Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, ostatně jako většina jejích vrstevníků. Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat zejména to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Absolutní panika v městečku se záhy promění v peklo a Lily si dříve či později musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána. Vše totiž naznačuje, že tím neznámým infiltrátorem do lidských soukromí je právě ona. (Cinemart)

pornogrind

Tak tenhle film je pro mě jako celek těžko hodnotitelnej. Začátek byl pro mě těžce stravitelnej. Sledovat Lily a další její 18letý kamarádky opravdu nebylo nic záživnýho. Kdyby byly aspoň pěkný nebo sympatický. Tyhle pipky byly zralý na flákanec. S hacknutím starosty Salemu se to pomalu ale jistě začíná rozjíždět. Postupně je hacknuto půl města a film konečně dostává ty správný grády. Salemští jdou do ulic a začíná anarchie. Film má spoustu kladnejch faktorů ale stejně tak je tady i spoustu negativ. Mezi hlavní mínusy zařadím nesympatický postay, pár scén který působí přestřeleně(nevím možná chtěně) a taky to, že každýmu musí být nejpozději v 64 minutě jasný kdo za tím vším stojí. Mezi plusy zařadím parádní kameru, dobře zvolený songy, pár vyloženě vydařených scén a celkově pěknej vizuál. Je to prostě takovej mix žánrů a hororovejch subžánrů. A taky tak trochu vykrádačka více filmů. Ale myslím si, že když člověk bude k filmu přistupovat trošku s nadhledem a pomine pár chyb, nelogičností a pár úsměvnejch momentů(nekonečný zásobníky) tak jde o celkem dobrou zábavu. Filmů o hacknutí, kyber šikaně atd. je spoustu. Většinou je to ale pácháno na jednotlivcích popřípadě nějaké skupině přátel. Tady je hacknuto půl města. Mám to mezi 3-4 hvězdami. Kurvadrát jak mě sere, že tady nejde dát 3a půl hvězdy. ()

Vančura

Při nájezdu závěrečných titulků mi přišlo vyloženě líto, že mě film s tak skvělým námětem - a spoustou barev, krve, skvělé hudby a filmařské invence - tak strašně nudil. Chybělo jen málo, a já bych ten film miloval a hájil klidně před celým světem, ale prostě ani na jedinou chvíli se to u mě do té polohy nepřeplo, a já to celou dobu sledoval nezúčastněně a znuděně. V první řadě mi nesedlo obsazení - ty 4 holky mi přišly strašně ošklivé (obzvláště ta jedna, co vypadala i měla hlas jako kluk, byla mimořádná šereda). Za druhé jsem tam postrádal nějaký poutavější příběh, který by mě vtáhnul do sebe a držel to celé pohromadě - formální stránka filmu zde zcela zastínila tu obsahovou, a ačkoli mám tento styl filmařiny rád, zde mě přesto neoslovil. A konečně to na mě bylo místy až příliš rychlé a zahlcené informacemi, které jsem nestíhal vnímat (v některých scénách je plátno rozdělené do 3 obrazů, skáčou tam dialogy a zprávy z mobilů a sociálních sítí... prostě strašný vizuální bordel). Ani finální vyústění mě nijak nenadchlo. Možná mi někde unikl klíč k tomu, jak si ten film víc užít, ale soudě dle místního žalostného hodnocení, bude problém spíš v tom filmu jako takovém. ()

Goldbeater

Vážně se to rozhodně brát nedá. Sam Levinson jako by vykročil dvěma směry - v první půli nám předkládá mírné společensko-kritické drama utržené ze řetězu a v půli druhé se snaží o prvoplánový teenage grindhouse masakr, který se rozjede jednou velmi dobře natočenou scénou přepadení domu, ale poté se utopí v nelogických motivacích postav a nemohoucnosti to celé nějak odvážně, nekompromisně a hlavně smysluplně uzavřít, takže dostaneme jen přitrouble bezpečné nicneříkající zakončení. V tomto ohledu struktura snímku mírně selhává. Navíc nevyrovnanou snahou o společenskou satiru na jedné straně a lákání diváků na přímočarou brutalitu na straně druhé to celé podkopává samo sebe. Nicméně za pár na dnešní dobu odvážně vyřčených myšlenek v první půli a fakt, že mě to pozdě večer při unavě z jiných festivalových filmů dobře bavilo, se ještě přikláním k hodnocení nad 50%. [Sitges 2018] ()

Kudly4

Osobně jsem tedy čekal větší nářez. První hodina nepřinesla téměř nic, no pak se to trochu rozjelo. Krásné a šokující ? Krásný ty holky nebyly ani náhodou, jejich styl je tak 15-17 let, šokující ? V čem ? Ten závěr, kdy střílejí do auta, tomu jsem se musel smát, jak moc drsný to bylo. Ale jedno se musí nechat, je to moderní, cool film pro náctileté. Scéna v koupelně s "tatínkem" byla výborná. Slabší 3* ()

Anderton

Ale áno, Assassination Nation je nakoniec celkom slušným "zrkadlom súčasnej spoločnosti", pokukávaním nad klasickými slashermi s final girl a poukázaním na to, kam môže viesť jedno falošné obvinenie. Na to, kým sa film rozbehne, ale čakáme vyše hodiny a nič extra nové či šokantné nakoniec nepríde, i keď je to slušne a zábavne nakrútené. Potešia niektoré kamerové hrátky, najmä pri stalkovaní domu tesne pred polhodinvým finále. Film sa dá brať aj ako študijný materiál na skúmanie toho, kam smeruje americký nezávislý film v Trumpovej ére. Včera som videl Sorry to bother you a styčné prvky by sa našli. Natáčať feel good indiesky v dnešnej dobe už asi vážne za oceánom veľa ľudí nebaví a niet sa čo čudovať. 70% ()

Dzeyna

Ani nevím, co všechno bych chtěla zmínit, že se mi tam líbilo. Bylo by to totiž naprosto všechno. Celkově ten příběh je super a moderní. Insta kurvy na maloměstě, to je prostě něco, co se vyskytuje v dnešní době všude. A chlapi to neunesli, smolík no. Ale nicméně jsem pro, aby nebyl celý internet porno fotek. Je to už trochu moc. Co se týče té pedofilie na začátku, to byla taková příjemná rozehřívačka a pak se to pořádně rozjelo. Jinak všichni herci a herečky super, až na Hari Nef, ta mi přišla chvílemi jako transka, pardon. ()

Filmmaniak

Nečekejte akční thriller, jde totiž zejména o společenskou satiru o soukromí na internetu a o životě náctiletých Američanek na sociálních sítích, která by se ráda považovala za ostrou a kousavou, ale je přitom mělká asi jako fotky modelek na Instagramu, pózujících před zrcadlem. Prostřednictvím příběhu o pěti středoškolačkách na téma obětí internetových hackerů, kteří nabourávají online úložiště a vytahují privátní data uživatelů na veřejnost, nastavuje zrcadlo Americe a zhýrale oprsklému životnímu stylu její zpovykané mládeže, ale místo toho, aby jej kritizovala, tak jej podporuje a obhajuje. Snímek sice vrcholí v posledních patnácti minutách novodobým honem na čarodějnice (proto se děj odehrává v Salemu, mrk mrk), při němž konečně dojde na trochu akce, je ale potřeba se k němu prokousat více než hodinovou dialogovou expozicí, v níž jsou osmnáctileté hlavní hrdinky opakovaně představovány jako nesympatické a namyšlené cuchty s módním vkusem luxusních prostitutek, co všechno a všechny posílají někam, ale když si někdo dovolí poslat někam je, tak brečí a tváří se ublíženě. Tragédie pak spočívá v marné snaze filmu přesvědčit diváka, aby jim fandil. Za zmínku stojí místy docela nápaditá režie a kamera, pár hezky natočených scén (přepadení rodinného domu v jednom záběru) a trefně namířená kritika pokrytců, kteří odsuzují jiné lidi bez znalosti kontextu a argumentů, a přitom mají sami co skrývat. Postmoderní plochá zábava vizuálně odpovídající posledním dílům Očisty, kterou ocení hlavně ti, co se dokáží s jejími hrdinkami identifikovat. ()

RUSSELL

Ukázková manifestace téměř všeho, co mě na dnešní době sere. Film se snaží o jakousi brutální satiru, ale hrubě selhává v mnoha ohledech a místo sžíravé kritiky ve výsledku spíše obhajuje to, co se snaží zdánlivě kritizovat – minimálně u všeho, co se týče hlavních hrdinek, to tak působí. Assassination Nation je stejně uhozená a nablblá věc jako celá Purge série – v některých momentech mi to i připadalo jako bych sledoval příběh ze stejného univerza. Film slibuje akcí nášlapaný politicky nekorektní thriller s přesahem – přitom je ale politicky a názorově jasně zakotvený a definovatelný. Navíc je třeba zmínit, že naprosto stejné téma s takřka totožnou zápletkou zpracoval už South Park ve své 20. sérii a nutno podotknout, že o parník lépe a chytře – a svedl to i bez otravných insta blbek, stereotypních vepřoidních fízlů, trapných keců a mnoha dalších dementností. Jo a ještě bych vás chtěl upozornit, aby jste neskočili na špek lákání na brutální a násilnou jízdu – film má kupodivu dost pomalé tempo a první hodina je prakticky jedna dlouhá expoziční scéna pro dění v druhé půli, které však nenabízí žádné nekompromisní zadostiučinění, ale spíše jen stvrzuje nesoudržnost, prvoplánovost a scenáristickou bezradnost všeho, co se ve filmu dělo. Purge: Assassination Nation je nabubřelá a hloupoučká postmoderní kravina pro dnešní náctileté, kteří se v ní možná uvidí jako v zrcadle a budou se plácat po zádech, jak je to výstižné a zároveň se utvrdí, že je to tak přece v pořádku. ()

silentname

Posledné návštevy kina v novembri máme za sebou, tak si poďme rozobrať svoje dojmy z posledných dvoch filmov, ktoré som mal možnosť vidieť dnes na veľkom plátne. A začneme s "Assassination Nation". A prípade, že v mojom komentáre budú spoilery, tak sa ospravedlňujem, no musíme si o nejakých veciach pri tomto filme niečo povedať a príjemné to teda nebude. Ale skúsim začať pozitívne. Takže poďme na to. V prvom rade si myslím, že nápad filmu zlý nie je. Myšlienky, ktoré chce adresovať nie sú zlé. Vizuálne je natočený zaujímavou technikou a sú tu scénky, ktoré sú zaujímavé. Plus mám pocit, že keď som počúval našu hlavnú hrdinku Lily, tak jej slová majú miestami niečo do seba. Lenže reálne čo tento film podľa mňa v skutočnosti robí je, že si podkopáva nohy. Doslova si ich podkopáva sám sebe a miesto toho, aby adresoval problémy, miesto toho aby o nich hovoril nás zasadil do univerza, ktoré by si mohlo podať ruku s celou filmovou sériou "The Purge". Pôsobí to, ako keby oba filmy prišli z úplne rovnakého sveta. Lenže, kým v prípade "The Purge" mám pocit, že aspoň si stanovili niečo na to, ako ich svet funguje, tak mestečko Salem je absolútnou ukážkou všetkého, čo neznášam. Všetkého, čo je odporné, čo je nestráviteľné v tomto svete a ako to povedal aj "RUSSELL" tento film to nijakým spôsobom nekritizuje. Skôr mám pocit, že to všetko v jadre akosi obhajuje. Ako keby toto bol svet, v ktorom žijeme. A keď sa ukáže, že pokrytectvo je vonku pre všetkých, tak jediné čo dokážeme spraviť je byť pokryteckí. Výsledok je absolútne nepríjemný film, kde človek premýšľa, čo si z toho má reálne odniesť. Ako som povedal, niektoré myšlienky, ktoré Lily v tomto filme povie sú dobré, no film ich nedokáže adresovať tak, aby sme ich vizuálne dokázali prijať. Miesto toho nám ukazuje všetko, čo je absolútne proti tomu a v tomto film absolútne zlyháva. A okrem toho je film úplne mizerne marketovaný. Ak čakáte, že budeme tu mať mladých zabijakov, ktoré sa rozhodnú potrestať ľudí a budú to jatka, tak sa zamyslite znovu, keď poviem, že k tomuto sa dostaneme na posledných 15 minút filmu. Inak je to psychologická tortúra s partiou odporných postáv. Rad radom. Je tu dokopy jedna (možno 2) postavy, ktoré sú mi sympatické a z toho obe sa stanú obeťou tohto mestečka. A potom je tu ešte jedna vec, ktorá mi fakt vadí. Kedy sa stihli tieto stredoškoláčky naučili ovládať tieto zbrane na tak perfektnej úrovni? Nikdy zbrane nedržali, nevieme o tom, že by mali špeciálny vojenský tréning, no zvládajú to s nimi perfektne. Záverečné scénky sú podľa mňa tiež ukážkou niekoho demencie. Nebudem vysvetľovať, no reálne poviem, že nič mi to nepridalo. Možno to vysvetľuje, prečo musí byť hlavná hrdinka predmetom záujmu celého mesta, no úprimne poviem, že ak by som vedel, že som spustil niečo takto silné a má to takúto odozvu, asi by mi to už neprišlo "srandovné" a robiť to pre liky a LOL-y. A úplne na konci budeme mať ešte scénku pochodovej kapely, kde nám budú hrať inštrumentálnu verziu "We Can´t Stop" od Miley Cyrus. Osobne len dúfam, že "You will stop." Toto je jeden odporný film, ktorý rozhodne nebol pre mňa. Verím, že si to svojcih divákov nájde, no ja tam nepatrím. Ďakujem, viackrát si to neprosím. Nikdy. Hodnotenie: D+ () (méně) (více)

Visáč

Sam Levinson zinscenoval otrepané frazeologické klišé "držet prst na tepu doby" do nekompromisného filmového trapu. Barometer štýlovosti vyhajpovaný na max, solídni neokukaní herci a sociálne uvedomelá anagažovanosť zaobalená do hyperreálneho a pomerne dekadentného audio-vizuálu, aby to strávil aj ten najviac vysmažený idiot z poslednej lavice (a vypýtal si repete). Pure Amerikkkan masterpiece! ()

Marze

Film má styl, sebevědomí a smysl pro humor. Je to teen satira na jejich vlastní hodnoty, ale feminismu už bylo dost. Film vytváří kumulativní efekt, kde naléhavost vzkazů končí uzráním ovoce. ()

BMW12

Tak tady na tom filmu se mi nelíbilo vůbec nic. Bylo to nechutné. A styl vyprávění příběhu mě vůbec neoslovil. ()

TheEvilTwin

Hodně kontroverzní film a já se bohužel přidávám k těm, kteří to zhejtí. Sorry, ale film prostě musí mít nějaké určité hranice a limity, které tenhle vyloženě postrádá. Skvělý nápad a aktuální téma internetu, soukromí a jeho narušení, ale provedení mi přišlo neskutečně hloupé. Jakože se celé město bude navzájem vraždit a popravovat, kvůli pár fotkám, to prostě ně. Film, který by šel zpracovat šikovně a s konečným "poselství" dnešní doby, ale namísto toho je to směs všeho možného, co víceméně ani nedrží pohromadě a nedává smysl. Děj neuvěřitelně nadsazený a až nereálně stupidní, škoda, na tohle jsem se těšil... :D ()

Othello

Je sympatické sledovat úpornou snahu scénáristy a režiséra Sama Levinsona nepovýšit se, nehodnotit ani shovívavě nepřezírat zobrazenou vizi současné středoškolské mládeže. Ačkoli téměř všichni a všude jsou přirostlí k elektronickým zařízením, jsou zároveň schopni diskuze, vlastní pozice a vnímání širších kontextů, čímž sice trpí film určitou tezovitostí, která je cestou ke svému konci čím dál nesnesitelnější, ale alespoň nepůsobí anachronicky kazatelsky vůči všem zúčastněným z pozice rozumného staršího, který ví, že život je přeci o něčem jiném. Navíc téměř všichni dospělí jsou zde ve výsledku nepřátelé. Výsledná středoškolská revoluce upomíná revoltu mládí známou z japonských filmů typu Battle Royale či snímků Šiona Sono a citaci na japonskou kulturu vlastně přímo přiznává. Celá show však selže bohužel v poslední třetině, kdy svoji potřebu hryzavé relevantní alegorie na USA již není schopna držet za zuby a začne rozhazovat po place americké vlajky a drzounské monology, jimž měla umést cestu gradace příběhu, který však probíhá tak, že čtyři holky střílej na auto, dokud ho nerozstřílej. Existence filmů jako Nachtmahr nebo Spring Breakers tomuhle bohužel též pravůbec nepomáhá. ()

anderson

"Rádoby" generačná výpoveď a pseudokritická sonda spoločnosti, ktorá stratila akékoľvek tradičné hodnoty, zodpovednosť a súdnosť. Jej údernosť je ale rovnako povrchná ako postavy, ktoré namiesto bystrých morálnych apelov, len trápne pózujú. Navyše bez potrebného nadhľadu. (21.3.2019) ()

hansel97

Satirická verze Euforie, která svou satiru otevřeně přiznává a v pohodě si hraje se všemi žánrovými i lidskými stereotypy pod silnou režisérskou rukou. 90 % ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa