Furiant (studentský film)

Peacock

Krátkometrážní / Drama

Česko, 2015, 26 min

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (12)

Nádherný.(29.1.2016)

Poslední romantik, první realista. Chytrá demytizační věc, suverénně zrežírovaná a vizuálně naprosto aktuální. Přesně ten typ pohledu na velikány dějin, kterej jim bere hnilobnej rubáš čítanek. Ladislav míval trochu zkaženou krev, Hudeček nezkazil nic, i proto, že se chytře obešel bez dialogů. Film akorát pro Vladimíra Macuru. Doufám, že tohle je znamení zrodu zajímavýho talentu... Vlastně o tom vůbec nepochybuju. Tohle není třeba omlouvat studentskostí ani českou kotlinou. Tohle je prostě sebevědomá filmařima, která má co říct kdykoli a kdekoli.(29.1.2016)

Milý Láďo, na český poměry dobrý. Ani o ťuk víc. A co si o tom myslí ve světě, na tomhle mym dojmu nic nemění. Hezký cvičení na téma "životopis historické osoby stylem Wese Andersona". Leda. (Po zkouknutí víc Hudečkových studentských filmů dojem roste, najednou určité prvky vnímám docela odlišně a hlavně jen jako část většího celku. V kontextu jeho tvorby, jako "jedno z cvičení nadějného filmaře" je pak Furiant lepší než samostatný kus.)(7.1.2016)

Bravo! Tohle je jeden z nejlepších studentských filmů, co jsem kdy viděl. Ondřej Hudeček si s filmem opravdu vyhrál, což se týká stejnou měrou scénáře, režie, kamery i střihu. Ladislav Stroupežnický už není jen jméno z dějin českého dramatu (90%).(15.9.2017)

Wow, Hudeček, fandím ti. A tie Dvořákove Slovanské tance, najviac. (Lumiere - MFFK Febiofest, Pásmo súťažných filmov III - 21.3.2016)(17.4.2016)

V krátkometrážním rozpětí je Furiant skvěle nápaditou a vizuálně uchvacující podívanou. Nejsem si už tak jistý, jestli by podobné pojetí zvládlo celevečerní film. Ale v rámci českých studentských filmů patří Furiantovi hluboká poklona. 8/10(2.11.2016)

Řemeslně dobrý, ale nemístný, neuctivý, přeandersonovatělý.(6.6.2016)

Ve studenstkém žánru jeden ze špičkových výtvorů spojující kvality scénáristícké i režijní, kulturně historický nadhled a hravost.(6.10.2017)

Furiant asi zaujme hlavně nevšedním a promyšleným obrazem, ale má co nabídnout i po své významové stránce s lehkou sebeironií, zdařilou cykličností a pro mě nečekanou morbiditou. Stylově výborné, jen mě mrzí minimum dialogů.(13.5.2017)

Dvořák je naprosto geniální hudební skladatel... a Ondřej Hudeček je rozhodně veliký talent. Tahle studentská záležitost je fakt báječná, jak režisérsky (chlapec je velmi zručný), tak herecky, je to vtipné i dojemné, scénář je parádní (extra pochvala pro Lukáše Hlavicu, který to všechno odvyprávěl), ale hlavně to má naprosto geniální kameru a super kostýmy. Furiant je skutečně výborné studentské dílo, tenhle malý formát tomu sluší a na patnácti minutách se budete divit, žasnout a bavit se a dostane to z vás všechny emoce, kterých jste schopní. Vizuální a kamerová paráda, režie bezchybná, soundtrack Antonína Dvořáka naprosto geniální! Má to výbornej styl a vůbec nevadí, že tam je naprosté mimimum jakýchkoliv dialogů. Jsem rád, že jsem to viděl. 85%.(9.6.2017)

Suchý to není.(3.3.2017)

• kla_ra

Pár vtipných či zajímavých momentů v tomhle filmu je - třeba zakroužkovaný posed, ze kterého se střílelo, nebo to, jak na začátku divák vidí v rohu záběru plazící se postavu a až posléze zjistí, o co jde - ale celkový dojem je přehluší. Protože všechny fóry, ať už filmové nebo vyprávěné jsou nasázeny tak přímočaře a zveličeně, že chybí prostor pro jakékoli překvapení. Je to až moc hrubý humor, bez napětí, na první dobrou.(3.8.2015)