Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

HellFireFery

Zajímavě vytvořený hororový příběh o síle, která donutí spáchat sebevraždu každého, kdo na ní pohlédne. Herecké obsazení je perfektní. Nestárnoucí Sandra Bullock jede na doraz a Johnny Malkovich je jako vždy excelentní. Příběhově se ve filmu prolínají dvě dějové linie, což mu ze začátku prospívá. V polovině to již začne maličko překážet a nudit. Nebýt zvláštního konce bez jakéhokoli vysvětlení toho, co se vlastně děje, tak by to možná bylo za plný počet. ()

maraHCV

Sandra samozřejmě supr,napínavé,filmařsky precizní ale na nejdůležitější otázku jsme nikdo odpověd nedostali a to celý film poslalo šupem do průměru.V tomto ohledu za mě obrovské zklamání. ()

J.Mayen

Skvely pocin, az jsem mel mravenceni dat 5 hvezd, coz by z moji strany byla rarita, cely dej je predvidtelny a sam jsem se pristihl, ze jsem temer pokazdy odhadl smer a vyvoj dalsi dejovy linky. Kazdopadny za celkem dost podelany konec ( spoiler; v prvni rade bych se jakozto mimozemska entita za pomoci svych nohsledu ( lidi z blazince) postaral asi o ty slepce., ale kazdy svyho stesti strujce, pokud to nechteli dotahnout do konce, jejich boj. ()

pafka

Kdyz pominu kupu nelogicnosti a Sandry silikonovy neprirozeny oblicej (no co ted s tim ma delat, ze), pak pribeh a vystaveni atmosfery je fakt skvely a trosku jsem se pohyboval po byte s nejistotou, protoze jsem byl presvedceny, ze venku mozna neco je. To mluvi za vse, dostalo se mi to pod kuzi tak za deset minut. Zazitek. ()

Radek69

Jediné co bych mohl filmu vytknout je jedna nedokončená dějová linka, jinak skvělě zpracovaný a originální film. ()

Sticks

Jeden z prehypovaných podpriemerných filmov, ktorý ukazuje, že Brier vôbec nevie natáčať. Bullock pôsobí ako päsť na oko so svojím 9 mesiacom tehotenstva. Horror to bohužiaľ nie je, za to je to poriadne kýčovité, neoriginálne a cliché. U Quiet place bolo negatívom málo skutočných encounterov s bytosťami, a v celku rýchly koniec. Tu je encounterov ešte menej. Je super, že ten čo to natáča tak vie, že strach z neznáma je jeden z ťahúňov, ale ten strach z neznáma to má niekam posúvať. Postavy ho majú prekonať a otočiť záves a pocítiť niečo nenaturálne alebo whatever. Toto robí horror, samozrejme druhý level je neznámo, ktoré je na očiach a napriek tomu skryté, to sú hororové stupne, ktoré by mal scénárista nasledovať. Bird Box je každopádne velké sklamanie a podpriemerná dráma, "na apokalyptickom", ktoré je horšie vykreslené než Cloverfield, či diel Black Mirror. 2 hvězdy ()

srolyma

Netradiční post-apo. Nedá se říct, že inovativní, protože velmi podobně byla stejná problematika ztvárněna už v Tichém místu. Opět malá skupina lidí přežívajících na jednom místě, akorát teď můžou dělat brajgl dle libosti, ale když jdou ven, tak musí mít zavázané oči, protože pouhý pohled na Něco, případně na Někoho, kdo viděl Něco, způsobuje nutkavé sebevražedné sklony. Zcela nečekaně excelentní Sandra Bullock. Moc se nezabývat tím, jak zvládnou poslepu tolik náročných činností (řízení auta, plavba po divoké řece, chůze v lese), a pak ten film nemá chybu. ()

Mamutol

Sandra Bullock si nechá naštěkat do boudy od čokoládového Trevanta a pak se i s dětmi musí sbalit a utéct před něčím, co nikdo neví, co to vlastně je. Jelikož se nesmí u toho nikdo dívat, protože to něco, co nikdo neví, co to vlastně je, by je všechny zabilo, tak celou strastiplnou cestu mají všichni zavázané oči kusem hadru. A s těma zavázanýma očima se naprosto přesně a dokonale Sandra Bullock orientuje jak na řece, tak i v lese. ()

Dejf4

Zajímavá myšlenka jako u Tichého místa. Ale tempo je zde pomalejší, střídání flashbacků a současnosti mi od poloviny filmu již trochu otravovalo a snímek to strašně brzdí. Zkrátka film střídá slabší chvilky se silnějšími. Celkově to sice na ty dvě hodinky pobaví, ale ničím nepřekvapí. 6/10 ()

mnx

Něco jako Tiché místo, jen se teď mohlo mluvit. Akorát se zase nesmělo dívat. Příště se asi nebude smět poslouchat, potom myslet.. Jediné vodítko k nějakému vysvětlení je zmínka, že první případ úmrtí se objevil v Rumunsku, tak nejspíš to byla nějaká Drakulova síla :) Žádný ufoun totiž vidět není. Je to ale docela slušné sociální drama, proto za 3. ()

Agonie

Je to hodně špatný (hlavně dialogy jsou něco), ale ne tolik, aby to bylo aspoň vtipný. Zkrátka nejhorší typ filmů. ()

ZHODNOTITEL

Nejpoutavější momenty celého filmu byly ty, kde Sandra Bullocková má přes oči šátek společně s dětmi. Napětí pak zničily vstupy scén, které se odehrávaly retrospektivně. ()

Krizak

Miluju filmy s tématem apokalypsy a různého vyhlazení lidstva. Například twd nebo a quiet place. Tento film si mě získal díky velkému napětí skoro v každé minutě. Vůbec nevím co bych dělal já na jejich místě. Rozhodně doporučuji všem kteří ve filmu chtějí adrenalin. ()

Plaque

Pustiť si tieto Tiché miesta naslepo bol jeden z posledných skvelých nápadov, ktorý hodnotím v závere ako naozaj vydarený krok. Navyše sledovať to v čase covidémie človeku napadá, že by sa to malo povinne púšťať na školách a všetkých verejných miestach s neustále bežiacimi titulkami na spodku obrazovky: "Nasaďte si tie pojebané rúška na papule, prosím, a buďte radi, že ich nemusíte nosiť na očiach." ()

Renswo

Bird box - neviem prečo tento film má takéto hodnotenie , ale mne to príde že zamestanci spoločnosti netflix sú povinný písať dobre recenzie ...hahaha. Mne osobne príde scenár maximálne hlúpy. Svet je mŕtvy , manžel vidí svoju manželku si sadať do horiaceho autá a o pár minút vo veľkom rozpráva vtipky, mladý pár si zasexuje , dve ženy rodia súčastne v ten istý okamih...atd. Žiadna dráma žiadne napätie ... divák nevie prečo sa niečo deje a nevie ani nájsť zmysel na konci . ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)