„Clocker” je dealer, který prodává drogy čtyřiadvacet hodin denně a Strike (Mekhi Phifer) patří k těm, co na ulici opravdu tvrdě makají. Jenže časy se mění a změnily se i pro něho. Když mu místní šéf (Delroy Lindo) dá tip na to, jak se dostat nahoru, skončí jeho protivník v márnici a Strike zjišťuje, že se ocitl mezi mlýnskými kameny v podobě dvou detektivů. Jedním je Mazilli (John TurturroOtázky a odpovědi, Hrdinové mého dětství), který prahne jen po snadně vydělaných penězích. Ten druhý (Harvey KeitelPiano, Mladí Američané) hledá něco, co lze najít mnohem obtížněji — pravdu. A když se ukáže, že se Strikeův bratr přiznal k vraždě, Rocco si nedá pokoj, dokud se neujistí, že za mříže dostal toho pravého. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

classic

Černošský uznávaný režisér Spike “JOINT” Lee nakrútil vskutku brutálne-úprimný, nekompromisný FILM, v ktorom si nikto nedáva servítku pred ústa, kvôli tomu, čo mu vychádza z úst, sú to predovšetkým samé vulgarizmy, ale to je ešte veľmi sľabá náplasť oproti zločinu a drogám, keď tieto dve negatívne zložky priam kričia: , “že je to v tomto brooklynskom ghette strašne skazené” , a v EPICENTRE diania je mladý DEALER Ronald 'Strike' Dunham, ktorému poriadne šľapú na päty dvaja detektívi, najmä iniciatívny veterán Rocco Klein. Vykonala sa vražda istého týpka - Darryla Adamsa, a teraz nezostáva nič iné, ako prísť na to, kto je za tým ? Či Strikea nahuckal, ako prašivého psa, Rodney Little, ktorý od neho požadoval, aby sa z neho stal - líder, muž činu...? Na svetlo sveta vstupujú ďalšie zaujímavé postavy, a o „zábavu” je postarané_ Zahral si tu taktiež Harvey Keitel a produkoval Marty Scorsese, a tak som už dopredu vedel, že to nebude žiadna strata času, a som veľmi rád, keď som sa tentokrát opäť nemýlil ! Všade počuť hustý HIP-HOP, k tomu typická kamera k dispozícii, vynikajúci čierni herci, a na záver : „Trebárs na školách BY som povinne púšťal tento realistický film, a to nielen černochom, ktorých si väčšinou všetci spájajú so zločinom, ale ani sa im nie je, čo čudovať, ale aj obyčajným belochom, ktorí nie sú vôbec neviniatka, či trebárs všelijakým mexičancom, ktorí sú dobrí v drogových karteloch, ako určite aj Hispánci, Číňania, Japonci, či Eskimáci... Vštepovať im, čo ich čaká, ak sa dajú na dráhu drog spojených so zločinom”... _ Lahôdková vec, pri ktorej som ale nemal dobrý pocit, čo sledujem. Lee má talent. ()

heyda

Toto je film, který by si právě zasloužil jinou hodnotící stupnici, protože 3 hvězdičky jsou málo a 4 hvězdičky moc. Jde o film se zajímavým příběhem, dobrými hereckými výkony, solidní hudbou, ale přesto mě tolik nedostal. Chvílemi mi bylo až trapné, že detektiv Klein byl vždy na tom místě, kde se pohyboval Strike. Vždy, když se něco dělo, on byl v tu vteřinu na místě, aby mohl kázat. Takových trochu kýčovitých náhod tam bylo víc, takže já vám nevím - docela mě to štvalo, ale jinak ten film není úplně k zahození. ()

Nettrass odpad!

25 minut jsem vydržel sledovat, jak černošský režisér nechává černošské herce plácat kraviny. Dál odmítám riskovat a je mi jedno jakého Oscara, lva či palmu to dostalo. Mně spíš přišlo, že z té palmy zrovna všichni slezli a režisér dostal kokosem do palice. ()

jhrasko

VyDRŽAL som pol hodinu. Ani nie. Veľmi zlé nadabovaná REPná kampaň, otravovalo ma to a nebavilo / a to mám filmy S.Leeho fakt rád / . Full stop. ()

Aiax

Zajímavé a velice koukatelné drama z prostředí černošských "projects". Spike Lee má přitažlivé vnímání světa i filmařské know-how, jeho filmy snad ani neumí nudit. Clockers ovšem nepřinášejí nic extra objevného, už jsem viděl lepší fláky o dealování a nebezpečí drog. Takže čtyři hvězdičky, ovšem slabší. ()

BoredSeal

Solidní drama prosté patosu z prostředí pouličních drogových dealerů v černošském sídlišti s autentickou atmosférou a dobrou analýzou mechanismu ničícího životy lidí v okolí. Líbí se mi, jak se všichni výrazně inteligentnější černošstí herci dokázali herecky proměnit v podstatně jednodušší bytosti, aniž by to působilo nějak nevěrohodně. Závěrečná pointa mě dostala. ()

MartinNDL

Spike Lee umí pracovat s herci jako Paris Hilton s penisy. Není nutný ani dlouho komentovat a vymejšlet důvody úspěchu. Chytrý, drsný, vypointovaný a skvěle napsaný i zahraný film z prostředí chudého černošského ghetta. Budete mu věřit víc než papež v Boha a jestli si myslíte, že hajzlové nemůžou bejt sympatický a že nebudete fandit někomu, kdo dělá z dětí dealery, tak smůla, víte o sobě hovno. Spike prostě točí filmy, kde všechno šlape jako holky z Dubí a navíc řeší poměrně závažná témata. Život mladých i starých (chudých) černochů není žádná prdel a ani pan Wolf to nevyřeší. ()

Martin741

Sympaticky film rezisera Spika Lee-ho /Do the Right Thing, 25. Hodina/ o temach ako ztratena generacia AmerikoAfricanov dufa v to, ze ich deti uz nebudu kracat v ich splapajach + drogy a problematika drogovych dealerov. Sranda, ze jeden clovek - konkretne Mekhi Phifer si roku 2004 zahral v Snyderovom Dawn of the Dead. Plus Spike lee pred aj za kamerou. 74 % ()

tomtomtoma

Kvalitní a zajímavý kriminální film se sociální tématikou brooklynských černochů. Jak snadné je sklouznout k zločinu a trestné činnosti! Chudé poměry s touhou po lepším životě na vyšší úrovni, slabá perspektiva lepší budoucnosti, relativnost snadného výdělku, pocit soudržnosti a výjimečnosti při zapojování se do obchodu s narkotiky. A ani snaha o normální život s normální prací není zárukou toho, že člověk nesklouzne k trestnému činu. Vyhořelost, přepracovanost, beznaděj, těžký život, drsnost ulice a snadná řešení pomocí střelných zbraní. Ovšem spotřební společnost kapitalistické tržní ekonomiky nedává masovou naději na jiný způsob života pro prosté lidi beznadějných čtvrtí, kde udělat špatný krok je velmi jednoduché. Černošský mladík Ronald 'Strike' Dunham (Mekhi Phifer) je na kariérním vzestupu obchodu s narkotiky. Ovšem podstoupená zkouška, neodbytnost policejního detektiva, nesmlouvavost drogového šéfa, pocity viny za bratrovo selhání a postupná nespravedlivá ostrakizace z jeho přirozeného prostředí ho přivede až na útěk z města. Na první pohled drsný a drzý mladík je ironií osudu fackován ze všech stran, aby se pro něj útěk stal jedinou možností záchrany života. Z dalších rolí: policejní detektiv Rocco Klein (dobrý Harvey Keitel), neústupný ve svém pátrání po pachateli vraždy, kterému je jedno, jaké vedlejší účinky bude mít jeho vyšetřování případu, policejní detektiv Larry Mazilli (John Turturro), znající místní poměry, šéf drogového podsvětí Rodney Little (Delroy Lindo), brutálně trestající každé zaváhání, Strikův bratr Victor (Isaiah Washington), selhávající ve své mravní bezúhonnosti a dohnaný svým svědomím do vězení, policista André (Keith David), bránící alespoň zdání čistoty čtvrti i pomocí násilí, kluk Tyrone 'Shorty' Jeeter (Pee Wee Love), okouzlený drsností pouličních prodejců drog, a šílený Errol Barnes (Thomas Jefferson Byrd), všehoschopná pravá ruka Rodneye. Beznadějná situace a okouzlení relativně snadnou cestou vzhůru přivádí často na scestí, svírá vás ve své hrsti a nenechá vás jen tak odejít. Útěk je jedinou cestou k udržení si vlastního života, pomstychtivost zhrzených bývá rychlá a brutální. ()

Juto

Ako vždy Spike Lee napĺňa svoj príbeh odvážnymi živými postavami, ktoré dokážu pobaviť, aj keď sa navzájom mlátia. 7/10 ()

Radiq

Přišlo mi to jako starší verze seriálu The Wire. Jde tady taky o drogy, je tady plno černochů a dealujou to stejným způsobem z laveček v takovym parčíku nebo co to je. Myšlenka filmu mi neunikla, ale taky nijak neoslovila. Asi proto, že nejsu černej ani drogově angažovanej a je mi to tím pádem docela putna. Neřikám, že by se mi to nelíbilo, ale prostě to nebyl muj šálek piva... ()

lennyd

Drsné místo, ten Brooklyn. Jednoho dne je nalezen místní dealer drog mrtvý, a všechny důkazy (včetně přiznání) ukazují na Victora Dunhama (Isaiah Washington). Nicméně detektiv Klein (Harvey Keitel) si jeho vinou až tak jistý není, a prošetřuje i další spojení, hlavně jeho bratra Strikeho (Mekhi Phifer) a konkurenčního dealera Rodneyho (Delroy Lindo). Ale kde je pravda? ...Tak já nevím, na film jsem se docela těšil, herecké obsazení i post režiséra slibovaly dobrou zábavu. Ale po většinu filmu jsem se ukrutně nudil (a nejsem si jistej, jestli jsem náhodou na chvilku neusnul). A teď dva dny po shlédnutí marně přemýšlím, jestli ten film taky o něčem jiném než o žaludečních problémech Mekhi Phifera. Natočené je to ale hezky, to se musí uznat, ale i hov.o v růžovém obalu není nic jiným než hov.em... ()

neoBlast

Vzhledem k mé bezkritické obscesi na Spika Leeho jsou tyhle čtyři hvězdy celkem s přehledem uhrané. Fanoušci si dočkají všeho co od něj mohli v devadesátých letech čekat - skvělou kameru vynikající hlavně hrou se světlem, parádní hudební doprovod. I na tu pověstnou pojízdnou rampu s vystředěnou postavou v jedné scéně dojde. Harvey Keitel, i když jeho policista nehraje první housle jak původně zamýšlel k projektu přiřazený Scorsese, předvádí skvělý výkon a celé je to tak trochu víc než detektivka. Je to Spike Lee's flick... 80 % ()

cpt.Lynch

Rozporuplný film, který pro mě vyznívá spíše negativně. Děj je neuvěřitelně roztahaný (128 minut), věřím že zhuštěno do 90 minut by učinilo film rozhodně koukatelnější. Film je vpodstatě o ničem a nic zasadního se v něm neodehrává- záběry na maníka který pije nějaký čokodrink jsou střídány záběry kdy policie provádí razii na partičku černochů na pozadí furt jednoho a toho samého parku, ještě pro úplnost občas někdo jede někam autem a jedna matka se hádá s mladými gangstery aby nekazili jejího syna... I celkově je příběh hodně ubohý, příšerné jsou zpracovány motivace jednotlivých postav a jejich charisma je přímo na bodu mrazu (především černošských postav). Zpracování tématu násilí u černošských gangů je vyjádřeno nikterak inovačním a zajímavým způsobem. Herecké výkony na úrovni průměru. Katastrofální Primácký dabing. Taktak 3* ()

F.W.Colqhoun

Niggaz. Sociálno, to je moje. U Spikea Lee jsem měl zatím ale štěstí jen na krajně podezřelé filmy: Buffalo Soldiers byly, pamatuji-li se dobře, patetický průser, Spojenec úkrok. Hra se smrtí není zlá. Hrubý syžet, storka o dvou bratrech z jiného těsta, z nichž se jeden hlásí k zabití, ale nikdo mu nevěří, protože seká latinu, a druhý je ze zabití viněn, anžto prodává crack, je nosný a rafinovaně brnká na hlubší strunu i těch, kteří se považují za bezpředsudečné. Lee ale sytí vyprávění patosem, který mu nesluší. Nejkřiklavějším příznakem tíhnutí k Hollywoodu je práce s hudbou, která film v mých očích skoro deklasovala. Smyčcové fidlání Terence Blancharda je obyčejný kýč mimo mísu, horší je písničková složka, která zní, jakoby nějaký méně kompetentní bratr ke slušnému filmu pustil ve vedlejší místnosti moc nahlas přiteplené rádio. Sealovy romanťárny k dramatickým, násilným scénám ze štrýtu? Are we a little / cray cray crazy? Nicméně autenticky off the wall. ()

DannyBoy80

Slabší 4*. Je to takové mapování černošského gheta v New Yorku. Něco to má do sebe, ale zdá se mi, že je to rozmělněné do dlouhé stopáže. Taky bych řek, že jednání některých představitelů bylo hodně nelogické, lae bez toho by ten film nemohl fungovat. Chybí i silné momenty, kterých by v takovém prostředí mohlo být hodně. Škoda chtělo to ještě trochu přitvrdit. ()