Malá čarodějnice

• Německo Die kleine Hexe (více)

Jen několik set let „mladá“ čarodějnice se chce podívat na slavný sabat, který se každoročně koná na vzdálené hoře. Její společník, starý moudrý havran Abraxas, jí to sice vymlouvá, ale malá čarodějnice ho neposlouchá. Pozoruje slavnost ukryta za keři, je však prozrazena a hlavní čarodějka baba Bimbula jí uloží, že se do roka musí stát dobrou čarodějkou. Dívenka se hned pustí do učení, a protože se má stát dobrou čarodějkou, koná při svém učení jen samé dobré skutky. Její kouzla sleduje s nevolí stará ježibaba Pingula, a když malá čarodějnice kouzlem pomůže dvěma dětem v pátek, kdy je přísně zakázáno kouzlit, pošle na ni za trest mráz a vánici. I toho však malá čarodějnice využije k dobru a uspořádá pro děti veselý karneval. A pak již nastane čas dalšího sabatu, kde malá čarodějnice musí složit mistrovskou zkoušku… (Bohemia MP)

hygienik

Je pravda, že vo výprave a trochu aj v scenári to má rezervy, ale na pomery nemeckých rozprávok je to dobré. Kiež by SK/CZ rozprávky boli dnes aspoň takéto kvalitné. ()

Gogo333

Karoline Herfurth je pěkná, takže mi vadilo, že zdrhla z Fack ju Göhte kvůli tomuhle, ale čekal jsem aspoň slušnou pohádku. Celé to bylo nudné a utahané, zbytečně přehnané a měl jsem co dělat, abych to dokoukal. Němci opět dokazují, že pohádky dělat neumí. 50% ()

Perry-

Pro děti fajn, ale pro starší 10 let to nemá moc co nabídnout. Celé je to hrozně předvídatelné a vlastně o ničem. ()

Prochy38

Hrozně pěkná německá pohádka s nádhernou herečkou v hlavní roli. Po super úče z Fak jú pane učiteli, se vtělila do mladé čarodějky. Sedne jí to. Pohádka fakt milá. Ryze rodinná záležitost, nemůže urazit. Několik vtipných míst, spousta hezkých a konec silný. Za mě pecka! Potěšilo moc. Kdy my něco podobného naposledy natočili?? ()

Sygauras

Na to že je to z německa, které namá zrovna filmové hity, je to moc hezká pohádka. Ze začátku jsem měla obavy aby to zase nebylo až příliš dětské, ale tyhle obavy docela rychle zmizely. Kdo má (ještě pořád) rád pohádky, neměl by tuhle vynechat. ()

mira007

Malá čarodějnice byl můj méně oblíbený strašidelný večerníček ikdyž famózně vyprávěný Bohdalovou. Německá pohádka je se stejnou dějovou konstrukcí a i havran je stejný a uchvátí vizálem. Dějově a způsobem vyprávění to pro mne sice začalo být zajímavé až od poloviny. ()

suzanne1997

Téhle pohádce jsem zpočátku vůbec nevěřila, nakonec se však ukázalo, že je lepší než vypadá. Množství vtipných scén a pohádka de facto postavená na jedné osobě a upovídaném havranovi. Za mě měla všechno, co by taková pohádka měla mít a určitě se na ni někdy znovu podívám. Navíc motiv hodné čarodějky a toho, co nakonec udělala do filmu skvěle zapadl. Filmaři si s tím dali opravdovou práci a všechno vypadalo opravdu skvěle, kdyby byl každý film takový, nemuselo by existovat hodnocení odpad!. Za mě tedy stojí zato se na Malou čarodějku podívat. (Dabing s Vondráčkovou je více než povedený.) ()

Dlubal David

Dlouhá léta jsem očekával, že naleznu nějaký film, který by se alespoň po kotníky přiblížil Malé čarodějce Kiki, ale vždy to bylo jen plácnutí sedřených rukou na mokrá stehna. Teď jsem se konečně dočkal. ■ Die kleine Hexe je sice určena především dětem, respektive se jedná o rodinný film s dětskou tematikou, ale milovníkům pohádkové fantasy to stejně bude šumák, protože tenhle film je fakt skvěle odvedené dílo. Je zábavný, hravý, plný optimismu a dobré nálady a navíc Karolína je coby 127 let mladičká a nezkušená čarodějka prostě rozkošná. Svou energičností a vřelým úsměvem připomíná Evu, co tropí hlouposti. ■ Film, který mě na hoďku a půl dokáže vytrhnout z každodenních starostí a ještě mi navíc vykouzlí úsměv na tváři, tak si zaslouží mé uznání. ■ Die kleine Hexe v sobě snoubí to krásné pohádkové vyprávění, které známe ze sedmdesátých let dvacátého století, kdy spolu Češi a Němci spolupracovali na pohádkových filmech, které jsou dnes již klasikou a moderní pojetí kino-televizní zábavy, která nenudí, pěkně odsýpá a hezky se na ni dívá. Barevně a graficky je to kouzelné, zvukově a hudebně vyzývavě optimistické. Je to jednoduchý příběh? Je, ale je dobře zahrán. Malá Čarodějnice a její věrný Abraxas jsou nerozlučná dvojka a skvěle jim to spolu pasuje. ■ Malá Čarodějnice je ve své natvrdlosti nepochopit ostatní čarodějky k popukání a svou dobrosrdečností k nakousnutí. Líbila se mi dokonce více než její starší kolegyně. Takže pohádková neděle se vydařila a zazvonil zvonec a to je, milé děti, konec. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [84/100] ■ (V) [77/100] ■ (H) Karoline HERFURTH [95/100] ● Axel PRAHL [85/100] ● Suzanne von BORSODY [72/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) Malá čarodějnice (1984) ● Majo no takkyûbin (1989) ● Die Gänsemagd (2009) ● Mimi wo sumaseba (1995) ● Amelie rennt (2017) ● Majo no takkyûbin (2014) ● Eva tropí hlouposti (1939) ● Kokowääh (2011) ● Tonari no Totoro (1988) ● Hotel de grote L (2017) ● Kamisari nânâ nichijô (2014) ● Lola rennt (1998) ● Nebojsa (1988) ● Arîte hime (2001) ● Koloběžka první (1984) ● Čarodějův učeň (1977) ● Kačenka a strašidla (1992) ● S čerty nejsou žerty (1984) ● Dívka na koštěti (1971) ● Princ a Večernice (1978) ● Yamamba (1985) ● Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) ● Arabela (1980) ● Bewitched (2005) ● The VVitch: A New-England Folktale (2015) ● Catweazle (1970) ● Tři oříšky pro Popelku (1973) ● Morozko (1964) ● Witch Hunter Robin (2002) ● Mahô tsukai Sarî (1989) ● Vzpoura hraček (1946) ● Yamada kun to shichi nin no majo (2013) ● Lesní ženka (1974) ● The Secret of Moonacre (2008) ● Mahô tsukai ni taisetsu na koto (2003) ■ (Č) 1 ■ (P) [Neděle, 12-VIII-2018] ϿϾ [PZ-cz] [90/100] ■ (C) [90/100] ()

lardko

Na to že nesnáším německé pohádky , tak tahle pohádka se dala a vůbec mi nevadila. Příjemná Klidná koukatelná. ()

zdeny99

Němci zpravidla točí kýčovité pohádky, ale tahle se jim povedla. Pro mě je to obrovské překvapení. Je vtipná, dobrodružná, dějově jednoduše přímočará a v tom tkví její kouzlo. Je to předělávka na kreslené Malé čarodějnice z roku 1984, která se mi na rozdíl od této hrané nelíbila. 127letá čarodějka chce na sabbath o valpružině noci, ale kvůli jejímu nízkému věku nesmí. Neuposlechne a za trest se musí do roka naučit celý lexikon kouzel. Při učení přičaruje sobě i vráně uši, nevychovaným klukům přimrazí botky k zemi nebo trh zavoní krásnou vůní. A to vše plyne k tomu hlavnímu, jak si poradí při složení čarodějnických zkoušek. Scénář se skvěle povedl a Karoline Herfurth skvěle zahrála čarodějnici. Dabing Lucie Vondráčkové se navíc k ní velice hodí. [482. hodnocení, 36. komentář, 69%] ()

BOURQUE

Milé prekvapenie z Nemecka. Aká má (aká by mala) byť čarodejnica? Aj na to dostaneme odpovede. Rozprávka jak pre malých tak aj veľkých, ideálne napasované na zimné prázdniny. P.S.: Malá čarodejka a havran Abraxas tvoria dobrú dvojicu. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

E lan

Tak ano, není to špatné, slušná německá pohádka s průměrným scénářem a dobrým koncem. Vhodné o Vánocích, jinak pro mě nic moc. ()

Talina

Před zhlédnutím jsem nejdříve četla komentáře, jak mám i ve zvyku, a i když s nimi většinou spíš nesouhlasím, tak teďka musím fakt uznat, že Němci natočili fakt pěknou pohádku! Je nevtíravá, milá, úsměvná, nevinná a prostě taková pohádka, kterou určitě někdy pustím svým dětem s čistým vědomím i svědomím. ()

GameboyNES

na kreslený večerníček se to vůbec nechytá. Nevím proč malou čarodějnici hraje zrzavej chlap a dabujeho skřehotavá vondráčkovic píča. ()

ANTYCHRYST

Teda.. Že se budu v pátek večer.. Koukat na pohádku německé produkce... A to nejsilenejsi.. Že se mi to bude líbit.. :) tvl.. Jako fakt milej vecernickovej příběh.. Krásná chaloupka.. Čarodějnice.. Les.. Dokonce i hudba je dobrá.. :) hlavní role sedla parádně.. (to se ani nemusela dělat na sedle od kola :) :).. Velké překvapení.. 80% ()