Pátrání

• USA Searching (více)

Folky

Fajn detektivka se zajímavým provedením, kterou bohužel sráží konec. V tomto formátu moc budoucnost nevidím, ale tady to bylo příjemné. ()

agassi68

To neustále klikanie a reklama nadnárodných molochov mi šlo na nervy tak, že slušný krimithriller premenili na priemernú detektívku.. ()

MickeyStuma

Další neobvyklé pojetí dramatického příběhu vyprávěné děním na displeji notebooku. Je to v podstatě takové digitální found footage. Vývoj děje je tak na základě chatu, příspěvků na sociální síti, článků a reportážních videí zpravodajských webů, e-mailu, videovolání a dalšími různými internetovými možnostmi. Vše, co divák vidí je tedy skutečně pouze displej notebooku a nic jiného. A také to jde. A to k tomu posloužil značně jednoduchý příběh. Starostlivý otec se zajímá o svou dospívající dceru, když záhy zjistí, že není tam, kde má být. Převážně statický obraz budiž pochopitelný, i když se tvůrci snažili se z toho vymanit. Kamera je v pohybu podle toho, na co chce zaměřit pozornost. Chytře tak bylo využito prostředí Windows a Apple Mac, kterým se upozorňuje nejen na typický současný virtuální svět, který je v podstatě považován za druhý život lidstva. A kdo z rodičů má o tomto druhém životě svého potomka přehled, že? A tak vše, co je digitálně zaznamenáno přináší thriller s neustále houstnoucí atmosférou ve svém napětí a emocí. Zoufalé pátrání po pohřešované dívce přináší situace, které si nikdo z rodičů reálně nedokáže připustit. Rodičovský zájem, zjištění stavu věci, zoufalost, beznaděj a několik dějových překvapení a zvratů. Žádné honičky, žádné přestřelky, žádné drsné hlášky a přesto napínavý a hlavně pro rodiče moralizující poučný film. ()

Evander

Pátrání je hodně netradiční detektivkou se zajímavou zápletkou. Skoro celé vyšetřování probíhá v online světě, což je minimálně zajímavý nápad a překvapivě dobře to funguje. Příběh je napínavý a rychle diváka vtáhne do děje. Jediné, co na filmu zamrzí, je nehodící se a velmi naivní závěr, který si troufnu tvrdit, že zde prostě neměl být. I tak se ale jedná o velmi svěží vítr mezi thrillery, kterého si cením a jistě jej v budoucnu ještě uvidím. 78% ()

Darkslayer

Zaujímavo poňatý koncept, avšak na môj vkus sa ho tvorcovia snažili dodržiavať až príliš tvrdohlavo. Zo začiatku to pôsobí efektne a drží si to solídne tempo (aj keď to nabúravanie sa do sociálnych sietí a systémov je až komicky zjednodušené). Nanešťastie akonáhle sa dostávame k vyšetrovaniu začína byť zvolená naratívna forma viac na škodu, ako k úžitku. Nutnosť udržiavať rozprávanie prostredníctvom počítačovej obrazovky pôsobí často silene a občas to spomaľuje tempo alebo odtrháva pozornosť od deja. Ak by bol film vedený z väčšej časti počitačovou formou a v určitych momentoch, kde by to dávalo logický zmysel, by prechádzal do normalneho rozpravania, malo by to aspoň z môjho pohľadu silnejší efekt. Možno by potom ani tá záverečna vysvetľovačka nebola až tak kŕčovitá a lacne posôbiaca. V konečnom dôsledku film nenudil, ani neohúril. Lepšie 3*. ()

Rathalos

Tak tento krimi thriller bol perfektny a to,akou formou bol natoceny,no vazne pecka,totalne napinava zalezitost so sokujucim prekvapenim na konci,originalny film,ktory dostava plne hodnotenie...:-) ()

panvasik

Velmi originální thriller. Dobrá zápletka s takovým jiným stylem vyprávěním a taky jinými záběry, než jsem u thrilleru zvyklí. Záběry z počítačů se objevovaly po celou dobu filmu a ani jedno jsme nemuseli přecházet do klasického záběru, je to tak trochu Found Footage, který je pořád něčím jiným. Herci podávají solidní herecké výkony a gradace je čím dál vyšší a atmosféra čím dál víc napínavější. Já si to jednoznačně užil, ale tak či tak mi úplně nesedí celý film na obrazovce počítače... 8/10 ()

Sarinka.luc

Po Upgrade dalsi menej znamy film, ktory sa nenapadne vkradol do kin a prekvapil divakov. Narazila som nan uplne nahodou cez reklamu na Facebooku (ach, ta ironia). Cely film sa odohrava na obrazovkach pocitacov, mobilov, webkamier a vsetko ostatne mimo tychto zariadeni sa dozvedame zo sprav v televizii. Priznam sa, ze som bola mnohokrat na vazkach a az do sameho konca som netusila, ako to dopadne. Dej pekne stupnuje a napokon do seba vsetko zapadne. Kazdy klik, kazdy obrazok, kazda sprava ma svoj vyznam. Johna Cho som si oblubila uz v druhej serii The Exorcist a opat nesklamal. Aziati nie su tento rok len sialene bohati, ale ocividne aj sikovni. Zaujimalo by ma, ako to bude v slovenskych kinach otitulkovane, kedze miestami sa objavi take mnozstvo textu, ze sa to nedalo stihat citat priamo z obrazu a vela veci asi ludom unikne. ()

Rockerman

Ale jo je to dívatelné. V minulosti tu byl nějaký horor, který se odehrával výhradně na monitoru, ale myslím, že se mi to nelíbilo. Searching má také slabší chvilky, ale hezký zvrat v ději to vyvažuje a posílá do vyšších pater. Možná děsivější než krimi zápletka jsou ty neomezené možnosti internetu a nahlížení do našeho soukromí. Tady by ta půlhvězda pasovala, jak pěst na oko. ()

Torgal

Dôkaz, že stále sa dajú nachádzať nové, originálne formy ako točiť filmy. Tu sa všetko odohráva na obrazovke počítača/mobilu a kupodivu to funguje nečakane dobre. Už úvodná koláž pod začiatočnými titulkami preteká nápadmi a emóciami, ktoré by mohli iné drámy závidieť. Na deji síce cítiť kompromisy bez ktorých by v tejto škatuľke nemohol fungovať, ale nijak výrazne mi nevadili. Po všetkých stránkach vydarený experiment. 8+/10 ()

Charlie84

Pointa je uspokojivá. Což asi není to, co byste chtěli slyšet, když na vás někdo vybalí viděl jsem sthující thriller! A pointa byla uspokojivá. Jsem ostražitý k found footege žánru obecně, ještě více k jeho variantám typu všechno sledujeme přes videokamery online. Searching je taková parafráze sociálních médií jako takových. Zkouknete to, řeknete si je to oukej posun jinam a teď prosím zase normální film s normálníma situacemi, kde je prostor pro budování emocí a interakci mezi postavami. A uspokojivá pointa to nezachrání. ()

Kingjiri

Způsob vyprávění pomocí prostředí operačních systémů (starý dobrý Windows XP na začátku pobavily) nebo sociálních sítí byl vzhledem k dnešní puberťácký "online" době dost stylovej. John Cho ukázal, že umí zahrát i vážnější roli, takže mu člověk paradoxně věřil i scénu, kdy řeší hulení trávy. Ději nechybí napětí, svižný tempo vyprávění nebo slušný (a po většinou nečekaný) twisty. Jen finále je už prece jenom trochu překombinovaný (způsob, jakym David odhalí pravdu je hodně náhodnej viz "profilovka") a zvratů je víc, než by bylo třeba. SPOILER: Určitě bych uvítal, kdyby si tvůrci odpustili happy end a "neotáčeli" policejní eskortu směrem k propasti - nalezenim vraha a těla Margot by se všechno uzavřelo a ještě by moh leckdo uvítat nekompromisnější nehollywoodskej závěr KONEC SPOILERU. I přes uvedený výhrady jsem však dost spokojenej už jenom kvůli zjištění, jak solidní biják se dá nakroutit za pouhý jedno (!) mega, čtyři slabší hvězdy. ()

emdvojka

Príbeh je dobrý, spracovanie originálne, herci na úrovni, predvidateľnosť deja kolísava, napätie striedme, akcie málo no atmosféra sa buduje od začiatku do konca. Je to presne ten typ filmu, ktorý Vás vtiahne a keď nepatrí medzi najkratšie, hodiny Vás isto nebudú zaujímať. A o to predsa ide. Zabaviť, zabiť čas a niečo si s filmu odniesť. To všetko tento počitačový triler zvládol aj keď ten koniec mohol byť troška viac reálny. I tak však super. ()

tomik99

Zpracování je naprosto jedinečné - celý film sledovat zpoza počítače, jak hlavní postava vyhledává na internetu, projíždí Facebook, e-maily a jiné servery, je zkrátka něco, to tady ještě nebylo. Inovace, jak jdou točit v dnešní době filmy, to rozhodně je a tohle je správný směr, jakým by se měli vydat i jiní tvůrci. Třešničkou na dortu ovšem není pouze skvělé zpracování, ale i příběh, který dokáže vtáhnout diváka již v první minutě a nepolevuje do konce. Ve filmu nás čeká hned několik zvratů a každý je uvěřitelný a přesvědčivý. Snímek prakticky nemá žádné slabé pasáže. John Cho se popral s rolí naprosto skvěle a tleskám Aneesh Chaganty za režii. Opravdu výborný film. ()

DAPDO

Za mě velká pecka ! Neodtrhnul jsem oči z televize, i když se film odehrává jenom na monitoru počítače nebo live kamerách, je to výborný. Dneska se dá na internetu a na sociálních sítích, když to umíte, najít úplně všechno. ()

gazogazo

Ve srovnání s The Den horší, s těma hororama jak už nevím jak se jmenujou tak stejný. Nestojí to za to. Herecký výkony příšerný, shazujou jinak dobrý tempo. Scénář kravina a dialogy debilní. ()

franzkfk

Páni, výbornej námět přiškrcenej horším scénářem a nízkorozpočtovou formou, která si sama na sebe občas šije bič. To mě dost mrzí, protože ten zvrat si vyloženě říká o dialogovou konfrontaci morálního dilematu rodičovství. ()

Hpatrik

Chytře napsaný a originálně natočený thriller, který vypráví příběh v podstatě pouze prostřednictvím obrazovky počítače. Natočit film tímto způsobem tak, aby byl zajímavý, poutavý a nezačal nudit, vyžaduje už nějakou dávku talentu. Žádný nabubřelý rozpočet, žádné zbytečné efekty, jen pár schopných herců, dobře napsaný a zručně natočený příběh. ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster