Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Tjaden

Jeden z mála případů, kdy dvojka kvalitou překonává jedničku. Nejlepší paroickou sérií pro mě zůstává Bláznivá střela, ale Žhavé výstřely ji důstojně následují. ()

Han22

Nejlepší parodie co byla natočena, která nechvává daleko za sebou i perfektní první díl. Zatímco v jedničce si tvůrci vzali na mušku Top Gun, tady se jede podle linie Ramba 2 s mírným přídavkem dalších filmů jako Kickboxer, Hvězdné války atd... Gagy jsou zde smrtící a nepřestávají. Tohle je jediná parodie, která nemá absolutně hluchá místa a kde se směju od začátku do konce (i když sem viděl asi stokrát). Dokonalost. ()

SjamK

Ano. Byla lepší jednička nebo dvojka? Toť otázka... Jisté je jedno: Lloyd Bridges byl nepřekonatelný v obou. A nejen on. ()

see_sawandrew

Přehlídku vizuálních gagů (které jsou často v konfrontaci s právě probíhající konverzací) nabízí tento král parodíí přímo špičkovou. Tady skutečně není moc co vytýkat; ze scény, kdy jeden z vojáků podává maskovací barvu černochovi, a ten se na něho neopakovatelným výrazem podívá, chytám křeče smíchu pokaždé, když k ní dojde. 90% "Vidím, že znáš bolest." - "Byl jsem ženatý." - "Oooch." - "Dvakrát." - "OOOOOCH:" ()

KoRner

"Títo muži žijú v prísnom celibáte - tak ako ich otcovia a starí otcovia..." MNOHO vtipov, či už výraznejších alebo nie si zaslúži jasných 5* a za geniálny slovenský dabing musím ešte jednu * pridať. Najlepšia paródia vôbec! ()

HiddenDragon

Podle me jeste lepsi nez jednicka. Naprosto perfektni parodie na klasicke akcnaky 80. a 90. let, v cele s "Rambem 2" a "3" (1985, 1988). Dokonce i R. Crenna aka Trautman z "Ramba" paroduje sam sebe, coz ocenuju dvojnasob. Jako u jinych parodii parafrazujicich jine filmy, je nutne mit "odkoukano", abyste si vsechny ty forky uzili. Protoze pak se budete smat od zacatku do konce (i v zav. titulcich se zas najdou speky). Krome znamych akcnich filmu jako "Terminator 2" (1991), "Kickboxer" (1989), "Star Wars", si bere napaskal napr. "Casablancu" (1942) nebo "Zakladni instinkt" (1992). Casting je podobny jako v minulem dile, opet v cele s V. Golino a namakanym Ch. Sheenem (dokonce i jeho otec Martin se tu mihne - parodie na "Apokalypsu" [1979] a "Wall Street" [1987]). Jedine male minus pro "pozdeji narozene" by mohlo byt, kdo je to ten Saddam :) Holt, nastesti uz neni mezi nami, ale myslim ze kazdy vi, o koho se jednalo :) Co me osobne vadi - proc to nema jeste alespon treti dil O:) Skvela zabava. ()

666Carnage

Tohle je klasika a jedna z nejvtipnějších komedií co jsem kdy viděl. Mam dvojku radši než jedničku. Hlášky v tomhle filmu nemaj chybu....100% ()

Zagros

Dvojka je ještě lepší než jednička a to nebývá zrovna obvyklé. Pro mě je to díky tomu, že vychází především z Ramba, kterého mám mnohem raději než Top Gun. Myslím si, že jsem jej také viděl v kině jako první a vzpomínám si, jak jsem slzel a bolelo mě smíchy břicho. Pokud jsem Bláznivou střelu označil za krále žánru, tak druhý díl Žhavých výstřelů k němu nemá daleko. Spíš se o vládu společně podělí. Takže pokud se chcete pobavit a pořádně zasmát, mohu jen doporučit. ()

cab

Rozhodne povedenejsi nez jednicka, ale take ztraci stavu. Parodicke scenky jsou znacne nevyrovnane. Akcni filmy jsou a vzdycky budou srdcovkami, coz je taky jeden z duvodu vetsi lasky k dilu s poradovym cislem dve. 70% ()

bloodline

Písať komentár/recenziu na Hot Shots! Part Deux je rovnako zbytočné ako bravčové karé na moslimskej svadbe. Klasika medzi paródiami, ktorej tie dnešné môžu iba slepo závidieť. Dvojka zožala viac úspechu, ale o víťazovi rozhodla až cieľová fotografia :) Kto ešte nevidel, prišiel o atómovú nálož smiechu! ()

Paity

Rambo Charlie Sheen opět zasahuje. Tentokrát se "zabijáckou" slepicí místo šípu. Salám Husajn dostane na frak a samozřejmě Harley jde zase do akce. ()

farfalla

Velmi vydařené pokračování, které se mi líbilo jěště víc než první film ´Hot Shots!´ z roku 1991. Tentokrát Topper Harley zažívá dobrodružství amerických bojovníků za svobodu v Asii. A Ramada má těžký přízvuk. Věechno to začne Saddamem Husseinem v čarovných papučkách. ´What are you reading? // Great Expectations. // Is it any good? // It´s not what I´d hoped for.´ ()