Vánoce mají být časem radosti, míru a dobré vůle. Pro některé obyvatele Bailey Downs se však promění v něco mnohem méně slavnostního. Když je Krampus, démonický opak Santy, přivolán do města malým chlapcem, všichni musejí bojovat o přežití. Jsou to svátky radosti, míru a dobré vůle... tedy pokud nežijete v Bailey Downs. O loňském Štědrém dnu se dva mladíci dočkali v suterénu školy příšerného konce. Nyní, o rok později, se na město valí nová série hrůz. Když tři kamarádi objeví dějiště masakru, zlý duch je tam hodlá držet navěky. Jednoho z prvních policajtů na místě činu postihnou nové komplikace, neboť jeho syn začne vykazovat známky děsivého a násilného chování. A když se místní rodina snaží usmířit s odcizenou tetou, musí náhle v hrůze prchat před Krampusem, démonickým opakem Santy Clause. Teroru se nevyhne dokonce ani sv. Nick, který bojuje s hordou elfích zombíků. Budou to svátky, na které nikdy nikdo nezapomene. (Cinemax)

Blazkowicz

Hrozná slátanina. Co záběr, to jiný příběh. Kdo se v tom má orientovat? Takže tímhle jsem byl zmatený a dorazil mě naprostý amatérismus. Co taky čekat, když je to z Kanady. Kanada je prostě záruka nekvality (čest výjimkám). Krampuse, nebo co to mělo být, jsem zahlédl asi na jeden moment. 1+* ()

DePompon

Veľké plus sú lakačky, ktoré naozaj nečakáte a tiež realistické vizuálne spracovanie, t.j. Krampus, ktorý ma ešte dlho bude strašiť v snoch. V tomto ohľade je oldschool tá najlepšia voľba, pretože cítiť, že Krampus je z mäsa a kostí, čo je samo o sebe desivé. Nedá mi však nesúhlasiť s názorom, že film má obrovský potenciál, ktorý sa snaží vtesnať do prikrátkej stopáže. Keďže nie som fanúšik rýchlokvasených vecí v žiadnej umeleckej sfére, tri hviezdičky sa mi zdajú primerané. Rozhodne ukojí večernú chuť na horor. ()

wallax

4 vianočné príbehy, spolu zdanlivo nesúvisiace, v hororovom kabátiku (ktorý ale mohol byť oveľa lepšie dotiahnutý) o tom ako sa to môže na Vianoce zvrtnúť a pekne posrať v životoch hriešnikov. Hlavným antihrdinom je Démon Vianoc - Krampus, ktorého najväčšia moc je práve deň pred Vianocami...o herectve tu nemôže byť reč...je to len úlet ktorý mi pripadal, že ho točila banda deciek, no v skutočnosti 3aja režiséri z toho 2aja po 50tke (vek problém nebude, možno ten počet režisérov). Ale ako recesiu to beriem, na jedno pozretie a rýchle zabudnutie. Ak máte radi hororové komédie tak toto by ste mohli zhltnúť. ()

ZHODNOTITEL

Když přistoupíme na to, že je to vlastně Béčkový film a nafetujeme trochu vánoční atmosféry, tak to ani není tak zlé. Sbírka několika příběhů seřazených do jednoho celkem v pohodě. Chvilkami se člověk tlemí ale po většinu času se i bojí. ()

Maraboy

Skvělá krvavá vánoční vymrdávka. Drsnej Santa,trollové,vyzmrděný zombie elfové,kulturista Krampus a zlobivá děcka . Skvělá jsem se bavil,až na tu pasáž ve škole stím harantem bez té by se to obešlo. Jinak dobrá zábava. ()

bonovox

Vianočná bizarnosť, ktorá má vynikajúce a prekvapivé finále so Santom. Škoda zbytočných dejových odbočiek, niektoré príbehy sa mohli vypustiť. ()

brasek

Ďalší zo série filmov, kde si želáte čo najskorší koniec. Možno ako hororové poviedky by to šlo, lenže príbehy by museli byť ucelené. Takto sme chvíľu tam a potom inde, nemáme sa možnosť vcítiť do deja, sympatizovať s postavami, žiadne potrebné napätie či atmosféra na nevytvára. ()

Crust

Vánočně laděný podprůměrný vyvražďovák, který vyniká absurdní brutalitou a v podstatě situačním humorem. Santa skoro jako bájný neohrožený Odin s naostřenou berlí místo kopí v boji ze zombie elfy. A nařachaným Krampusem. Lesní trollové vtělující se do malých dětí. Klasická duchařina ve sklepě. Pokud vám to nedává smysl, vězte, že po shlédnutí filmu na tom nebudete o nic líp, ale překvapivě se na to dá i koukat a brát to jako takovou lehkou vtipnou oddechovku (i přesto, že se párkrát nepěkně leknete) a jakési přemostění mezi podzimními horory a vánočními filmy. V béčkovém hávu. Závěr je však poměrně překvapivý a netradiční. 40% ()

Snakefinger

V tomhle filmu se skákalo jako koza z pole na pole. Pardon. Krampus ze sklepa do školy ze školy do obchoďáku a přes kostel zpátky. Prostě totální chaos. No a ti elfové? Nebyli to spíše hobitové? Já to docela považuji za ztrátu drahocenného času. ()

machmej

U mě byl asi největší problém, že jsem film viděl jen pár dní po filmu Krampus, který momentálně běží v kinech. Film Vás nedokáže nijak pohltit a jednu hvězdu si zaslouží pouze vysvětlení a vyvrcholení příběhu se santou. ()

Richie4422

Mám rád takéto sezónne žánrové prkotinky. Nie, že nie. Bohužiaľ, túto som dopozeral až na druhý pokus, pretože ma zvolený koncept nenadchol a nedokázal ma udržať pri čumení. Film je spleťou poviedok so spoločným menovateľom a nie všetky stoja zato. Príbeh o duchovi bol totálne hrozný a pritom mal zaujímavý úvod. Príbeh s deckom bol nezáživný a hlúpy. Krampus bol viac o protivnom decku. Jediný príbeh, ktorý stál zato bol Santa a zombie škriatkovia. Nielenže mal nečakane príjemný twist, ale bol zábavný. Ako som napísal, koncept ma vôbec nenadchol. Príbehy sa striedajú po pár minútových intervaloch jedna s druhou a tak presne hodinu a päť minút sledujete len úvody všetkých poviedok a potom sa všetky naraz ako lavína spustia v posledných 30 minútach. Vyvrcholenie poviedok nestálo za utrpenie v prvej hodine, ak samozrejme nerátam Santu a Elfa. Zbieram si sezónne hororové žánrovky, ale táto u mňa spadla do zabudnutia, čo je škoda, lebo vianočná atmosféra tu bola, potenciál tiež, len poviedky boli priemerné. ()

Starejsi

Asi 4 príbehy naraz sa odohrávajú, aby sa naraz spojili v nečakaný koniec...najviac pobavil Santa a jeho vulgárny elfovia, najviac nudil malý černoško s rodinou, ktorý mal v sebe masového vraha, najviac mala strašiť časť zo školy so sexuchtivou teenkou (veľmi sa to nepodarilo) a najlepší bol pre mňa Crampus....veľmi som sa nasmial, naozaj, kvôli bratovi a alkoholu v pohári som to dopozeral dokonca a dávam tri hviezdy za srandu, spomínaný alkohol v krvi a záver, ktorý som naozaj nečakal. ()

Filatov

Tady bez rozmyšlení švihnu za pět a nebudu vůbec váhat, protože každý příběh měl svojí nezpochybnitelnou kvalitu a v každém z nich je ústřední postavou někdo jiný, takže se setkáme s dívkou z ústavu, mocným Krampusem, měničem, ale i s obyčejným člověkem, který se právě postaral o prvotřídní závěr, díky kterému celý "Christmas Eve" uzavřel a všechno do sebe zapadlo, takže tím se odhalilo vše a zároveň došlo k prvotřídnímu vyvrcholení filmu, kdy vše začlo dávat smysl. V souhrnu lze tedy říci, že každý příběh má svůj nezávislý děj a na konci divák zjistí, co se tedy ve skutečnosti v Bailey Downs děje. Paráda! Je to vlastně taková vánoční variace na film Halloweenská noc :-) ()

goauld

Sice na pobavení k štědrému dni by to bylo alternativou ke komedii Sám doma (kterou s oblibou začínají české televizní stanice dávat se železnou pravidelností jako Mrazíka), nicméně opět je nutno přiznat, že nebýt obligátních klišé (nelogické chování ústředních postav - především ve škole) tak by asi tento snínek neměl dlouhou stopáž, neb by dané povídky spíše dříve skončily než by začly rozvíjet svůj příběh. Každopádně zábavná je alespon sekce se "Santou" a jeho "elfy" ;-) Proto snad se nakonec otetelím a dám i tu třetí hvězdu ;-) ()

Edge_666 odpad!

Čekal jsem blbost, ale že to bude až takový megaprůjem, tak to ne. Jak řekla má přítelkyně. "To už jsou lepší i ty Babovřesky." ()