Tony (J.P.Belmondo) je rošťák jak se patří a téměř každého svým sympatickým zjevem dostane tam, kde ho vždycky chce mít. Bohužel a možná i bohudík se vždy nespokojí jen s jednou ženou a ne s jednou ženou také zametá. Tak to jde až do té doby, než pozná Muriel (Mylène Demongeot) a jejího přítele Bibiho (Philippe Noiret), díky kterým se dostane do vyšší společnosti, kde páchá neplechu v daleko větším měřítku než dosud. (MJMilan)

vesper001

Do hloubky propracovaná studie věnovaná tématu žen se slepičí DNA a problémům, které přináší proces jejich motivace snášet zlatá vejce, přinesla překvapivý výsledek, a totiž, že i pro Belmonda to může být docela fuška. Hlavně v případě, kdy kuří mimikry použije některá z vyšších forem života, např. liška podšitá. :) ()

Kalidor_

Belmondo zde rozjíždí jednu ze svých typických pozdějších sukničkářských rolí - vychcánka prolhaného, kterému ty jeho kecy ženský baští i s navijákem. Scénu na krytém bazénu později musel Mr. Bean od něj okopírovat, to jinak není možný :-) ()

Pecival

Poněkud slabší Nenapravitelný. Belmondo je tu trochu větší přicmrndávač, ale zase má opravdu velký rozsah působnosti co se ženských týče. Některé scény jsou fajn, ale celkově jsem se zase tolik nesmál. ()

vitekpe

Prvni pulka za plny pocet, druha slabsi. Za vsechny ty puvabne francouzky a za Belmondovy hlasky nakonec dam slabsich 5-. V zivote jsou tito lide nesnesitelni, ve filmu zabavni - myslim Belmondova podvodnika. ()

klukluka

Francouzský Fešák Hubert. Příběh pohodáře (bez závazků), který žil ze dne na den a přitom, nebo možná právě proto - absolutně naplno. Mosty nepálil, protože je ani nestavěl, nikdy na ničem a na nikom nelpěl. Dokonalý požitkář a my máme šanci být při tom. ()

LEATHERFAC

Sympatický dareba? No jak komu. Mě teda určitě ne. Z dnešního pohledu neuvěřitelná stupidita, plná naprosto trapných a nevtipných gagů na úrovní základky. Navíc postava Tonyho je tak na nervy lezoucí, že má člověk chuť mu po chvilce nafackovat. Asi podobně jako sympatický květinářka - holka jeho kámoše, kterou Belmondo pozuráží jak to jen jde. On je vychcaný hajzlík, všichni kolem něj jsou pitomci a ženy hloupočké slepice, které padají na prdel, jen kolem nich projde...oujéé. Belmonda mám rád, ale v některých filmech hraje takové mistry světa, až je to nekoukatelné. Tohle minimálně od druhé poloviny. ()

Mikino00

Klasický Belmondo, který svého darebu zahrál naprosto famózně jako vždy, taky bych chtěl umět takhle nádherně využívat ženy. O vtipné okamžiky není nouze a o úsměvný dějový zvrat na konci taky ne. ()

aLPaC

Takový předskokan Nenapravitelného nebo Veselých Velikonoc. Asi nejtypičtější Belmondova poloha, neskutečně jsem se smál. Zhruba ta poslední 20 minutovka na lodi už trochu drhne, ale ten úvod plus scény na horách jsou neskutečné a Belmondo skutečně už ve 33letech ukazuje svůj geniální komediální talent. P.S. Trochu Bebelovi závidím, s jakou lehkostí dokáže ve většině filmu balit holky. A vůbec ne škaredý. Jo, to charisma dokáže divy. ()

ArthasKarfa

Velmi vtipná záležitost s panem Belmondem, který poměrně fádní zápletku rozsvítí svým nekonečným šarmem a zatáhne vás do jeho eskamotérských příhod na hraně zákona. ()

Evander

Sympatický dareba je taková Belmondova komediální klasika, která zaručeně dobře pobaví a neurazí. Přesto však znám s Belmondem i lepší filmy. 80% ()

Schlierkamp

Francouzská komedie, v níž exceluje v hlavní roli J. P. Belmondo, představující výřečného a bezskrupulózního mladíka, jenž se díky své neobyčejné výmluvnosti, mladistvé přitažlivosti, fiktivní totožnosti a bláznivým nápadům dostává do přízně mladých krásných žen i bohatých postarších dam. Toni Maréchal je ve skutečnosti chudý jako myš, nicméně to mu nebrání v tom, se honosil vybájeným jměním a tituly tak, aby využíval dobroty, pocitů osamění, žádostivých náručí a sexuální neukojenosti zámožných paniček. Pokud milostná náklonnost jeho živitelek přesáhla únosnou míru, ihned se začal zajímat o jinou oběť. Téměř vše, co pronesl, měl důkladně a manipulativně promyšleno s cílem získat bezpracně co největší blahobyt. Současně je však tato komedie Jeana Beckera velmi zábavná a nabitá Belmondovými hláškami a domnívám se, že lepší název filmu než sympatický dareba snad nemohl lépe hlavního hrdinu charakterizovat. Belmondo skutečně představuje filmového hrdinu v takové podobě, v jaké si ho diváci oblíbili nejvíce. Nakonec však došlo i na nepolapitelného svůdníka Toniho, který se nechal přechytračit mladou a krásnou S. Sandrelliovou, dědičkou malého ostrova v Pacifiku, na němž se mělo údajně nacházet obrovské naleziště manganu. Tato báchorka, jíž byl Bebel oblouzněn, se mi však jevila jako naivní a nereálná. Ve vedlejší roli se jako Maréchalův komplic v jeho podvodných činnostech objevil Belmondův dobrý přítel J. P. Marielle, jednou z jeho ženských obětí se stala překrásná M. Demongeot, kterou se Belmondovi podařilo pobláznit svými řečičkami a odloudit ji od jejího bohatého milence P. Noireta. Celkově vnímám tento Beckerův film jako povedenou komedii, dokonce jako jeden z nejzábavnějších Belmondových filmů, jež jsem měl zatím možnost zhlédnout. ()

Luxocculta

Pro mě průměrný, málo záživný a těžko zapamatovatelný Belmondo, kdy už druhý den nevím, o co v něm vlastně šlo. 60 % ()