Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (více)

Série(5) / Epizody(48)

BigFoot

Celkové hodnocení: 90/100; Herecké výkony: 80/100; Scénář a dramaturgie: 90/100; Kvalita akčních scén: 85/100; Kvalita CGI: 75/100; Přiměřená délka: ne; Chci to ještě vidět: ano ()

hdraf

Je to utahané, příliš zdlouhavé, těžko uvěřitelné - informace díky vztahu s hlavní vyšetřovatelkou a když už něco selže, tak se z toho ihned vyhrabe.  Na všechno prostě nemohl myslet a mít nestále kliku. ()

Aceboris

Seriál by sa dal rozdeliť na dve časti, prvá - tlačenie peňazí v Kráľovskej tlačiarni , táto časť zahŕňa prvé dve série. Potom tu máme série 3-5 , ktoré sú o centrálnej banke Španielska a jej zlate.  Obe časti majú spoločných hrdinov , až na pár výnimiek, takzvaná povolená strata v armáde.  Vlastne ešte jednu osobu čo nemá so zlodejmi nič spoločné, ale v oboch prípadoch bude dosť podstatná , Alberto, tu nepochopím scenáristu resp. autora, keď si už dal záležať na prepracovaní plánu , prečo tak kontaminovanú osobu nechal aj v druhej polovici bez väčších problémov robiť to čo v prvých častiach, tak ako jediné dva satelitné telefóny na svete, ktoré keď sa zapli hneď vedeli, že ich majú a tych vecí je tam neskutočne veľa.  Toto celé dosť výrazne ovplyvnilo môj postoj k seriálu. Ďalšou vecou bolo neskutočne veľké množstvo flashbackov , ktoré v niektorých prípadoch boli ok a splnili účel ako Berlínov syn, no na druhej strane tých zbytočných tam bolo neúrekom. Je jasné , že sa snažili navodiť prezentáciu a súdržnosť s hlavnými protagonistami, ale u mňa to nefungovalo. Veľa vecí tu bolo o náhode a akože možnostiach, veď kto čaká , že sa na stranu zlodejov pridajú ženy a dosť dôležité.  U Netflixu som si zvykol na rôzne podvrhovanie rôznych tém, ktoré rozdeľujú spoločnosť. Tu budete mať možnosť si vybrať z hrdinov homosexuálov, alebo trans, preoperovaného chlapa na ženu. Takže ideme s dobou.  Osobne som nečakal také hodnotenie nakoľko, je seriál, plný chýb a domienok a akože možností, ktoré by mali nasledovať a na ktoré sa pri plánovaní spoliehali. Je doslova nemožné naplánovať dokonale tri možnosti a nakoniec sa to podarí.  Tak ako spravanie hlavných postáv na jednej strane srdcervúce scény ako sa majú radi keď niekoho zabijú, o pár hodín neskôr všetci radostne tancujú. Na záver ešte jeden postreh, predstavte si , že už konečne máte zlato, sice v malých granulách, ale máte, namiesto toho aby Ste ho hneď zobrali, tak ho opätovne pretavíte na zlaté tehličky, čo chce čas ktorý nemáte a čo zvyšuje šancu na to , že Vás chytia, to je logické nie.  Za mňa pozerateľné seriál, dobré spracovanie ako aj hudobný podmaz 5.5/10 ()

Teense

Bezpochybně jeden z nejlepších seriálů. Když se chce, tak to Španělé fakt umí. Doufejme že už nepřijde žádné znovuvzkříšení, aby zkazilo dokonalý konec 5. série, protože líp to zakončit nešlo. ()

Regig

Famózní od první minuty, až po tu poslední. Něco tak geniálně napsaný, z režírovaný a hlavně zahraný jsem dlouho neviděl a asi dlouho neuvidím. Bravo ()

Binkys

Jestli chcete zůstat u toho dobrého, mrkněte jen na první dvě série, od 3. to jde z kopce. Momentálně jsem uprostřed 4. a říkám si, kam až to může klesnout sakra? Proč z takového dobrého nápadu/seriálu, udělali takovou nesmyslnou sr..ku??? ()

Ameliex

Jsem naprosto pohlcena tímto seriálem. V době pandemie, když jsme byly všichni zavřený doma si pamatuji, že jsem se ptala známých, at mi doporučí nějaký seriál na dlouhé večery - všichni říkali pust si Papírový dům ten je nejlepší!! Ani nevím proč, ale tenkrát jsem si ho nepustila. Až ted prvně v lednu 2023 jsem asi objevila Ameriku:-) Shlédla jsem za 3dny všech 5 sériíí .. až mi bylo líto, že jsem to shlédla tak rychle, když scenáristi si daly tolik let práce s tím to natočit. Zamilovala jsem se do Profesora, Berlina a i  Palerma.  V mým playlistu jedu písničky ze seriálu a že jich tam bylo. To mě bavilo, výběr hudby famozní a závěr 5 serie .. ani jsem nedýchala. Škoda, že si nějaká naše TV stanice nezíská vysílací práva, ano vím je to na Netflixu ale v telce by to byl určitě trhák. Dnes to jedu vše znovu podruhé. ()

whitey

Herdek filek, tak to jste mě teda pěkně nachytali s tím vysokým hodnocením! 87%?! Občas se to stane, že mi nesedne něco, co má na ČSFD přes 85%, ale u těch děl aspoň vidím ty zjevné kvality. Tady kromě velmi dobrého námětu nic není. Nejsou tu ani dobré postavy na kterých by mě záleželo, ani dobré zvraty, dialogy, děj a není to ani dobře natočené. A zpět k postavám - ty mě sraly, a sraly mě hodně, dokonce i profesor, který sice přijde s pěkným plánem, ale pak sem tam udělá nějakou debilitu a většinu těch dalších krizí si způsobí sám. Pak je tu Berlín, kterej je sice cool, ale tak tohle už taky známe. A zbytek jsou otravné postavy, které měly všechny zkapat, mají otravné dialogy a scény, které jsou hrozně vždy vyhrocené, ale skončí tak, že se nic nestane a nic se nikam neposune. Vzpomeňme kolikrát na sebe postavy mířili, aby se pak v klidu usmířili a bylo vše ok, jako tomu bylo před pěti minutami. Děj je pěkně na hovno, Berlin chcípne zbytečně. Ostatní postavy, když se nabízí, že chcípnou, tak otravujou dál. Akční scény natočené příšerně, jak z C filmů od Seagala. Pak přijde 3. série, kde se ukážou prachy od Netflixu, ale teda hlavní děj, dialogy a příběh je ještě horší než v těch původních. Poslední tři série byly pain in the ass, ale já na vás dal a když píšete, jak je ten konec seriálu skvělý, tak jsem přeskakoval akorát scény z flashbaků a milostné ale dál bedlivě sledoval děj. No a pak přišel konec, kterej byl stejně debilní jako celej děj od druhé série a já jsem na ČSFD nasrán. Příště to zabalím rovnou a nebudu trpět další 3-4 série. S1:4/5, S2:3/5, S3:2,5/5, S4:2/5, S5:2,5/5. ()

MarekTulen

Papírový dům byla pro mě extrémní jízda. Seriál, který hodně lidí nemá rádo, kvůli tomu že Netflix jednoduše rozbil 3. až 5. sérii, ale mně se to i přesto celé líbilo. Akční scénky, zamotané situace a Profesorovo unikátní vysvobození z problémů bylo skvělé. Ikonická píseň Bella Ciao (která mi od vidění seriálu furt hraje v hlavě) a Postavy na kterým lidem záleželo. Původ ze Španělska je neuvěřitelný na to jak je to promakané a i jiné státy než Amerika umí udělat pořádní jízdu. Fakt pro mě jeden z nejlepších seriálů pro žánr Thiller. ()

pupopony odpad!

Ach jo, něco tak naivního jsem fakt dlouho neviděl. Nuda, nuda, nuda. Strašně jsem si přál, aby se začalo něco dít, aby se konečně policie začala chovat když ne chytře, tak NORMÁLNĚ, ale ne, oni se chovají jak desetileté děcka na hřišti. Nelogické, uřvané NIC, kde se lupiči chtějí chovat jako matka Tereza, ale stále jsou to lupiči. Zvládl jsem dvě série a udělal u toho mnoho věcí, jinak bych usnul. Ani jsem nedokoukal poslední díl II.série ()

Nicholaes

Právě jsem dokoukal celý seriál za týden a to je asi největší pocta, že mě udržel a způsobil netrpělivost i nespavost. Je to asi to NEJ co jsem kdy viděl! Samozřejmě, že mě sralo pár věcí, ale náboj, téma, postavy to řádně vykompenzovalo. Do dnes u mě vládl seriál LOST, ale dneškem byl násobně překonán.  Skvělý počin od Netflixu. ()

lupulus111

Od druhé série naprostý úpadek kvality a značně generativní motivy a děj. Naprostý apel na cliffhangery s pouhou snahou o vyvolání wow efektu, bez jakékoliv smysluplnější vidiny za ním. ()

SirErLeerdan

První série byla napínavá, parádní, skvěle zvládnutá. Druhá ušla, ale více méně to samé jako jednička.  Od zmíněné druhé a další série už bylo vlastně pořád dokola to samé jen zaplňované netflix duhovou propagandou bez jakéhokoliv nového nápadu. Jen pokus o dojení mumifikované krávy.  Kdyby přestali u první série, bylo by to min. na 90% Ale takhle je z toho zbytečný bordel a jako celek tak za polovinu, spíš méně ()

JarinDL7

Mám za sebou první dvě série a je to hrozný zklamání. Je to nerealistický a trapný. Je to předvídatelný, je tu hromada klišé, policie je naprosto neschopná ve vyšetřování a střílení jim jde ještě hůř. Víc plot armoru jsem viděl už jen v Game of Thrones v poslední sérii a to už je co říct. Minimálně první série je zbytečně natahovaná, většina flashbacků byla k ničemu a nudná. Chování postav je naprosto nelogické, neustále se mezi sebou hádají, řeší pseudoproblémy, neustále na sebe míří zbraněmi, možná víc než na rukojmí, které většinou nikdo nehlídá, ruská ruleta byl vrchol demence jedné postavy. Chápu, že tam přišli s tím, že nechtějí nikoho zabít, ale kdyby byli třeba donuceni pár rukojmích zabít, hodně by to seriálu přidalo, postavy Alison i Arturita tak k ničemu nevedly. Každopádně Arturito je několikrát zradil, jednou pobodal, zapříčinill smrt jednoho z nich a srbský voják ho prostě ušetřil? Nenáviděný Arturito přidal alespoň hodně komedie, celkově měla první série solidní humor, to mi v druhé sérii chybělo. Tenhle seriál je pro hodně mladý a velice nenáročný diváky. Místy to připomíná telenovelu, k čemuž ten jazyk sedí. Asi mě nic nedonutí dokoukávat zbytek. 87 % je naprostý úlet, dávám 4/10. ()

Tomjeczech

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálu, prostě osm zlodějů jsou vedení nejchytřejším profesorem který vždycky promýšlí plán na vyloupení banky. Ani u každého dílu jsem se nenudil, jsou tam sympatický postavy ale pak jsou postavy kteří mě tam i štvou. 1 a 2 Série jsou v topu 3 až 5 série jsou taky dobrý ale pak se jim to trochu zvrtne a už je to napínavý. Blbý je že pak tam umře jedna postava kterou jsem tam měl docela rád. Ale taky mě se tam líbí jak zpívají Bella ciao.                                                     Jinak celkové hodnocení seriálu je 100% ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi