Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je Silvestr 1992, horská samota kdesi u Děčína. Poslední den Československa. V jedné místnosti leží mrtvé tělo, ve druhé je na pokraji smrti Rédl. A jeho útrapy zdaleka nekončí. Rédlovi protivníci vědí velmi dobře, že mu musel někdo pomáhat – potřebují vědět kdo. Rédl umí vydržet hodně, ale každý máme bod, za kterým se zlomíme. A ten Rédlův se zdá být uložen hluboko v jeho minulosti. Rédlovy skutky mají však svůj dopad i mimo tuto samotu. Soud překvapivě propouští na svobodu bývalého šéfa StB z vazby. A ten má možnost Rédlovi jako už několikrát pomoct. Akorát že on se víc stará o to, jak se natlačit do kšeftu se zbraněmi, než aby uvažoval nad záchranou Rédla. Rédl se tak musí spolehnout jen na vlastní síly. A jak zjistí, přežít není vždy ta nejlepší možnost… (Česká televize)

(více)

Recenze (31)

Karp 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoiler: Rédl samozřejmě na policii nemohl. Kdo sledoval první díly tak ví, že už to zkusil a k ničemu to nevedlo. Naopak. Ostatně scéna, kdy v závěru policie přijíždí prošetřit udání P. Hřebíčkové je více než výmluvná... Tenhle seriál je o rozkladu společnosti, policie, tajných složek. Zachycuje porevoluční dobu, která znamenala určitý přerod a k tomuto přerodu patřily hrubé chyby, neprofesionalita, formování nových složek i právního prostředí. Už jsme na tehdejší kauzy pozapomněli, zloděje často nikdy nechytili a vraždy nepotrestali... STB byla sice oficiálně odstavena od moci, ale její příslušníci tu začali budovat kapitalismus a v jiných funkcích a rolích vládli dál. I proto je postava generála Ference tou, která v seriálu hýbe světem a může mnohé zařídit i pro Rédla. Jinak profesionálem z oné skupiny bouchačů byl D. Novotný, M. Hofmann byl bývalý zloděj a recidivista. Pokud už měl tedy někdo chybu udělat, pak prázdná hlava této postavy. Netvrdím, že Rédl je bez chyb, ale rozhodně patří k těm kvalitnějším seriálům. 70% ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dva úplně rozdílné díly v jednom. První z nich je (dost překvapivě) hodně napínavý nářez, kterému bych neváhal udělit i čtyři hvězdičky. Druhý není špatný, ale oproti předchozímu působí jako antiklimax. Dohromady je to dost nekonzistentní. Ale když už mám ty dvě nesourodé poloviny hodnotit jako jeden celek, dám tři hvězdičky. A možná by to bylo i na ty čtyři, kdyby byl úplný závěr nejednoznačnější a scénárista nechal diváka nad Rédlovým osudem trochu tápat. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tři hodiny předchozích dílů byla rozvláčná nuda, zamotaná, vysvětlující, naznačující. Teprve ve čtvrtém dílu se konečně děj trochu zrychlil (až na rodinné vstupy) a především zhoustl. Když už se konečně rýsoval pěkně dramatický závěr, zabil režisér celou sérii hloupým koncem...bez konce. Jinak až na Novotného s Hofmannem bídné obsazení. Komedie šly Hřebejkovi lépe. ()

v.indruchova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Brutalita se rozjela na plné obrátky, Pozor narážka na konec. možný spoiler... depresivní seriál končí totální depkou. Škoda já radši štastnější konce. Ale dává to smysl, když se podíváme jak v dalších letech prokvetl organozovaný zločin a stále  tam je ale dneska se nevraždí na potkání, dneska se vše dělá skrytě. Depresivní historie má své následky. Pamatuju si ve vzduchu to vzrušení a ty naděje na nový lepší stát. Ale lidi se nezměnili tak jak jsme si to hlupáci mohli myslet. ()

meda2016 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

E04 Dát 3* nebo 4*? Příběh vrcholil jako "temný případ s coenovským zábleskem", kterého by se mohla chopit s klidem americká produkce. Lotři se domluvili, znovu rozdali karty a nepotřebovali, aby jim to kdokoli kazil. Obvyklí, běžní lotři. Zpracování rolí a kamerou mohlo víc tlačit na pilu. Zůstanu v závěru u 3* i kvůli střihu konce, ale přesto smekám před produkcí této minisérie. A ty pseudonymy... 70%. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Záběry v televizi krátce před novoroční půlnocí, kdy skončila československá federace, obsahují logo, které Česká televize používala až později. Projev Jana Stráského, předsedy federální vlády, a Michala Kováče, předsedy Federálního shromáždění, odvysílala tehdejší F1 bez loga. (L_O_U_S)
  • V čase 1:04:59 Ivanka (Petra Hřebíčková) mluví o sjezdu na 50. km dálnice D5, ale ten se otvíral až v říjnu 1993. V následující scéně v pozadí po dálnici projede dnes běžné nákladní auto (i když auto s plachtou by asi nejelo vysokou rychlostí po rozestavěné dálnici). (Xmaster00111)
  • V 28. minúte môžeme na stole vidieť diaľkové ovládanie moderného dizajnu, pravdepodobne od Smart TV, ktoré sa tam dobovo nehodí. V 40. minúte zase môžeme v pozadí vidieť moderný cenník benzínu a nafty aj s aktuálnou cenou. (bbaron)

Reklama

Reklama