Kursk

• Francie Kursk (více)

Film inspirovaný skutečnou katastrofickou událostí, ke které došlo v roce 2000 na palubě Kursku, sleduje poslední hodiny "nepotopitelné" ruské jaderné ponorky klesající na dno arktických vod Barentsova moře. Několik členů posádky přežije počáteční výbuch, včetně velitele Michaila Kalekova (Matthias Schoenaerts), na něhož doma čeká těhotná manželka (Lea Seydouxová) s dítětem. Začíná zoufalý boj s časem. Záchrannou operaci bohužel komplikuje zchátralé vybavení a byrokracie mezi Ruskem, Francií, Norskem a Británií, kdy se šéf britského námořnictva David Russell (Colin Firth) pokouší přesvědčit ruskou vládu, aby přijala zahraniční pomoc. (HBO GO)

gemi

Pěkná ukázka toho, co jsou Rusáci zač. Nekompetentní režim, který raději obětuje vlastní lidi, než by přiznal, v jakých troskách se nachází. Nejhorší na tom je, že úplně zbytečně, protože to všichni vědí a vidí. ()

Acrobat

... a hoci koniec je nám známy, klaniam sa ti vrúcne. Škoda, že deň má iba 24hodín, pretože to nestačí na počet úderov, ktoré by človek rád zasadil napr. Von Sydowovi. Neviem, či Vinterberg nechcel pritvrdiť, ale aj jeho suché konštatovanie ruskej neschopnosti a neúcty k životom ich vlastným(!!) je strohé a démonické zároveň. Nemyslím, že by som niekedy videl lepší, rozumej tichý a slušný neheroický istý koniec ľudských životov. Výborná réžia a hutnosť deja má na svedomí aj to, že pár krát som sa prichytil, ako som veril, že ich zachránia.... (videné 09.10.2019, BDrip) ()

Likan7

Mít to pod palcem někdo schopnější, bylo by z toho nervy drásající drama se skvělými herci a pevnou režií. Takhle je to spíš jen zajímavé co se historických událostí týče. Nemůžu říct, že by dějová linka s Léou Seydoux nebyla zajímavá, ale rozhodně jsem doufal, že mě film strhne mnohem víc. Solidní práce bez výraznějších chyb, ale i opěrných bodů. ()

rublik05

Zajímavé téma, vcelku slušně zpracované. Nicméně jako drama mě osobně snímek Kursk nijak extra nezasáhl, přišel mi trochu nudný a ani mě víceméně moc nebavil. Filmařsky i herecky filmu nelze moc co vytknout, přesto však se nemohu zbavit dojmu, že se jedná pouze o průměrné drama, na které se člověk sice podívá, ale nejsem si moc jistý, zda diváka zaujme natolik, že si jej někdy pustí víckrát. 5/10. ()

Inozuka

Tak trochu bez energie ... respektive se zoomem zaměřeným trochu jinam, než by se dalo u takového filmu čekat. Fakticky asi správné, ale celkově takové sterilní, v zásadních scénách uspěchané. Spíše průměr než kdovíjaká pecka ... ()

ER

Asi to pro ty "kluky" bylo horší, než jak je to líčené ve filmu, ale to už nikdo nikdy nezjistí. Jen je škoda, že poslední nepěknost, která jim "hodila oprátku kolem krku" byla předvídatelná někde od poloviny filmu. ()

zberatel

Rusi sú hrdý národ. Tak ako oslavujú pred svetom svoje veľké úspechy, tak za každú cenu nikdy verejne nepriznajú chybu. Čierne a biele, nič medzitým neexistuje. Kursk je toho jasným dôkazom, aj preto ho nenatočili sami... ()

samkko

Kursk je méně známy válečný film který za vaší pozornost ale rozhodně stojí. Je neuvěřitelně depresivní, realistický a přesvědčivý a končí tak jak to v životě prostě občas chodí. Myslím, že nic víc k tomu nemusím říkat, pokud máte náladu na něco silného, doporučuju. Hodnocení: PROPERLY RATED 7/10 ()

ŠpetaMarek

Slušně odvyprávěný katastrofický film o tom, jak to asi bylo uvnitř ponorky, trpí zejména nepochopitelným tvůrčím rozhodnutím o tom, že nemá smysl herce z asi 20 zemí učit ruský přízvuk (natož rusky) a pojede se anglicko-panevropsky. Dovolím si tvrdit, že v některých scénách pak může nezkušený člověk tápat, na které straně postavy stojí. To ale naštěstí není důležité. Větší problém je, že ten film nikdy opravdu nestrhne a hlavní motiv obžaloby systému je vám předkládán tak okatě, že se cítíte, jak kdyby vás někdo fackoval. Nicméně parádní kamera, zvuk a hudba a místy pěkné nápady (co bylo dřív Jacksonův nápad s roztažením obrazu či Vinterbergův) a zpracování (potápění na jeden nádech/záběr) to vyzvihují nahoru. ()

studiobadguy

Potom co mě rodiče donutili si zajít do kina na Kursk jsem si myslel, že to bude blbost. No výsledek nebyl nic hrozného,ale zase nic velkolepého. Uznávám že audiovizuál filmu je skvělý. Vše co je na obrazovce vypadá jako kdyby to bylo opravdové (možná že ano ale já bych víc vsadil na CGI) a hezky to i zní. Herci jsou zvláštní. Někteří hrají dobře ale jiní mají problém s tím říct větu. To platí hlavně pro ženu hlavního hrdiny, která celý film hlavně ječí a neustále si na něco stěžuje. Takhle je prakticky člověk hned otrávený, když tato slečna příjde na scénu. Tempo je občas pomalé ale zážitku to nějak neškodí, protože scény které majíé být depresivní a ponuré díky tomuto opravdu ponuré jsou. Nevím co bych více řekl. Maximálně to že Kursk není žádná akční a zábavná podívaná ale spíše depresivní film s velikým důrazem na příběh a postavy. 60%. ()

GudMen

Radši nás budou dvě hodiny dojit tragickou událostí, než aby se ji pokusili z úcty k obětem zrekonstruovat. Příběh dobrých Britů, co mluví anglicky, zlých Rusů, co pro změnu mluví také anglicky, a dobrých Rusů, co tvoří navýsost nepravděpodobnou harmonickou partu kamarádů, manželů, otců, bratrů a synů a také mluví anglicky, aby se to snad nepletlo. Katastrofu, ze které vás jímá hrůza, jen když si o ní čtete, ždímají Rodat s Vinterbergem prostřednictvím mlčenlivého potomka vyměňujícího si zamračené pohledy s ústředním padouchem a rozhněvaných chotí, matek, sester a dcer hystericky skotačících jak na prknech ochotnického divadla. Tento nápor ale jednoho spíš zatvrdí, a tak se ten při předávání hodinek z otce na syna už jen bezelstně chechtá. Neuškodilo by, kdyby si páni kluci podobný propagandistický výron, kde se vše měří na sirotky, propříště radši odpustili. ()

celticek

Spíš solidní rekonstrukce událostí, než pořádné drama. Pro mě je nedostižné Das Boot a když jsme u toho Ruska, tak parádní K-19 Widowmaker. ()

playboy_05

At se na me nikdo nezlobi, ale v tomhle filmu je vsechno od zacatku blbe...film bez poradneho prologu, jakekoliv nosne dejove linie, postav a naopak s predem jasnym zaverem...pribeh namorniku, neni pranic zajimaveho...z jejich pohledu z toho neni citit zadny survival, bezmoc, zoufalstvi, nic...ciste politicka linie je zase zoufale malo kontroverzni a kriticka...bolsevicti pohlavari jsou zde vyobrazeni jen velmi velmi mirne...Zoufala nuda pramenici ze strachu a neschopnosti tvurcu jakkoliv osobite uchopit tuto pomerne citlivou kapitolu dejin...takovy prusvih sem necekal ()

Marty7CZ

Maximálně poutavý, fakt mě ten biják hodně překvapil (samozřejmě hrůza ten skutečnej příběh), jediný, co mi na tom vadilo je ta čůza Seydoux, kterou bytostně nemám rád (nejtrapnější bondgirl všech dob)..... 75% ()

Maniik88

Taký nemastný a neslaný film. Čítal som rôzne teórie čo sa stalo. Všetko je možné. Toto je samozrejme démonuzijúci pohľad z Hollywoodu. V roku 2000 ale bolo Rusko skoro na lopatkách a už už sa rozpadalo, nič nefungovalo a je možné, že neboli schopní pomôcť námorníkom kvôli zastaralej technike.Takže ako vravím, všetko je možné. Inak sa hralo dosť na city. Herci vybraní dobre, najmä Schoenaerts. No všetci vieme ako to skončí a mohlo sa to stihnúť aj za kratší čas. Videl som viacero lepších ponorkových filmov. ()