Skoro třicet bank, pošt či cestovních kanceláří zvládl v 90. letech v Budapešti vykrást jediný muž. Policie zůstávala celých šest let beze stop a bez naděje, že by pachatele chytila. Jediné, co po něm na místech činu zůstávalo, byla vůně whiskey. A tak se zrodil „Whiskey zloděj“, hlavní hrdina tohoto filmu. Nimród Antal, proslavený hned svým debutem Revizoři (2003), nechtěl ani měnit mýtus, ani jej hodnotit – ve svém novém filmu odvypráví jen známá fakta. Příběh zatraktivnil pomocí fiktivní postavy detektiva, který plní roli protivníka titulního hrdiny. Právě on vyslýchá Whiskey zloděje a bankovní lupič mu formou flashbacků vypráví vše od začátku, počínaje dětstvím. Duševní a emocionální souboj těchto dvou charakterů se stává hlavním zdrojem napětí, které drama obohacuje o prvky klasické kriminálky. (Letní filmová škola)

Fox85

Film je hodně dobře natočený, ale k hlavní postavě jsem si nevytvořil žádný vztah (ani kladný, ani záporný) [LFŠ2018] ()

Devadesát Dva

Maďarská kinematografie je tak o třídu výš, než Česká, drtivá většina jejich produkce stojí za to... a stejně tak jazyk, o oboje mám zájem a oboje je z českého pohledu těžko sehnatelné, těžko dosažitelné. 'A Viszkis' byla solidní podívaná, nic extra, ale nenudil jsem se u toho ani na chvíli, pokud tíhnete k Maďarsku, máte rádi krimi, tentokráte podle skutečné události o nejslavnějším budapešťském zloději, nebojte se po tom sáhnout. ()

klukluka

Nějak mi uteklo, jak přišel Rumun k dokonalé maďarštině. Taky jsem nepochopil, že se v hokejovém týmu uchytil na postu brankáře kluk, kterej neuměl chytat a dokonce snad ani bruslit. Nesrozumitelnej pro mě byl i jeho vztah s Katou (přítelkyní). Chvíli tam byla, pak zase ne, pak se znovu objevila... Příběh byl ale jinak odvyprávěnej zajímavě, bylo to atraktivní, akční scéna výborně udělaná- bavilo mě to. ()

mira007

Maďarská gangsterka inspirovaná skutečným loupežníkem z devadesátých let, který na místě činu zanechával flašku whiskey. Je to jednoduchý, lehce akční celkem dobrý film i přes nudnější pasáže a dlouhou stopáž, přesto musím vyzdvihnout námět, který u nás nějak neumíme zpracovat ( ikdyž možná to je dobře, protože glorifikace zlodějů skrz filmy o nich považui za rozporuplné ) a hlavně auto a moto honičky v hollywoodském stylu , které se u nás taky netočí. ()

Suchinnen

Svěží, kriminálněakční závan z velmi blízkého a velmi povědomého východu. Neokoukané a dobře hrající tváře, námět napsaný životem, výborná hudba. Za mě Antal válí, jak za času Revizorů... ()

KosiR_ksr

Tento maďarský snímek napovídá, že se asi v každé zemi z bývalého východního bloku po změně režimu v 90. letech našel nějaký ten "gangster", co chtěl rychle zbohatnout a užívat si nových svobod a západních výdobytků. S odstupem času se z nich pak stávají legendy a náměty pro filmy. Tato maďarská adaptace mi přišla o něco zdařilejší než ty české jako je Kajínek a o něco lepší Gangster Ka. ()

agassi68

Čakal som puzsta film a dostal som skvele vyváženú akčnú detektívku podľa skutočného príbehu. Nimród to namiešal s prehľadom.. ()

Kingjiri

Takovej standardní (asi lehce životopisnej) film o bankovnim zldoějovi, kterej se neplánovaně stal celebritou a těšil se dokonce i nějaký podpoře ze stran Maďarů. Jeho největší majstrštyk byl za mě nápaditej útěk z vězení (pokud se to teda opravdu takhle stalo). Konceptem nejde o nic novýho, jelikož podobný bijáky jsem tu už párkrát měli. Já jsem v tomhle případě ocenil reálie i výpravu hodně podobnou Česku a skvělou dobovou atmosféru. Na druhou stranu byla stopáž docela dlouhá resp. dýl trvalo než se děj pořádně rozjel a začalo se loupit. Dostal jsem, co jsem očekával, ale jelikož moje očekávání nebyly nijak extra vysoký a biják mi nakonec nedal nic moc navíc, zustanu u třech silnějších hvězd. ()

desade

Figyelem, figyelem!!! Tento komentár môže obsahovať spoilery! Okrem hereckých výkonov (keď Whiskey zdrhol z vyšetrovačky, bol som presvedčený, že hlavného vyšetrovateľa na mieste picne... taký bol presvedčivý) by som chcel pri tomto doku-thrilleri oceniť snahu (aj keď samozrejme úplne dokonale to možné nie je) o čo najvernejšie zobrazenie prostredia a reálií tej doby. Hneď prvý nestrihnutý záber - päť Ikarusov! Bomba. Ale povedzme si - kto už by si to mohol dovoliť, ak nie Maďari... Neskôr sa tam blysol aj hist. trolejbus. O autách ani nehovorím - trabanty, wartburgy, lady, motorky z toho obdobia. To isté sa týka aj interiérov. Jedno fopá som si však všimol... Keby ste utekali s lupom pred políciou a cestou šlohnete auto, pričom vám ide o sekundy, zdržovali by ste sa zapínaním bezpečnostného pásu? Ale tu si myslím, že asi zaúradoval bezpečnostný technik, tí majú vždy posledné slovo. Inak tá naháňačka prekvapila. Super. A komu to nedalo a nedbal na moje upozornenie (čím sa zriekol zopár momentov prekvapení), všimnite si taxikára. Ako uvádza autorka titulkov evulienka3 (díky), je to totiž skutočný Whiskey! ()

Dave Lister

Whiskey zloděj začíná jako hutné sociální drama, kdy malý Atilla cestuje po smrti babičky od dětského domova až po nejtvrdší pasťáky. Nutno dodat, že vyrůstat v totalitním Ceaușescově režimu a ještě být vyděděncem společnosti z vás neudělá úplně kněze. Mladý Atilla se prodira životem jak umí a přes veškeré peripetie života vyroste v dospělého může. Jako dospělý utíká do Maďarska a to v době kdy totalitní režim padá i v jeho rodném Rumunsku. On se však vrátit nehodlá a začne usilovat o to, aby mohl v zemi naděje zůstat. Je úplně bez prostředků, tak se rozhodne pro radikální řešení. Whiskey zloděj je překvapivá akční jízda s dramatickým motivem. Dvě hodiny uběhnou jako voda a vy koukáte s otevřenou pusou, co vám to ti požírači klobás opět naservírovali. Děj nemá jediné hluché místo a udržuje si naprosto svižné tempo. Je zde i několik vtipných scén a přes činy, které hlavní hrdina páchá, mu prostě fandite. Film doprovází skvělá hudba a také zde dominuje vizuální stránka a za mě se tato velká pecka může srovnávat s hollywoodskými filmy. Dle mého názoru je v něčem dokonce i předčí. Je zde také geniální retro stylizace do osmdesátých let, až počátku devadesátých. Musím také vyzdvihnout úžasný výkon sympatického Bence Szalaye, o kterém rozhodně ještě uslyšíme. Malá perlička na závěr. Tento film je natočen podle skutečného příběhu Atilly Ambruse, který se ve filmu objeví v malé roli taxikáře. Konec je naprosto fenomenální a já musím říci, že je to to nejlepší co jsem za poslední měsíce viděl. ()

solisoli

NIMRÓD ANTAL opäť skvelá réžia a scenár a k tomu slušná kamera dobre zrežírovaného príbehu o Atlewe Ambrusovi Maďarskom Whisky lupičovi. Dej mal spád, pôsobil prirodzene, reálne. Samozrejme pre navodenie dramatickosti, akčné scény tomu určite neubrali. Skvelý casting, kde perfektný herecký výkon Zoltána Schneidera v roli vyšetrovateľa jednoznačne zaujal. Rozhodne sa pri tomto snímku divák nudiť nebude, skôr sa dobre pobaví. ()

argo.smile

Konečne dobrý film na nedeľné dopoludnie. Neviem ako ostatný ale ja som mu fandil aj keď sa s ním snažili vyjebať ( čo nedokázali poriadne) tak si zachoval sympatie a dokonca aj ako hrnčiarsky umelec. P.S. pravý Whisky stvárnil vo filme malú úlohu taxikára, ktorý ich po vykradnutí banky kúsok zviezol k zablokovanému mostu policajtami. ()

Easykill

Whiskey neboli Attila Ambrus a jeho cool story! Joo Maďaři taky umí, tohle je zaručeně důkaz. Neskutečný jak dobrý a pozitivní to má vibe i když jde o zloděje. Hlavní (anti)hrdina toho sice moc nenamluví, ale jeho představitel má dost velké charisma aby to utáhl bez mrknutí oka. Parádní byl i nekompromisně přestřelený fízl, který si užíval každý cigáro jako by mělo být poslední. Film je založen na skutečném příběhu a je to vážně jízda od začátku do konce! Reálný Attila si dokonce ve filmu zahrál. Skvěle natočený kousek! ()

hujerita

Nimród sa vrátil s plnou parádou. Netušil som čo môžem čakať, ale dosť milo a fajne ma prekvapil. Paráda na celej čiare a to mám ešte whiskey rád :-) ()