Hřbitov domácích zvířátek

• Česko Hřbitov domácích zvířat (více)

Se snem o lepším životě se mladý lékař Louis Creed se svou rodinou – manželkou Rachel, dcerou Ellie a tříletým synkem Gagem – přestěhují do nového domova ve venkovské městečku Ludlow ve státě Maine, znepokojivě blízko rušné dálnice. Když Rachel přijde při nehodě o milovaného kocoura, zoufalý Louis neochotně poslechne radu svého přátelského souseda, aby kocoura pohřbil na starém mikmackém hřbitově – tajemném pohřebišti s oživující mocí. Navzdory hrozným výsledkům a neustálým varováním od nedávno zesnulých se Louis zasažený tragédií musí na indiánský hřbitov vrátit a doufá, že tentokrát to bude jiné. Ale mohou se mrtví opravdu vrátit z hrobu? (Filmbox)

Sekacik123

Tento film zanechal u mňa dojem, a nie je to určite tým že som to pozeral nadránom o druhej :).Človeka hneď od začiatku strhne vynikájúca atmosféra, ktorá je v priebehu celého filmu, je proste úžasná. Človek sa priam vcíti do osoby hlavneho hrdinu a chce mu všemožne pomôcť ochrániť svoju rodinu. Výborne obsadený herci, ktorý sa tam hodia. Tieto staršie natočené filmy majú niečo do seba. King je proste king :) ()

bSaR

Byl jsem velmi zvědavý jak vypadá filmová verze. Kniha jako taková se opírá především o postavy, vztahy mezi nimi a nastíněnou mytologii z které vychází ta hororová část. Ta v tomto případě hraje druhou roli a možná proto, tento aspekt v knize funguje (Když se jde člověk koukat na horor, tak očekává, že se bude bát. V případě, že příběh bude brát jako takové rodinné drama, a na strach se předem nepřipraví, bude ta Kingova hrůza o to víc fungovat.). A tak tento příběh na stránkách knihy funguje skvěle. Je pravda, že Řbitov zviřátek není Kingovou nejlepší knihou, to ani zdaleka, nicméně pro mě to byl dobrý úvod do tohoto knižního žánru. Film mě pak mírně zklamal vynecháním, pro mě klíčových aspektů, čímž ztratil hodně z toho knižního kouzla. Hororová stránka díky tomu nepůsobila, tak jak mohla. Oceňuji však ten starý filmový look, ve kterém se dříve horory (a nejen ty) točilo. ()

Mark1983

Bylo to dobré,mám i knihu,ale už jsem to dlouho neviděl,takže nemůžu úplně hodnotit.Ale dnes je to pro mě průměr. ()

uprchlice

Než se film rozjede chvíli to trvá. V polovině filmu to začíná být konečně zajímavé a napínavé. Smrt teprve tříletého kluka byla teda opravdu šokující. Pak jak vstane z mrtvých a zabije svojí matku. Taky dobrý. A konec nijak zvlášť nepřekvapil. ()

ostroz

Hezká role Stephena Kinga :-D Film byl jinak po dlouhém rozjezdu a celkem rychlém konci bravurní :-) King je prostě borec. ()

J. K. Lister

Třebaže film byl věren knize (je to tím, že scénář k filmu napsal S. King), něco mi na tom nesedělo. Nejspíš herecké obsazení. Možná je to odstupem času asi dvacet let, kdy jsem knihu naposledy četl a teď viděl i film. Zdálo se mi to slabší. Je to i tím, že má člověk v mozku bohatší fantazii, než co vám většinou dokáže podle lit. předlohy poskytnout film. ()

Royaldell

Kniha byla taaaak skvělá! Bohužel, jak je už dobrým zvykem,Kingovy hororové příběhy prostě většina režisérů nezvládne a vznikne podprůměrný béčkový film (v žádným případě horor¡) a mně je z toho vždycky smutnooo. Tak třeba se dočkáme nějakého remaku. ()

finkie

K tomu, co zmínil Shadwell: nevzpomínám si na žádný zombie horor, který by tvrdil, že stát se nemrtvým je v pořádku a žádoucí. Hřbitov domácích zvířátek se ale liší tím, že zombie se zde neobjevují po způsobu nějaké přírodní katastrofy, tj. nezávisle na lidské vůli, popřípadě jako negativní, nezamýšlené externality lidské činnosti. Naopak zombie je v tomto filmu vědomým důsledkem rozhodnutí zoufalého člověka drceného sérií osobních tragédií. Nabízí se analogie s prométheovským mýtem (viz Frankenstein), ale tam, kde bylo Frankensteinovo monstrum opravdu prohnilým plodem starořecké hybris, zpupnosti, jsou zombie příbuzní pana Creeda spíše vyústěním jeho smutku a zoufalé bolesti. Zde přijde vhod Nietzscheho rozlišení mezi prohřeškem, jak ho chápala tragická antika (kde na sebe prohřešek bere mužské vlastnosti jako je zpupnost, arogance, přílišné sebevědomí, ztráta smyslu pro míru) a křesťanským hříchem, jenž má vlastnosti ženské a je důsledkem nedostatečné sebekontroly, neschopnosti odolat pokušení (Eva okoušející zakázané ovoce); není zkrátka transgresí, ale naopak pokleskem. Pan Creed se tak zásadně odchyluje od tradiční prométheovské polohy hororově-katastrofických antihrdinů, jeho osud není tragický ve smyslu starořeckém, ale ve smyslu morálně křesťanském. ()

lukyna

No, ono zfilmovat Stephena Kinga je fakt filmařský oříšek. Myslím, že kromě Franka Darabonta se to nikomu nepovedlo. Je to tim, že Stephen King dává důraz na psychologii postav, knihy, i ty hororové, jsou plné filosofických úvah, což když vynecháte, stane se z toho béčkový horor. V této adaptaci šlo o ploché převyprávění příběhu, možná ten konec, kdy se otcův pohled na prcka sadistu střídá se vzpomínkami. Ale i tak se s tím celkem statečně poprali, taky díky scénáře, který si napsal autor sám a tim předešel obsahovému przněni vlastního díla. ()

Feacher

Ale jo, podle mě slušný horor konce minulého století. Musí se to brát trochu s rezervou, přecejen to není úplně dokonalé a já sám tam vidím chyby i logické. Nejvíc mi teda asi v hlavě utkvěl závěr, který mě díky lidské hlouposti dokonale pobavil. Možná jsem ale jen vidlák a nepochopil jsem hlubší smysl oživení posledního člověka... Herecky poměrně slabé, nejlépe tam dle mého hrál ten kocour, tomu jsem tu roli věřil asi nejvíce, ale ani lidé to nezahráli úplně 100% nejhůř. Je to blbost i podle scénáře, ale koukat se na to dá, a to i se zájmem, má to akci, napětí a nejsou tam žádné nudné vycpávkové scény. V mých očích nespravedlivější jsou 4*! ()

Paulisman

Pozeral som to sám v noci, keď som mal 13. Ale celé ma to riadne vydesilo. Chorá Zelda, chlapec ktorého dakedy oživil svoj otec (či ako to všetko bolo - poriadne si nepamätám)... ale viem že takto by mal kvalitný horor vyzerať. Dúfam, že by som toto povedal aj keby to pozerám dnes. Pre niekoho to môže byť trápne a druhý by to od strachu ani nedopozeral. Lebo káždého desí niečo iné. ()

Fixa

Knihu jsem četl a je samozřejmě lepší (mnohem lepší), než film. Já osobně jsem, ale ještě neviděl film, který by obsahem, přesahoval knižní předlohu. Budu se snažit být objektivní a nahlížet pouze na film, bez srovnávání. Úvod filmu vypadá "malebně", aspoň, co se kulis týče. Bohužel, k potřebné atmosféře, toho ve filmu očekávám víc. Příběh je jednoduchý a proto myslím, že atmosféra má být to nejdůležitější. Vůbec jsem neměl tísnivý pocit z cesty na mikmacký hřbitov, s vyhrabávání ..., atd. Mě úplně bila do očí jedna věc-proč proboha filmaři nepoužívali nejprostší, nejzákladnější a nenákladný "trik", jakou je obyčejná TMA ? Nemohu se moc vyjadřovat ke konkrétním věcem, jelikož by to bylo spoilerování. Denní světlo prostě dost ubírá na pocitu strachu. Další negativum, spatřuji ve zmrveném dabingu, ve kterém jsem to bohužel viděl. Když vynechám hl. roli (myslím-Jan Čenský), kterej mě tam taky deptal, nejhorší bylo nadabování malého Cage - to bylo úděsný ! Nedokázal jsem se do těch postav vcítit a pak mi bylo úplně jedno, kdo ve filmu pojde. Filmu jsem chtěl dát pouze dvě hvězdičky, ale myslím, že právě ten dabing mi toho nejvíc zhnusil, tak jsem to zvýšil na tři. ()

baronGrga

Tady bude zřejmě háček v tom, že pokud člověk nemá přečteno knižní zpracování, bude chováním většiny postav lehce zmaten (což osobně těžko překousávám). Hororový nádech zajišťuje Brad Greenquist coby Pascow, o mysteriózní atmosféru není nouze při záběrech na Micmac pohřebiště. Pet semetary sice nepatří k top hororům, ale 70% zaslouží. ()

papez12

Pre mňa toršku slabšie než dvojka. Neviem prečo, ale je to tak. Inak totožný komentár by som písal ako som už napísal k dvojke. Keby to bolo viac dotiahnuté asi by to bolo aj strašidelné a teda aj lepší horor. ()

LucySwan

Vynikajúca kniha, nuž o dosť slabší film..Táto knižná predloha si podľa mňa zaslúžila oveľa viac, ako spracovanie do béčkového filmu. Pri knihe mi naskakovali zimomriavky po celom tele, čo sa už o filme povedať nedá. Niektoré scény vyzerali skôr komicky ako hrôzostrašne. ()

Fujin

Obecně jde o průměrný horor s velmi dobrou předlohou. Bohužel děj filmu je předvídatelný dokonce více než v knize, což považuji za její největší slabinu. Teď něco ke kontrastu knižní předlohy a filmu. Jedná se o filmový přepis někde až přesných citací z nadprůměrného hororu S. Kinga a přitom oproti knize tak prázdný. Ocěňuji věrnost knize, ale bez pochopení psychických stavů a zoufalství v jakých se ústřední postavy nachází musí jejich jednání působit jako hloupé a jejich záměry jako neopodstatněné. Atmosféra některých míst (řbitov, hřbitov, les, pohřebiště...) a strach který je obklopoval tu naprosto chybí. Postava Pascowa, její vliv na charakter postav a finální rozuzlení mě doslova zklamala. Finální úžasně otevřený konec z knihy je ve filmu smutně přímý a ultimátní. Ale abych nebyl jen negativní, tak musím přiznat spokojenost s Churchem, Ellie, Gagem a finální napětím našláplou 15ti minutovkou. Slabé 3*, doufám že se dočkám emocí nabitého remaku. ()

Frank234

Neuvěřitelně frustrující snímek plný tragédie a velmi očekávaného zakončení. Vůbec nepřekvapí, ale přímo odporný není. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek