Narcos - Season 2

(série)
USA, 2016, 8 h 41 min (Minutáž: 46–57 min)

Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Paulina Gaitan, Martina García, Eric Lange, Joanna Christie, Alberto Ammann, Diego Cataño, Jorge A. Jimenez (více)

Epizody(10)

Escobarové se se snaží zvládnout život na útěku. Pablovi nepřátelé se proti němu spojili. Jeho pronásledovatelé z Bloque De Búsqueda se uchylují k taktikám na hraně zákona. (Netflix)

Mkartaylas56

Druhá série Narcos, která kompletně uzavírá jednu velikou kapitolu, se dle mého povedla stejně jako série první, možná že v určitých věcech ji i předčila a tudíž jsem více než potěšen, že si s ní i tentokrát tvůrci dali potřebnou práci. Navíc i když to tak na první pohled vypadat nemusí, tak i ta třetí série bude dozajista skvělá a alespoň mě na ní tvůrci dokázali dostatečně nalákat. 95% ()

Najt

Pablův randál skončil. Jako první řada byla dobrá, ale že bych byl nějak odvareň, to se říct nedá, ale druhá řada mě víceméně rozsekala. Hlavně proto, že se mi seriál dostal pod kůži až druhou řadou, což se mi fakt asi ještě nikdy nestalo. A taky proto, že jsem si zvykl na postavy, se kterými jsem v první řadě bojoval. Jako po nějakých prvních 5 dílech jsem si říkal, kua tohle má jako 94% ? Postavy se mě ze začátku vůbec nelibily, Pablův kšeft mě nějak nezajímal, ale pao se to začalo lámat a druhá řada to už byl um. Teď už konečně to hodnocení chápu. Tenhle seroš nejde prostě brát jako nějakej masterpiece, kterj si nekso vymyslel a vytvořil aby byl zábavnej a divak si na něm vypracoval závislost. Narcos je prostě něco úplně jinýho. Je to syrovej seriál podle reality, není to výmysl kterej někdo z papíru přenesl na plátno a je třeba to tak brát od začátku. K Pablovi jsem si vypracoval vztah a i když to byl zmrd, jeho konec mi byl v podstatě i líto. Přestal mi vadit a svym způsobem jsem si ho i "oblíbil". Co se mi opravdu líbilo bylo to, jak se choval ke své rodině. I když manželku podváděl, jako by ve starším věku prozřel a v té druhé řadě jsem věřil, ze manželku a děti opravdu neskutečně miloval, o to více mě té rodiny bylo líto. Taky me dost překvapilo, ze jeho éra skončila takovými chybami. Třeba konec, kdyby nevolal, kdoví jak by to bylo a to mohl tušit, že vysílačka nebyla úplně bezpečná. Mohl volat pokaždé z jiného místa, nebo jen v noci. V průběhu jeho kariéry se mohl držet víc zkrátka útoky atentáty si odehnal přízeň obyvatel, které ho na začátku milovali. Zkrátka měl luxusně vykročeno, ale svým přístupem si dlouhou dobu zatloukával postupně hřebíček do rakve.Co mi není úplně jasný je to, proč vsichni besnili po dopadení nebo smrti Escobara ke konci, když už víceméně nebyl hrozbou a vláda se nesoustředila třeba na debilni los pepes, který bylo daleko větší hrozbou, nebo na kartel z cali, který v podstatě dělal to samy co Escobar. Proč bylo dopadení Escobara priorita, když věděli, že už není víceméně nebezpečný. Ale to už je detail. Druhá řada byla opravdu parádní. ()

Hank

Rozhodně o něco slabší jak první série, kdy akční scény a narco prostředí spolu s vyšetřováním táhne sérii nahoru. Co je mínus jsou telenovelisté části, nekonečné detailní záběry na Pablovu zachmuřenou tvář a enormní zvýrazňování celého milostného vztahu. Kvalita je proměnlivá asi dle toho, kdo zrovna režíroval a jak moc akce a posunu děje bylo ve scénáři. Pablo je mrtev, což je dobrá zpráva i špatná zpráva zároveň, protože zcela evidentně budou další sériu o cartelu v Cali a celý narco svět kolumbijského magického realismu se bude čím dál víc rozmělňovat a rozmělňovat. ()

oasismanik

Pochopitelne som mal trochu obavy, že bude druhá séria naťahovaná kaša. Nie je, je minimálne tak kvalitná ako prvá, ak nie lepšia. Narcos je spolu s Breaking bad najkvalitnejší seriál poslených xx rokov. ()

0verseer

Úprimne? Prvá séria bola lepšia. To však nič nemení na tom, že Narcos predstavuje jeden z najlepších seriálov, aký môžte v súčasnosti vidieť. Takmer dokumentárny spôsob vyprávania s využitím dobových televíznych záberov tomu znova dáva silný punc uveriteľnosti. Prakticky zopakujem to, čo som písal pri poslednej epizóde. Poklona tvorcom za snahu o občasné vytvorenie kladných emócii u diváka voči Escobarovi pri rodinných scénach (znova skladám klobúk pred hereckým koncertom Wagnera Mouru), napriek tomu že si žiadnu ľútosť chladnokrvný vrah ako on nezaslúžil. Rovnako ako plus beriem poukázanie na to, že nie všetci, ktorí stáli proti Pablovi mali úplne čistý štít a správne metódy, aj keď je samozrejme pochopiteľné, že keď chcete ustáť "hru" s Pablom až do konca musíte sa prispôsobiť jeho pravidlám hry... Narozdiel od ostatných by som skúsol aj tretiu sériu bez Pabla, k slovu by sa mohli aspoň opäť dostať agenti Murphy a Peña, ktorí v tejto sérii pri Pablovi hrali "len" druhé husle. ()

DonBraso

Druhá série si drží vysoký standart první.Popravdě první se mě líbila více,protože u druhý už bylo jasný,že to skončí.Zde byl velký důraz na pád velkého Pabla a hlavně jeho rodiny,kdy Tata tu měla slušnou porci minut ukázat,že ta holka umí zahrát.Občas už to dřelo,kdy doopravdy půlka série je skrývačka a hodně rozmluv mezi rodinou,ale naštěstí jsou tu další esa a ještě větší hajzlové z Cali,který rozehrávají ještě větší hru.Nevím jestli je dvojka akčnější,možná živější a více se šťourá v dramatických polohách.Peňa,Pablo a i dokonce ostatní casting je stále na skvělé úrovni,ikdyž mě zrovna nikdy moc Murphy nebral v podání Holbrooka,na to je tam moc až kýčovitej a do toho celýho smradu policejního si ho nedokážu představit,ale jako vypravěč je pořád dobrej :) Samozřejmě trochu ten voiceover přidává,je to asi pomalu s těma záběrama z minulosti,právě to,proč je ten Narcos tak výbornej.Teďka bude nejhorší,že Narcos při třetí sérce rozehraje další velkou hru.Jen se bojím,aby tu nebylo pořád,že to byl vlastně jen ten Escobar a tak to mělo zůstat. ()

Vasyl

Tak nám zabili Escobara. Chce se napsat konečně, protože závěr už byl dost natahovanej. Ale všechno to bonzování a ukrývání do sebe pěkně zapadá a člověk si toho nervově nestálýho Pablita i celkem oblíbí. Plus samozřejmě všechny mučačos, ombres, gringos, sikários, narkotrafikantes a putas. Zajímalo by mě, kolik "plata" je ještě zakopaných a poschovávaných různě po celé Jižní Americe. Ano, to je všechno co jsem se za 20 hodin naučil španělsky. ()

swinevenca

Jestli Netflix od začátku plánoval pro Escobara 20 dílů, měl do nich jeho život rozdělit rovnoměrněji. Jednička valí celou dobu strhující tempo a dvojka v něm pokračuje až do chvíle, kdy se z pasti na Escobara stala past na Carillu. Od té chvíle jsem se těšil na to, jak si po Escobarově smrti bez spoilerů přečtu, jak to bylo doopravdy. A to těšení se proměnilo skoro v čekání na Godota, protože čtyřdílné Mourovo špulení rtů, potahování gatí se a celkové polidšťování mo-mo-mo-monstrkilla bylo delší než si nastolené tempo žádalo. To bych radši víc z Pablova přiděleného času věnoval jeho rozmachu v první sérii. ()

PaTeXx

Popravdě si nedokážu představit, jak by vypadal díl bez Moury, natož celá série. První sérka se nesla z pohledu Murphyho s Peñou a rostoucího, nemilosrdného Escobara. Druhá je spíše o Escobarovi samotném, konkrétně o jeho sestupu (ano, v pár scénách se mihne Peñův osobní život, ale třeba ten Murphyho se vypustí úplně). No nic, Cali už čeká. ()

Dukekuky

Tak, a už to mám dokoukaný, musím říct že 2. série je sakra povedená, neuvěřitelně povedené emoce, akce, postavy a mnohem více ! 2. sérii jsem si užil mnohem více než 1. ! 9,5/10 ()

tomino28

O Narcos jsem už delší dobu ze všech stran poslouchal, že je to hvězda na seriálovém nebi, kterou se vyplatí nenechat si uniknout. Bez mučení přiznám, že první série se mi líbila, ale nenastal během ní ten "wow" moment, který jsem tak trochu očekával. To je obecně problém u všech filmových projektů, které předchází jejich pověst. Co se nestalo v první sérii, bylo ovšem bohatě vykompenzováno v té druhé. S každou další epizodou se kolem Escobara víc a víc utahovala smyčka, atmosféra houstla a na závěr přišel velkolepý konec. Asi jen těžko bych si mohl přát více. Čas se ale nedá zastavit a jede se dál, nastává doba post-Escobar a já pevně doufám, že to nebude mít vliv na kvalitu.. Uvidíme. ()

jackalsc

Naprosto bravůrné zakončení, tak jak si všichni přáli, bez blbostí, pěkně surově. Wagner Moura hraje perfektně, ale čím další epizoda, tím víc jsem si přál, aby už ten parchant zhebl :D To se moc nestává u hlavních postav. Chválím něco co možná někteří spíše kritizují a to částečné odtržení od dějové linky Murphy-Steve a spíše zaměření na Escobara a jeho společnost. Druhá série je podle mě daleko lepé udělaná, nejsou tu nudné momenty. Děj se mísí dosti atraktivně. !!!SPOILERY!!! Důlěžité postavy nám tu neumírají jako na běžícím pásu, a tak je zde i prostor pro jakýsi vývin. Líbilo se mí herecké obsazení Gavirii a Carilla. Škoda, že to nepřežil, ale jeho náhrada je dosti adekvátní a kdo ví jak by to s ním i ke konci skončilo, v posledních jeho chvílích byl jak neřízená střela :D Po této sérii se opravdu těším na třetí. ()