Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Na válečné stezce s chlastem potkává Josef třeba Honzu, bývalého reprezentanta v triatlonu a účastníka nejtěžšího závodu světa – Ironmana. Úředník a geniální matematik Milan zase věří, že je vyslancem z vesmíru. Někoho zradila žena, někdo hrál v německém gay pornu a svůj příběh má i Tomáš, který zašel ve vztahu se svou nevlastní dcerou až příliš daleko. Všichni z různých důvodů chlastali ve velkém stylu první ligu, někdo sám doma jiný jako tahoun v hospodě. Pod dohledem přísné primářky a v pevném režimu teď společně poznávají, jak lehké bylo opojnému alkoholu propadnout a jak naopak těžká je cesta ze závislosti ven. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton? (Bontonfilm)

masekjc

Každý film, který ve mně vzbudí nejrůznější emoce a zároveň něco zanechá, má u mě vždycky úspěch. A o to víc těší, že se jedná o CZ záležitost. Přesto bych to udělal lehce drsnější a syrovější. 4 hvězdy a na zdraví! ()

ForGump

Výsledný celek není ničím objevným. To si opravdu nenalhávejme. Ale otevřel se tady nevídaný prostor pro herecké výkony, nad nimiž nepřekvapivě ční David Švehlík a musím použít spojení, že je nevídaná drzost od ČFTA ho ani nenominovat. Ale co si budeme povídat, když se nejmenujete Biermann, tak holt.. Nic. Úsměvy jsou prostě herecký film s nepříliš dobrým scénářem a kupodivu i technickými profesemi. 50% ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Komedie? Vůbec. 90 minut se koukáte na chlapy, jak "relaxují" v léčebně...ale fandil jsem jim. Každopádně, docela kvalita na české poměry. ()

ANTYCHRYST

Dost zajímavej pohled na svět očima alkoholika (sakra asi budu méně pít :) Po dlouhé době jsem viděl Duška ve filmu a opět měl dost divnackou roli.. :) je to hodně silné téma.. A věřím že to je asi hodně těžké přestat a vyléčit se.. Doufám že mě tohle mine :) celý film provází zajímavá hudební kulisa.. 65% ()

dkas

Silný příběh o tom, kam se člověk může "dopracovat". Herecky velmi povedené, kdy některé momenty vyčnívají, například příjezdy do léčebny. Možná to chtělo v některých pasážích trochu přitvrdit, jinde možná trochu dovysvětlit, ale celkový dojem velmi dobrý. ()

Shitonit

Mírně komediální ,lehce depkoidní náčrt, jak dopadneš, když tomu propadneš.. No ty svatá kundo, a pak si jednu nedej, chtělo by se říci. Bohužel život jde jak má, a jde si svou cestou, a žádnej z nás si nemůže bejt jistej, jak dopadne. S ničím se to nemá přehánět, a nic není jaxe zdá, a nic nemá takovej význam, aby si jeden qůli tomu kurvil svět. Jenže, dost moralizování a rejpání do hovna, abych to konečně schrnul několika slovami.ma? No: syrově nakroucenej snímek, kerej bych doporučil jako povinnou školní četbu. :-) ()

teba

Výborná hudba, těžký téma natočený tak lehce, že se až nechce věřit, jedna hláška za druhou... a zase ta hudba, co mi nedovolila vstát ani od titulků. ()

iz67

Na začátku rychlý trhaný střih - slibné, pak se začíná vkrádat nuda, ale nejhorší na vás čeká v druhé polovině : velkodušné bláboly, prvoplánově dojemné vedlejší příběhy, strašlivý vypravěč. Když k tomu doplníte: klouzání po povrchu, spoustu klišé, špatné výkony ve vedlejších rolích, trapné prostřihy na speciální figurky - neherce, naprosto samoúčelné scény, pak vám jako divákovi nezbývá než do sebe výklopný podle vzoru hrdinů filmu také jednu láhev činu na ex. Tvůrci nemůže stačit myšlenka, že závislost je svinstvo, ale musí chtít a být schopen odvyprávět víc. ()

Gamekeeper77

Doufal jsem sice v trochu víc Úsměvů, kterých jsem tu sotva pohledal, ale na druhou stranu tu zbyla spousta prostoru pro hlavní myšlenku filmu. Ten působí dost výchovným a odstrašujícím dojmem a zvlášť u některých scén se s problematikou chlastu vůbec nesere. To sice vůbec není na škodu, u silných jedinců se to ale přeci jen může minout účinkem, protože já jsem hned po návratu z kina musel jít a otevřít si šlahouna. V kině jsem si ale těch 90 minut protichlastací propagandy užil celkem slušně. My, co si dáme jednou za čas v hospodě pár piv a k tomu nějakej ten vitamín, nemůžem mít páru o čem je řeč. O tom, že když už není co, dá se chlastat i benzín. Zahranej je film taky slušně, David je opravdu výbornej. Snad jen hudba na mě působila lehce rozporuplně, ale asi spíš lepší než horší. Navíc mám rád filmy, který ani přes svojí relativní nechutnost neztrácejí naději... 82%. ()

Solverino

Wow! Tak mladej Švehlík už je opravdu PAN herec! Gratuluju! Super. Film po všech stránkách OK, líbila se mi i beatboxový podkres (aka hudba). Nebylo to úplně na plný počet bodů, ale hodně dobré! ()

Coliseum

Jako když se díváš na nedokončený plátno. Spousta skvrn, který chceš pochopit a možná i dokážeš rozeznat kontury, ale pořád je to amorfní a pro tebe samotnýho nezřejmý, nejsi schopnej se s tim úplně ztotožnit a vzít si z toho pointu, která je za shlukem schovaná. A přes tu agitační signaturu a vnitřní rozpolcenost nakonec dostaneš chuť na panáka. ()

Pitryx

Jaképak úsměvy? Tohle nebyla komedie. Nevím co to bylo, ale rozhodně to byl nejslabší a nejhorší film na toto téma. Tu dvacítku má také za to, že jsem to vydržel až do konce bez rychloposunu. Nezaujalo to prostě vůbec ničím, snad jen malililinko okrajově. ()

SAINTS

Pozitivom tohto filmu je že nesklzol do citoveho vydierania.Film je dôstojnou vypovedou človeka,ktory je zavisly na alkohole.O vedlajšich postavach sa toho vela nedozvieme a samotny pribeh pôsobi značne roztireštene.Usmevom smutnych mužu sa da vyčitat ista klipovitost.Filmu ani velmi nepomohol rozpravač.Celkovo skôr priemerny film,ktory môže rychlo vyšumiet z hlavy. ()

MataJeBuh

Černá komedie která ukazuje kam až člověk může zajít a jak může dopadnout kvůli alkoholu.... Opravdu povedené a doporučuji shlédnout. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Česko vyšle do boje o Oscara snímek Všechno bude

Česko vyšle do boje o Oscara snímek Všechno bude

14.09.2018

Snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua (Rodinný film) byl vyslán za Českou republiku do bojů o nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek. O nominaci rozhodlo hlasování členů České filmové… (více)