Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů také na sebe poštve téměř každého… Příběh, který využívá hudební komedie ve spojení s žánrem akčního filmu, proslavily dvě velké honičky aut. V hlavních rolích zaujmou herecké hvězdy Dan Aykroyd, John Belushi a John Candy. Vedle skupiny The Blues Brothers Band tu nalezneme jako hosty známé osobnosti filmového světa (Steven Spielberg, John Lee Hocker, Twiggy, Frank Oz, Steve Lawrence a Paul Reubens). Na tento snímek navazuje volné pokračování Blues Brothers 2000. (Česká televize)

BlueZero

Prvá polovica filmu je absolútne nudná, potom príde pár pesničiek a nakoniec ako čerešňa na torte príde asi najtrápnejší záver filmu aký som kedy videl. Proste príšerné. ()

Paity

Skvělá záležitost, kterou skvěle doplňuje Blues Brothers 2000. Dan Aykroyd je šílený řízek a když mu dáte do rukouo policejní auto, není k zastavení. ()

zelvicka.

It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark... and we're wearing sunglasses. - Hit it. Zkrátka a dobře osmdesátková americká komedie - vpravdě dobrá, hodně songů, fenomenální honičky, mnoho známých tváří (ukažte mi, kde je piáno) a dva bráchové neustále pronásledovaní všude a všemi. ()

Oralfabet

Základní premisa, ač prostá, mi přišla celkem super, ale bratři samotní na mě moc dojem neudělali a humor byl taky spíš jen tak na občasné pousmání. Honička obchodním centrem mi moc zábavná nepřišla, spíš mi bylo vší té nesmyslné destrukce líto. 6/10 ()

kujon

Mno.. film místy nudný, zdlouhavý... Ale místy jsem se opravdu bavil :O) A když říkám opravdu, tak myslím OPRAVDU. Dal bych 4* nebýt těch nevkusných a extrémně dlouhých muzikálových scén. Takhle je to za 3*, ale opravdu zasloužené 3 pro ztracené hochy ;) :D ()

MedullaO.

Verim, ze pri nataceni tohohle snimku musela byt strasna zabava..nejvic me rozsekal John Lee Hooker a hlaska "Elwood: It's a 106 miles to Chicago. We got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses. Jake: Hit it!" ()

dr.block

Blues Brothers mě vážně dostali a pokud se rozhodnete, že se s touhle povedenou dvojicí vydáte na cestu plnou skvělé muziky, humoru a akce, věřím, že vás dostanou taky. I hate Illinois nacist!!!! ()

Joll

Ale jsou to lepší 3 hvězdy, a to hlavně za výbornou závěrečnou honičku a pak za výstupy Arethy a Raye:) ()

helloween93

Další z řady starších snímků, které čeští TV vysílatelé dlouhá léta nevysílaly. Já ho viděl na Netflixu. O filmu jsem věděl pouze to, že ho natočil John Landis, že je kultovní a že obsahuje honičku s policií v obchoďáku. Dějově to není žádná extra třída, hudební čísla mě nechala chladným, potěšilo mi mnoho známých tváří v cameu. Aykroyd a John Belushi nosí černé Wayfarery od RB a stylové černé obleky s klobouky. Automobilové honičky jsou sice úsměvně přepálené, ale zábavné. Ovšem na to, že jde o komedii jsem se mockrát nezasmál. Aykroyd tady herecky vstupoval do první ligy, v které se bohužel neudržel moc dlouho. Filmu by prospělo, kdyby byl trochu zkrácen, ale rozhodně jsem se nenudil. 3* ()

crha

Megatrapná sračka, jako všechny muzikály. Po třičtvrtě hodině mi naštěstí doprala pračka, tak jsem začal věšet prádlo a pak vařit, tak jsem to spíš jen poslouchal a sledoval jedním okem. Jen tak jsem byl schopen to dát do konce, protože ty písničky jsou dobrý. ()

salamandrr

Hodně dobrý snímek, parádní muzika, obsazení...jen se občas sám shodí, hlavně zhrzená milenka je pro film úplnou zbytečností, popravdě pokračování se mi líbilo více ()

tranquill

Ztřeštěná komedie zaměnitelná s demoličním derby. Hvězdu navíc dávám za poslední třetinu filmu, kdy se ustoupilo od gospelových "hitů" a vlastně už jen demolovalo :-D ()

Pekisan

Borci su ubercool, aby som sa zamyslal nad pribehom. Uz len samotny Ray Charles by stacil na tri hviezdy. A k tomu tie songy. Nadhera ()

kilobyte

Spousta hudebních legend a pravděpodobně neomezený rozpočet na bouračky, výbuchy a komparz. Závěrečná honička je snad největší, co jsem kdy viděl. ()

Biopler

Americká kravina s otrasnou hereckou dvojicou, ktorej uveriť ich nepresvedčivé výkony a motiváciu ako aj motiváciu starých členov, ktorých spracúvavajú do projektu návratu kapely je umenie. Navyše nechutne natiahnutá dĺžka stopáže vyvoláva otázky čo sa malo mixom hudby/muzikálu a bizarných, nadsadených naháňačiek a situácií vlastne docieliť, o čo snímke vlastne šlo. Film pre mňa pri živote držala postava ženskej, ktorá chcela trápnu dvojicu zneškodniť a zopár fajn songov. Nakoniec sa aj motív ženskej ukázal ako fajná blbina. Správanie sa polície a armády tak prestrelené, že aj na akože komédiu je to moc a vôbec to nevyvolávalo záchvaty smiechu, skôr zdvihnuté obočia čo to tvorcovia vyvádzali. Za dopozeranie do konca si divák zaslúži medailu. ()

Joski

Ďaleko, ďaleko väčšia pecka ako pokračovanie Blues Brothers 2000! Prepracovanejší dej i viac srandy s hudbou:-) Parkovanie auta B bratov nemá vo filme obdoby! Skvelá komédia, ktorá svojími dialógmi - hlavne B bratov v aute je (podľa mňa) nenápadnou inšpiráciou pre Pulp Fiction 80% ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars