polovině film na vás vytáhne dva zvraty. U toho prvního mě to překvapilo a líbilo se mi, kam ten film směřuje. Bohužel, jak přišel druhý zvrat, který jsem prokouknul o chvíli dříve, říkal jsem si, jestli to už není moc kam se film vydal. Ta myšlenka co se v té závěrečné části má stát je přímo odporná. Nebudu to tady prozrazovat, ale řeknu vám nebylo mi dvakrát příjemně. Ve finále jsem si přál, aby byl film brutálnější, více gore a hned by to bylo lepší. Důvod proč dávám 3 hvězdy je, že pokračování nemá žádný smysl a samotnou jedničku to zkrátka nemůže dorovnat. Pokud jste, ale fanoušci prvního dílu ( já jedničku miluju ), tak dvojce dejte šanci. Já se sice bavil, ale za chvíli se mi to nejspíš vyšumí z hlavy a raději si připomenu jedničku. 6/10 ()

Johnny.ARN

Jednotku som podcenil. Pri druhom pozretí to má všetko potrebné. Dvojka je sklamanie. Jediné čo si to zachovalo, je brutalita v zabíjaní. Inak dej je prestrelený, motá sa to a samozrejme klasika, zo záporáka spravíme kladného hrdinu, aj keď no, nedá sa mu fandiť úplne. Ale cením, že nechceli spraviť dvojku v rovnakých koľajách len väčšiu a brutálnejšiu, ale toto trochu prehnali. Chceme trojku? Slabučké 3 z 5 ()

oveckaoa

Tak, že záporák z jedničky se jednoho dne procházel venku a našel tam holku co přežila požár feťáckého doupěte a vzal si ji s sebou. Po 8 letech přijde otec té dívky s kumpány k němu a chce ji zpět akorát má s ní jiné plány. Film nemá ani jednu zapamatovatelnou scénu ani jedna vražda nestojí za zmínku gore zde až na šroubovák v ksichtu, uříznutou ruku  a upálený ksicht taky není a na nějakou atmosféru a napětí jako bylo v jedničce rovnou zapomeňte. Třetí díl nejspíše už nebude pokud teda ještě nezkusí prequel. ()

MikyAff

Dědula se opět rozjel a já si nemohu pomoct, ale jediný, kdo mi tu oslovil a fandím mu, je zase pes. Zbytek postav není ničím zajímavý a jedná se fakt jen o zbytečnou nástavbu, která nepřináší nic nového. ()

bizz_mjc

Dvojka není vůbec, ale vůbec špatná. Dobrá akce, scénář dává smysl. Při přechodu na druhé bojiště se vzhledem k neznalosti terénu akorát těžce věří orientaci v prostoru hlavního protagonisty, i když vše jeho handicapu bylo ve filmu podvoleno. Ale jo, vlastně povedená dvojka. ()

Timak

Tak klasika - totálně přepálena a vlastně i dost dementní dvojka. Tohle nemá se skvělým nápadem prvního dílu nic společného. Úplná zbytečnost. Ovšem pokud by se to jmenovalo “Zabiju je všechny brutálně, protože mi unesli dcerku, která vlastně nebyla moje dcera a já ji jim unesl první”, pak by to bylo za plný počet. ()

lykan9

Smrt ve tmě 2 je sice slušným pokračováním skvělé jedničky, ale úplně se z filmu vytratila hororovost a dvojka je čistě brutální akčňárnou, která sice pobaví, ale kouzlo se vytratilo. Podle mě, kdyby tvůrci nechali Normana Nordstroma padouchem a nedělali by z něj hrdinu, tak by to dopadlo lépe. ()

VanTom

Žánrově a atmosféricky relativně OK vybíjená s nepříjemnou bandou (všeho)schopných gaunerů, ale nějak mě celkově nebavila (i návaznost na jedničku mi unikala – možná jako prequel?). Že ve svém domě bude slepý ex-mariňák důchodce ve výhodě, to dokážu skousnout, avšak v neznámém prostředí mu logicky ani tma nepomůže. ()

Dagoussek

Málokdy se stane, že dvojka je stejně dobrá jako jednička. Tady to bylo více o citech a  konec mě celkem mile překvapil, byť to bylo zasloužené a spravedlivé. ()

JohnSmith

Dvojka v první části kopíruje jedničku a pak se z toho stane ujetina na entou, která je spíš nechutná než děsivá, nebo děsivě nechutná, záleží na jedinci. ()

blackkocour

Zmrd ve tmě byla před pár lety osvěžující raritou. Horor který se jen tak "nevidí", a není ani rušen už takovým standartem moderních hororů. Být nepřirozeně hlasitý abyste se lekli i vrzání podlah, ale přiznejme si, kdo má co dělat se starým bručounem, co má vulkánský sluch a uslyší z druhého patra i tvůj pšouk. Brutálně a syrově zabije skupinku otravných týnedžrů, kteří by mu při nejhorším šlohli jen raťafáky. A ještě si jednu schová do sklepa jak Řezník, aby mu porodila dceru. Tak doprdele, komu má pak člověk fandit. Takovej Sám doma, ale v odvázanějším kabátě. Natož dvojka, to je jinej čajík. Skupina buzerantů si zase dost užívá otravovat důchodce ZeTéPéčka, a malé holčičky, a těm už je důvod naplácat přes prdel. Jak asi víte, miluju když zlí zkurvysyni dostanou svoji vlastní medicínu, a dostanou zasloužený trest v odplatě. Ten zmrd zalepenej od vteřináku, byl kurva rajcovní! Hodnocení zůstane asi stejné, nejde zase o takovou třešničku na dortě, ale aspoň si stařík ukousl, jak dokáže bejt správný děda. Pořád lepší než De Niro, že...? Takže, psssst! ()

Soweek

Za mě rozhodně lepší než první díl. Velice zdařilý thrillerový a velice brutální hunt ve stylu Predatora s překvapivě obstojným příběhem ( v rámci žánru samozřejmě ). ()