Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

Mr.Ward

Neskutečně napínavé, hodně dobře se na to dívá a Sandra je ve skvělé formě. Ale to jediné co mi na Tichém místě vadilo, tady prostě chybí. *SPOILER* Alespoň náznak toho co to je... + Teda ten happy end byl taky až moc přehnaný *SPOILER* ()

estik97

Wow. Jakože dost silný film. Nevím kde začít. Malkovich skvělý, Hollander perfektní, Bullock? Dobře si to tam všichni zandali. Trochu mě neuspokojil konec, proto pouze čtyři hvězdičky. Jako by už jim nakonec došel nápad, tak to ukončili takto. Ale jinak k tomu úplně moc výhrady nemám. Dvě hodiny velmi rychle odtikaly a já se skvěle a hlavně napjatě bavila! ()

Pitryx odpad!

Ano, přeskakoval jsem. A tím je hodnocení filmu z mého hlediska naprosto jasné. Ty stupidní debaty v páru to zazdívaly ještě více. Takže často hluchota. Sandra už mi nesedla a díky stupidním retrospektivám divák hned zpočátku ví, kdo se z baráku zachrání. Tím to ovšem dodrbali ještě více, než to šlo. Nebudu zde rozebírat, kolik pitomostí a nesmyslů ve filmu bylo, zde však musím uznat, že díky mému občasnému použití rychloposuvu mi mohlo něco uniknout. Už na začátku jsem tušil že budu hodnotit velmi nízko, protože nesnáším jako hlavního hrdinu ženskou a těhotná ženská u mne dává příčinu odebrání čtyřiceti bodů. Děcka jen dvacet. Takže tímto hned zpočátku byl snímek degradován na čtyřicítku ze sta. Za hloupé vyprávění způsobem retrospektiv šlo dolů dalších dvacet bodíků. Se snímkem „Tiché místo“ bych to raději nesrovnával. Tam to byl alespoň od poloviny filmu nervák. No, dobrá, závěrečné resumé ode mne je deset bodů za atmosféru. A to je vše. A ještě jedno mínus. Od začátku jsem věděl, že to, co nesmí vidět oni, neuvidím ani já. Dobrá. Ale to, že se nikdo nic nesnaží vysvětlit, to mne naštvalo. ()

DeDanu

Jediné, co mě v tomto horroru opravdu vyděsilo, byl, bohužel, obličej přestavitelky hlavní hrdinky. Jinak nic nového pod sluncem. ()

george82

Jako nemí to špatný, ale já ty filmy s nejasným koncem nemám rád. Co to tam bylo za záři, jak se na Zem dostala atd. Moc nejasných na mě. Taky trochu přehnaný to, jak se lehce pohybovali s páskou, ale jinak napínavé. 70%. ()

boombang

Apokalypsa jinak a velmi zajímavě - tj. poslepu. Mix několika jiných psychoscifáren s velmi dobrou Sandrou a s dojemným koncem. Určitě nejde o film jen na jedno shlédnutí. ()

Mkartaylas56

Další z filmů se skvělým a zajímavým nápadem, ale ne úplně dokonalou realizací. Jako atmosférické drama Bird Box funguje velice dobře a ten tlak, který doléhal na hlavní postavy doléhal částečně i na mě a tudíž tato stěžejní část snímku zafungovala na jedničku. Dokonce i herci odvedli dobrou práci (na to, že až na jednu dvě výjimky tu nehrálo žádné vyloženě herecké eso) a ani zde si nemohu stěžovat. Kde už ale finální produkt pokulhává je zaprvé scénář, který kdyby v sobě neměl tolik výpadků a kdyby nám nabídl nějaký zajímavější konec, tak by byl opravdu dobrý. Zadruhé alespoň u mě zde skoro vůbec nebylo nějaké emoční propojení s postavami, které já pokládám za jeden z nutných předpokladů pro dobrý film a tady jsem se ho bohužel a kupodivu nedočkal. No a jako poslední větší nedostatek, který jsem tu ale měl jako jeden z mála, bylo to, SPOILER že jsem se o těch tajemných stvůrách nebo co to bylo stačil dozvědět jen to úplně základní a nic víc. Sice to asi takhle tvůrci chtěli, ale já jsem čekal a doufal, že se o nich dozvíme mnohem víc a proto jsem kvůli tomu celkem zklamán. SPOILERKONEC Shrnul bych to tedy tak, že Bird Box je určitě povedený a velice atmosférický snímek, od kterého jsem ale čekal o něco víc a taktéž jsem doufal, že by se mohl alespoň přiblížit tématem blízkému Tichému místu, což se bohužel nestalo. 70% ()

mchlumak

Byl jsem napnutej a Sandra Bullock je pořád děsná kost, ale nechce se v tom moc šťourat, protože by si jeden mohl začít všímat, kolik věcí tam nesedí. ()

Hedy

Tak to by mě zajímalo o jaký smysl bude lidstvo připraveno. Příště pokud uslyšíte řvát démonického emzáka z jiného vesmíru tak vám odpadne kokot i s prdelí. Nebo když ucítíte jeho mocný flatulant tak vám exploduje hlava. V dalších scifárnách budete muset být ve vegetativním stavu protože myšlení přivolá žravá monstra v rozsahu čtyři kilometry od vás. Každopádně film je velmi dobrá směsice mystéria, hororu a akce. Musím ale říct, že mě sere jedna věc. Ti magoři kteří nutili ostatní dívat se na ty bubáky by měli být hlavními hrdiny filmu. Pokud mě něco tatíček Darwin naučil tak to, že silnější přežije. Je tedy očividné že evoluce si vybrala mentálně vyrachtané jedince, kteří mají očividně zdědit planetu. Všichni ostatní jejichž neurony jsou napojeny tam kde mají být by měli právoplatně spáchat sebevraždu. Další věcí je, že když zelenooký maniak chtěl aby se i novorozeňata podívala na bubáky, tak to dle mého odborného názoru bylo proto, že ty děti nemají ponětí o konceptu sebevraždy. Tudíž by se nezabili (protože nemají jak) ale zároveň by měli i v budoucnu imunitu proti těm monstrům. Nuže dobrá to jsem zabruslil do čistě teoretického teritoria. Nic méně to neubírá na faktu, že film byl vskutku povedený. Nebál bych se dát plný počet kdyby tam nebyl pětiletý skok a kdyby byl konec trošku napumpovanější akcí. Takže tedy dávám čtyři hvězdy. ()

Vykuk

Tak nějak to, co jsem čekal, nezklamalo, nepotěšilo.. nemohlo překvapit.. Tiché místo bylo lepší, na jedno podívání neurazí, ale jinak celkem slabota. ()

Olafsson

Dobrej nápad tenhle příběh... Tu tlusťošku jsem nesnášel od začátku a přál jsem jí okamžitou smrt a přesně jsem čekal, že věci dopadnou tak jak dopadly... Jinak na můj vkus to mohlo bejt míň ubrečený a víc akční... Dobrej casting dětských herců, obzvlášť ta holčička byla ultra roztomilá... Nechápu proč ty "monstra" jsou neviditelný, nebyl už na ně budget Láska mezi nigga a Buldokovou nechutný utopický klišé... Na konci multikulti hippie ráj další nechutný utopický klišé... Ve finále klasická uslintaná ideologická židovina. Max 3 hvězdy. ()

SAINTS

Kvalitny Netflix film a Sandra Bullock hra ako o život a aj režia Sussanne Bier je skvela.Bird Box milo prekvapil. ()

Nathaniell

Otázkou je, co se nám snaží říct a proč. Klidně si to vemte osobně, ale ten příběh s UFO, kterej jsem rozepsal, má větší grády než tohle a to jsem se obešel bez negrů a dětí. Další otázka je: Co to má Sandra Bulok s nosem? To měla vždycky? Je umělej, nebo se celej film sjížděla kokainem? Je jí padesát, ale po plastice nosu si někdo řekl, že vypadá dost dobře na dítě? WTF!!! I Helča Vondráčková má víc soudnosti. Klady??? SPOILERY: John Malkovich hraje dementa a umře, když dostane rozum. To mi připomíná většinu USA... Trevante Rhodes je fakt sympaťák a to jsem do tohodle filmu netušil, o koho sakra jde... Danielle Macdonald by byla super záložní zásoba jídla na další milénium, plus BONUS - její jméno by tomu dalo olej a TUK! Sice se tak nestalo, ale umřela, no ni?? Takže za 3 klady dávám 2 hvězdy a přijdu si dočista jako GRANT!! ()

marek29

Drama ano, Horor vůbec, Thriller možná, Sci-Fi budiž. Sandře které cinkají už 5,4 pětky v občance nutno složit poklonu :) vypadá slušně a film si pro účinkování vybrala taky dobře. Žádnej průser, sice mě to neodpálilo do vesmíru, což bych u placenýho Netflixu očekával, ale budiž. 2h sou až příliš a to se podepsalo na mým nuceným rozpůlení filmu, skrz usínání. Za to nemůžu já, ale nedostatek udržování diváka v napětí. Stáhnout prostoje na hodinku a půl, nebylo by co řešit. Takhle neurážející 4 hvězdy a slabší, nicméně doporučení. Pokud není co dělat, je to asi lepší, než čučet do zdi. ()

Kortexo

Dokonalá souhra hereckých výkonů a tématů konce civilizace.Film, který dominuje logickými rozhodnutími a znepokojivě uvěřitelnou atmosférou.Jeden z těch filmů, které si pustíte každých 10 let a s radosti, jeho kvalitu znovu objevujete. ()

iz67

Vlastně mě to docela bavilo. Dával bych 3.5, příjemná oddechové, u které se nemusí myslet ani bát. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)