"Rozmohl se nám tady takový nešvar" ;).... a to že 2 je lepší než 1. Nevím, jak je to možné, asi nový filmový fenomén. :) Tleskám a doporučuji. Pokud se chcete zastavit a hodit do té správné před/vánoční pohody, je Anděl Páně 2 dle mého volbou číslo 1. Můj soukromý tip je (nechci však předbíhat, třeba se mohu mýlit!), že nejspíš předčí pohádkové premiéry na Štědrý den + oba svátky vánoční.... pozn. po shlédnutí všech vánočních pohádek opravdu jednička!!!(12.12.2016)

Na české poměry to nebylo špatné! Naopak, myslím si, že v posledních letech nevzniká mnoho dobrých pohádek. Ale pokud by tomu bylo tak, že občas vyjde jedna kvalitní, nejsem proti. Anděla Páně 2, stejně jako v jedničce, zdobí především herecké výkony dua Trojan x Dvořák! Druhý jmenovaný je jako čert skvělý. Mírně bych přidal na svižnosti a pár nápadů navíc by neuškodilo, ale těším se na Vánoce, kdy se na to podíváme v pohodě znovu. 75%(7.6.2017)

• Britrik

V podstatě souhlasím https://video.aktualne.cz/zabijak-kamila-fily/recenze-andel-pane-2/r~2404c396bd4111e6a8d3002590604f2e/?redirected=1481450025 Navíc si myslím, že Strach zde opět neprezentuje katolický pohled, ale současný "katolický" pohled na problematiku. Ne, čert (-Satan) opravdu nemůže do nebe a nikdy moci nebude, atd. Technickou stránku díla ponechávám stranou, ale už první díl mi přišel zcela mimo. Porovnám-li s navýsost katolickou pohádkou Hrátky s čertem, jejíž předlohu vytvořil komunista (sic) Drda, vchází vítězně otec Školastikus a spol.(11.12.2016)

Bez radosti! Anděl Páně 2 není ještě lepší než první.. ___ Jak jsem z původního filmu odcházel nadšený (páni, to už je jedenáct let!), tak pokračování, to jsem si odnášel zcela jiné pocity a to dosti smíšené. Obsazení je "hvězdné," ale občas z těch kreací zamrazí, stejně tak ze slaboučkého příběhu, pobíhání v pár stejných ulicích, mdlých záporáků a s finálem, ke kterému i to dítě vedle mě poznamenalo, že přece nebyli dostatečně potrestáni. Největší plus minule byl Trojan, jenže jelikož s léty spíš uvadá a navíc je vlezle okoukaný v mnoha reklamách, takže nepřesvědčil ani tady. Vtipů i smích k nim se občas dostavil, ale přišlo mi těch úvodních náboženských až moc a vesměs těžce prvoplánové. Souhrnně to na mne komplexně působilo celé docela uměle. Prostě takové (vy)nucené chi chi chi. ___ Chi, 50%.(5.12.2016)

Spoilery! Takže si to shrňme: Anděl páně byla po hodně, HODNĚ dlouhé době znovu konečně pohádka, která byla POHÁDKA, která spolu se Třemi oříšky pro Popelku a Mrazíkem ovládne vánoční televizní obrazovky rok co rok. A právem, patří na ně a patří k vánočnímu období. Co se druhého dílu týče, bohužel trpí syndromem druhých dílů. Ivan Trojan, s čímž nic neudělá, má prostě deset let navíc a na Petronelovi je to poznat. Jiří Dvořák propadl klasicky peklu, bodejť, je to prašivý pekelník, protože na něm to vidět není. Ale buď jak buď andělův zlatý chrup, pohádkovost kamsi vymizela. Přibylo pár známých tváří v cameích svatých postav, ale hlavní zápletka s jablkem vyznívá bohužel dost nuceně - navíc jablko je skutečně jen záminkou a kdyby Petronel ztratil klíč od brány, vyšlo by to nastejno. Navíc zrovna jeho ztrátu nikdo neřeší... Sázka anděla s pekelníkem o dušičku nepochopitelně a nesmyslně předabované Vicy Kerekes pohádkovost postrádá úplně a pekelník se chová po celý film vůbec dost divně - nejprve se nechává seřvat, pak zcela nepochopitelně jede pase po Kerekes, což s dějem a důvodem návratu na zem vůbec nijak nesouvisí a tak celá pohádkovost prvního dílů tady ve druhém jde do kelu, což je dost škoda. Zbytečně nepohádkové násilné chování zločineckého gangu lupičů mi tam také moc nepasovalo a navíc osud právě lupičů vs. osud zažraného kapitalisty mi nepřišel smysluplný (jedni do vězení místo očekávatelného pekla, druhý do pekla místo očekávatelného napravení se). Jako mikulášská pohádka to není stále vůbec špatné, v porovnání s nemálo vánočními pokusy o pohádkové příběhy stran každoročních Českotelevizních variací na téma "musíme utratit rozpočet na vánoční pohádky", ale celkově nic zvláštního, abych to musel nebo chtěl vidět znovu.(1.1.2017)

• Vojtěch Dyk

• - Byly vyrobeny dva páry speciálních vylehčených křídel, které jsou věrnou kopií původních andělských perutí, ale umožnují Ivanu Trojanovi příjemnější pohyb. (max21)

• - Jelikož v zimě na přelomu roku 2015/2016 nebyl dostatek sněhu, museli si filmaři vyrábět svůj vlastní do doby, něž v únoru 2016 napadl na Šumavě a natáčení mohlo pokračovat na přírodním sněhu. Na dosněžení se spotřebovalo 250 velkých pytlů sněhu vyrobeného z papírové drti. (willy1)

• - Nejdražší dekorací vyrobenou pro film bylo náměstí s tržištěm a obchody na hradě v Ledči nad Sázavou. Výroba kulis a dekorací trvala tři měsíce včetně ateliérových staveb. (P. J. D.)