Rozčarování

• USA Disenchantment
USA, (2018–2023), 22 h 59 min (Minutáž: 19–45 min)

Série(5) / Epizody(50)

Divadyx

Čakal som od tohto seriálu veľa, Futuramu aj Simpsonovcov zbožňujem, fantasy svet tiež. Ale prišlo celkom sklamanie. Postavy Elfa a démona sú fajn, pozadia sú nádherne nakreslené a občas (naozaj občas) sa človek nad nejakým vtipom zasmeje. To je ale tak všetko. Epizódy boli nudné, pomalé, akčnejšie scény boli podľa mňa úplne nezvládnuté, kopec nelogických WTF momentov, väčšina postáv, vrátane tej hlavnej, sú otravné a človek nemá jediný dôvod mať ich rád. A ani homorom to nesrší tak, ako iné animáky. Aj tie tri hviezdičky sú možno veľa... ()

Pimburger

Mám rád Futuramu a tohle je Futurama ve středověku. Sice to zatím není tak vtipné a vychytávky univerza ještě nejsou na takové úrovni, ale rozhodně jsem se vyloženě nenudil a věřím, že v druhé a dalších řadách se to ještě pořádně rozjede. ()

Bublushka

Už dlouho jsem neviděla seriál který by mě tak bavil. Koukla jsem na to spíš ze zvědavosti že to udělal Matt Groening, ale už první díl mě chytl a další brzo následovaly. Vlastně jsem se u žádného nenudila a líbil sem i způsob zpracování, humor, který je možná trochu sarkastický a ne každému sedne, ale pro mě je to přesně to co mám ráda. Hlavní hrdinka mi hned přirostla k srdci, to jak je jiná a neoblíbená mi přišlo povědomé a milé- opravdu super holka. Nejlepší pro mě byl předposlední díl. A pak takový otevřený konec v posledním díle, to snad ani nemyslí vážně- no už se nemůžu dočkat další série. Škoda že až za rok. Groeningovi se podařil fakt skvělý a zajímavý seriál s humorem co mám ráda a doufám že to v podobném duchu půjde dál. O překvapení i ta nemilá není v příběhu nouze a nikdy jsem se nestačila nudit a dost jsem se bavila. Takhle mají vypadat seriály. ()

krivulak

"Now try to guess me. Hi, I'm Elfo!" "Lemme guess, that really annoying guy. Quelfo?" "No, it's me, I'm Elfo!" Je zatím příliš brzo k tomu dělat závěry. Ze seriálu jsou ve chvíli psaní tohoto komentáře k vidění pouze prvních deset dílů. Každý je něčím zvláštní, a přitom se každý díl dost liší od jiných. Některé díly jsou temné, tajemné, některé veselé, plné nejrůznějších štípů. Disenchantment přineslo nový vítr do kreslených seriálů, snaží se nahradit Futuramu, ovšem na tu nikdy mít nebude, už jenom svým zasazením. Věčně optimistický Elfo a sarkastický Luci nedokážou nahradit Bendera, nedosahují mu ani po kotníky. Obávám se, že takovéto myšlení není pouze u mě, tudíž budou seriál čekat tři zrušení a čtyři rebooty, než ho definitivně strčí ze skály jako Futuramu. Pokud očekáváte nezávislé díly, jako u Futuramy nebo Simpsonů, budete možná rozčarováni. Díly na sebe dějově navazují, v posledních pár dokonce tvoří spojitý nenarušitelný děj, kdy koukání mimo pořadí není možné. Nejsem zatím úplně přesvědčený, jestli to je dobrá volba, ale to ukáže teprv čas a um tvůrců. Za mě momentálně tak 78% a podívám se na to znovu, až vyjde víc dílů. ()

Socirel

Disenchantment balancuje mezi humorným sitcomem a ponurou fantasy. Bohužel tyto žánry nedokáže úplně efektivně zkombinovat. Konec série se přiklonil spíše na druhou stranu, která mi seděla přeci jen trochu víc. Tvůrčí rukopis lze rozpoznat především díky narážkám na třaskavá témata, nicméně tento seriál kvality svých známějších sourozenců zatím nedosahuje. ()

Štědronský

Bohužel, seriál mi nepřišel nijak zvlášť vtipný, člověk se nanejvýš pousměje. Oproti Futuramě navíc také nevýrazné postavy. Po třech dílech jsem zcela ztratil motivaci ve sledování pokračovat, takže je možné, že v dalších dílech "se to rozjede", ale není moc pravděpodobné, že bych se k Disenchantment vrátil a mohl se o tom přesvědčit. ()

Kosik8

Po klasických "Simsnech" a "Futuramě" je zde i trochu jiný seriál, který dokáže perfektně pobavit černým humorem, který prostě v tomto seriálu úžasně sedí. Postavy si zde člověk zamiluje ale i zprotiví a to tento seriál posouvá na opravdu slušnou kvalitu. Celkově je tento seriál zaměřen na diváky, kteří hledají humor a oddech. ()

Morxxx

Na první dívání - s titulky, mě seriál až tolik neoslovil a dal bych mu nižší hodnocení. S odstupem jsem si ale pustil seriál znovu s dabingem (a dokoukal při té příležitosti i druhou sérii) a bavil jsem se náramně. Z části za to asi může vynikající kvalita dabingu, každopádně jsem si seriál oblíbil. Seriál od tvůrce Futuramy a Simpsonů ve výsledku za svými sourozenci v ničem nezaostává, baví a zároveň naráží na současná společenská témata. ()

palcanec

Není to špatné, ale celé to působí (především v prvních deseti dílech), že sám tvůrce se nemůže rozhodnout, co za seriál to bude. Je zde mnoho vtipů a narážek pro dospělé (či aspoň starší adolescenty), které by v televizi před desátou neprošly, ale zároveň je zde hromada "vtipů", které neocení nikdo starší dvanácti let... Ve druhé části je to o něco lepší, infantilní humor polevil, ale zase je znát, že zde byla vize na pět dílů, kterou museli natáhnout na deset. Zatímco v první části člověk nemá pocit, že by se účelově zdržovalo (snad proto, že se některé postavy teprve představují), ve druhé je natahování a vedlejší zápletky, které nemají žádný význam pro posun děje kupředu, do očí bijící. Přestože je to místy skvělé (např. scéna kdy Bean mluví se stráží u vstupu do pekla), po etalonu animace pro dospělé jako Futurama nebo rodinné animace jako Simpsonovi je pro mne seriál spíše rozčarováním (pun intended). ()

Enon

Celkem v pohodě seriál. Bavil mě ale není to žádné veledílo. Kdybych si měl vybrat, tak se radši kouknu na Ricka a Mortyho, Bojacka nebo Simpsonovi. Ale pokud vám vyhovoval humor Simpsonů tak je tohle správná volba. Celkem sympatické hlavní postavy, humor v pohodě, příběh postačí a animace je fakt dobrá. 70% ()

Tycygo

Jako simpsons, nebo futurama, jen to nemá ten punch, co měla futurama na začátku ale zase je to šťavnatější, než simpsni. ()

MatoPalkes

Lepšie než posledné série The Simpsons, na Futuramu to rozhodne ani zďaleka nesiaha ale na jedno pozretie úplne v poriadku. Oddychovka s fajn animáciou a postavami. ()

cyndaquil

Prvá séria famózna, nemám jej čo vytknúť ale od druhej sa už nejak začali strácať chvíľky kedy som sa naozaj aj zasmial, nie len pousmial. Jedno je však povzbudivé a to, že aj keď je to od druhej série úpadok, neupadol seriál na dno. Od druhej série, ktorá je oveľa slabšia oproti prvej ale nie je zlá! Len slabšia... A od tej druhej po štvrtú sa to nijak nezhoršilo. Zatiaľ ani jedna z novších sérii nesiaha prvej ani po päty ale nie je to šrot. Sú to stále dobré časti, síce s väčšou absenciou úprimného smiechu ale je to stále na pousmiatie a určite to nie je strata času. Keď chcete zabiť nejakú tú chvíľu času, napr. v dni kedy máte pocit, že ste už všetko, čo ste chceli dokončili, ste s tým spokojný a nemáte čo ďalej robiť, tento seriál je zaručene schopný spoločník od prvej po štvrtú sériu. Asi všetci vieme históriu tvorcu tohto seriálu: Simpsonovci a z nich skočil trochu do budúcnosti Futuramy a z nej sa vrátil späť do hlbokej minulosti Disenchantment. Oproti starším projektom- Simpsonovci a Futurama, Disenchantment má naozaj čo ponúknuť. Nie je to len od časti k časti, ako sa v prvej sérii na prvý pohľad zdá. Je to oveľa komplikovanejšie a zamotanejšie, časti na seba nadväzujú a závery sérii sú zakaždým veľkolepé. Neviem sa dočkať na piatu sériu a dúfam, že ma v tomto seriály budú tvorcovia prekvapovať a držať v napätí ešte veeeeeeľmi dlho. ()

Honsey

První dvě řady tohoto seriálu byly fakt zábava. Pak už ale kvalita začala klesat a přišlo mi, že se tvůrci trochu vysrali na to, co Groeningovi šlo vždycky nejlíp - vtipy, já vim, že po těch 800ti epizodách Simpsonů se to prostě nedá opakovat dokolečka, ale tenhle seriál má potenciál. Začali se soustředit na příběh, a to Groeningovi prostě nesedí a nejde. Není to taková hrůza, ale myslim, že by to měli co nejrychlejc ukončit. ()

Answear

Určitě to stojí za shlédnutí, i když pro mě jsou přeci jen Simpsonovi a Futurama o ten pověstný krůček lepší. ()