Lenka Vlasáková hraje v romantické komedii Jak se zbavit nevěsty moderní dynamickou ženu Evu, která vlastní cukrárnu, stará se o syna a musí krotit svou rázovitou maminku v podání Jany Švandové. S bývalým manželem s tváří Davida Matáska má skvělý vztah a jak, říká její kamarádka „nebyli byste první, co se rozvedli a zase dali dohromady". A pak se málem políbí a následuje pozvání na drahou večeři při svíčkách, kde se Honza konečně vyjádří. Opravdu se znovu zamiloval a přemýšlí o svatbě . . . . . s někým jiným! S krásnou, sympatickou a chytrou klavíristkou Lindou! A ještě chtějí upéct svatební dort. To je něco pro svéráznou Evinu maminku. Nikdy nevzdává, vždy si ví rady a zničit cizí svatbu je ta správná výzva. S bojovnou maminkou v zádech jede Eva na společný výlet se šťastnými snoubenci. A do toho rodinná regata, závod, bratrský souboj o místo přednosty zubařské kliniky, zlovolná švagrová a jeden potrhlý operní pěvec. Třešničkou na zábavném dortu je pak fotbalový trenér v podání Matěje Rupperta. (Bontonfilm)

eraserhead666

Přesně ten film, kdy herci zachraňují hodně, byť jim scénář a plytký příběh neustále házejí klacky pod nohy. Příběhově a obsahově je ten film hodně slabý, klasický domácí podtuctový čajíček. Zcela překvapivě však dobré obsazení a herecké výkony nečiní z postav pouhé statisty příběhu. Vlasáková hodně překvapila, Stryková svou megeru dala fakt působivě, Polášek pobavil, Boková j prostě bez debat, na tu stačí jen koukat, stejně tak Kolesárová. Zaujal i Ruppert, snad proto, že jsem svého času vodil kluka na fotbal. Jen škoda, že dobrým hercům a herečkám nesekundoval dobrý scénář, vlastně celý zbytek filmu. 2,5* ()

Necrotongue odpad!

Zpočátku jsem si myslel, že by se mi film mohl i líbit, pak ale přišla zlomová scéna,v níž Eva s Honzou nostalgicky vzpomínají na časy minulé. Tyhle dialogy, ve kterých si postavy detailně sdělují, jak co proběhlo, mi vždycky připadaly jako rozhlasová hra ve filmu, ale když už je scénárista zoufalec, co mu zbývá, že? Od tohoto momentu šel příběh k zemi v sestupné spirále, aby v závěru přešel do kolmého pádu. Herecké výkony mě příliš neoslnily, scénář byl chabý a dortová bitva zabila veškerou moji snahu o lepší hodnocení. Takový amatérismus jsem už dlouho neviděl. ()

roswelll

Spíš než romantická komedie bych nazval tragikomedie. Příběh, co se může stát jen ve filmu, realita života bývá trochu jiná. Chvílemi na mě film působí mile, ale nějak tomu pořád něco chybělo. ()

spaceboyCZ

Oddychovka, od které čekejte jen plytký humor..neurazí, nenadchne..potěší hudba (zejména klavírní sólo) a záběry z Orlické přehrady a okolí.. Product placement jinak opět a tradičně naprosto nezvládnutý.. ()

hous.enka

Další z nekoukatelných českých komedií. Ze začátku to nevypadá špatně (večeře s bývalkou), ale pak je to celé tak klasicky debilně blbé, že jsem měla co dělat, abych Jak se zbavit nevěsty dokoukala. Finální dortová bitva to pohřbila ještě o patro hlouběji. Herecky to není špatný, ale jako komedie to nefunguje. Věřím, že tenhle film už znovu v televizi dávat nebudou. I když kdo ví... ()

NinonL

Nechce se mi dávat další odpad dalšímu nepovedenému českému bijáku, ačkoli by si to tento podivný a naprosto nevtipný film zasloužil. Hvězdičku dávám za závod lodí, protože mi připomněl krásné léto na Slapech. Kristepane, nikdy více do kina. ()

blackrain

Bylo moc příjemné na obrazovce vidět herce, kteří se v telce každý den nevyskytují. Lenka Vlasáková hrála pěkně bláznivou ženskou, která chce za každou cenu zvládnout všechno. Se zástěrou jsem ještě po ulici nepobíhala. Z ordinace zubaře jsem odešla s galošemi na nohou a projela s nimi půl Prahy. Babička Jany Švandové neměla chybu. Dávala skutečné rady do života. Natočit dortovou bitvu zpomaleně považuju za dobrý nápad. Jen ti herci přivírali oči už napřed. Úvodní píseň Hany Hegerové se sem přesně hodila. Je to taková hollywoodská pohádka. ()

kaylin

Klasická česká romantická blbina, kde se někteří herci snaží, což je jim ke cti, ale z toho příběhu stejně nic moc velkého vytřískat nedokážou. Matásek a Vlasáková jsou super dvojice, finále je už ale celkem bizarní, a to i s groteskní dortovou scénou, která byla pro mě spíše nadbytečná. Podprůměrná romance i komedie. ()

rt12

Tak úspěch byl, že jsem to dokoukala bez odbíhání. Kdo mě opravdu bavil byla ,,přesná kráva" Jany Strykové, té jsem věřila. Hrát měla co Švandová a civilní projev Bokové neurazil, obě umí . Všichni ostatní sice také umí, ale jelikož neměli co hrát, tak přehrávali. Celkově naivní hloupost. ()

slunicko2

Červená knihovna po česku. 1)  Nechápu divácké výtky typu, jak film neobráží skutečnost, jak je nerealistický. Asi někomu nedošlo, na co kouká. Toto je červená knihovna - svébytný samostatný žánr, k němuž vykonstruovanost děje a jeho odtažitost od reality prostě patří. Oproti prvorepublikovým žánrovkám nebo přepisům Rosamunde Pilcherové se film ještě drží dost při zemi._____  2)  Nicméně poněkud zklamán připouštím, že kritici mají i svůj díl pravdy. Marně jsem totiž na rádiu Impuls hledal osvědčený pořad Buď mrcha, abych se něco nového dozvěděl o psychologii dnešní ženy._____  3)  Na druhé straně, nelze nevidět, že snímek je taková cimrmanovská zapomněnka, určená k zapomenutí pět minut po skončení promítání. Poněkud trapná dortová bitva trochu zpochybňuje mé vlastní hvězdičkové ohodnocení, ale co. Nenudil jsem se, místy jsem se i lehce bavil a viděl jsem pár herců a hereček, co mám rád. Pánbu zaplať za ty dary._____ 4)  Zaujal mě 8letý Matyáš Bystroň (Evin syn Tobiáš), který se, zdá se že úspěšně, zařadil do kategorie Jasoňů, Drsoňů a Bystroňů._____ 5)  41letému Jaroslavu Pleslovi (Honzův bratr Tomáš) to slušelo._____ 6)  Věk herců uveden k roku natáčení filmu - 2015._____ 7)  Zaujala mě metoda výběru nového ředitele firmy._____ 8)  Výstižný koment: Gilmour93*. ()

veronikav

Film ze života ...žádný zázrak ...žádný propadák . Pohádka pro dospělé .... :) ? Proč ne ? Pro mě nejdřív nuda - pak úsměv na tváři ....bezva ...tak to má být :) ()

TominoLa

Hodinový manžel byla fajn oddechovka a tak jsem byl zvědav i na druhý film Tomáše Svobody. Dostal jsem průměrnou zábavu, která občas připomínala srajdy tipů Kameňák či Babovřesky jen tady to občas pár herců zachraňuje. Lámal jsem si s tím hlavu proč to takhle dopadlo a kdo má vlastně na svědomí takovej děsnej a ikskrát viděnej scénář. Už je mi to jasný. 5/10 ()

hygienik odpad!

Toto asi natočili, iba kvôli product placementu. Žiarivé pastelové farby, ľudia čo sa kúpu v peniazoch, tak odletia do indie za nejakým guruom a poriadajú rodinnú fregatu. Malo to vôbec námet, nedajbože scenár?? AK a JK to úplne zabili. Ktorýkoľvek nemecký film je lepší než toto. Teraz už chápem, prečo to tak rýchlo po premiere vyšlo na DVD. ()

major.warren

Můj ty bože. Co se jsem komu udělal, že se dnes točí takové filmy. Ten Tomáš Svoboda musí být opravdu blázen. Vůbec nechápu o čem tento film je. Kdyby tam nebyla Lenka Vlasáková, kterou mám moc rád Jarda Plesl, kterého přímo zbožňuji dal bych možná jen jednu hvězdu. Na odpad! to teda není. Jsou ještě o něco horší filmy, ale tohle byla taky pěkná hrůza. Největší chyba scénář. Marcel Bystroň není moc dobrý scenárista. Tento film se udělal jenom pro to aby pobavil. Nebýt těch dvou. Dám hvězdu jednu. Nejsem vůbec spokojený. Už ten název vypadal divně a námět prostě hrozný. U mě za dvě slabé, slabé, slabé hvězdy. ()

kajas

I přes účast dobrých herců docela bída. Přehlídku nesympatických karikatur na skutečné lidi zachraňuje postava Jany Švandové a její rozhlasový pořad Buď mrcha. Dortová bitva to ale zase zabila a od jedné hvězdičky mě tak dělil jen krůček. Se Svobodou to jde po zábavném "Hodinovém manželovi" z kopce. ()

M.i.k.e

jedna hvězda za prvních 5-10 minut,kdy to vypadalo,že půjde o slušnou,jakkoliv nenáročnou komedii...bohužel zbylých 75 minut je ale neskutečně hloupých,papírem šustící a moc smyslu nedávající.Další důvod proč nad českou komedií zlomit hůl...20% ()

Aljak

Ehm, celé mi to prišlo dosť prvoplánové a vo svojej podstate dosť nevýrazné, hoci zápletka ako taká mala na to, aby mohol byť z toho relatívne zaujímavý film. Tieto novodobé romantické komédie sú často veľmi priemerné a len málokedy sa nájde v tomto žánri niečo pozoruhodné a nadpriemerné. Toto však nedosiahlo ani len úroveň priemeru, aj keď to malo podľa mňa určite vyšší potenciál (aspoň tá kostra scenáru), no to jednoduché a prosté podanie to akosi napokon celé potopili. ()