Quills - Perem markýze de Sade

Quills - Macht der Besessenheit

Quills - Perom markíza de Sade

Romantický / Drama / Historický / Životopisný

USA / Německo / Velká Británie, 2000, 119 min

Musím souhlasit s HoneyBunny, romantická linie Phoenix-Winslet je neskutečná, takové jiskření a touhu jsem dlouho ve filmu neviděla (navíc Phoenix hraje snad nejvíc sexy kněze, co jsem kdy viděla:-), milostná scéna tomu ještě dodá prapodivnou třešničku na dortu. Naopak vztah Caine-Warner je vážně nechutný (je divné, že Simone po sexuálních zkušenostech s tím hnusákem na milostný život úplně nezanevřela, proto se změna na vášnivou holčinu zdá uspěchaná...). Naopak nijak zvlášť mě nezaujala samotná postava Markýze de Sade. Ne že by ho Geoffrey Rush nehrál dobře, ale.... Byl to jen politováníhodný magor, jehož osud i úchylárny mě nechávaly chladnou.(3.11.2006)

• danca044

Tento film mi jako moc romantický nepřipadal. Geoffrey Rush se na roli bláznivého markýze de Sade dobře hodil a Kate Winslet byla jako Madeleine též dobrá. Dojem mi ovšem kazil blázinec, kde markýz píše podle mě až příliš nevkusné a sprosté příběhy. Naopak se mi líbil vztah mezi nevinnou Madeleine, jež dopadne špatně a abbém, jejichž láska se nikdy nemohla uskutečnit.(18.2.2013)

• Cushing

Možná i tři hvězdy, ale poselství toho filmu je dávno stará vesta a pozitivní pohled na markýze prasáka taky. Za bolševika by to ovšem fungovalo skvěle, všechny ty posunuté významy a přenesené aktualizace apod. V permisivní, v podstatě liberální společnosti to nutně musí zapadnout. Hm. Ale co třeba v Polsku? Co na to dva zaprdění dioskúrové v tamní vrcholné politice?(4.7.2007)

Skvěle zvládnutá filmařina, která si drží hodně dobré tempo a když nepočítám konec tak ani jednou neupadne do trapnosti či kýčovitosti. Atmosféra blázince a zvrácenosti je hodně dobře vystihnutá a podporují ji opravu BRILANTNÍ herecké výkony všech zůčastněných. Připočtěte hodící se hudbu a máte fajn zážitek. Ovšem nedoporučuju se na film koukat s malejma dětma.(26.5.2006)

Nadocekavani dobry drama, cekal jsem nejakou ukecanou nudu a nakonec z toho byl paradni film. Trosku mi pripomnel Libertine. Pribeh sice kdovijak slozitej neni, ale je originalni a ma solidni dobovou atmosferu, cemuz taky napomaha, ze se vetsinou dej odehrava v blazinci, kde se sesla skvela parta magoru. K tomu tu jeste je tvrdej Michael Caine (jiny slovo me nenapada, vylozene zlej mi neprisel), krasna Kate Winslet a hlavne ke konci paradni Phoenix. Nicmene film stoji na hlavni postave Markyze a toho zahral Rush naprosto genialne. V jeho podani je to sice zvrhly prase, ale zaroven je vam tak trochu sympatickej a clovek ho nebere, jako nejakyho zaporaka. Jeste zbejva zminit, ze je film natocenej velice solidne a i kdyz se tu spis mluvi, tak ani na chvilku nenudi, ve vysledku lepsi 4*.(8.7.2008)

• - Do role Abbé de Coulmier tvůrci zvažovali obsazení Hugha Jackmana. (Pavlínka9)

• - Všechna Sadeho práce zde prezentovaná byla ve skutečnosti napsána scénáristou Doug Wrightem. (Hal_Moore)

• - Osoby, které vystupují v útulku pro choromyslné, jsou z převážné většiny skutečně lidé s diagnostikovanou duševní poruchou. (Pavlínka9)