Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je Silvestr 1992, horská samota kdesi u Děčína. Poslední den Československa. V jedné místnosti leží mrtvé tělo, ve druhé je na pokraji smrti Rédl. A jeho útrapy zdaleka nekončí. Rédlovi protivníci vědí velmi dobře, že mu musel někdo pomáhat – potřebují vědět kdo. Rédl umí vydržet hodně, ale každý máme bod, za kterým se zlomíme. A ten Rédlův se zdá být uložen hluboko v jeho minulosti. Rédlovy skutky mají však svůj dopad i mimo tuto samotu. Soud překvapivě propouští na svobodu bývalého šéfa StB z vazby. A ten má možnost Rédlovi jako už několikrát pomoct. Akorát že on se víc stará o to, jak se natlačit do kšeftu se zbraněmi, než aby uvažoval nad záchranou Rédla. Rédl se tak musí spolehnout jen na vlastní síly. A jak zjistí, přežít není vždy ta nejlepší možnost… (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Škoda. Jak jsem už psal, jsem rád, když mohu českou tvorbu opětkovat, takže jsem byl po dvou skvělých epizodách připraven udělit znovu plný počet hvězdiček, ale nemohl jsem. Jestli mi něco na práci českých scénáristů vadí, jsou to závěry, které často míří kamsi do ztracena. Myslím, že zrovna tento seriál si zasloužil pořádné zakončení a ne alibistickou mlhu. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tři hodiny předchozích dílů byla rozvláčná nuda, zamotaná, vysvětlující, naznačující. Teprve ve čtvrtém dílu se konečně děj trochu zrychlil (až na rodinné vstupy) a především zhoustl. Když už se konečně rýsoval pěkně dramatický závěr, zabil režisér celou sérii hloupým koncem...bez konce. Jinak až na Novotného s Hofmannem bídné obsazení. Komedie šly Hřebejkovi lépe. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Trojka skvěle nabudila a dorazila to koncem. Divák tak doslova musel vidět poslední díl. Ten mně ale trochu zklamal. Jednak oba gangsteři celou dobu profesionální začnou chybovat a to až nepochopitelně a pak ten závěr... Je to trochu škoda a teď nemyslím stodvacítku, ale prostě prostě ne úplně využitý potenciál a skvěle rozehrávanou hru na prostoru tří hodinových dílů. I tak ale ČT velmi mile překvapila a po řadě detektivek (módní to vlna po doktorských seriálech) se tu objevilo konečně zase něco jiného, poctivě natočeného. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dva úplně rozdílné díly v jednom. První z nich je (dost překvapivě) hodně napínavý nářez, kterému bych neváhal udělit i čtyři hvězdičky. Druhý není špatný, ale oproti předchozímu působí jako antiklimax. Dohromady je to dost nekonzistentní. Ale když už mám ty dvě nesourodé poloviny hodnotit jako jeden celek, dám tři hvězdičky. A možná by to bylo i na ty čtyři, kdyby byl úplný závěr nejednoznačnější a scénárista nechal diváka nad Rédlovým osudem trochu tápat. ()

bourec

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Poslední díl znovu dobrej,až mě překvapilo,s jakou odvahou to Hřebejk natočil.Výtka,vznešená už v hodnoceních minulejch dílů byl Ondra Sokol,naprosto děsně nehrající,a potom to,co už tady po konci série padlo,blbej,negradující a vodfláklej konec.Po těch peripetiích si Sokol zasloužil asi lepší Ende.80%. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • V čase 1:04:59 Ivanka (Petra Hřebíčková) mluví o sjezdu na 50. km dálnice D5, ale ten se otvíral až v říjnu 1993. V následující scéně v pozadí po dálnici projede dnes běžné nákladní auto (i když auto s plachtou by asi nejelo vysokou rychlostí po rozestavěné dálnici). (Xmaster00111)
  • V 28. minúte môžeme na stole vidieť diaľkové ovládanie moderného dizajnu, pravdepodobne od Smart TV, ktoré sa tam dobovo nehodí. V 40. minúte zase môžeme v pozadí vidieť moderný cenník benzínu a nafty aj s aktuálnou cenou. (bbaron)
  • Záběry v televizi krátce před novoroční půlnocí, kdy skončila československá federace, obsahují logo, které Česká televize používala až později. Projev Jana Stráského, předsedy federální vlády, a Michala Kováče, předsedy Federálního shromáždění, odvysílala tehdejší F1 bez loga. (L_O_U_S)

Reklama

Reklama