Pátrání

• USA Searching (více)

Neel

Je to sice originálně moderně zpracovaný, pěkně to vodsejpá, ale... tak absurdní vyústění, který nemělo hlavu ani patu, jsem fakt nečekala, hodinu a třičtvrtě trvající honba za tak nesmyslným závěrem byla jen ztrátou času. PS.: Takhle rychlý připojení bych potřebovala taky. A kdybych se já ztratila, tak mě asi nikdo nenajde, páč mě fascinuje, co všechno dneska lidi ukládají do pc a poustují na soušlmidia. ()

thedien

Není to úplně 100% a jsou místa, kde se film té neotřelé formě musí přizpůsobit. Dohromady se zajímavým příběhem, tajemstvím a zvraty to je ale povedený kousek, který mě bavil více než "tradiční" filmy. ()

pichta

Jednoznačne úplne iný film, inak natočený...takmer celý film sa odohrával cez displej počítača, čo je neobvyklé. Režisér chcel tým poukázať na to, čo všetko je možné cez moderné technológie zistiť, ako to zúžitkovať aj v takejto extrémenj situácii. Za mňa 90% za logiku, napínavosť, pútavý dej, zamotanie...no skratka super. ()

inndanka

Šestnásťročné dievča zmizlo bez stopy. Polícia v pátraní zlyháva, a tak ju začne hľadať jej milujúci otec, ktorý si so sklamaním uvedomuje, že svoju dcéru stratil už dávno. Koncept, ktorý tu bol už toľkokrát. Ak ale dúfate aspoň v prekvapivý koniec, zrejme budete sklamaný. A predsa tak originálna, brilantne premyslená, a geniálne funkčná snímka tu ešte nebola. ()

durkes

Neviem, ale mňa to dosť nudilo a bol som z tých klikov, obrazoviek a správ aj trochu nervózny. Kvitujem pokus o niečo nové, zobrazenie technológií, ktoré nám každý deň spríjemňujú život a ich zakomponovanie do filmového deja, ale až taký efekt to neprinieslo. Takže ja ostanem pri tradičnom filmovom remesle. ()

kontrolor

Mal som pocit, že cez počítač sa je schopný preklikať až do druhej galaxie a zistiť aké tam je počasie. Trocha napínavé a kukatelné. 😳 ()

as-minor

Príbeh je vcelku slušný, ľahko nadpriemerný. No filmová originalita tkvie v úplne niečom inom. A to vo vizuálnom vyobrazení. Naozaj som nevedel, čo sa bude diať napríklad počas pátracích scén, aby tvorcovia zachovali koncepciu filmu a vyhli sa použitiu „filmovej” kamery. Avšak ich kreativita sa nezaprela a vyriešili aj takúto „šlamastiku” a to priam bravúrnym a jedinečným spôsobom. Kombinovali kamery z rôznych elektronických zariadení a jednotlivé zábery skombinovali do jednej kompaktnej skladačky, kde naozaj každý dielik dokonalo pasoval. Ešte raz by som teda rád vyzdvihol tvorivosť autorov filmu. A aj keď príbehom film nevyniká od dnešných mysterióznych thrillerov, musím dať päť hviezdičiek za zmienenú tvorivú činnosť, najmä čo sa týka kompozície jednotlivých záberov do súdržného celku. ()

kodwin

Originální film, který stojí za shlédnutí. Jde spíš o formu než o příběh, který ale nemá špatné rozuzlení, přestože je poměrně tuctový. ()

TheKleofa

Skvělá myšlenka dotažená k dokonalosti. Originální, napínavé, propracované do detailu, všechno dává smysl a i zpětně pasuje jako skládačka. Divák sedí jako přibitý. Pecka. ()

Nextgirl

Netradičně natočenej tradiční thriller. Formát, kdy je film točenej přes monitor počítače, vyžaduje mnohem víc čtení a pozornosti, takže film vyžaduje nadprůměrný soustředění. Na jednu stranu byl problém odskočit si zalejt kafe, na druhou stranu mělo to vynucený přikování k obrazovce svoje kouzlo. Často mam sklony si při domácím sledování filmů kontrolovat mobil a odbíhat pryč a tenhle můj nešvar to dokonale vymýtilo. Stačilo ztratit se na pár vteřin a už to bylo znát. Trochu mě mrzel ten konec, možná to bylo trochu moc neuvěřitelný a možná si tvůrci mohli odpustit pár klišéovitých momentů. Ale za to udržovaný a udržený napětí si to čtyři hvězdičky zaslouží. ()

rationibus

Keďže aj po roku hodnotím film veľmi pozitívne, 5 hviezdičiek si zaslúži. Zaujímavo spracovaný film, dobrý, ľudsky uveriteľný príbeh. Aj za málo peňazí môže byt veľa muziky. ()

BobinoZH

Ako asociálovi, človeku bez všetkých tých fejsbukov, tviterov a ostatných životu potrebných apiek, sa mi spočiatku film pozeral veľmi zle. Dokonca som sa pristihol, že som si zastavil obraz, aby som vlastne zachytil, čo práve hlavný hrdina študuje. Ešte že som aspoň rozoznal google + maps. Po pár minútach trápenia som proste tento hypermoderný svet začal ignorovať s vnuknutím, že asi to tak môže byť a užíval si po dlhej dobe slušnú kriminálku. Záverečný zvrat a hlavne úplne jednoduché a divákovi milé rozuzlenie ma dostalo. A pre Johna Cho vo vážnej postave, klobúk dolu. ()

WikingVik

Ten film je prostě klikací inferno. Dá se předpokládat, že pokud ještě žijí, klikají tam dodnes. Potěš koště jestli si z toho někdo vezme ponaučení, že se lze životem proklikat z obýváku. ()

Camel91

Vzhledem k tomu že jsem bohužel viděl i Megan is Missing, musím uznat že toto je čajíček. Přesto film byl napínavý, otci hlavní hrdinky jsem fandil, vždy když se stane taková věc, musí to být pro příbuzné naprosto hrozné... Celkem mě překvapil i zvrat i když už jsem viděl poutavější odhalení, celkem taky podobný s filmem Faster. Způsob natočení je dobrý, v dnešní době sociálních sítí, počítačů a Smartphounů je takový styl vítán. ()

Gamine

Na film jsem se dokázala dívat přesně 16 minut, než mě přepadl klaustrofobický pocit ze zvětšovaných obrazovek a neustálého překlikávání mezi mnoha mnoha okny. Taky bylo dost depresivní, že ty postavy žijí téměř 24 hodin denně skrze obrazovky. Když jsem se přesunula k pointě, byla jsem ráda, že jsem to nepřetrpěla do celé, protože za to nestála ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster