Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +herci, námět -mohlo to být i lepší/// Tak tenhle film mě svým námětem hned od začátku zaujal. Bohužel však jeho potencíál nebyl využit naplno a děj se více soustředil na romantickou línii než by bylo zdrávo. A je taky dobré podotknout, že slzopudný závěr mě nijak moc nedostal, přišlo mi to totiž hodně vyumělkovaný. Z jiné stránky filmu: Haley Joel Osment znova výborně zahrál a opět mě velice ohromil. Těším se na jeho nové filmy. Tenhle je zajímavej./// Celkem 65%/// ()

Aky

Slušně napsaný scénář, výteční herci, ale tak moc se tu tlačí na emoce, až se pila vysmeká a přestává řezat tam, kam by zřejmě podle záměrů tvůrců měla. ()

misterz

Na mňa to moc nefungovalo. Námet nebol zlý, vo svojej podstate je hrozne pozitívny, milý a povznášajúci. Len to spracovanie nebolo také, aké by som si ho predstavoval. Vyžarovala z neho naivita a prvoplánová citová vydieračka made in USA, hlavne v kontexte malého chlapca a jeho učiteľa, no a ten koniec už totálne skĺzol do pozície, ktorá mi vonkoncom nie je po chuti. Film je vhodný hlavne pre nenáročné romantické duše, ktoré obyčajne fungujú na románoch od R. Pilcherovej. 60/100 ()

kingik

Ve filmech se stává, že novináři přicházejí při policejní akci o auto, a hned nato jim zcela neznámý člověk daruje svůj Jaguar s vysvětlením, že zcela nedávno se mu stala obdobná věc, a jemu také neznámý člověk zcela nezištně pomohl. Novinář tedy začne neobvyklý řetěz skutků zpětně sledovat, až se dostane na začátek, kdy učitel základní školy zadal svým žákům úkol - prokázat třem neznámým, potřebným lidem dobrodiní. Zní to jako pohádka, ale nenechte se mýlit. Žádné pohádkové postavy ani kouzla ve filmu neuvidíte, ale to si jen tvůrci usmysleli, že na světě má být hezky a lidé by na sebe měli být hodní, vlídní a dělat si dobré skutky. Mělo to být psychologické drama, ale ani tam si nejsem jistý, a tak bych volil možnost mezi tím. Vyšel mně z toho rozpolcený a poměrně komorní film s podivním morálním a málo pravděpodobným posláním, jehož menšinovou podstatu tvůrci prezentovali poněkud slzopudným závěrem. Dobře obsazené, hezky zahrané, s ženskou citlivostí natočené, ale tak na jedno podívání. Přemýšlet se dá i u jiných filmů. Mé hodnocení: 60% ()

Aknah

Když jsem si chtěla pustit tenhle film, nečekala jsem od toho nic velkého. Ale tenhle film je DOKONALÝ po všech směrech.... Byl to dojemný zážitek, plný rodinného prostředí, rad ze života, romantiky, ale i vtipných až komických momentů. Celý film rozhodně udržovali tři pilíře - talent malého Osmenta, před kterým smekám, šarm Helen Hunt, která mě tady utvrdila, jak přirozeně a kvalitně dokáže odehrát tak silnou roli a v neposlední řadě herecký koncert Kevina Spaceyho. Nevím co víc bych dodala, k něčemu tak pravdivému a přirozenému, celý film jsem hltala a můj pocit z něj se zvyšoval, až chytl obrovský spád a neuvěřitelný konec. V jednu chvíli si myslíte, že je vše perfektní, že vše dopadlo, tak jak mělo a během minuty, když seberete odvahu vám to zničí život. Nemyslím si, že by to bylo přehnané a všechny ty pocity a emoce, které předváděli všichni tři herci, prostě byly tak přirozené a dojemné zároveň, že jsem nevěděla, zda se smát nebo brečet. A musím říct, že tak obrovské dojetí jsem dlouho nezažila a neprožívala film jako tento. Hrozně mě překvapil a potěšil a taky je nutno podotknout, že jsem ho dřív ani neznala, tedy nebyl pro mě nijak profláklý a přitom je tu hvězdné obsazení a perfektní obsah, který byl promyšlený natolik, že prostě ten konec každému musel vyrazit dech. A pětihvězdičkový film tohle přece musí udělat, ohromit ! A já s klidem můžu říci, že si ho určitě pustím ještě někdy znovu, protože to byla emocionální bomba ! ()

Vodnářka

Naprostý souhlas s komentářem StarsFan. Jsem nadšená myšlenkou, hlavními herci, roztomilým Osmentem, skvělým Spaceym. V dalších liniích příběhu i jeho závěru se ovšem snímek stává obyčejnou vyděračskou sentimentální podívanou bez většího smyslu. ()

Anderton

Scenáristka Linda Aronsonová na pár riadkov vo svojej knihe Snenár pre 21. storočie vysvetľuje, prečo tento film nefunguje tak, akoby mohol. Nebudem ju parafrázovať, len dodám, že tu nefunguje toho viac. Zvraty a minulosť postáv pôsobia vykonštruovane, ako sa hovorí šuští to papierom. Záverečná slzopudná scéna by mohla byť dokonalá, ak by bola pripravená a zvrat, ktorý jej predchádza, nebol nepripravený a myslím si že aj nezmyselný. Film sa trochu vlečie, ale čo je najhoršie, námet je dokonalý a výsledok iba priemerný. Scenárista ale z neho nevyťažil skoro nič a doslova ho zabil, pretože ak by sa tento nápad rozpracoval poriadne, mohlo sa jednať o doják (v tom najlepšom zmysle slova) desaťročia. ()

boshke

Líbilo se mi to. Možná proto, že jsem nad tím nijak divoce nehloubal. Neřešil jsem, jestli se mne někde režisérka snaží oblbnout nějakými sladkými řečičkami ani nic podobného. Vše jsem bral tak, jak to na mne házela. A ten kritizovaný závěr kvituji. Nemyslím si, že by byl happyend lepší... 80% ()

Smok

Neviem, kto písal scenár k tejto presladenosti, ale niečo podobné už kedysi vymyslel súdruh Arkadij Gajdar, keď dal vzniknúť literárnej postave - Timurovi a jeho parte. Tiež im tá utopia o konaní neskutočného dobra moc nefungovala. Trevorovi som ju tiež moc neveril, ale chápem, že mnohým ľuďom sa na to pekne dívalo. ()

predators

Zda-li se vyplatí počkat až do konce? Ano, vyplatí. Jeden z nejdojemnějších závěrů, které jsem viděl. Jinak průměr, kterých je přehršel. Zajímavosti: Do dnešního dne, tj. 27.12.2008 to bylo posláno 857 564 221 lidem na celém světě. 55% ()

nascendi

Pošli to ďalej považujem za pseudoromantický film o utopickej myšlienke víťaziaceho ľudského dobra. Ako chlapec som videl film Keby všetci chlapci sveta a aj ten bol omnoho uveriteľnejší. Uznávam, že som napriek všetkému našiel niekoľko zaujímavých sekvencií, ale väčšia časť filmu bola typickým americkým výplodom falošných citov, okázalých gest a aranžovaných zápletiek. Scenárista, ktorého učili, že najdlhšie vydrží v pamäti posledná scéna, ju skonštruoval tým najhlúpejším spôsobom, akého bol schopný. ()

Trajektt

Viva Las Vegas!!! Vítejte ve městě zázraků a nevšedních zážitků!!! Před zhlédnutím tohoto filmu jsem si nezvykle přečetl stokilometrový obsah k tomuto snímku a asi u pátého řádku jsem si asi uvědomil, že jsem ho už asi viděl. Tak jsem si to chtěl ověřit tím, že si pustím aspoň začátek a ejhle stala se asi někde chyba, protože jsem ihned zjistil, že jsem ho vlastně neviděl a tím pádem vůbec nevím o co v tom filmu jde. Někteří komentraktoristé tento snímek popsali jako přeslazenou, prvoplánovou limonádu a proto se jim to nelíbilo. A já k tomu jen dodám, že přesně tak to bylo i u mně a teprve po dopsání tohoto komentáře musím jít vynést koš plný posmrkaných kapesníků a za další musím poradit těm, kteří tomuto snímku nemůžou přijít na chuť kvůli jeho přeslazení, že v záhlaví neboli v profilu tohoto filmu je znatelně napsáno, že tento film je v kategorii romantický, což znamená, že se dá předpokládat, že bude víceméně přeslazený. Tvůrci měli celkem originální nápad i když jak už jsem psal, že mi to něco připomínalo, ale nevím co, asi nějaký bludy v mý hlavě, ale to je jedno protože se jedná o to, že jeden malý chlapec, který se jmenuje Trevor se po jedné hodině strávené ve škole rozhodne splnit domácí úkol zadaný v hodině občanské výchovy. On se totiž rozhodne udělat tři dobré skutky lidem, kteří jsou v nouzi a nutně to potřebují a jediné, co bude po těchto lidech chtít je to, ať to pošlou dál v tom smyslu, že udělají další tři dobré skutky lidem, kteří jsou v nouzi a tím se udělá takzvaná pyramida, kterou milují devět z deseti podvodníků. Nápad je to výborný a chvályhodný a mohl by přinést i mír a lásku do celého světa, ale jak už to tak v pohádkách bývá, tak že se někde to kolečko polámalo a všechno je jinak než se zdá na první pohled. Po srdcervoucích a dojemných momentech přichází nečekaný pro někoho až klišoidní konec při němž nezůstane jedno oko suché. Hlavního dětského hrdinu Trevora si v tomto filmu zahrál Haley Joel Osment, který už nevidí mrtvé lidi jako v jeho předešlém filmu Šestý smysl. Také jsme zde mohli vidět Kevina Spaceyho, který byl po veleúspěšné  Americké Kráse k nezastavení a také se zde objevil americký zpěvák Jon Bon Jovi, u kterého už jsem jenom čekal, kdy vezme kytaru a začne zpívat to svoje It's My Life. Během mého psaní tohoto komentáře jsem se rozmyslel a k přihlédnutí k hodnocením mých oblíbených uživatelů Trevora, Arsenala83, Vajonka a Rengerse jsem se rozhodl tomuto filmu dát plný počet hvězd, ale pouze zasloužených a poctivě vybrečených 90%. ()

nash.

Poněkud rozpačitá pohádka bez šťastného konce. Výborný námět, se kterým si scénárista a režisérka bohužel nedokázali poradit tak dobře, jak si zasloužil a dojemný příběh o naději a dětské snaze po nápravě světa tak místy rušila až příliš okatá klišé a standardní postupy, které se bohužel podepsaly i na hereckých partech jinak výborných herců. Nicméně, to přes všechny výtky byl příběh natolik silný (a Kevin Spacey natolik dobrý), že dokázal potlačit určitou sterilitu filmového ztvárnění i občasné herecké křeče, předat své poselství a navíc opravdu zahrát na city. ()

eLeR

Výborný nápad .. pošli to ďalej .. a aj výber hercov bol dokonalý. Lenže dialógy ma extra nebavili, celé mi to prišlo veľmi vlažné a ten koniec? síce mi vypadla jedna slza, ale to vážne? .. na čo to? 3,5* ()

FrodoF

Kdyby tam nebyl ten až moc sentimentální konec bylo by to na ****. Opravdu sem nečekal že nám tohle scénáristé udělají. Přesto docela dobrý nápad a výborné herecké obsazení. ()

klerik

Dobrý film, kde skvelí herci zčasti zakryjú scenáristickú pílu na city. Ale kus prvoplánovosti aj tak presiakne na povrch... ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006