Lenka Vlasáková hraje v romantické komedii Jak se zbavit nevěsty moderní dynamickou ženu Evu, která vlastní cukrárnu, stará se o syna a musí krotit svou rázovitou maminku v podání Jany Švandové. S bývalým manželem s tváří Davida Matáska má skvělý vztah a jak, říká její kamarádka „nebyli byste první, co se rozvedli a zase dali dohromady". A pak se málem políbí a následuje pozvání na drahou večeři při svíčkách, kde se Honza konečně vyjádří. Opravdu se znovu zamiloval a přemýšlí o svatbě . . . . . s někým jiným! S krásnou, sympatickou a chytrou klavíristkou Lindou! A ještě chtějí upéct svatební dort. To je něco pro svéráznou Evinu maminku. Nikdy nevzdává, vždy si ví rady a zničit cizí svatbu je ta správná výzva. S bojovnou maminkou v zádech jede Eva na společný výlet se šťastnými snoubenci. A do toho rodinná regata, závod, bratrský souboj o místo přednosty zubařské kliniky, zlovolná švagrová a jeden potrhlý operní pěvec. Třešničkou na zábavném dortu je pak fotbalový trenér v podání Matěje Rupperta. (Bontonfilm)

klukluka

Roky jdu programově po českých filmech. Jednak mě jich v minulosti spousta nadstandardně pobavila a kromě toho je ve mně určitě kus patriota. Zkrátka se jich snažím vidět co nejvíc. A v poslední době mi připravily nejedno zklamání. Hrůzy jako Teorie tygra, Rodinný film, Celebrity s.r.o... mě otrávily a od nevěsty jsem na základě zdejších hodnocení (poprav) očekával už předem v podstatě totéž. Začátek nasvědčoval tomu, že tamtamy nelhaly. První půlhodinu jsem absolutně netušil, o čem by to mělo být. Pak jsem se ale chytl a moje hlavní výhrada se vztahovala k tomu, jak je to plytký, povrchní a materialistický. Ale jinak to fungovalo- příběh, dialogy, charaktery, režie, střih... Nemůžu z toho skákat do stropu, protože mladí kluci v košili s motýlkem jsou pro mě kastráti a ne elegáni, protože rodiny se třema jachtama na Slapech jsou pro mě kategorií lidí, s nimiž se nepotřebuji a ani nechci znát, ale ten film jako takový prostě držel pohromadě, to mu nemůžu upřít. Vnímám ho jako řemeslně slušně zvládnutý komerční produkt, kterým si produkce mohla přijít na nějaký prachy. Fond pro kinematografii se na tom snad s BMW nepodílel, kopl by tím opět kozla. ()

peetriss

Poměrně sympatické obsazení vhozené do scénáristického hnoje. Pár sporadických dobrých momentů je střídáno deseti hloupými, závěr je naprosto zoufalý (dortová bitva mě sváděla k odebrání další hvězdy). Kýčovitost komerční televizní scény zde srší všemi směry. ()

Jimmy15

Ano zakřikl jsem to, byl jsem namlsaný z Teorie tygra, že jdu zase na pěknej českej film. Ne, jen jsem koukal s otevřenou pusou. Využil jsem akce na 1. Máje do kina za 50,-. Ano, víc bych za to ani nedal. Horší českej průměr. Herci byli vybráni naprd. Do ¾ filmu to šlo, zasmál jsem se, ale tu poslední čtvrtinu kdyby vystřihli, tak se nic nestane. Podle mě to ten poslední kousek celý zkazil. ()

mira007

Na Hodinového manžela to opravdu nemá, není to moc vtipné, a celkem předvídatelná dějová linka a zase se tam řeší rozvod a vztahy atd. Je to spíše televizní film, který nemá ani pořádnou dějovou linku, ale dokoukal jsem to. Pozitivní na tom filmu je bezesporu obsazení ( včetně minirolí Rupert a Kolesárová ) a pozitivní je určitá letní pohoda, která z toho filmu vyzařuje ani nevím proč, ale působí to doslova oddechově. ()

ArthasKarfa

Na Oskara to nemá, ale na jeden nudný večer je to dobré až dost, nevím proč všichni hodnotí filmy pod stejným mustrem. Jsou velkofilmy, které jsou epické a nečekané a pak jsou filmy pro normální chvíli, o normálním životě. A tenhle film je toho naprostým důkazem. ()

bobstock odpad!

Nechutně přesná česká rutina romantického blábolu bez jakéhokoliv hlubšího smyslu či přirozeného nadhledu, parta známých ksichtů z televize či hudby se břiblble promenáduje na pódiu, které snad skládal sám Magnusek, jak by se na první dojem zdálo a hle Marcel Bystroň zdatně konkuruje ve vlastní scénáristické tvorbě. K tomu si pan Svoboda zřejmě přihnul na sluníčku a nikomu to nevadí. Kdyby se tu objevila nahá Jana Švandová bylo by to rozumnější a zábavnější něžli celý tento 85minutový režisérský opus. 10% ()

IvcaSammet

Jak se zbavit nevěsty je docela povedená romantická komedie, což je na dnešní dobu docela rarita. Děj se pěkně vyvíjí a nebýt přemrštěného konce, neváhala bych hodnotit pěti hvězdičkama. Příjemné herecké obsazení doplňoval vtipný scénář, který mě dokázal skvěle pobavit ... Jenže se scénáristi nechali bohužel až příliš unést, skoro mě až zarazilo, jak se tak pěkný film dokázal během několika minut přerodit v typický nepřirozený slaďák ... Při dortové válce jsem jenom kroutila hlavou, ale při závěrečné scéně se svatbou, kde se to zázračným způsobem všechno všelijak popárovalo, jsem už jenom hodila flintu do žita ... Každopádně plusové body za Josefa Poláška, který bavil pokaždé, když se na obrazovce objevil. ()

cherita

Snaží se to být českou variací na Svatbu mého nejlepšího přítele, a kdyby se to bývalo povedlo, tak s tím nebudu mít problém, ale ve výsledku je z toho jen takový luxusnější Kameňák. /Ten film má několik zásadních nedostatků. Tak především není téměř vůbec vtipný. Je tam pár momentů (asi tak dva nebo tři), kterým by se teoreticky dalo zasmát, kdyby si s nimi někdo dal tu práci a režijně je trochu ukočíroval, což se stejně nestalo. Jinak tvůrci zřejmě spoléhají na to, že po zbytek filmu postačí jako zdroj humoru konfrontace mezi sympatickou hlavní hrdinkou a její mladší a ve všech ohledech dokonalejší sokyní, ale ani z téhle komediálně vděčné situace se moc vtipu vytěžit nepodařilo./ Film naštěstí není dlouhý, ale když polovinu stopáže zabere expozice, tak je to problém. Takhle se celou první půlku těšíte, až tvůrci svedou hlavní postavy dohromady a konečně začne pořádná sranda. Jenomže když se to stane, děj nemá šanci se ani pořádně rozjet a už je konec (který je mimochodem pěkně odbytý). /Celý film se odehrává v takovém tom luxusním bezčasí, na které se my diváci hrozně rádi díváme, protože nemá vůbec nic společného s naší každodenní realitou. Nikdo (ani matka samoživitelka) tam neřeší finanční potíže, všichni jezdí v bavorácích nebo Mini Cooperech, důchodkyně létají do Indie za duchovním poznáním a všichni tam mají nějaké honosně znějící povolání (lékař na soukromé klinice, klavírní virtuoska)./ Lenku Vlasákovou mám ráda, ale tady ji vizážisti zohyzdili tak, že není pod tím nánosem make-upu a samoopalovacího krému skoro vůbec poznat./ Hudba je strašná. Zní to jako kompilace toho nejhoršího z Rosamundy Pilcherové a dokonale zabíjí veškerý pokus o vtip. ()

adelina8

Ještěže tu hrál Jaroslav Plesl, aspoň bylo na co (koho) koukat. Bohužel on sám naprosto příšerný scénář neutáhne. Bez pointy, bez vtipu, vrcholem je dortová scéna a závěrečné spárování všech přítomných. ()

Bozvav

Místy nudný, místy absurdní a naprosto nereálný příběh u kterého jsem se díky skvělému hereckému obsazení dobře bavila. Skvělá a nádherná Lenka Vlasáková, roztomilý David Matásek, šaramantní Jana Švandová, flegmatický Jaroslav Pesl a další výborní herci dokázali doslova z ničeho vytřískat maximum. Postavy uvěřitelné, humor vlídný, komické situace ucházející a závěr mírně překvapivý. Díky již výše jmenovaným se film z podprůměru dokázal vyškrábat na horní hranici průměru. Za mne 65%. ()

Rathalos

Dalsia ceska sympaticka a mila romanticka komedia,ktora ma potesila,nasi susedia vedia ako tocit slusne komedie uz odjakziva,mam rad cesky humor...:-) ()

Olík

Jedna z nepříliš lichotivých zpráv o stavu naší kinematografie. Určitě nejde o šílenost typu Babovřesky nebo Waterloo po česku, po které demonstrativně vracíte svou průkazku do klubu "Jsem člověk"..........ale v důsledku naprosto zbytečný počin, bez jakéhokoliv byť nepatrného významu. Amatérská nevěrohodná romantika jako z pera kolektivu zootechniků z Horní-Dolní....jako jeden díl nějakého nekonečného seriálu dobrá, ale takhle se přece nedělá celovečerní film....a nebo ano? ()

hrudka

Nevím, jestli jsem se u toho smál. Možná jednou. A to je problém současných českých komedií. Nejsou vtipné. Ani nechtěně. Nechápu, proč se informace o klavírních hráčích zjišťují na Parlamentních listech, nedává to smysl. Taky by imitace facebookového profilu mohla být věrohodnější. No, budiž. Co tvůrce vede, aby scény zpomalovali, když by správně měly být v běžném tempu? A na hercích by správně nemělo být vidět, jaká je to zábava, když to v kontextu zábava být nemá. Celý film je takový nijaký. A i tentokrát si říkám, proč do toho všichni šli. ()

Stíba

Spíš než na film mi přišlo, že se dívám na reklamu se vsuvkami, protože toho product placementu tu na mě bylo opravdu hodně. Vše pak nezachránilo ano příjemné obsazení v čele s Lenkou Vlasákovou, které to tu opět moc seklo. ()

Rockerman

Romantické komedie prostě neumíme. Zoufale nudné, bez vtipu a jediným malým překvapením (aspoň pro mne) bylo to, jak se to nakonec spárovalo. Rosamunde Pilcherová musí blednout závistí, že na podobnou ptákovinu "ze života" nepřišla sama. Protože jsem vždycky měl rád staré němé grotesky, tak jedinou hvězdu uděluji za tu dortovou bitvu. ()

chrispe

Za mě velké zklamání. Ten romantický nádech si film prostě nedokázal udržet a na to, aby to byla komedie byl humor slabý a násilně vpáčený do jednotlivých scén. Scéna s dorty byla snad nejhorší. Zkrátka příběh stál za starou belu a vizuálno to nenahradilo. ()

HappyDeath

Řekněme, že ten film byl teoreticky koukatelný, samozřejmě že ve smyslu, ze to hnedka nepřepnete jinam... I když si co chvilku říkáte, co to safra?!!? Tak ten závěr Vas pak odrovná jako nic jiného 😆 Opravdu těžký bizár z mega vyčerpaného tématu. Opravdu už se u nás neumí točit filmy o jiných tématech než tohle? ()