Psychologický thriller z blízké budoucnosti o tom, jak se špičkové technologie mohou vymknout kontrole, respektive jak se z dobrého sluhy může stát zlý pán. Andrej (V. Dyk) pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, která se zabývá vývojem tzv. inteligentního domu. Ten má znamenat revoluci v bydlení, má být ovládaný pouhým hlasem a má svým obyvatelům zajišťovat maximální pohodlí i stoprocentní bezpečnost. Andrej je pověřen finalizací celého projektu a společně se svojí čerstvou manželkou, ambiciózní sochařkou Zuzanou (G. Marcinková), se stěhují do funkčního prototypu inteligentního domu, do luxusní vily z kamene a skla, stojící na samotě uprostřed nádherných hor. To, co se zprvu jeví jako pohádka, se ale rychle mění v noční můru. Dům projevuje vysokou chybovost, v okolí domu se začíná pohybovat tajemný neznámý a pak se kdosi začne dvořit Zuzaně, která na samotě uprostřed hor zůstává velmi často sama, protože její manžel opakovaně odjíždí na pražské ústředí firmy. Zuzana hledá pomoc jak u své kamarádky Moniky (Z. Porubjaková), která za ní pravidelně jezdí a které se ve vztazích s muži pravidelně nedaří, tak u podivínského souseda Maxe (O. Malý), který žije nedaleko odsud jen se psem, tak i u Andrejova šéfa (A. Hajdu), který se za všech okolností tváří tak vstřícně a empaticky. (Česká televize)

Vabr

Na Československý film se mi to zdá dost dobrý. O dost lepší než všechny český komedie, romantiky a pohádky. Ty kraviny nesnáším a tak tohle bylo dobrý. Herci to hráli jakš takš. Vojta Dyk tam dělal úplný ho*no. Celej den byl v práci a večer ani nevím kde. Hlavně, jak jí slibuje, že bude doma a furt cestuje (dokonce i letadlem). Nápad to není špatný, ale je hrozně zkopírovaný (,ale co od českých filmů čekat). Kameru i efekty to mělo fakt dobrý jak americkej film. I ten trailer vypadal jak na americkej film. Ale našlo se tu nehorázně moc otravných věcí nebo blbin. Třeba písnička Try od Emy Drobný. Zahrála tu 5 krát. Po 1. to bylo dobrý a po 5. se to tam hodilo a líbilo se mi to ve filmu, ale jinak o bylo tak příšerný, že bych za to Emu pohřbil! Renault tu měl taky reklamu. Pokud někdo neměl Renaulta, tak jedno auto dokonce mělo na espézetce napsaný Renault (když byla v domě ta pracovní schůze a nějaký auta přijížděly k domu). I Mall.cz zde měl reklamu, protože je strašně cool tam nakupovat. Ta nemocnice byla úplně nesmyslná! A ten její útěk! Jak jim mohla utýct!? Konec byl čekaný, i když bych nečekal, že budou žít v karavanu. Chtělo by to víc takových filmů. Podle mě by se měli Češi pokusit točit horory a thrillery. VYHODNOCENÍ: EMA DROBNÁ ZPÍVÁ KRÁSNĚ!!! ()

DAPDO

Zajímavej nápad, ale bohužel spatně zrealizovanej. Nastěhování do domu snů + zabydlování a prvotní problémy ještě šly, ale potom to sklouzlo k vlně nesmyslů, ze které vyčnívala jen sestra od doktora Martina - 35%. ()

Dogfish

Nebylo to nejhorší. Dům, který si dělá co chce je slušné téma, s kterým se dá udělat zajímavý film. Sarah Connor už to říkala před 35. léty, že se strojům nemá věřit... ()

bararich8

Na české poměry a v tomto žánru to nedopadlo úplně nejhůře. Herecky to teda občas trochu bolelo. Scénář je trochu překombinovaný a film mě za celou dobu nedokázal řádně přesvědčit, protože co si budeme povídat, 90 % toho co jsme viděli, byla technicky naprostá blbost, konečná pointa to ještě vyšperkovala, ačkoliv by to dávalo smysl. Nicméně si mě to podařilo udržet až do konce, protože jsem chtěl vědět, jak to dopadne a co tam tvůrci ještě vymyslí. Vizuálně je to celkem fajn a hudba je vynikající. Zkoušejte to dál, ono to jednou dopadne, 3* ()

Kingjiri

V rámci žánru celkově slabší kousek. V rámci český kinematografie docela obstojnej počin už jenom proto, že těch českejch thrillerů zase tolik neni a těch, co za něco stojej, je jako šafránu. Filmařina bez pochyb na úrovni a herecký obsazení taky vůbec nic nezkazilo. Námět na komornější thriller nebyl uplně marnej. Jenže příběh už bohužel tak přesvědčivej nebyl. Hlavně teda od chvíle, kdy se Andrej dostal do špitálu a prostor dostalo akční finále, ve kterym utrpěla logika drtivou porážku a závěrečná pointa už nedávala smysl vůbec žádnej (to jako dům uměl číst i myšlenky?). Třetí hodně slabá hvězda za jistou filmařinu, místama zajímavou hudbu a svlíkající se Gabrielu Marcinkovou. ()

tranquill

"Ani nevíš, co tě čeká..." Také jsem nevěděl, ale nevidím to tak černě, tedy až na to, že mi to připadlo jako další díl Černého zrcadla :-) ()

kersten

Na česko-slovenské pomery - nadštandard. Mrazivo desivé, herecky a scenáristicky myslím veľmi prepracované. Neokoukané a nové téma. Mňa určite veľmi prekvapilo. Až som mala strach si zapnúť doma telefón do siete ()

Razzor_82

"A co když to není jenom počítač?" Nudný pokus o nějaký mystery thriller. Československá dvojice herců si odvede svou práci. Největší průšvih je ale děravý scénář a nelogické myšlení postav. Záměr ukázat nebezpečí moderních technologií vyšel celkem naprázdno. 4/10 ()

sehe

Velmi slušné.Tema umelej inteligencie nam vstupuje do života.Dobre zahrané.Marcinkova prirodzená.Hudba trochu prepalena v dramaticnosti.Rada som Romana Luknara videla,ako v dlhom balonaku vyšetruje.Komisar Colombo?Uputalo,zaujalo.A hlas Róberta Rotha sadol presne.Nuž mohol by sa kľudne i u mna doma prihovárať ()

rublik05

Snad první český thriller na téma moderní technologie, virtuální realita a umělá inteligence. Námět vůbec není špatný, avšak mám pocit, že režisér z bůhví jakých důvodů (asi finance) plně nevyužil potenciál daného tématu. První půlka filmu je velmi utahaná a film se rozjíždí asi jako tatra do kopce. Druhá půlka filmu už je o 100% lepší a celkově film konečně začíná diváka zajímat. Není nouze o napětí, které se v českém filmu jen tak nevidí. Herecky film lehce pokulhává, příště by to chtělo lepší výběr, ústřední postavy občas lehce přehrávají. Suma sumárum, film mě celkem překvapil, na české poměry se jedná o relativně povedený snímek, který ovšem má co dohánět a zlepšovat, a tak doufám, že se snad někdy dočkáme dalšího kvalitnějšího českého filmu na tohle téma. 5/10 ()

Acrobat

Tak veci sa majú tak, že ešte keď ju robkal vo vani človek mu veril:) ale závory a nemocnica a tramvaj? No tu už niekto odkukal Eagle Eye. Haniť sa dá, opäť statické tempo, prednesy dialógov. Ale tentokrát pridali aspoň dážď,búrku, viac tmy, náznak nejakej ten naháňačky, dobrú myšlienku tej IT techniky. Do takého domu ani za mak. Ale nie preto že sa bojíte 1 a 0. Ale o tom aby mal človek nad sebou kontrolu. Na slovenské pomery dobré. Osobne som však schopný to tolerovať len ak si sám sebe hovorím, že išlo o sci-fi thriller. (videné 27.1.2019, HDrip) ()

gemi

Nakonec o dost lepší, než jsem si na základě zdejších hodnocení myslel. Scénář místy trošku hapruje, AI jsou zde přisuzovány opravdu nadpřirozené schopnosti, ale film nenudí. A má úžasnou výpravu. ()

tančísvlky

Je veľmi ťažko nájsť v produkciách našich televízií niečo kvalitné a mám pocit ,že tento produkt a jeho výsledok je celkom slušný. Už snímanie len priemerného scenára je nadštandardné. Určite však film samotný tiahne hlavne výborné herecké podanie hlavnej predstaviteľky v podaní slovenskej herečky Gabriely Marcinkovej a ta si zaslúži veľký potlesk za tento film ... ()

VeeDee

Celý film jsem čekala, kdy jí oznámí, že se stala obětí nějaké reality show a všechno bylo nahrané. A ono nic. :-) Každopádně se mi film líbil, takové Black Mirror po česku. Nechápu tak nízké hodnocení. Myslím, že na české poměry oká. (I přítel byl nadšen, protože ve filmu několikrát zahlédl prsa. :-D) ()

Monggol

"Ten Johny se zřejmě skrýva v tom sloupu. Ježiš, to je naivní." - zahlásil král Rosebud IV vo filme Pane vy jste vdova. No a tu je to skoro rovnaké. Ešteže sa ten dom nenabúral do Pentagonu alebo neodpálil kvôli Zuzane ruské rakety s jadrovými hlavicami :) A keby bol schopný čítať podvedomie človeka lepšie než jeho majiteľ, tak by sa takýto systém využíval (aj vo filme) na iné veci než je (pseudo)inteligentný dom. Inak snaha sa cení, len by to nesmelo byť tak naivné. Druhá vec je, že slovenské herečky majú dikciu a intonáciu, ktorá ma neskutočne irituje. Neviem, či je to zámer, aby postava vyzerala ako naozaj koza, ale nie je to len prípad tohto filmu. Potom to pôsobí strašne neprirodzene a afektovane a hrozím sa toho, ale ono to bude asi tým, že ony alebo im podobné sa tak vyjadrujú aj v civile. ()

anule25

No teda! Mám husí kůži, když pomyslím, že i ten mobil, co ho držím v ruce, má svou vlastní kameru. Hustý. Poslední dobou jsem ohledně československé koprodukce velice skeptická, takže za mě moc milé překvapení. Po vizuální stránce: paráda! Po hudební stránce: no prostě skvělý! Herecké výkony: nejsem žádnej velkej Pan kritik, tudíž dle mého názoru super! Příběh: cokoliv nelogického svádím na uměleckou licenci, takže myslím originální sci-fi. Celkové vyznění: nevím proč, ale těch pět hvězdiček tomu prostě dát nemůžu. Možná přeci jenom pokulhává ta originalita (od dob Terminátora už vzpoura robotů není, co bývala;)). Možná se to až moc okatě snaží být děsivé. Možná to trochu přehrává. Jak říkám, strukturované umělecké kritiky se u mě nedočkáte. Každopádně já bych řekla moc dobrý kousek, takže mě mrzí, že se se zbytkem ČSFD neshodnu. Snad jindy. ()

neo93

Ne úplně vydařený film Karla Janáka. Mohlo dopadnout ještě mnohem, mnohem hůř. Na druhou  stranu potenciál měl film velký, škoda že nebyl využit. Přitom ze začátku to nevypadá tak hrozně.  Mladý manželský pár, Andrej a Zuzana, se stěhuje do moderního luxusního domu mimo civilizaci kdesi na Slovensku, ve kterém všechno řídí umělá inteligence, resp. ve filmu řečeno  pouze "počítač". Dům dostal Andrej k finálnímu otestování, jelikož jeho firma vyvíjí pravě takové to domy. Vila funguje správně je chvilku, než si začne dělat, co chce. A stejné je to i se snímkem. Ze začátku to ještě všechno dává vcelku smysl, ale od druhé poloviny filmu až do samotnému závěru, se dějí takové neuvěřitelné a nelogické věci, že se tím film pohřbívá sám sebe. Na druhou stranu je snímek velmi hezky audio-vizuálně natočen a dobře se na něj dívá. Ani s postavami to není tak špatné, ačkoli nikdo příliš nevyniká a jsou spíše průměrné. Kdo rozhodně vystupuje z šedi je Gabriela Marcinková a její pohledné křivky, které režisér Janák asi chtěl dát na obdiv, což se mu jistě podařilo. ()

ANTYCHRYST

To čumím panečku... Jako český thriller...ale jako na naše poměry.. více nežli slušnej..dobrej nápad..po technický stránce zmaknuto parádně... velký překvapení.. až do konce není jasné kdo koho a co ovládá..jestli to je dům.. či manžel.. kamarádka... Ooravdu se daří to udržet až do konce... 75% a jen tak dál ..je vidět že i u nás.. může vzniknout napínavý film. ()

$tALk3R

Film mal obrovský potenciál, ktorý však nenaplnil. Režisér si zobral príliš veľké sústo, na ktoré ešte nedozrel. ()