Pátrání

• USA Searching (více)

milunech

Tak já to musela dát nadvakrát...poprvé jsem to vzdala asi po 5ti minutách ....a pak asi za měsíc jsem tomu dala druhou šanci a byla jsem překvapena. Mělo to spád, napětí , a dokonce i překvapení, kdy jsem čekala jinou pointu a ono to bylo několikrát úplně jinak a to mne bavilo . To, že se děj obejde bez potoků krve a šílené hudby, bez nadpřirozených bytostí a dalších fantazií, mu dává takovou civilnost a zapomněla jsem říci, o co jde. Tak o to, že tatínek hledá dceru :D ()

cidla99

Zpočátku jsem byl z formátu filmu rozčarován, poté jsem se ale prokousal facetimováním a neustálým chatováním, a nakonec se jednalo i o příjemnou změnu. Filmu se dá vytknout především konec, ale i tak jsem z filmu mile překvapen. ()

tidkiuni

Řekl bych velmi povedený film. Rozjezd je pomalejší, ale následné vyšetřování je nečekané. Moderní film, který je plný apple produktů, ale nikterak to neubírá na zážitku. Opravdu originální film v dnešním světě filmu, kde je jeden stejný jako druhý. ()

EternalS

Překvapivě dobré, napínavé i uvěřitelné zároveň. Kvalitní herecké výkony, zajímavá zápletka a velmi nevšední zpracování. V tomto případě obzvláště musím vyzdvihnout perfektní střih. Zasloužené 4 hvězdy. ()

Jirkacek

Snímek Pátrání z roku 2018 jsem shlédl na doporučení CommanderCZ, který se na něj těšil a dle hodnocení zde na ČSFD měl mít také slušnou úroveň. Nicméně předem jsem si o něm nic nečetl a tak jsem pouze odhadoval, že v něm půjde o hledání někoho nebo něčeho ztraceného. Netušil jsem tak, že v něm bude chybět nějaké známé herecké jméno, což jsem zjistil v příštích minutách, když se film na stránkách HBO rozběhl v naší TV. Hned na začátku musím upozornit, že právě úvod mne z celého filmu bavil nejméně, neboť jsme se seznámili s rodinou Davida Kima (John Cho), jeho manželkou (Sara Sohn) a vyrůstající dcerou Margot (Michelle La). Několik minut trvající rodinné představení trvalo na můj vkus až moc dlouho a skončilo smrtí maminky, která umřela na rakovinu. Pak jsme se přenesli o několik let dál do období, kdy už Margot chodila na střední školu a spolu s tatínkem se starali o domácnost. Ani vztah dcery a otce nebyl ideální a když jednoho dne Margot nepřišla domů od kamarádky a druhý den ani do školy, uvědomil si, jak málo se vlastně zajímal o její život a přátele. Sice se pořád měli rádi, bohužel pořád se nenaučili s novou situací vyrovnat a jeden před druhým se zbytečně uzavírali. Když Margot zmizela, nejdříve volal táta do školy, pak několik jejím přátelům, kteří se ale neukázali být těmi opravdovými a mne zaujalo, jakým způsobem pátral. Prohledával totiž počítač a sociální sítě a my jsme vše sledovali z pozice uživatele, takže jsme sledovali písemnou komunikaci a podobně. To jsem ještě v jiném filmu neviděl a docela mne to zaujalo, i když se nedá říci, že zároveň bavilo. Co samotného příběh týče, byla to vlastně taková obyčejná, ale poctivá detektivka. Po několika hodinách se táta rozhodl nahlásit zmizení dcery policii a pátrání po ztracené puberťačce nabralo na obrátkách. David rozhodně nechtěl sedět doma a čekat, jak to dopadne a tak dál prohledával soubory v počítači své dcery a pokoušel se zjistit, kde by mohla být. Místo toho ale odhaliú, že o životě Margot nevěděl zdaleka tolik, kolik si myslel. Čas utíkal a policie začínala být bezradná a v očích mnoha lidí se i David začal stávat podezřelým. Jednoho dne narazil na video, v němž se Margot objevila u jezera za městem a prohlásila, že se zde cítí velice dobře. Tátu napadlo, že pokud chtěla dcera utéci z domova, pak by to mohlo být právě sem a tak se tam vydal. Zároveň tuto informaci sdělil policistce (Debra Messing), která vyšetřování vedla a skutečně u jezera našli stopy Margot. Později vylovili z vody její auto, kterým odjela z domova a v něm stopy krve. Rozběhlo se pátrání v přilehlém lese, ale po Margot ani stopy. David Kim si na fotce z vyloveného auta všiml mikiny, kterou nosil jeho bratr (Joseph Lee) a tak v jeho bytě nastražil kamery a vzápětí mu řekl, že našel podivnou komunikaci mezi ním a Margot, ze které vyplynulo, že se několikrát sešli u jezera a něco tam společně prožívali. Ukázalo se, že to bylo pouze kouření marihuany a tak se jednalo o falešnou stopu. Pátrání se pak zvrtlo úplně jiným směrem, podezřelým se stal někdo, od koho bych to čekal nejméně a to byl pro první šok, který nám režisér Aneesh Chaganty připravil. Druhý pak přišel na závěr filmu, který se mi na rozdíl od jiných diváků líbil, protože taková překvapení a zvraty mám rád. Film Pátrání jsem si docela užil, neboť byl plný napětí i když ta detektivní linie byla sice důležitá, ale nikoli tou nejzajímavější věcí. Nejvíce mne totiž dostalo provedení kamerových záběrů, nasnímaných skrze telefony a počítače, se kterými hlavní hrdina pracoval. Velice dobře jsem tak viděl, co zrovna vyhledával, jak se hrabal ve starých fotkách uložených na harddisku, ale díky kameře zapnuté při skypování tu byl i dostatek prostoru pro to, aby mohl normálně hrát roli otce. Takže ačkoliv to ze začátku vypadalo na levný film, odehrávající se pouze v interiérech s minimem herců, nakonec jsem byl díky těm překvapením velice spokojený. Suma sumárum, snímek Pátrání ode mne získal čtyři vypátrané hvězdy ****. () (méně) (více)

floppy4

Bolo to mimoriadne zaujímavé a aj keď som spočiatku čakal, že to bude dosť nuda, tak to spravili ozaj tak, že to nuda nebola a tých 101 minút bolo výživných akurát. Koniec a celé rozuzlenie trošku také hlúpe (pripomenulo mi to tie absurdné rozuzlenia v CSI Miami/ Las Vegas), ale zase námet s tajomným zmiznutím a pátraním má vždy len niekoľko možností ak to nemá byť úplný úlet. ()

Foltest

Pátrání je povedené drama, kterému nechyběla hlavní esence dramatu. Napětí. Celou dobu jsem hrozně doufal, že se s tou jeho dcerou opravdu něco stalo, a že jen někam neutekla. Naštěstí mě film v tomto ohledu nezklamal. Líbí se mi, že snímek je originální svým vypravěčským stylem a přináší tak do filmového umění nějakou inovaci. I přesto, že už jsem si mnohokrát myslel, že viník byl konečně odhalen a film spěje k závěru, vždy mě překvapilo, když se ukázalo, že pravda je jinde. Závěr byl grandiózní. Absolutně jsem to nečekal. Především ale oceňuji, že to nebyl jen nějaký bezejmenný úchyl, ale že dotyčný měl smysluplnou motivaci i plán. Díky poměrně krátké stopáži se ve filmu stále něco děje a divák nemá čas se začít nudit. Vyprávění skrz počítač vůbec nevadí, film to alespoň příjemně ozvláštňuje. Mrzí mě jen dvě věci. Závěr byl možná až příliš šťastný. Kdyby byla rodinná tragédie dovršena např. tím, že by se zjistilo, že umřela až po několika dnech, přidalo by to atmosféře a i myšlenka snímku by vyzněla výrazněji. A druhá je, že tam na můj vkus účinkovalo až moc mongoloidů. To mi docela bránilo se s postavami ztotožnit. Ale tak co už. Pátrání je rozhodně dobrý film, jenž stojí za zhlédnutí. ()

Kamil.Berane

65% - s ohledem na to, že začátek byl docela nuda, tak to hodně poškodilo celkový dojem. Ani nijak zvláště informativní charakter použitelný v dalším ději. Až zhruba po půlhodině se to začíná rozjíždět a být docela napínavé. Vtáhne Vás to. Vysoké ohodnocení opět přičítám mládeži, která facebookem a sociálními sítěmi žije. Ve své podstatě je to prakticky v drtivé většině děje. Takže nevím zda doporučit. Nějaký převratný závěr nečekejte. Sice byla snaha s dobrým nápadem, ale režii a dramaturgii se to příliš nepovedlo zpracovat. ()

teekanee

Za mě dost velké překvapí. Kvalitou scénáře a atmosférou mi to hodně připomnělo Prisoners. Film šlape jako hodinky od začátku do konce. Hlavní hrdina je sympatický, chytrý a člověk mu fandí. Styl jakým je film natočen je originální a skvěle maskuje nevelký rozpočet. Za mě opravdu velká paráda. 86% ()

petr8991 odpad!

běloši jsou lotři, ostatní jsou utlačovaní, typický holoúdský casting absolutně nekorespondující s realitou... ()

Norrek

Velmi originálně ztvárněný napínák, který svým nápadem a právě provedením krásně přeskočil ostatní podobně laděné thrillery, které jinak zapadnou v zapomnění. Ve druhé půli tomu sice trochu dochází dech, ale stejně jsem měl z filmu velmi pozitivní pocit. ()

Nikol45

Za 13 dní natočen takovýhle fakt dobrý film. Samotné vyšetřování a odhalení bylo fakt super a zpracování, že bylo vše přes monitor byl fakt dobrý nápad. ()

Dannyss

Pozoruhodná pátrací akce, která přináší solidní zvraty a mírně nadprůměrně vybudované napětí v celém příběhu, avšak nejedná se o nijak výborný počin ve svém žánru. Docela mě zklamala neustálá zkratkovitost a nedovysvětlené závěry některých sekvencí. Celkově to působí jako taková průměrná filmová pátrací akce, kde rodič se snaží hledat svou dceru pomocí všech možných nástrojů dnešní doby, zejména těch internetových a v rámci možností se mu jeho práce daří. Škoda některých nelogických scén, kde to na mě působilo mírně lacině a z části také uměle. Není to bravurní dílo ve svém žánru, nicméně z hlediska zvratů je zde vidět snaha o odlišení od svých podobných počinů. 7/10. ()

gggggg

Tvorcovia síce netradičným a originálnym spôsobom poukazujú, ako otec v stredných rokoch dokáže zbierať smeti na internete po svojej dcére, ktorá sa stratila. Z môjho pohľadu to bol predvídateľný film vždy na 15 minút dopredu, bolo jasné ako to celé skončí, kto bol páchateľ a ako sú do toho zakomponované postavy. Jediné, čo som dopredu neodhalil bolo miesto pobytu nezvestnej. Film je točený netradične a väčšinu filmu vidíme len cez webkamery a hovory. Musím povedať, že radšej uprednostním poctivú detektívku, ako tento štýl príbehu. ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster