• MUNRO
  odpad!

  Samotná série má potenciál,nicméně z posledního dílu jsem viděl asi jen 10 minut a v těch kompletně exhiboval nahej Sokol.Třeba by se to i dalo po několika ublinknutích skousnout,nebýt ona homosexuální linka Hřebejkovou bohužel již tradičností.Já nevím,co tím ten chlap sleduje,jaké má vyřešené,nebo nevyřešené sexuální pojetí,ale já už mám dost nahých chlapů v jeho filmech.Ať už to byla tragická Svatá čtveřice,Líbánky,Medvídek,Učitelka,Rédl a další,všude se to hemží nahými chlapy..Já pořád nemůžu pochopit,proč Hřebejk opustil geniálně fungující trend komedií ala Polívka,Dušek,Macháček,Holubová,Donutil,Schmitzer,Geislerová,atd.,nepochopitelně změnil myšlení(nejen kulturní)a zahrabal se do totálního marastu dramatických homosexuálních paskvilů,navíc se stále roztodivnějším obsazením.Přijde mi,že kdo z herců je ochoten ukázat řiť a víc,ten hraje..Třeba konkrétně Ondřej Sokol.V Partičce vynikající,do debilních reklam-možná,ale filmovej herec je to příšernej.(2.12.2018)

 • Karp
  ****

  Spoiler: Rédl samozřejmě na policii nemohl. Kdo sledoval první díly tak ví, že už to zkusil a k ničemu to nevedlo. Naopak. Ostatně scéna, kdy v závěru policie přijíždí prošetřit udání P. Hřebíčkové je více než výmluvná... Tenhle seriál je o rozkladu společnosti, policie, tajných složek. Zachycuje porevoluční dobu, která znamenala určitý přerod a k tomuto přerodu patřily hrubé chyby, neprofesionalita, formování nových složek i právního prostředí. Už jsme na tehdejší kauzy pozapomněli, zloděje často nikdy nechytili a vraždy nepotrestali... STB byla sice oficiálně odstavena od moci, ale její příslušníci tu začali budovat kapitalismus a v jiných funkcích a rolích vládli dál. I proto je postava generála Ference tou, která v seriálu hýbe světem a může mnohé zařídit i pro Rédla. Jinak profesionálem z oné skupiny bouchačů byl D. Novotný, M. Hofmann byl bývalý zloděj a recidivista. Pokud už měl tedy někdo chybu udělat, pak prázdná hlava této postavy. Netvrdím, že Rédl je bez chyb, ale rozhodně patří k těm kvalitnějším seriálům. 70%(3.12.2018)

 • Necrotongue
  ****

  Škoda. Jak jsem už psal, jsem rád, když mohu českou tvorbu opětkovat, takže jsem byl po dvou skvělých epizodách připraven udělit znovu plný počet hvězdiček, ale nemohl jsem. Jestli mi něco na práci českých scénáristů vadí, jsou to závěry, které často míří kamsi do ztracena. Myslím, že zrovna tento seriál si zasloužil pořádné zakončení a ne alibistickou mlhu.(11.5.2019)

 • Big Bear
  ****

  Trojka skvěle nabudila a dorazila to koncem. Divák tak doslova musel vidět poslední díl. Ten mně ale trochu zklamal. Jednak oba gangsteři celou dobu profesionální začnou chybovat a to až nepochopitelně a pak ten závěr... Je to trochu škoda a teď nemyslím stodvacítku, ale prostě prostě ne úplně využitý potenciál a skvěle rozehrávanou hru na prostoru tří hodinových dílů. I tak ale ČT velmi mile překvapila a po řadě detektivek (módní to vlna po doktorských seriálech) se tu objevilo konečně zase něco jiného, poctivě natočeného.(3.12.2018)

 • rakovnik
  ***

  Tři hodiny předchozích dílů byla rozvláčná nuda, zamotaná, vysvětlující, naznačující. Teprve ve čtvrtém dílu se konečně děj trochu zrychlil (až na rodinné vstupy) a především zhoustl. Když už se konečně rýsoval pěkně dramatický závěr, zabil režisér celou sérii hloupým koncem...bez konce. Jinak až na Novotného s Hofmannem bídné obsazení. Komedie šly Hřebejkovi lépe.(2.12.2018)

 • - V čase 1:04:59 Ivanka (Petra Hřebíčková) mluví o sjezdu na 50. km dálnice D5, ale ten se otvíral až v říjnu 1993. V následující scéně v pozadí po dálnici projede dnes běžné nákladní auto (i když auto s plachtou by asi nejelo vysokou rychlostí po rozestavěné dálnici). (Xmaster00111)

 • - V 28. minúte môžeme na stole vidieť diaľkové ovládanie moderného dizajnu, pravdepodobne od Smart TV, ktoré sa tam dobovo nehodí. V 40. minúte zase môžeme v pozadí vidieť moderný cenník benzínu a nafty aj s aktuálnou cenou. (bbaron)

 • - Záběry v televizi krátce před novoroční půlnocí, kdy skončila československá federace, obsahují logo, které Česká televize používala až později. Projev Jana Stráského, předsedy federální vlády, a Michala Kováče, předsedy Federálního shromáždění, odvysílala tehdejší F1 bez loga. (L_O_U_S)