Pátrání

• USA Searching (více)

Cheeter

Jistě, místy je to trochu vyhnané do extrému, ale na druhé straně vidíme, co se může běžně dít v dnešní době. A to bych řekl, že předstírat to, že jsem někdo jiný, není tak nejhorší věc, co se může dít. Nicméně schéma tohoto filmu si celou dobu říkalo o rozuzlení. Naproti tomu, když si vzpomenu na film Nemilovaní, tak jeho závěr byl díky otevřenému konci mnohem lepší. Nicméně hádám, že tento film si pustí více lidí, než Nemilované. A snad si z něj také něco odnesou, než jenom akci. ()

Juto

Milé prekvapenie, tento sociálny krimi thriller je pecka. Celý film som bol napätý a premýšľal som nad tým čo sa stalo s dievčaťom. Film má skvelý strih a technické spracovanie je tiež bomba. 7/10 ()

zette

Nametem zajimave, zpracovani uz tak originalni neni a po nejake dobe zacne nudit. Rozhodne film na jedno kouknuti. ()

campix

V poslední době je módním trendem točit filmy, které se celé nebo alespoǹ nejaká jejich část odehrává výhradně na ploše počítače. Searching zapojuje i ostatní elektronická zařízení jako mobily, kamery nebo fotoaparáty a vše se odehtrává výhradně jejich prostřednictvím a světe div se tvůrci dokázali z toho mála vymyslet poměrně vtahující a nervy drásající podívanou. John Cho už dávno není jenom Harold z huličských komedií, ale stále více se prosazuje v dramatických rolích a tady je otcem náctileté dívky, která zmizí a my tak sledujeme jeho hledání. Pro mě osobně hodně atraktivní forma, která je umocněna nějakým tím zvratem a zajímavou pointou. Výborná žánrovka, která uteče jako voda. ()

laik_60

Krimi a dráma v jednom. Veľmi zaujímavé spracovanie. V podstate cely film je spracovaný od počítača. Hmm - scenárista sa musel vyznať.Vám poviem. Mne ako laikovi by to veru nešlo. Film bol zaujímavý nielen spracovaním, ale aj dejom, ešte že sa ten otec vyznal v sieťach v internete a všakovakých internetových vymoženostiach. Viaceré obraty v deji, len zvyšovali napätie. Záverečná štvrťhodinka gradovala k úspešnému koncu. Po dlhšom čase a viacerých podpriemerných filmoch konečne jedna zaslúžená Päťka odo mňa. Odporúčam milovníkom napätia a počítačovým maniakom (-čkám). :) ()

mortak

Škoda, že po špičkově zpracované první polovině se to trochu začne sekat. Jako kdyby občas spadlo připojení k internetu. Ale jinak to šlape jako hodinky. Tedy pokud nebudete moc přemýšlet po shlédnutí, jak to do sebe všechno zapadá. ()

StanislachKo

Že forma nad obsah by sa samozrejme dalo aplikovať aj tu. Ale tu to nie je tak úplne na mieste, pretože aj ten obsah bol mindfucked. Ja som prisámvačku ani len netušil kam sa to príbehovo poberie a neprišlo ani na moju zlú predtuchu, že niekam do sračiek. Nie, malo to výborné rozuzlenie, v ktorom všetko do seba zapadlo a až na pár detailov, ktoré by sa dali nazvať pritiahnutými za vlasy, proste výborne napísaná vec. Formálna stránka, samozrejme čistý skvost, ktorý sa ani na chvíľu neopustí (týmto pozdravujem film KRONIKA...), John Cho tiež veľmi svedomitý výkon, ktorý expresivitou nijak nešokuje, ale ako tímový hráč príbeh dopĺňa a... proste... je to film, na ktorý mi tých päť hviezd príde dokonca aj celkom málo. Veľký aplauz z mojej strany. ()

David.Darco

Ako ľahko je človek manipulivateľný v krízových situáciách ? Škoda že v posledných minútach neostal film niekde pri tejto otázke. Nemám rád doslovné konce. Inak ide o slušný obsah s veľmi zaujímavou formou, ktorú posúva ešte o stupeň vyššie. ()

Triple H

Celkom štýlová a nápaditá vecička. Atmosféra chytí, príjemne to odsýpa a originálna forma spočiatku zaujme a našťastie sa nestihne prejesť. Človek aj celkom v napätí čaká čo sa z teho dejovo vyloupne - keby záver zodpovedal dovtedy slušne budovanej ilúzii autentickosti a nebol tak béčkovo lacný, dám aj viac. ()

chelseaman22

Bezvadné zpracování s asi nejslavnějším huličem trávy 21. století. Divákovi notnou dobu trvá přivyknout si tomu, že všechny záběry jsou vlastně uživatelským prostředím telefonu, noteboku či průmyslových kamer. Jakmile si na tohle zpracování divák přivykne, tak si to náležitě užívá. Vzhledem k tomu, že v dnešní době je čas strávený na síti značný, tak by vůbec nevadilo, kdyby podobně zpracovaných filmů bylo víc. Skvělá zápletka s parádním vyústěním! 82% Celosvětový příjem k 29. 1. 2019: $75,462,037 ()

UhLee

(8/10). Tak tohle neee. Tohle bylo i na mě moc. Myslel jsem si, že to bude klasický film o zmizelé osobě, ale že zažiju něco takového. Upřímně, jak David otevřel fotografii a na ní byl ten muž, který údajně zavraždil Margot společně s detektivkou Vickovou, tak jsem tento film musel stoupnout a rozdýchat to, protože to bylo na mě moc. Miluju na tomto filmu, jak se zde pracuje s detaily. Logo hokejového klubu. Rozuzlení bylo taky parádní. Tomuto filmu nemůžu vytknout vůbec nic. ()

Script

Neuvěřitelný. Nějakou dobu jsem se snažil přehlížet tento snímek. Řekl jsem si, že teď na to není vhodná doba, ale nakonec jsem se k tomu dostal. Některé momenty bych filmu vytknul, ale jinak je to thrillerující zážitek, který vás uvede do pocitu samoty a beznaděje. Závěr ve vás vzbuzuje paranoiu. Po tomhle snímku nebudete chtít nikomu věřit. Herecké výkony byli super. Při sledování filmu jsem měl pocit, jako kdyby se to fakt dělo. Snímek byl neskutečně živý a reálný. ()

Lachtaan

Já bych se strašně rád vyjádřil nějak kultivovaně, ale prostě nemám slov! U běžících titulek sedím s plnou hubou dokořán a zpracovávám silný zážitek. Film Odpojit mi kdysi ukázal, jak precizně se dá zpracovat temná stránka internetového světa v impresivním dramatu a letošní Searching je mu v patách. První hodina vás uchvacuje nepříliš tradičním pojetím celého vyprávění a samotného zobrazení snímku, ta druhá vás doslova vcucne sama do sebe a už nepustí. Zaručeně jeden z nejlepších letošních počinů! ()

Tosi

Dávám rozhodně přednost staromódnímu vyšetřování, než této posedlosti komunikovat jen prostřednictvím všemožných obrazovek a kamer, a když jsem se do toho nakonec voyeuristicky zakoukal, můžu tento film označit za zcela bezkontaktní. No nevím, jestli tohle není na celém thrilleru to nejsmutnější, ale legrácky stranou, provedení bylo velmi chytré a napínavé. ()

viperDavid

Hledání za pomocí sociálních sítí :) člověk si skoro uvědomí, kolik citlivých dat tam dává. Searching jde trošku hlouběji, ale vůbec ne ve špatném. Parádní podívaná a mraky zvratů, ale prostě tomu cosi chybělo, trošku těch citů ()

Johnny.ARN

Ok, tak toto bol film, ktorý ma udržal po celu dobu v napätí, bavil ma a nenudil som sa ani minútu. Inovatívne natočené, skvelá práca ludí od vizuálnych efektov a obraz doby. Nie to že rodičia nevedia všetko o svojich deťoch, ale to, že stačí pár kliknutí a dozviete sa všetko a každom. Pre nás starých stalkerov nič nové, ale úplne viem že generácia nad nami tomu nebude rozumieť. Takže áno, dnešná doba je proste taká. Internety hýbu svetom. Bol som mocne presvedčený že zadelím plný počet, ale ten záver.... 4 z 5 a odporúčam ()

Helmutek

Formou zdánlivě minimalistická thrillero-detektivka, která mě ale ve výsledku strhla víc než hollywoodský trháky typu Fincherova Zmizení apod. Odehrávání se jen na displeji mobilů, počítačů, televizí apod. je tak samozřejmý, že jsem si ani vlastně neuvědomil (to až teď), že jinak udělanej neni jedinej záběr. Konceptem mi to připomínalo skvělej Semestr, nemilosrdnou provázaností sociálních sítí s reálnym životem zase Disconnect nebo Men, Women and Children - Margotina osamělost je v děsivym kontrastu s jejim pestrym online životem, stejně jako hrozivý jsou (i tomu největšimu tragédovi neomezeně dostupný) možnosti, jak si různě (i anonymě) ubližovat - a s tim ruku v ruce roste i lidskou senzacechtivostí a hyenismem poháněnej real time streaming čehokoliv kdykoliv a kamkoliv, a to včetně vytahování auta oběti ze dna jezera, záchranný operace v rokli nebo smutečního obřadu (tohle mi možná ve filmu přišlo už lehce přehnaný, ale jako poukázání na zajímavej problém to fungovalo /navíc bylo potřeba vymyslet, jak neopustit prostor obrazovek, žejo/). Trochu mi vadily místama moc dlouhý a přiznaný záběry na toho, u koho nám zrovna mělo něco dojít (POZOR, TROLEJ - třeba na modelku Hanu a to, že (ano, opravdu!) je skutečně stejná jako avatar fish_n_chipse, nebo na toho úchyla ze sebevražednýho videa a zároveň z fotky s detektivkou Vick), a podivně rychle vyřešený mi přišlo i bezskrupulózní a okamžitý prohlášení Margot za mrtvou jen na základě videoomluvy jednoho bejvalýho trestance "holce v zelenym autě". A proč Vick při vyšetřování jejích manipulací začala najednou tak modelově spolupracovat s policií, když tim vlastně popírá tu svou jedinou (a vlastně pochopitelnou) motivaci - totiž ochránit syna? Sama řikala, jak ten by ve vězení nepřežil - tak proto to všechno na sebe (i na něj) hned naprášila? Nebylo by lepší mlčet, prostě se nechat zavřít, a pořád by to navzdory provalení a částečnýmu selhání splnilo svůj prvotní účel? Ten film jsem si ale jinak fakt užil, a přesně jak píše Wysch, je vidět, že se správným přístupem a vizí, jak chci příběh vyprávět a na co se soustředit, se dá i za pár šupů udělat díra do světa. ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster