Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. (Cinemart)

Rockerman

Především mám radost, že to není komedie, protože ty se poslední dobou českým tvůrcům nedaří. A po delší době je to český film, na který se dá dívat a nemusíte se stydět. Je to pestrý spletenec lidí a vztahů, kteří se sice neznají všichni navzájem, ale vždy přes jednu osobu jsou v nějakém spojení. Ano, v závěru je příliš náhod a idyly a to, co bylo propletené se ještě více zamotá. Každopádně zajímavý film. ()

Hapretor

Trvat tento snímek dvě hodiny tak z něj mám regulérní depku ... jednotlivě o dobrých hercích/čkách ... celkově o ničem ... jasně vede, díky čemu to fakt koukatelné byla Jana Plodková ... nejen že vypadala fakt plodně, ale stačil jí jeden pohled a zahrála víc než všichni herci dohromady ... ehm ... jen ty její oči "cosmic-blue" snad museli dobarvit počítačem ne ... to snad není ani možné ... tak uhrančivé ... ()

Olík

Vetchý, Pauhofová, Langmajer…….sice mi tam chyběla Petra Hřebíčková, ale na první dobou jsem měl strach, že jde o další tuzemskou rádoby vtipnou pásovou romantiku. No, nebylo zase až tak zle. Klubíčko životních kotrmelců s jedním společným jmenovatelem „ukažte na muže, za všechno on může“. Bavila mne například Pauhofová, Vlasáková nebo Plodková. Horší to bylo právě s muži. Ať už vezmeme zbytečnou postavu Langmajera, špatně obsazenou Nováka, nebo teatrálně napsanou Taclíka…..ale je pravda, že se bavíme o bábovkách a ne třeba štrůdlech.  Prostě propletenec jednotlivých příběhů, takže jak to bývá, jeden vás baví, bez druhého by jste se klidně obešli. A stejně tak je to s jejich jednotlivými aktéry. I když Pohádky pro Emu (r. 2016) mne dvakrát nezaujaly, Rudolfa Havlíka nepovažuji za vyloženě špatného režiséra…..zatím jeho bábovky tvar drží i když jim někdy kousek upadne. ()

Ema57

Mám ráda vztahové filmy a Bábovky není žádná rychle upečená bábovka, ale dobrá práce všech. Skvělé obsazení i režie. Jednu * přidávám za své oblíbence Lenku Vlasákovou a Ondřeje Vetchého. Šťastnou cestu do kin. ()

tomik99

Narovinu říkám, že nejsem moc velkým fandou českého filmu. A k tomuto snímku jsem se prakticky dostal omylem, ale o to víc jsem byl příjemně překvapený. Ono ejhle, Češi se za tu dobu naučili pracovat s kamerou, režie je na poměrně dobré úrovni, dokonce už ty filmy nejsou hluché a soundtrack je na české poměry velice kvalitní. Jasně, nemůžeme točit vysokorozpočtové filmy, ale už si dokážeme dát práci s postavami a vymyslet pěkně propletený (vztahový) příběh na motivy (hodně vzdálenému seriálu) Sense8, kdy rádoby neznámé postavy spojí jedna událost, která samočinně vyvrcholí na konci filmu. A vše působí naprosto přirozeně. Musím říci, že já se bavil. Těch vtipů tam bylo tak akorát, dokázal jsem si vzít z filmu ponaučení a dokonce jsem v některých situacích viděl i sám sebe. Obecně si myslím, že tento film je spíše pro Pražáky a pro jejich pracovní nasazení, které je daleko větší než v jiných městech. Asi možná proto se i Pražákům film více líbí, protože jim mluví z duše. Musím říci, že se jedná o jeden z nejlepších českých filmů, který jsem za poslední dobu viděl. Je to na první pohled jednoduchý příběh, který je ale dobře zpracovaný a pěkně nevědomky propletený, kdy až posledních dvacet minut objasní vazby mezi jednotlivými postavami. A hlavně je film krásně a poměrně světově natočený. ()

beckham-

Bábovky mě emočně velmi silně zasáhly a donutily mě tak se nad nimi zamyslet. Hltal jsem doslova každou scénu a na to, že se jedná o český film mě tak velmi mile překvapil. Herecké výkony též vynikající. Slabším povahám asi ukápne sem tam nějaká slzička (jako mým kamarádkám :D). ()

kluzo

Celkem dobré filmové drama, akorát nechápu tu stupidní hudbu pod celým filmem... Co to je za pitomou módu... ()

Vabr

Nejlepší český film vůbec (předčil V síti)! Ano, můžu to sám za sebe s jistotou prohlásit a jsem hrdý na Českou republiku, že dokázala stvořit toto. Konečně se česká kinematografie někam propracovává a pomalu se dostává z mrtvého bodu nudných českých komedií/romantických komedií/válečných, komunistických, poválečných filmů/pohádek. Rád bych zprvu zmínil, že se o komedii nejedná. Sice ano, jsou zde vtipy, hlavně u Plodkový a Taclíka, ale ty tam patří, protože takové jsou charaktery jejich postav, jinak bych řekl, že jen zřídka. Chválím skvělé herecké obsazení - Poláková, Plodková, Podzimková, Biskupová, Pauhofová, Vlasáková, Taclík, Novák. Hráli bravurně a každý z nich dokázal ztvárnit svoji postavu do detailu, takže byly uvěřitelné a měl jsem k nim silné sympatie oproti drtivé většině českých filmů. Mohl bych se tu o každém z nich rozepisovat kdovíjak dlouho, ale raději přejdu dál 😁. Příběh samotný je strhující od začátku až do konce a nedokázal jsem se od něj odtrhnout. Z filmu číšila taková ta strašná reálnost, a to se mi extrémně líbilo, jak to ten film dokázal podat. Obsahově nechci absolutně spoilerovat, protože sám jsem do toho šel naslepo, a myslím si, že je lepší radši nic nevědět. Ale jednoduše se tu objeví skoro všechny možné nepříjemnosti a nástrahy každodenního života a jsou moc hezky skloubeny. A soundtracky? Ty tu jsou skoro po celou stopáž a jsou fantastické! To je asi tak vše. Film bych doporučil fanouškům dramat z každodenního života, filmů, kde se objevuje toto paralelní vyprávění (viz. Mámě rád, nemá mě rád, Magnolia...) a celkově všem, kteří se chtějí přesvědčit, zda to je opravdu tak kvalitní. Rád bych jen zmínil, že si někteří stěžují na konec, který je až moc přepálený a nereálný (hotel), ale to podle mě k takovémuto pojetí filmů patří. Spíše bych si stěžoval na to, co následovalo po hotelové scéně, to byla asi největší slabina filmu. Vyhodnocení: Lepší zakončení roku 2021 si nedokážu představit ()

Pichloza

Ale jo. Na poměry české tvorby je to svěží a o něco složitější než klasické české filmy(spíše komedie) jako Špindl, Ženská na vrcholu nebo Kameňák. I tak se tu, ale najdou chyby jako třeba že ne všechny linky jsou stejně zajímavé a kvalitní a třeba konec kdy se všechny linky vyřeší lusknutím prstu. Za mě asi 6/10. ()

Razzor_82

"Kafé nepiju, jsem vdaná." Celkem depresivní a hysterická tuzemská dramedy. Jako komedie to nefunguje vůbec. Velký spletenec nepřehledných příběhů mnoha postav. Tady se zase vsázelo na známé herecké tváře aby nalákali diváky do kin. Slabý scénář a postavy jsou hodně odbyté. Závěr je pohádkový happy end. 4/10 ()

anitae

Bábovky se mi celkem líbily. Mix nevěry, chtěných i nechtěných dětí, známých i neznámých lidí, lepších i horších, života i smrti. Pobavila Plodková s Taclíkem, ostatním něco chybělo. ()

Harry_

Nalákalo mě kvalitní herecké obsazení a "komedie" v popisu žánru. Jenže je to komedie tak z 10 % a z 90 % drama, které nemusím. Film je to podle mě z technického hlediska velmi dobrý, osudy uvěřitelné, ale moc si přeji, aby se mě žádné nikdy netýkaly. ()

bearmeedek

Začnu svým pocitem po odchodu z kina. Film se mi docela líbil, a proto snad chodíme do kina. Tečka. Je všeobecně známé, že Česko poslední roky chrlí na plátno spoustu blábolů. Tak Bábovky jsou jiné. Knihu jsem nečetl a jsem tím pádem rád, že film byl pro mě "originálem". Havlík už natočil pár filmů, které jsem mohl vidět, takže by mě překvapil, kdyby ujel jinam. Kromě toho, že jsou Bábovky herecky našlapány, tak podle mého tu byly dobré herecké výkony - lepší i obyčejné. A hudba udržovala celý film ve správné "náladě". Zatím je to tu silně podhodnocené. Ze všech se stávají kritici na úrovni, mažou si hubu černým krémem na boty a osahávají kamarády stejného pohlaví, aby byli in a mohli kecat i do Oscara. ()

Karp

Drama roku Bábovky samozřejmě nejsou, ale bez dalšího hlubšího pitvání špatné nejsou. Snad jen škoda toho šťastného a štěstím naplněného propojení, které působí přeci jen trochu přitažené za vlasy, přestože kniha snad právě taková má být. Paradoxně největší slabinou je, že Bábovky nejsou komedií, nevím proto, zda bych je chtěl vidět ještě někdy v budoucnu. Vtipu se člověk rád zasměje i opakovaně, ale obdivovat pokus o české vztahové drama s příliš vykonstruovanou a nyní již známou pointou, se mi nechce. To, na čem film staví, je vlastně jeho zkáza pro budoucí divácké opakování. Herecké výkony jsou ovšem velmi dobré stejně jako výprava. Velice slušných 65%. ()

Trixinka

Všichni muži v tomto filmu se chovali jako idioti. A to jsem ještě mírná. A ženy, místo toho, aby jim to nakonec daly sežrat, tak se tváří, že se vlastně nic neděje, a že je všechno happy. Ach jo. Čekala jsem mnohem mnohem víc prvků komedie a romantiky. A dostala jsem pouze nudný český pokus o něco. Nepovedlo se. ()

E lan

Plus jedna hvězdička za český film a herce. Moc hezky se na tento příběh propletených osudů dívá. Víc takovýchto filmů, prosím! ()

rublik05

Obrněn velkou trpělivostí jsem si říkal, že bych tomuhle romantickému dramatu měl dát šanci, plně si vědom toho, že se patrně opět bude jednat o klasickou českou odpadovou záležitost. Na první dobrou mě překvapila dramatická hudba, na které je celý film vlastně postavený, dále také povedený casting a solidní výkony všech zúčastněných, kdy asi nejvíce zaujme Marek Taclík a Jana Plodková, ti jsou opravdu perfektní. Příběh je složen z více dějových linek, které se po celou dobu prolínají a postupně se spojují, vše posléze vyvrcholí v zajímavý závěr, který však vzhledem k předchozímu dění působí dost nelogicky. Musím uznat, že se výjimečně jedná o docela fajn snímek, který sice není žádná závratná podívaná, nicméně shlédnout se bez problémů dá, nijak zvlášť nenudí, lepší průměr si rozhodně zaslouží. 6/10. ()

Oonika

Poměrně milé překvapení po všech těch brutálních hovadinach, co se tady teď točí. Zaslouží si to i lehce nadhodnotit :-) ()

255085349

Upřímně, mám z Bábovek hodně rozporuplné pocity, Na jednu stranu je to dost dobře natočené, obstojná kamera, střih i hudba, dobré výkony herců. Na stranu druhou je příběh nebo jeho poselství dost odpuzující až amorální. Skoro všechny ženy jsou zde víceméně čekající, laskavé a odpouštějící a všichni muži jsou zde lháři, pasáci, podvodníci, násilníci, zvrhlíci, promiskuitní sukničkáři, manželé podvádějící umírající ženy atd. Konec je vyslovené klišé a násilně tlačený do happy endu. To se vážně jako někomu líbí? Jestli je tohle realita současnosti, tak jsme na tom fakt smutně. Z filmového hlediska to špatné není, z hlediska výpovědi je to příšerné. ()