Epizody(6)

Je parný duben roku 1993 a nedaleko malého města Waco v texaské pustině dojde k jednomu z největších masakrů v novodobé americké historii, kde na jedné straně stála samotná vláda Spojených států a na straně druhé náboženská sekta připravená bránit své hodnoty. Seriál mapuje tuto tragickou skutečnou událost i to, co jí předcházelo, v šestidílném provedení plném napětí a dramatu do poslední chvíle. (vyfuk)

Fox85

Dlouho jsem přemýšlel nad hodnocením tohoto seriála a nakonec tu pátou hvězdu dám. Díky písni Davidian od Machine Head jsem si kdysi o událostech ve Waco přečetl docela dost, a proto se mi moc nechtělo do posledního dílu. Ale nakonec mě to celé tak strhlo, že jsem to dokoukat prostě musel. A rozhodně nelituji. ()

Soweek

3,5* Zajímavý, celkem hvězdně obsazený šestidílný počin, jehož největší nevýhodou je Taylor Kitsch, který mě nedokázal přesvědčit ve své roli fanatického Davidiána, který by uměl strhnout a přesvědčit skoro 200 lidí o své nadřazenosti. Bohužel to na něm ale celé stojí, protože když mu nedokážete uvěřit jeho roli, tak nepochopíte, jak byl schopen všechny přesvědčit aby riskovali své životy. ()

Tjaden

Kvalitně zpracovaná minisérie, která mapuje dodnes velice kontroverzní zásah amerických bezpečnostních složek proti sídlu sekty Davidiánů u texaského města Waco v roce 1993. Jako fanoušek Boardwalk Empire oceňuji fakt, že zde v ústředních rolích kraluje celá řada herců z tohoto seriálu (Whigham, Shannon, Sparks, Fleshler). Na druhou stranu je patrné, že dílo vzniklo na motivy vzpomínek přeživších Davidiánů, což určitě poznamenává jeho objektivitu. Ačkoli se nepochybně jednalo o zpacakanou obléhací operaci, nelze dobře vyzbrojené Davidiány a především jejich vůdce Davida Koreshe považovat pouze za oběti. Sledování Waco lze určitě doporučit, přičemž diváka neznalého problematiky by mělo povzbudit ke shromáždění více objektivnějších informací. ()

666Carnage

Tady si prostě někdo myslel, že když dělá pro vládu USA, je víc než Bůh a na druhý straně tu byl David, který díky své posedlosti biblí dokázal lidi držet okolo sebe. Všechny ty hlavouny z ATF, FBI atd bych poslal do malý temný díry odkud by se nedostali ven dalších 50 let. Příběh měl sílu, to se musí nechat, a to jak to dopadne a vůbec ten průběh jsem nečekal. Výborná minisérie s Taylorem Kitschem a hlavně s kladným Michaelem Shannonem. Těch pět hodin tomu věnujte protože tohle za to rpzhodně stojí. A celých 6 dílu je fakt nabitých. 80% ()

Ondra16

Občas je to docela těžkopádné, ale realita se v tomto případě ukázala jako špičkový scénárista a celý příběh je zničující. Nečekal bych, že se takového výkonu dočkám od Taylora Kitsche. ()

Gogo333

Waco je velmi povedené překvapení. Máme tu na jedné straně sektu (náboženství) a na druhé ATF, které pak vystřídá FBI. Oč se bude jednat, nebo co se stalo, sem nevěděl a tak sem netušil jak to dopadne. O to bylo finále hodně silné. Taylor Kitsch není vůbec špatný, ale opět výborný Michael Shannon ho válcuje. Děj vidíme z obou stran a spíš mi to přišlo, že tady byla špatná FBI. Celé to bylo velmi zajímavé a napínavé, k tomu výborné herecké obsazení a povedené zpracování a je tu pecka. Jsem moc spokojený, osobně bych uvítal třeba ještě jeden díl, jak to celé dopadlo. Jestli na straně FBI padaly hlavy za ten masakr, ale holt si to budu muset dohledat na netu. Za mě velká spokojenost. 80% ()

Garch

Nesilnější a zároveň nejhroznější je vědomí, že se to opravdu stalo, včetně vystupňovaného šíleného nátlaku na obléhané rodiny Davidiánů. Není divu, že v tom viděli nástup apokalypsy.. WACO je natočeno co nejvěrněji, dle vzpomínek hlavního vyjednávače a jednoho z přeživších. Byly ty desítky mrtvých oběťmi sektářského manipulátora, jak tvrdí FBI nebo se "Rock & Bible" komunita Davidiánů jen dostala do drtivého soukolí státního aparátu, který viděl nebezpečí v jejich přílišné nezávislosti? A tak to mocní vyřešili jako ve středověku, brutální přesilou a totálním zničením. 51 dnů neústupnosti na obou stranách a drůzy pro více jak dvacet dětí. David Koresh mi samozřejmě šel na nervy s každou hodinou víc, ale rozhodně nebyl žádný Jim Jones. Koresh zřejmě opravdu hluboce věřil, ale to bylo FBI celkem jedno. PS a cesta ke tragédii vlastně začala jedním blbým razítkem za 25 dolarů, které chybělo a zavdalo byrokratům příčinu k prvnímu útoku ATF... ()

WinstonS

Náboženský fanatismus v praxi. A samozřejmě také "skvělá" práce FBI. Nejvíc líto mi je těch malých dětí, které doplatily na to, že jejich rodiče měli totálně vymleté palice... ()

theSaint

Waco má jedinou vadu na kráse- délku. Série mohla být klidně o dvě epizody kratší a bylo by to dokonalé. A nebo jednu přidat, abychom se dozvěděli dohru a zda padaly na straně FBI a ATF hlavy. Kitsch mi už léta herecky imponuje i když ne vždy všechny snímky ve kterých se objevil oceňuji, tak jeho přítomnost nikdy nezklamala a vždy dokázal zaujmout. Shannon opět skvěle a Culkin velmi sympaticky překvapil. Dobře si vzpomínám na tuto událost o které se informovalo i u nás a tudíž Waco byla jasná volba. Byl jsem zvědavý, jak se s tím tvůrci poperou a co nového se dozvím- a nutno říct, že se tedy nestačím divit. Oceňuji snahu tvůrců zprostředkovat tuto událost a poukázat na nesrovnalosti a položit znepokojující otázky. Koresh byl zcela jistě manipulativní vychcaný podivín a série je k němu až příliš shovívavá, ALE .. Netvrdím, že není dobré si na zvláštní komunity posvítit a že Koresh nepotřeboval přistřihnout křídla, ale tohle US vláda evidentně nezvládla a prokaučovala na celé čáře. A je dobře, že se najde někdo, kdo se na to nebojí poukázat. Koresh se taky zrovna nevytáhnul, kdyby používal alespoň na vteřinu zdravý rozum, tak jsou všichni venku. Na stranu druhou, všichni se mohli sbalit a na Koreshe se z vysoka vysrat, když šlo opravdu do tuhého- a nejen tehdy. Byli dospělí, svéprávní a též vzdělaní. Říct ".. protože Koresh.." je až příliš jednoduché. Takže co? Kdo nese vinu za masakr? Ať počítám jak počítám, tak to budou tanky, slzný plyny, psychomučení a celkově touha ozbrojených složek si zařádit. Ale taky se můžu plést, že jo. Poslední díl mě rozsekal, skoro až oči vlhly. ()

Ombak▼Penari

Skvěle provedená rekonstrukce událostí, popisujících jeden z nejznámějších zprasených zákroků FBI. Ponechává závěr na divákovi a boří mýty, které se objevují v prohlášeních a novinách. Taylor Kitsch poprvé dobře hrající v kvalitní roli. Rozhodně pozoruhodná, téměř dokumentární, série. ()

yvona

Perfektně natočené. Ale z čeho asi tak najednou pramení v roce 2018 potřeba udělat z úchyla a nebezpečného fanatika nevinného mučedníka a FBI označit nekompromisně za tu zlou , prolhanou a prolezlou sadistickýma debilama??? ()

DAPDO

Střet vlády USA a sekty, poutavě a chytlavě natočený. První dva díly jsou takový předkrm před hlavním jídlem, protože po prvním útoku múžeme sledovat hodiny vyjednávání, ústupků z obou stran a psychologické hry, hlavně ze strany bezpečnostních složek. A to finále po jednapadesáti dnech potom stojí za to. Těžko říct, na čí straně byla větší chyba a jak to doopravdy bylo, máslo na hlavě měly obě strany. ()

Ergon

Ukázka toho, jak fanatismus a egoismus vyhrály nad rozumem a způsobily velkou tragédii, které se dalo zabránit. Manipulace s médii, psychické mučení a nakonec odmítání přiznání viny při velkém pochybení FBI, jak smutné. ()

Gardenboy

Dávno su preč časy čiernobielych hrdinov/antihrdinov. Dnešným seriálom a filmom vládnu odtiene. A je len na nás vybrať si, kto predstavuje menšie zlo a väčšie dobro. Vynikajúce, aj keď mám taký pocit, že s tými Davidiánmi to nebolo tak ružové ako je to v tomto diele vykreslené. Záver epický, ale za mňa veľmi tlačil na emotívnu strunu - zvrhlo sa to na citové vydieranie. Odťažitý prístup dokumentárnejšieho štýlu by bodol. Greengrassa so svojou ručnou roztrasenou kamerou na nich nabudúce!! ()

deLaFere

Tak se řada čekatelů opět dočkala, Velký bratr je ten hrozně zlý, neschopný a bezcitný uzurpátor všeho, zatímco jen lehce vinný David Koresh a jeho tlupa dobráků dostali za uši. Za prvé jsem se nudil, jak už tu někdo trefně napsal, pojď ven, nejdu, pojď ven, nejdu. Možná bych byl méně kritický, ale tak stupidní náhled na Koreshe, který je v seriálu takřka kladnou postavou (oproti realitě) mě prostě vede jen ke kritičnosti. Sám nemám rád to čemu se říká Velký bratr, ale tady je to tak hloupě podané, že to ničí celý seriál, který i tak má problém s dramatičností. ()

chelsea63

Výborná minisérie. Parádní kamera i střih. Skvělí herci. Jen ten syžet se zlými a tupými šéfy FBI a nevinným, jen tak trochu potrhlým, vůdcem sekty je dost bídný. Ale zase to člověka donutí, aby si o tom něco zjistil. Takže gut! ()