Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Sairina

První díl je lepší, ale dvojka je také skvělá. Improvizace scénáře se v napínavých scénách vyplatila a honička po dálnici je pěkně akční. ()

kwoky

Takovy vecerni vyplach. Je fakt, ze akcni sceny jsou vyborny. Prestrelky v klasickem duchu "1000 kulek trefi jednoho nepodstatneho strazce", operace "serem na zakony, udelame si to sami" a vsechny tyhle nesmysly. Jiste, neni to realisticky valecny film, nebo snad detektivka. Ale vic nez dve hodiny (coz je az moc) drsnych reci, vybuchu, niceni a prsatych mrtvol si vic nez 3 hvezdy nezaslouzi. Nerikam, ze je to spatny film. Jen mam radsi trochu neco jineho. ()

shimpy(CZ)

Na to že to natočil Michael Bay, kterému jdou akční filmy, tak to není vůbec špatné. Nevím jestli to brát jako akční film s několika vtipnými gagy, nebo jako komedii ve které lítají auta a střílí se. Ale já se bavil, občas i pousmál, nicméně nic extra... ()

dormouse

Příběh dvou detektivů, kteří v boji se zločinem užívaji násilí stejného kalibru jako ti, které honí. Chápu, že dnešní divák si žádá střelby, výbuchů a rozmlácených aut, ale toto je už příliš samoúčelné. Navíc Michael Bay stále točí filmy jako reklamní spoty se záběry kamer, které jsou jedno velké klišé. ()

Haymar

Je to sice neuvěřitelně přeplácaný ale hezky se na to kouká. Bay je vůbec synonymem protikladů - jeho filmy sou ve svý podstatě děsný kraviny, plný klišé, patostu a filmovýho balastu... Dobře to vím, přesto mu to pokaždý sežeru i s navijákem! Proč? To fakt netuším! Navíc duo Smith/Lawrence je tak strašně mega-cool, že je prostě musíte mít rádi ()

Wishkah

Je to klasický Bay. Nájezdy kamery, cool hrdinové, všechno je tak čisťounké, úžasné a hezké, až je to úplně o ničem. Člověk by měl chvilkama i pocit, že se dívá na akční film Disney Channelu, jak se zdály některé postavy plastové a ploché. Jediným plusem pro mě zůstává ústřední dvojice Lawrence/Smith. Bez nich by to spadlo ještě níž, protože film je nudný a při jeho sledování jsem jednou i usnul (náhodou jsem se vzbudil při průjezdu slumem a chvilku sem nechápal, kdo tam pustil Police Story:-)) Jednička byla o dost lepší ()

peetriss

Dvouapůlhodinový střihový a především nudný výplach urážející fanoušky prvního dílu... Jak se Michaelu Bayovi úžasně povedl film Mizerové, tak se mu totálně nepovedlo pokračování. Břitký slovní humor zmizel, jednotlivé akční scény jsou možná efektní, ale postrádají hlavu a patu a vše je korunováno přehnanou stopáží. Místo zábavy, na kterou jsem se těšil, se dostavilo modlení, aby už tato zoufalost konečně skončila! Tak špatné pokračování si tedy první Mizerové opravdu nezasloužili! ()

Crackonosc

Co se stane, když se Míšovi daj peníze a sundá se mu řetěz? Vznikne film, ve kterém na sebe dva černoši nemluví jinak, než přes narážky a vzájemný pošťuchování, v detajlu ustřelujou kusy zadků, prohrabávaj dutý mrtvoly, přejížděj je na silnici, kamera projížní pod nohama tanečnic, skrz sklo, díru po kluce (čekal jsem už jenom, kdy elegantně prokličkuje klíčovou dirkou), při automobilové honičce není zvláštní, když se na silnici objeví člun, nebo se jednim vrzem rozseká polovina osady, líbá se v minovym poli, každej chlap je polda/mafián, každá ženská je modelka a krysy v něm "píchaj jako my". Modla bezmozkové zábavy. ()

airwolfis

Mám rád Willa Smithe, mám rád Martina Lawrence, mám rád Michaela Baye. Je to nabouchanější jednička. Na smysl a děj se vyp*dněte, ale některé scény vám prostě utkví v hlavě. Jenom je škoda, že Bayův rukopis je hodně čitelný a stejně jako ve svých pozdějších filmech využívá záběrů na detail, zpomalené sekvence, nebo spojených několik záběrů v jeden, kdy např. kamera projíždí celou budovou přes vzduchotechniku až k hlavnímu padouchovi. Někdo bude milovat, jiný nenávidět. Za mě plný počet. ()

Hyb_rid

Bad boys jsou zpátky a mají ještě větší koule než poprvé ... ano je to zvrácené, úchylné, nechutné a já nevím co ještě, ale je to pořádná jízda u které jsem vypnul a královsky se bavil. Hlášky, akce spolu s prvotřídní řemeslnou filmařinou jakou umí jen Michael Bay. Nemůžu a ani nechci dát jiné hodnocení. ()

TERRORDROME

Nehorázny akčák ktorému hádže polená pod nohy predovšetkým smrtelne premrštená stopáž a neustále skuhrajúci Martin Lawrence ktorý furt piští, že sa mu nechce postaviť. Keby tam bol len cynický Smith dal by som 5 hviezd. Inak aj ja musím povedať, že Bay pri natáčaní úplne zošalel a ukazuje nám súložiace krysy, rozsekané mŕtvoly v sudoch, ďalšie mŕtvoly nechá vyhadzovať z idúcej dodávky, pričom im odletujú hlavy a aby toho nebolo málo, tak ústredné detektívne duo ešte przní nejaké tie drogami napchaté telá v márnici ( "niečo mám - prdlajz to je ladvina" ). Prestrelky sú orgastické, autá aj lode sa kotúľajú po diaľnici, Hummery zrovnajú zo zemou kubánske ghetto ( táto scéna je samozrejme odkukaná z Police Story Jackieho Chana ) a ľudia poletujú ako handry. Je to zvrátené, nemorálne, xenofóbne, vulgárne... a vôbec pekne perverzná akčná zábava. Len to tak skrátiť a Lawrencea kopnúť do tej jeho postrelenej rite aby už konečne prestal skuvínať. ()

Prochy38

Staršně těžké popsat. Protože na jednu stranu obrovské nadšení a na tu druhou těžké zklamání. V porovnání s prvním dílem oboustraně nesrovnatelné! Jednička měla 100% lepší příběh a celkově scénář byl výborný, což zde jen těžko hodnotit stejně kladně, protože mi přišel příběh ani ne hloupý, jako spíše nijaký. Na téměř 150 minutový film moc jednoduché. Ale stran efektů a hudby strčila dvojka jedničku suverénně do kapsy. Protože, co zde M. Bay spolu s tvůrci efektů předvádí, opravdu nemá chybu. Proto jsem neměl moc problémů s tímto hodnocením. Mrzí mě, že zde už člověk pozoruje typický Bay-ův styl. Skvělé efekty ohraničené výbornou hudbou. K tomu výborné herecké obsazení. Tomu ale kontrastuje nechutně přehnané střílení a demolování, což stran policie rozhodně není možné a do toho všeho spíše až trapné gagy, které celý film absolutně snižují. Ale jak moje hodnocení praví, já byl nadmíru spokojen. A těch 146 minut mi celkem uteklo. ()

Xavi6

Nemůžu tomu uvěřit, že se Mizerové 2 tak povedli! :) Oproti jedničce jsem čekal pokles, ale ukázalo se, že minimálně 2x předčila jedničku. Mnohem více humoru, mnohem více zážitků z děje a mnohem více akčních přestřelek a to tam všechno bylo a ne-li víc. Rozhodně musím uznat, že jestli se někdy něco povedlo panu Bayovy, tak je to rozhodně tohle! ()

Mo.

Když už je to teda americký, ať je to alespoň patřičně cool! Drsná akce střídá chill-out humor, který je vzápětí nahrazen ještě o fous našlapanější akcí se spoustou dalšího humoru. Sehrané duo ukecaných negrů z protinarkotického týmu chrlí jednu hlášku za druhou, střílí kolem sebe na všechny strany, prohání se ve Ferrari po ulicích Miami a občas rozmlátí dvaadvacet aut a loď. Do toho všeho tam šukaj krysy a řve věčně nasranej policejní náčelník. Stylish. ()

Hanes88

Prostě trochu jiný děj, ti dva se pořád hádají a efekty stejně skvělé. Tudíž musí být hodnocení taky stejné jako díl první. 65%. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí