Dnes se můžete těšit na premiérový díl volného cyklu detektivek renomované autorky Hany Proškové, tentokrát podle knižního bestselleru Druhá tvář osudu. Známé duo – kapitán kriminální policie Vašátko (V. Preiss) a malíř, bohém a detektiv amatér Horác (D. Matásek) – bude pátrat po vrahovi emancipované mladé ženy Daniely Jáskové (G. Míčová), jež s přehledem odváděla ve své firmě perfektní práci a také tak střídala milence. Když je nalezena uškrcená ve svém bytě, Vašátkův tým se dá do vyšetřování. Do hledáčku jim padne i sestra zavražděné Alena Kášová, která neměla Danielu příliš v lásce a které vadilo, že si každého muže dokáže získat na svou stranu. Podezření se nevyhne ani Alenin exmanžel, sochař Káš (K. Dobrý), kterého zná Horác již od studií na akademii. (Česká televize)

otík

Detektivní příběh je velmi slušný a rozhodně nosný pro celovečerní film. Zpracování mi ale zas až tak moc nevoní, kamera je hodně syrová, střihy hodně ostré. Seděl by mi spíš starší a klidnější styl, ale i přes tyto výtky mě film zaujal a bavil, tudíž nutno hodnotit kladně. PS: Preisse je ve filmu hodně, ale Matáska mohlo být rozhodně víc. ()

Master19

Docela mě vadily ty flashbacky, copak si divák nedovede tu scénu představit, když ji postava popíše a musí ji ještě vidět? Jinak Matásek mi v celé sérii nesedí, ani tady to není o moc lepší. Preiss ale funguje a drží to na úrovni sledovatelné detektivky . ()

patrikus

Proti konverzačním detektivkám nic nemám. Konečně jsme po letech mohli vidět nový film v klasickém střihu. S kvalitním scénářem a herci to byl příjemný film na nedělní večer. Myslím, že čb sekvence byly zbytečné a spoilery, ve kterých nás kapitán informoval, co a jak mu dochází, byly zbytečné - divákovi to také došlo, nepotřeboval to takhle explicitně popisovat. Až na ty šílené postsynchrony vypadala detektivka velmi vkusně, byla dobře obsazená a měla ideální stopáž. Více takových půvidních českých TV filmů. Perfektní Vlasák a dobrý Dobrý! Škoda, že kreativní producent Jan Štern už odešel. ()

mira007

Neškodná tv krimi oddechovka, jejíž hodnocení se bude zvyšovat dle stupně oblíbenosti Preisse a Matáska u jednotlivých diváků. Název je trochu zavádějící a případ zavražděné nymfomanky je jednoduchý, ale mile mne překvapilo, že to mělo pár aspektů kvalitního celovečeráku - filmová hudba ( s čestnou vyjímkou na začátku, kdy to připomnělo bakaláře z osmdesátéhotřetího ) a herecké výkony - prostě Karel Dobrý je fantastický. ()

Bozvav

Dobře natočené, dobře zahrané, pomalé až komorní tempo tentokráte vůbec nevadilo. Jen Matáskovi mohli dát o dvě ísla menší budnu, takhle vypadal jako vandrák a ne umělec. Za mne spokojených 75%. ()

domirovec

Výš než tři hvězdy sice nepůjdu, ale stejně je tenhle počin rozhodně vcelku povedená podívaná, pokud nevíte na co kouknout a právě brouzdáte televizním programem. Silnější 3/5 ()

HappyDeath

Zatím asi nejpovedenější díl Vašátka a Horáce. Rozuzlení jsem nečekal, odsejpalo to a když to srovnám s předchozím dílem od stejného scénáristy, tak super 🙂 ()

swiss

Horác není jenom malíř, bohém a detektiv amatér, Horác je především debil. A měl by na konci filmu zemřít... ()

Inozuka

Vynikající Karel Dobrý, kterému role zhýralého a rozervaného umělce sedla jako prdel na hrnec. Trochu přepálený konec, ale jinak vcelku dobrá televizní detektivka. Zatím asi nejlepší z Vašátkovsko Horácovské série ... ()

G04T

Česká krimi, která není ničím výrazná nebo odlišná od jiných, ale ani není k zahození. Obzvlášť mě překvapil Preiss, který tu podal slušný výkon. Hlavně kvůli němu jsem se na tohle koukl. Konec byl moc "krátký", policejní honička mohla trvat opravdu déle a skončit mohla úplně jinak. ()

Pitryx

Nebavilo. Nezaujalo. Avšak dobří herci. Ale byla u toho nuda, takže se dalším filmům se stejnými postavami raději vyhnu obloukem. ()

ostravak30

U detektivek s Viktorem Preissem a Davidem Matáskem podle Hany Proškové jsem se nějak zasekl na třech hvězdách. Jsou to prostě detektivky, které v současnosti, i díky obsazení, docela baví. Mezi velkým množstvím současných kriminálních seriálů je to docela oživení. Přesto je to klasický televizní film. Ale divák může hádat vraha, což vždycky oceňuji. ()

sardon

Příjemný i když trochu vlekoucí se příběh s celkem uvěřitelnou zápletkou, k tomu neokoukané herecké tváře, stejně jako hezky nasnímané neokoukané časti Prahy. Až na trochu nelogický závěr, kdy místo aby Horác v poklidu vystoupil z doktorova auta vybreptá mu, že pochopil, kdo je vrahem a pak zbytek cesty čeká, jak to s ním dopadne. Tahle nelogická upřímnost je však v detektivkách poměrně častým jevem a tak mi celkový dojem zase tolik nezkazila. ()

solisoli

Zo začiatku so slušnou kamerou a hudbou, sviežim rozjazdom deja to nevypadalo, ako TV produkt. Pribúdajúcim časom sa toto pozitívum začalo meniť. Nechápem prečo herci sa snažia rýchlo a neprirodzene gestikulovať, remžiť /mleť/, ako by sa niekde veľmi ponáhľali. Potom to pôsobí neprirodzene na autoritu samotného príbehového artu. Veď majú vzor, trebárs Jaroslav Marvan a nezabudnuteľní Hříšní lidé města pražského. ()