Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“  Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší? (Cinemart)

Hapretor

Kupodivu zabavilo ... sem tam dobrý fórek ... myslím, že trio Hádek, Langmajer a hlavně Anna Polívková podali skvělý výkon ... přirozený, vtipný, nenucený ... je příjemné a bohužel vzácné narazit na ne-stupidní český film s opravdu sympatickými a kvalitními herci/čkami ... tady se to povedlo ... ()

beckham-

Velmi povedená komedie, která ukazuje, jak "těžký" život vlastně ženy mají. Jirka Langmajer je jedním slovem boží! ()

chrispe

Rozhodně koukatelná komedie postavená na laciných vtipech (které ale většinou fungují), předvídatelném ději (kdy máte pocit, že jste to už stokrát viděli) a kterou nejspíš nemusíte více než jednou vidět. Nebo aspoň já. Anna Polívková pobavila a dokonce i Jiří Langmajer, kterého od jisté doby fakt nemusím a filmům, kde hraje, se vyhýbám, byl zejména v první půlce fakt dobrej. Nečekám, že by tvůrci od tohoto svého počinu chtěli něco víc, než pobavit diváka a to se jim povedlo. Je to svým způsobem blbý, ale tak nějak koukatelně. Když to člověk srovná s většinou českých komedií, co v posledních letech vyšli, tak super. ()

pepa3rd

Mnohokrát k vidění v různých variacích. Není to rozhodně ani nejhorší ani nejlepší verze. Rozhodně ale docela zábavné a kupodivu to není trapné a sem tam se i zasmějete. 60 % ()

papaguy

Film by se měl spíš jmenovat po čem touží ženy. Nebo léčba proměnou v ženu... I přes poněkud slabší zápletku film šlape - táhne dobře napsaný scénář a výborné herecké výkony a to i herců i ve vedlejších rolích. Velmi mě překvapila výborná Anna Polívková. ()

DAPDO

První polovina filmu výborná, to převtělení chlapa do ženské a následný situace s tím spojený mě dost bavily. Druhá polovina na mě už moc měkká, ale pořád chvílema zábavná. Český filmy a hlavně komedie v poslední době za mě katastrofa, ale tohle bylo i díky skvělé Polívkové a Langmajerovi úplně v pohodě, nemám problém - 65%. ()

tranquill

"A cos udělala?..Bramboráky, co jinýho..." Vyloženě televizní záležitost, ale přes všechnu neoriginalitu tam nějaké hlášky byly a do podprůměru bych to neřadil. "To nebyl žlučník, to byla Rudá armáda!" ()

anitae

Taj jsem se zas jednou těšila, že se pobavím. Langoš dobrý, ale Aničce prostě to co hraje nevěřím. Jinak škoda provedení, nápad originální sice nebyl.ale sranda to být mohla. ()

Sala1

Spracovanie tohto nie práve najoriginálnejšieho námetu stroskotáva predovšetkým na neschopnosti koncipovať humorné scény s pointou. Akonáhle dôjde k premene muža na ženu, film sa triešti a pokračuje ako zhluk nesúrodých strihových scénok, ktoré neviaže žiadna spoločná téma ani myšlienka. Ak je hlavnou témou rozdiel a pochopenie mužského a ženského pohlavia navzájom, potom komédia iba minimálne pracuje s jednotlivými aspektami tohto konfliktu. Kĺže po povrchu a ani z jednoduchých momentiek ako parkovanie auta nedokáže vyťažiť zmysluplnú scénu či vtip. Celá snímka sa javí ako marketingový ťah, na základe ktorého Česi vyplnili sezónu ďalšou pásovou komédiou a nazvali ju po americkom Po čom ženy túžia napriek tomu, že na túto otázku absolútne neodpovedá, dokonca sa názov zdá byť absolútne mylným. Po technickej stránke je film na zlej úrovni a najviac zamrzí spracovanie a strih zvuku. Špičkoví herci sú nútení stráviť pred kamerou scény nedobre napísané, často sa ocitajú v šedej zóne, kedy prešľapujú z miesta na miesto a snažia sa zachrániť napríklad 20-minútový vtip o nosení kávy na podpätkoch (to len aby ste pochopili, že muž nevie chodiť na podpätkoch). Scenár mimo nudných a vatových replík dopĺňajú zbytočné postavy, ktoré k hlavnej téme filmu nemajú čo povedať a sú tu len preto, lebo "tak to robia v amerických filmoch" a predsa na konci musia zaspievať pesničku. Film je v zásade očakávaným sklamaním, ktorý si ale určite svojho diváka nájde. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=yUsNnxX9Bnk ()

Primavera

Jednoznačne babský film. A dobrý film. Chlapa by som naň neťahala. Polívková hrá excelentne, strašne sme sa nasmiali. Highlight večera bol, že babenka, čo som s ňou bola v kine, nepoznala Polívkovú a po skončení filmu skonštatovala, že ten chlap, čo hral ženskú, bol fakt vtipný. Tak to ma dostalo. Ľahká dobrá komédia, ktorá sa zaobišla bez klišé, trápností a vulgarizmov. Milé prekvapenie večera. ()

LordMysti

Ale jo, po tom braku který v poslední době vzniká jsem se i zasmál a většinu filmu jsem se vyloženě nenudil - čili za mě 60%. Langmajer mě poslední dobou nehorázně baví, bohužel opačně je to s všudypřítomnou Polívkovou, které jsem se jaksi přejedl. Ne že by do té role vyloženě neseděla, ale líbila by se mi tam jiná herečka. Ale jak říkám, slušný, na české poměry nadprůměr. ()

bearmeedek

Po dlouhé době česká komedie, která je komedií. Téma není originální na světové scéně, ale u nás a v současné době skoro ano. K tomu se odehrává v našem čecháčském světě (žádné amerikanismy). A největší deviza – Anna Polívková. Ta hraje proměněného chlapa takovým způsobem, že jsem chvilkama viděl hrát Polívku. Šlo o humor a ten zde je a já jsem se zasmál. Podruhé jsem se zasmál, když jsem četl komentáře v kategorii Odpad. Vlastně je mi těch lidí líto. Nechtěl bych je venku potkat, protože se určitě celý den ukrutně mračí! ()

Likan7

Hodina a půl trvající reklama na Hyundai, Playboy, Onlineshop (2x). Hlavně u dodávky s nápisem "onlineshop" přes celý plátno je vidět, jak jsou Češi neschopní udělat reklamu trochu chytře. Tohle tak bije do očí, že si to budete pamatovat ještě den po návštěvy kina. Po čem muži touží je ale jinak v žánru českých komedií docela objev. Langmajer je tu sice bohužel jen na začátku a na konci, ale Anna Polívková, i když jí nemusím, utáhne celý film v přehledem. Všechny její trampoty jsou sice jedno obrovský klišé, ale na diváka (a skoro natřískaný kino v Letňanech) fungují skvěle, alespoň co se smíchu týče. Je to sice klasika, kterou jsme viděli už 50x a nejspíš jí ještě několikrát uvidíme, na nedělní odreagování film ale funguje překvapivě dobře. A zase... Pokud přihlédnu, že se jedná o český film, tak skvěle. Do toho se tu často prochází neskutečně sexy Táňa Pauhofová, takže když Vás nebude zajímat film, můžete se dívat na ní. ()

retrogirl2

Obě dvě hvězdy za Aničku Polívkovou, která poslední dobou hraje bezvadně! Zbytek bohužel komerční shi*ka, ale dle reakcí diváků v kině není divu, že se natáčí - byznys no... ()