Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

Tomas_PO

Výborná dráma (horor-om by som to veru nenazval), kde prekvapuje najmä Sandra Bullock. Herečka, ktorú mám zaradenú do kategórie 'nemožné a nesmierne trápne komédie', stvárnila túto vážnu rolu výborne. Výkon v Gravity tak rozhodne nebol náhodný. Filmu sa síce dá množstvo vecí vyčitať (veľa nelogickosti, málo kreativity, klasický scénár), no napätie sa tvorcom podarilo udržať až do konca. ()

LukasDope

Krásná Sandra Bullock, obětavý Trevante Rhodes a neposlušné děti Vám ukážou jak se správně vypořádat s nucenou slepotou a s lidma co viděli nahou Emmu Watson. Krásným spádem vyprávěný boj o přežití a "naivitě", který trvá až úplně do poslední sekundy filmu. Sluchátka, zhasnout, volume MAX a tajit dech Vám ještě zpříjemní zážitek! Zamě5apětaosmdesát% ()

mouzi

Dlouho jsem neviděl Sandru Bullock, takže její účast docela potěšila. Nicméně film jako takový zas taková pecka nebyla. Jednak mi vadilo to přeskakování mezi časy a druhak ty zcela zbytečně opakované scény. Tomu filmu chybí jasná koncepce, kterým směrem se má ubírat. Na jedné straně je tu (budoucí) matka, která se snaží za každou cenu chránit (nejen) své dítě, na straně druhé je tu potom jakási domácí vyvražďovačka, to celé pod rouškou nezvratné globální katastrofy, tedy jakéhosi soudného dne. K Susanne Bier mi tento druh filmu nějak nesedí, nemůžu si pomoct, ale taková Druhá šance byla úplně jiná liga. Každopádně potěšil John Malkovich, který tady byl.. který tady byl, hmm, prostě stejný jako vždy. Slabší 3*. Btw. takové žánrově srovnatelné Tiché místo s Emilkou Bluntovou mělo o 30 minut kratší stopáž a daleko lepší spád. A hlavně hlavu a patu. ()

Skylwalker42

Takže zde máme druhou verzi "Stalo se". A tato se mi více páčí. A když to srovnám s "Tichým místem", který byl také tentýž rok a téměř se stejným tématem, tak Bird box také vede. Sandra je překvapivě opět dobrá. Čím je starší, tím lepší. Dříve jsem jí nemusel. ()

LencaN

Odřené 4*, ale nemám chuť do toho vyloženě rýpat. Holt tam vidíme klasické filmové potíže - postavy se nechovají logicky nebo alespoň tak, jak by se zachovala většina diváků. Úděl toho, že chce mít scénárista v záloze moment překvapení a snaží se film udělat atraktivnějším. Velice kladně hodnotím atmosféru. Chvílemi to bylo silně sugestivní, dostávalo se to člověku pod kůži, možná někdy až lehké citové vydírání, ale ta hranice je velice tenká. Zajímalo by mě, jak moc hyaluronu nebo botoxu na sobě Sandra už má. Ale což, když na to má, vypadá na svůj věk pořád dobře. Jen se bojím, že tento thriller zapadne do průměru a jen málo lidí si ho oblíbí tak, aby si ho dal třeba do sestavy svých nejoblíbenějších filmů. ()

pan_ponozka

Já vám nevím. Postavy se chovají jak dementi a paní Sandra by loď bez očí neuřídila ani 20 metrů. Všichni jsou navlečení v huňatých svetrech, což je sice fajn do zimy, ale když spadneš do vody a hadry se nacucají, tak se na břeh, nota bene když neumíš plavat, jednoduše nedostaneš a prostě se utopíš. Pořád mi tam chybělo a vlastně pořád chybí jakési zakončení. Co se teda stalo? Jak budou pokračovat? Jakože škola pro nevidomé je pro ně konečná a tam zůstanou a budou žít happy ever after? Za tři hvězdy to nestojí a udělením čtyř nerozumím vůbec. ()

kolly13

Katastrofický film, který si bere trochu se situace black-outu, trochu psychodramatu a hodně ze vztahového napětí. Bullock prostě umí, i když mi není sympatická a půl kila make-upu na řece drží jak přišité. Děti umně doplňují výkony dospělých herců, kde jasně exceluje Malkovich. Na konci mi dokonce přecházel mráz po zádech a finále pointu nekazí. ()

jopal

Narkoman beloch, slusny cernoch, "dochodkyna" obtiahne skorosyna, vsetci vidia ako netopiere, debilita konania niektorych postav nepozna hranice, no a k tomu ,multi-kulty idilka. My nosime nahubky na ustach, oni na ociach. ()

KukulienkaHO

Takto má vyzerať pravý horor. Žiadne debilné lakačky, čisto iba skvelá atmosféra a temná sila, ktorú sme ani nevideli. "Bird Box" neobsahuje ani žiadne hororové scény v tme. A to je obdivuhodné, lebo taký horor som ešte nevidel. Napriek tomu je atmosféra skutočne temná a strašidelno-depresívna. Doprevádzaná fantastickou mrazivou hudbou. Príbeh je výborne vystavaný, výborne fungujúci. Páčilo sa mi, že sme sledovali súbežne minulosť a prítomnosť. Pretože ak by dej išiel v normálnej časovej postupnosti, tak by potom dej v prítomnosti nemal taký spád. Dejom v minulosti sme sa dozvedali priebežne informácie potrebné na chápanie prítomného deja. Bolo fajn, že sme zo začiatku nevedeli, čo sa vlastne v prítomnom deji odohráva a postupne tomu prichádzali na "kloub". Postavy, ktoré boli zahrané famózne skvelo fungujú. Koniec je veľmi dojímavý. V podstate tu je len jeden veľký problém: Tvorcovia si zrejme neuvedomili, že aj vtáky sú len tvory, takže aj oni musia pravidelne prijímať potravu a vodu. ()

bonovox

Kvalitný thriller o ďalšej mimozemskej hrozbe ktorý je síce dosť podobný filmu A Quite Place ale aj tak ide svojou cestou. Pôsobivo je zobrazený hlavne začiatok celej invázie. Sandra potvrdzuje svoje herecké kvality taktiež aj dánska režisérka. ()

Scaevola

Formální odvážnost bohužel slouží pouze k umělému navýšení stopáže téměř až ke kritické míře, úvodní rozehrávka je až urputně korektní, jak současná Amerika káže, a tak nějak nevěřím, že by se někdo poslepu dokázal orientovat v úplně cizím prostředí, aniž by si neustále nelámal nohu, nicméně tím výčet negativ končí. Zbytek je totiž napínavým a psychologicky propracovaným hledáním úkrytu, který - jak dobře tuší hlavní hrdinka - už nikdy nebude dosažitelný vzdor pozitivně motivujícímu závěru. V zásadě tak nemám výhrad, a ještě k tomu je skvělé pozorovat J. Malkoviche, kterak si užívá svou nevraživou roli. ()

Catella

Je zajímavý, jak se většina tvůrců sere s nějakejma sci-fi bubákama, upírama, zombie, anakondama, dinosaurama, nestvůrama atd. a všichi je tady za to hejtujou, jak je to děsně neautentický a umělý. A pak přijde někdo s nápadem natočit film, ve kterym hraje víceméně celou dobu jen jedna ženská s dvěma dětma, utíkaj a schovávaj se před něčím, co nikdy neviděli a ani divák to nikdy neuvidí, a je z toho taková bomba. To je geniální! ()

HennessyVSOP

Hm ne, tohle je vyloženě horší než Tiché místo. Má to totiž stejně debilní konec a hromadu nelogických kravin, ale je to ještě k tomu výrazné větší nuda. Sandra Bullock okej a někteří další herci jako Malkovich rovněž, ale to ej asi tak všechno, co jsem na tom pozitivního našel. Vlastně nechápu, proč se tyhle bezduchý béčka vůbec točí. ()

Sharlis

Pocas celeho filmu je citit napatie, ale to je tak vsetko. Inak sa film moc nelisi od The Happening, ktore ma bavilo viac, pretoze bolo proste ovela zabavnejsie a zivsie. Toto je viac komorne, odohrava sa na jednom mieste. A koniec bol dost slaby. ()

swenyx

V pasti je jeden ze mnoha apokalyptických filmů, jako je například Tiché místo či Potichu které mají ale něco víc do sebe. Tady mi chybělo detailnější vysvětlení té nadpřirozené síly, která nutila lidi k sebevraždám, či lidi kteří tuto sílu přežili a nutili ostatní k tomu, aby jí také viděli. Samozřejmě že ve filmech podobného rázu jsou klasické situace kdy se hlavní postavy zachovají jako úplný imbecilové, ale to k tomu asi už patří. Jinak je to asi v pohodě záležitost, která mě nijak neurazila a jako film Netflixu to určitě bude patřit mezi ty lepší kousky. 3/5 ()

PepusGi11._

Jako horor tohodle typu sem asi žádnej neviděl,je to pro mě novinka a teda oceňuju to,že i přes tu záplavu filmů dokázali tvůrci natočit něco,co dokáže překvapit a vybočuje z té záplavy filmů ůplně nově a originálně s novým nápadem...Zhltl sem to na jeden zátah a parádně se bavil...A Sandra....Já ju prostě fakt můžu,takže jinak než 5 hvězd to za mě nebude 🙂 ()

Thug_Leo

Chcete vidět ostatní herce po 20.minutové stopáži? Nechcete vidět S.Bullock a její plasticky nehybný horní ret ani její "herectví"? Haha... to není vše! K tomu zdarma: 1000x ukázaný záběr, že přes pásku na oči nejde vidět, děti působí rušivě. Nelogický guláš, plný klišé, alespoň jim na konci někdo řekl, že by nebylo špatné čas od času zakopnout jakožto slepí! PS: Nemůžeš mluvit tu už bylo! Tak uděláme film o tom jak nemůžeš koukat! Bude trapný horror jak nemůžeš nic slyšet nebo cítit? ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)