Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Forsberg11
  ****

  Páni... Toto je zdrvujúca, nepríjemná filmová depka, na ktorú keď natrafíte v nesprávny deň, môže vám totálne pokaziť náladu. To našťastie nebol môj prípad a tak som si mohol dokonale vychutnať perfektnú Zvjagincevovú réžiu a tak trochu pomalý (ale zato mimoriadne intenzívny) príbeh. Atmosféra nechutného moskovského sídliska na sklonku zimy je vystinutá skutočne odpudivo, no aj príťažlivo zároveň. Palec hore jednoznačne taktiež za kameru, ktorá má obrovský podiel na finálnej kvalite tohto filmu. Filmu, ktorý dáva veľmi veľa ťažkých otázok, no neponúka žiadne odpovedi. Rusi sa vyšvihli a opät ukázali že tieto depresívno-sociálne témy vedia zfilmovať mimoriadne vysokej úrovni. 75 %!!(27.2.2018)

 • verbal
  *

  Největším problémem všech těhle jakože civilních dramat je jejich zběsilé tempo. Obzvláště, když je navíc natočí nějaký hyperaktivní komsomolec, co si ve volných letech ze všeho nejvíce libuje v depilování si předloktí pinzetou a pokud mu v tom fofru ještě zůstane nějaký ten měsíc, zbožňuje freneticky pozorovat, jak mu tvrdne chleba. To se pak takhle v úvodní půlhodině ani nestihnete pořádně pokochat zcela nedostatečně dlouhým záběrem na mrtvé stromy a najednou vžuuuuum, už sledujete fracka na cestě ze školy. No, je to cukulet jaxviňa, má to domů pouhých pět kilometrů, takže se tam jen tak na dvacet minut bleskově mihne, přičemž zaseklý stativ v těch pomíjivých okamžicích neuroticky švenkuje mezi vchodem do vzdělávacího institutu a moc pěknými kořeny parkových dřevin. Pokaždé na pouhopouhých deset minut!!! Absolutně to dění nestíháte sledovat, srdce vám buší tím přívalem adrenalinu jako o závod a dřív, než byste stihli tisíckrát říct „Kurvacojetozasezanarkoleptickoupičovinu“, počítáte půl hoďky zrnka prachu na stole ve frackově pokojíčku a věnujete se důkladné realitní prohlídce průměrné ruské třijedničky, a to včetně až příliš spěšného popisu výhod nemovitosti a výčtu čtverečních metrů, tudíž absolutně nemáte nejmenší šanci se adekvátně rozhodnout, jestli byste byt nakonec koupili, nebo ne. A takhle zběsile to letí celou dobu, takže onen zcela nepodstatný, poměrně silný příběh v pozadí o tom, jak šeredný táta pojebe flundru, slizká máma z toho chytne hysterák a motorový pekáč, fracka nikdo nechce a tak se zařídí po svém, vás v kontrastu se vší tou ultrahektickou filmovou nádherou nakonec pěkně otráví, neboť si ani nestihnete pořádně vychutnat třeba tu klíčově podstatnou bábu, která patnáct minut důkladně utírá tabuli a pečlivě zamyká učebnu, či jiné veledůležité dějové kudrlinky! Dvě hodiny prostě uběhly jako cévkování ostnatým drátem a dvojka by měla mít aspoň pět, aby si divák řádně užil totálně znekrotizovanou prdel a ochrnutou páteř z kina na hraně v Kině na hranici.(2.5.2018)

 • caffelina
  ****

  Takto si predstavujem pravú, depresívnu drámu..umocnenú ruským chladom, skvelými hercami, dialógmi a tým záverom.. Perfektná kamera, dlhé zábery..Hviezdička dole za trochu otrepanú časť v strede filmu s kriminálkou a to že ma téma dieťa-rodič až tak nechytá za srdce. Film som videla v kine v rámci festivalu Be2Can 2017.(4.11.2017)

 • dubinak
  ****

  Krutá a chladná ruská sonda do "chodu" jedné rodiny, která by nikdy nikomu neměla jít příkladem. Dvě hlavní postavy jsou tak zlé, že s nimi ani nechcete zkusit soucítit, přesto že víte, že ony jsou vevnitř ty nejvíc zničené a prázdné. Boris a Žeňa zkrátka nikdy neměli být pár, bohužel je ale drží u sebe stopa z minulosti, na kterou ani jeden není pyšný. Náhle příjde řešení tím nejhorším způsobem, ovšem pro oba je to v skrytu duše to největší osvobození. Strašlivé a surově pravdivé drama, po jehož zhlédnutí vám nebude dvakrát do zpěvu. Dlouho jsem neviděla nic depresivnějšího a smutného. Po téhle projekci si budete vážit, že můžete žít smysluplný a radostný život, protože takovou prázdnotu jako zažívají Nemilovaní by nechtěl zažít nikdo. Ještě vyzdvihnu nejsilnější dramatickou dětskou scénu za tento rok.(3.4.2018)

 • kaylin
  ****

  I když místy prosvitne filmem něco jako naděje, stejně máte pocit, že nad postavami se neustále vznáší spíše něco temného a deprese. A nad divákem taky. Jako kdyby bylo všechno, co postavy dělají, tak nějak špatně, a nebylo možné z té smyčky za žádných okolností vypadnout. Ale stejně chcete sledovat až do konce.(27.3.2018)