Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry. (Bioscop)

zdeny99

Velice jednoduše napsaný příběh o chlapovi (Jaroslav Plesl), který se má ženit, ale v hlavě má pořád svoji bývalou lásku (Anna Polívková), což je mimo jiné sestra jeho nastávající (Ester Geislerová). Aby toho nebylo málo, tak ještě Polívková má svýho milence Jana Dolanského. Ten námět je skutečně jednoduchý a film je stejně tak natočený. Na druhou stranu je to zároveň pohodový film, u kterého nemusíte na nic myslet. Snad až na tu závěrečnou scénu před oltářem. Mě přišla strašně až moc hloupě a naivně zahraná. Naopak mě mile překvapila Bohumil Klepl coby milovník kapely Brutus a velký sběratel plastových kelímků od piva z jejich koncertů. [4241. hodnocení, 202. komentář, 47%] ()

MickeyStuma

Romantické filmové příběhy jsou hlavní doménou především americké a francouzské produkce a tak když se něco takového objeví v kinematografii české, už předem to bohužel budí rozpaky. Máme tu snímek odehrávající se na vesnici s typickou vesnickou náturou a vesnickým dějovým námětem. A na české poměry vcelku přínosné až charakterově a koncepčně trefné, ale bohužel ve výsledku tradičně omšelé, nezábavné a zcela bez citů. Chybí tomu prostě živost, elán a vtip. Součástí vyprávění je pohled hlavní postavy, tedy Marie v podání Anny Polívkové, do kamery, kdy nahlas dává najevo své myšlenky. Snímek si tak pohrává s nadnesenou a zábavnou atmosférou, která však postrádá nadšení a prozíravost. Nám, jako prostým divákům, jsou její myšlenkové pochody prostě putna. Onen pohled do kamery má v podstatě navodit pocit, že se prostě dívá na diváka a tím vlastně narušit iluzi nezávislosti filmu jako takového a tím tedy přesvědčit diváka, že je všeho dění součástí. Ale funguje to? Na to nechť si každý odpoví sám. Kouzlo nechtěného se prostě nekoná, i kdyby čert na koze jezdil. Jako jednoduchý vesnický vztahový příběh nějaký ten potenciál má, ale rozhodně upadne v zapomnění, než by řekl švec. Ono když to vypadá jako celovečerní televizní bakalářská povídka... ()

Rockerman

Čekal jsem zoufalství typu Zoufalých žen, ale ono ne! Vyklubala se z toho vtipná, nenáročná a jen málo trapná komedie. Do převrácené Toitoiky mě bavil rocker Klepl a jeho pivní kelímky, masožravá slunečnice, svítící ovce nebo televizní šéf a jeho "nepovedené" rande. Pak už to dojelo setrvačností do očekávaného konce. Rozhodně je to však po dlouhé době komedie, která si na nic nehraje a většinou baví. ()

Rathalos

Tak na ceske pomery s urcitostou slabsia komedia,urcity cas je to dost nudne a takmer vobec nevtipne,ale chvalabohu to cele zachranuje asi poslednych 30 minut,kedy sa to celkom rozbehne a zacina to byt aj v celku zabavne vdaka Anne Polivkovej,no aj tak sa jedna o priemer...:-) ()

Luk Skywalker

Česká oddychovka a klidně ze života, konec nereálný, ale budiž. Polívková utáhne celý film a zbytek obsazení mnohé neurazí. Nic dalšího a smysluplného nečekejte. ()

Olík

Novácké, jako svého času Volejte řediteli. Ono si stačí prohlédnout program naší první celoplošné soukromé televize (a klidně 20 let dozadu)…..tady se prostě cílí na jiného diváka, než na ČT Art. Ano, Aničko, máte nestandardní velikost nosu, trable s láskou a pořád věříte, že vám jednou nabídnout roly, která nebude kopírovat všechny vaše předešlé. Tento druh tuzemských komedii zanechává stopu ve společnosti asi jako let berušky z pampelišky na bojínek luční….každopádně se množí jako čerti pátého prosince. Co se týče mne, tak už dnes nevím, o čem vlastně tato rádoby romantická komedii byla a pokud (jako že se tak stane) někdy opět zavítá na televizní obrazovku, mne před ní nehledejte. ()

anitae

Nic jsem od filmu nečekala a taky se mi to splnilo, ale v Kině na kolečkách je to i o celkové atmosféře a ta byla fajn. Za zmínku stojí snad jen Brutus, kelímky na pivo, Klepl v děsné paruce a jako hřeb večera Navrátil v mobilním hajzlíku - to mi připomnělo díl o Toikách z reality show Utajený šéf. Jinak nuda a PP kam se podíváš. ()

Drom

Tak schválně říkám si v šesté minutě jestli se tihle dva dají na konci dohromady. Usilovně jsem přemýšlel, zda trpělivě čekat na nevyhnutelné. Zvláště když to jelo jak podle mustru. Fakt se mám další hodinu dívat na vatu aby se ona mohla dát do kupy s ním? Na okamžik pobaví, když si uvědomíte, že ten její pořad jsou Rady ptáka Loskutáka...ehm... No a já vám koukal na argentinskou Bridget Jones v německý produkci vlekle se klenoucí ke slunci, senu a tak. Nevydržel jsem to a po Brutusu (a dalším vzplanutí Xeroxu) přeskákal na konec. To byl teda šrapnel. Měl jsem chuť to hodit rovnou do odpadu, protože originální je v porovnání s touhle kopírkou zámořských přebytků snad dokonce i vynález kola. O to smutnější, že obsazení nebylo v některých případech nejhorší a ti herci to teď schytají, protože hrajou v takový debilitě. No tak dobře, dám jednu za to, že mě to přivedlo k úvahám, kolik je v Praze kreténů. Ano, věřil bych a ano, je to asi 13% kreténů téhle republiky. Míra kreténství je obecně konstantní napříč společností... jen támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí Svoboda a Bystroň... ()

Ozzy2 odpad!

Já chápu, proč jsou ty filmy z posledních 10-20 let takový sračky.Zajímavosti:natáčení trvalo přibližně měsíc....To přece není možný,aby to mělo nějakou kvalitu, když se jede na první dobrou.Edit:Polívková nepatří vůbec do filmu.je ve všem stejná a navíc hnusná.Sory, Aničko, vypadáš jak fotr.Když vidím už jen tvůj rypák a pak slyším, jak huhláš, je mi zle a vypínám.A Brutus:))))Vidláckej rock pro vylitý vidláky ()

tranquill

"S takovým musíš prosouložit aspoň půl roku, než zjistíš, kdo vůbec je..." Tak mně trvalo tak půl hodiny, než jsem zjistil, že tato komedie je na jedno zhlédnutí. ()

feryk

Těžká nuda, celý film se táhne a je sladký jak starý med. Jeden povedený vtip za celý film je fakt málo. ()

Razzor_82

"Po mě jedou samý kreténi!" Romantická komedie bez špetky romantiky. Toporně nezajímavé postavy. Komentáře Polívkové do kamery jsou absolutně trapné. Celé to působí hodně amatérsky. 2/10 ()

Primavera

Tak trápny scenár, že som sa hanbila za oboch scenáristov.Chlap, čo si ide vziať ženskú len preto, že jej to sľúbi a je ochotný posrať si tak vlastný život a vzápätí na to si je schopný vziať jej sestru, s ktorou nemal ani sex len preto, že ju platonicky miluje, tak na toto sa dá pozerať len vtedy, ak má človek miesto hlavy tekvicu alebo melón. Dva body za výborný výkon Aničky Polívkovej. Je škaredá, ale hrá perfektne. Intonácia, gestá, všetko dokonalé, presne také ako starý geniálny foter Polívka. To som si vychutnala. ()

radeckator

Slabé, hloupé, chvílemi i trapné. Lokalita venkova tak kýčovitě hezká a barevná jako v pohádkách od trošky, charaktery postav vykresleny tak, že i jelito podle jejich vizáže pozná kdo jaký je, zápletka a její finále... no škoda řeči. Trapný pokus o Deník Bridget Jonesové v kulisách od Zdeňka Trošky. Úplně zbytečný film. ()

LordMysti

Nenáročná česká komedie u které jsem se moc nezasmál, na druhou stranu jsou mnohem horší české nové filmy. Za mě k 50%. Jen ta Polívková je teď všude, už se mi vcelku přejídá... ()

bearmeedek odpad!

Opravdu problém vydržet do konce! Natočit takový film, prodrbat spoustu času a prostředků a ještě útočit na smyslové buňky diváka, by v tomto případě mělo být trestné. ()

Psycho.R

Dvě nevěsty mají tu nevýhodu, že jsem je viděl hned po filmu Po čem muži touží, který byl jednoduše lepší. Ovšem Bohouš Klepl a Eva Holubová, kteří určitě nepatří mezi mé oblíbence tu mají role, které jim sedly. Hlavně Kleplův oddaný tatík, který sbírá kelímky od piva z koncertů Brutusu za posledních třicet let je fakt dobrej. Skoro jsem se teď přemluvil k vyšímu hodnocení, ale nemůžu ho dát. ()