„Clocker” je dealer, který prodává drogy čtyřiadvacet hodin denně a Strike (Mekhi Phifer) patří k těm, co na ulici opravdu tvrdě makají. Jenže časy se mění a změnily se i pro něho. Když mu místní šéf (Delroy Lindo) dá tip na to, jak se dostat nahoru, skončí jeho protivník v márnici a Strike zjišťuje, že se ocitl mezi mlýnskými kameny v podobě dvou detektivů. Jedním je Mazilli (John TurturroOtázky a odpovědi, Hrdinové mého dětství), který prahne jen po snadně vydělaných penězích. Ten druhý (Harvey KeitelPiano, Mladí Američané) hledá něco, co lze najít mnohem obtížněji — pravdu. A když se ukáže, že se Strikeův bratr přiznal k vraždě, Rocco si nedá pokoj, dokud se neujistí, že za mříže dostal toho pravého. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

dormouse

Film o tom, jak je těžké vyrůstat jako černoch v New Yorku, a že černoši mají k zahálce, zločinu, zlatým řetězům a podivným teplákovitým oděvům stejně blízko jako k rapu. ()

Disease

Trochu to trvá, než se prokoukáte do vydařeného finále, ale jinak víceméně průměr. Narušená mládež si dělá svoje a cítí se drsně, protože "fuck". Na Spike Leeho opravdu slabší kousek. Díky přítomnosti Harvey Keitela a jeho vyřešení případu mi to evokovalo spíš nemastného neslaného Abela Ferraru. ()

Gore

Spike Lee má o mnoho lepší filmy, proto by byla neúcta nadsazovat hodnocení tomuto filmu. John Turturro snad poprvé nevýraznej a Harvey Keitel nezklame nikdy. Nadprůměr, ale ne vynikající. ()

Pitrsss

Spike Lee vykouzlil velice osobité dílo, silné po všech stránkách. Navíc podobně špinavé filmy s tím specifickým "vibem" absolutně miluju, takže tady nemám co řešit. 95% ()

ink flo

May be loaded or just might not be cause I'm a menace to society . My name not Sticky Fingaz But I still get ill . So back the fuck up and just Chill ! ()

GOREGASM

Drama z černošského ghetta podané velice sugestivním způsobem, které natočil kdo??? Spike Lee, samozřejmě. SL točí filmy, které mají puls a cítíte z nich život. A i když se tématicky opakuje, prakticky celou svou režijní kariéru, vůbec to nevadí. Vždy má perfektní casting a Terence Blancharda jako dvorního skladatele a hlavně je to prvotřídní tvůrce, který se nebojí jít "proti proudu". Je sice pravda, že podobných filmů jsou desítky, ale pokud umíte dělit zrno od plev, tak Clockers budou v tomto subžánru hrát první housle. Jen ten konec měl být tvrdší. 85% ()

waska

Typický Spike Lee a jeho nenápadný pohled do nitra černošské komunity. Nenápadný, neprávem opomíjený film. Nehemží se to akcí, zbraněmi, rvačkami, ale dokonalými dialogy a scénářem. Harvey Keitel je výborný, zdatně mu sekundují ostatní herci v čele Delroyem Lindo. Mimochodem vynikající casting. ()

arkie

Vyborna atmosfera, surova realita gheta, celkom graficke zabery vrazd, narkomanov atd. Skoda len, ze cely detektivny pribeh je uplny nezmysel a chyba mu pointa. ()

Tiiso

Drama, které otevírají zajímavé úvodní tytulky, dále pak dokumentární kamera a pak originální scéna ohledávání zastřeleného člověka, policisty. V dramatu už po celou dobu zůstaneme a v celku poklidnou náladou sledujeme osudy několika lidí, spojených nelegální činností, prodejem drog, dohromady. Film nepřináší z prostředí černošských čtvrtí amerických velkoměst nic nového, ale styl vyprávění má svou úroveň a taktéž i stylizace. A to film staví do lepšího světla. ()

pasqviL

Totálně pomalý film a to není nic pro mě. Co se mi na filmu líbilo, a možná proto dávám ***, je to že jsem žasl nad scénou výslechu chlapce, to je prostě užasně uděláno. ()

Tigi666

Perfektní sonda do života v černošské čtvrti. Ve skutečnosti bude život tam asi ještě drsnější. Pokrytectví drogových dealerů mě vyloženě vytáčelo. Super scéna - ohledávání mrtvoly před Ahab´s. Český dabing filmu určitě hodně uškodil. ()

skok01

Výborné krimi, mile mě potěšilo (sám jsem to nečekal). Výborná kamera, skvěle propracované postavy a dialogy. Děj se odehrává v naprosto skvělém autentickém prostředí. Musím říct, že i když nedávám plný počet, tak že se jedná o skvělý film, žádný laciný, podbízivý kousek. Film mě oslovil a nadchnul, díval jsem se na něj jedním dechem. Skvěle ztvárněné jsou hlavní role, naprosto se vcítili do svých postav a vdechli tak postavám ty správné vlastnosti. Naprosto skvěle pak jsou vystiženy doslova vnitřní boje a těžká rozhodování některých hlavních postav. Ale ještě něco malinko tomu chybí. Přesto chválím a doporučuji. ()

JoudaCZ

Je spousta věcí, které lze filmu vytknout - už úvodní titulková sekvence je kýč až na půdu, kromě Keitela černobílé charektery (hodnej černoch Victor, zlej černoch Rodney, zmatenej černoch Strike...), trocha zmatenýho černošskýho filozofování, pár "náhod" (matka přijde na policii přesně v okamžiku, kdy Strike dostává přes držku), nejasná motivace něktrých činů (obě vraždy)... Je spousta věcí, které lze vyzdvihnout - zajímavá režie (střídání tempa, prostřihy, flashbacky...), dobří herci, policatjská dvojka Žid + Arab (byť jinak tam Turturro byl celkem zbytečný), pár vtipných hlášek. A pak jsou věci, u kterých si nejsem jistý, jestli jsou myšleny jako parodie nebo se aspoň trochu blíží realitě - cynická show policajtů při ohledání mrtvoly na ulici, permanentní nigga-gangsta póza mladých černochů (to se proboha fakt takhle chovaj furt?) - ale spoléhám na to, že to režisér má nakoukaný na ulici a ne v TV. Celkově se mi film spíše líbil, nenudil jsem se. ()

andy60

Mé první setkání se Spikem Lee a hned velké překvapení. Tohle má hlavu a patu, žádná hluchá místa, dobře napsané a zrežírované. Dialogy mají šťávu a nejvíc asi perlí John Turturro. Cokoliv vysloví je cool hláška. Snad nejvíc jsem se bavil, když policisté stojí nad zavražděným černochem a všichni trousí jednu drsnou poznámku za druhou. Palec nahoru! ()