Tři hodiny předchozích dílů byla rozvláčná nuda, zamotaná, vysvětlující, naznačující. Teprve ve čtvrtém dílu se konečně děj trochu zrychlil (až na rodinné vstupy) a především zhoustl. Když už se konečně rýsoval pěkně dramatický závěr, zabil režisér celou sérii hloupým koncem...bez konce. Jinak až na Novotného s Hofmannem bídné obsazení. Komedie šly Hřebejkovi lépe.(2.12.2018)

• Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY: Deset scén s mučením, výsledek žádnej. Všechno proběhlo tak nějak bez Rédla, který všechno svým pitomým jednáním nakonec jen zhoršil. K tomu skvělá logika chování hlavní postavy: Rédl vyšetřuje StBáka, usiluje o to, aby byl StBák za mřížemi. Je si vědom toho, jaká je onen StBák svině (sám o tom mluví). Když si neví rady s případem, který mimochodem vyšetřuje jen tak na vlastní pěst, jde si pro radu za oním svinským StBákem do vězení. Kvůli tomu ho vyhoděj z práce. Rédl raději, než by chránil ukrytého svědka, kecá o vlacích a svědek je mezitím zavražděn, Rédla dopadnou a mučí. Nakonec to zvládne a řekne si, že než by něco vysvětloval policii, radši půjde sám a zraněný do hnízda všech StBáků v zemi, požádat StB svinskýho generála znovu o pomoc. Ty, jo? Jak to dopadne, když žádáte o pomoc svini, která o vás navíc ví, že jste ji chtěli dostat za mříže? :O Všude na západ od nás by se takovému seriálu vysmáli, tady má 76%, pak se u nás má točit kvalitně...(2.12.2018)

• MUNRO

Samotná série má potenciál,nicméně z posledního dílu jsem viděl asi jen 10 minut a v těch kompletně exhiboval nahej Sokol.Třeba by se to i dalo po několika ublinknutích skousnout,nebýt ona homosexuální linka Hřebejkovou bohužel již tradičností.Já nevím,co tím ten chlap sleduje,jaké má vyřešené,nebo nevyřešené sexuální pojetí,ale já už mám dost nahých chlapů v jeho filmech.Ať už to byla tragická Svatá čtveřice,Líbánky,MedvídekRédl a další,všude se to hemží nahými chlapy..Já pořád nemůžu pochopit,proč Hřebejk opustil geniálně fungující trend komedií ala Polívka,Dušek,Macháček,Holubová,Donutil,Schmitzer,Geislerová,atd.,nepochopitelně změnil myšlení(nejen kulturní)a zahrabal se do totálního marastu dramatických homosexuálních paskvilů,navíc se stále roztodivnějším obsazením.Přijde mi,že kdo z herců je ochoten ukázat řiť a víc,ten hraje..Třeba konkrétně Ondřej Sokol.V Partičce vynikající,do debilních reklam-možná,ale filmovej herec je to příšernej.(2.12.2018)

SPOILERY! Škoda posledního dílu. Zabití obou "sympaťáků" bylo sice docela pěkný, ale to je tak všechno. Nevím, čím to je, ale český filmy/seriály prostě neumí končit. Stejně jako ostatní jsem čekal vyhrocený finále, kde by se něco vyřešilo, ale místo toho jsem dostal jen změť nelogičností, ukončenou Rédlovou sebevraždou. Je to hrozná škoda. Nejdřív se pro vyšetřování případu bez mrknutí oka vzdá postu prokurátora a když má šanci jít na policii a potopit nejen nejen ty šmejdy, který zabili dva kluky, ale i jednu komunistickou svini, tak se radši zastřelí (aby ho nedostali policajti?). A to nemluvim o tom, že vůbec nechápu roli Petry Hřebíčkové... Je to velká škoda - tři hvězdy tomuhle dílu za upálení Davida Novotnýho a zároveň snížení celému seriálu na čtyři. Předchozí díly byly skvělý, ale tenhle konec nerozdýchám...(3.12.2018)

Trojka skvěle nabudila a dorazila to koncem. Divák tak doslova musel vidět poslední díl. Ten mně ale trochu zklamal. Jednak oba gangsteři celou dobu profesionální začnou chybovat a to až nepochopitelně a pak ten závěr... Je to trochu škoda a teď nemyslím stodvacítku, ale prostě prostě ne úplně využitý potenciál a skvěle rozehrávanou hru na prostoru tří hodinových dílů. I tak ale ČT velmi mile překvapila a po řadě detektivek (módní to vlna po doktorských seriálech) se tu objevilo konečně zase něco jiného, poctivě natočeného.(3.12.2018)

• - V 28. minúte môžeme na stole vidieť diaľkové ovládanie moderného dizajnu, pravdepodobne od Smart TV, ktoré sa tam dobovo nehodí. V 40. minúte zase môžeme v pozadí vidieť moderný cenník benzínu a nafty aj s aktuálnou cenou. (bbaron)

• - Záběry v televizi krátce před novoroční půlnocí, kdy skončila československá federace, obsahují logo, které Česká televize používala až později. Projev Jana Stráského, předsedy federální vlády, a Michala Kováče, předsedy Federálního shromáždění, odvysílala tehdejší F1 bez loga. (L_O_U_S)

• - V čase 1:04:59 Ivanka (Petra Hřebíčková) mluví o sjezdu na 50. km dálnice D5, ale ten se otvíral až v říjnu 1993. V následující scéně v pozadí po dálnici projede dnes běžné nákladní auto (i když auto s plachtou by asi nejelo vysokou rychlostí po rozestavěné dálnici). (Xmaster00111)