poster

Anděl Páně 2

 • Slovensko

  Anjel Pána 2

 • anglický

  Angel of the Lord 2

Pohádka / Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuax
  ****

  Český kinohit jsem nakonec taky zkouknul a líbilo se mi to více, než předchozí film. Přestože zde je to ještě méně pohádkové, než předchozí příběh, ale zase je to o hodně více filmovější a méně divadlovější. Opět je tu ukázána i zimní krajina, ale v podstatně horším stylu. Na druhou stranu městečko vypadalo pěkně, přestože i zde se to motalo v minimu lokacích, takže to už tou divadelností zase docela zavánělo. Ale hlavně herci zde působí mnohem více přirozeněji, což je plus. Trojanův anděl mě nenadchnul ani zde, humor filmu šel stále mimo mě a Polívkův pan Košťál působil strašně zbytečně a o ničem, ale jinak spokojenost. Čert pořád stejné dobračisko, akorát nyní je jeho představitel už starší, hůře vypadá a taky postava čerta je zde více zlomyslnější. Navíc oba hlavní hrdinové na nebeské bytosti pořád trpí tím, jak se bojí smrtelníků. Je v tom spousta cameo rolí, což mi přišlo taky trošku uhozené, ale příběh to zase tolik nezbrzdilo, ten si pěkně plyne. Líbilo se mi, že čert a anděl byli tentokrát zapojeni do příběhu snad nejsmysluplněji jak jen šlo, protože kdy jindy než o mikuláši by jejich přítomnost mezi smrtelníky vypadala přirozeněji. Potenciál zlého tria nebyl zcela využit, navíc stejně sloužili hlavně jako jedna z vedlejších větví a ještě k tomu spíše na odlehčení i když v tomto ohledu to bylo slabé. Ale jo, bylo to fajn, chi chi chi.(15.5.2017)

 • Handle
  ***

  Přiznám se, že jedničku si v podstatě nepamatuji, jen vím, že mě minula. Na dvojku by mě tím pádem ani nenapadlo jít do kina, ale vzhledem k tomu mega boomu, jsem se tam nakonec také náhodou ocitnul... :) Nečekal jsem od toho vůbec nic, ovšem musím říct, že špatné to určitě nebylo Tu skvělou návštěvnost a nadšené recenze tedy jsem schopný pochopit, na druhou stranu však chápu i kritičtější ohlasy a připomínek bych měl k filmu také spoustu. Mimo mě šly například prvoplánové náboženské vtipy, nepochopil jsem "VIP role" (proč tam vlastně byly?), příběh mi přišel takový tuctový... ale nevím, mě tento "český pohádkovský humor" obecně nějak nebere, tak třeba jsem i trochu neobjektivní... Oceňuji ale třeba pěkné prostředí, hudbu a výpravu, bylo to i moc pěkně zahráno, filmařsky v podstatě opravdu fajn. Věřím, že si pohádku užije opravdu celá rodina, jen mě to prostě osobně nějak více nezasáhlo stejně jako v případě prvního dílu.(28.12.2016)

 • gudaulin
  ***

  Inu, tak já ty tři hvězdičky dám, abych nebyl za škarohlída, ale příliš přesvědčený o nich nejsem. Nesrovnatelně lepší filmy se na ČSFD často nacházejí v modrém poli. Jistě, v rámci české filmové tvorby je to nadprůměr, ale co si budeme namlouvat, iluze o její kvalitě si většina z nás valné nedělá. Co funguje, je chemie mezi dvěma hlavními představiteli, velmi solidně ztvárněnými Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem, a část vtípků s křesťanskou tématikou. Jinak je ale Anděl Páně 2 ukázkou úpadku polistopadové filmové tvorby. Bolestně tady schází lepší financování, nejsem maximalista, ale k výpravnosti a filmovosti takových kousků, jako byli S čerty nejsou žerty nebo Jak se budí princezny a Tři oříšky pro Popelku, má tohle hodně daleko. Kulisy Českého Krumlova leccos zachraňují, ale jinak má Anděl Páně 2 televizní vizáž jako vyšitou. Scénář je jen průměrný a neumí využít svých postav a všech motivů, které rozehrává. Některé vtípky vyznívají nuceně, trojice zlodějíčků je spíš trapná, stejně jako je trapné, že jim zástupci nebes a pekel naprosto neumí čelit a opakovaně se zachraňují útěkem. Vadí mi přítomnost celebrit v kameo roličkách i leccos dalšího. Pokud Strachův snímek konfrontujete s žalostnou produkcí televizních pohádek poslední dekády, může vám připadat dobrý, ale čím víc bych o tom filmu přemýšlel, tím méně bych dokázal tu třetí hvězdičku obhajovat. Celkový dojem: 50 %. Možná za tu třetí hvězdičku vděčí Strach tomu, že jsem po odmítavé recenzi Kamila Fily čekal mnohem horší věci...(1.1.2018)

 • Stanislaus
  ****

  Bylo příjemné po těch vánočních TV propadácích vidět konečně pěknou a hezky natočenou českou pohádku, kterou druhý díl Anděla Páně rozhodně je. Ve výsledku se mi dvojka líbila o něco více než jednička. Většina vtipů fungovala na výbornou (i když občas jsem se jako "totální neznaboh" nechytal) a stejně tak i vzájemné pošťuchování mezi Petronelem a Uriášem, kteří byli hereckými tahouny celého filmu. Z technického hlediska jde o slušně zvládnutý filmařský kousek, na který si ještě určitě někdy v budoucnu najdu čas. Zkrátka moc milé překvapení a oddychovka v jednom během vánočních svátků.(17.1.2017)

 • flanker.27
  ***

  Uriáš si čte Kladivo na čarodějnice a říká, že je to napínavé. Jako kovaný ateista mám jistý smysl pro znevažování kolektivní halucinace zvané náboženství. Na druhou stranu, s ohledem na žánr, bych trochu té absolutní dobroty uvítal. Příběh tak nějak nepůsobí pohádkově, spíše jako nenáročná komedie. A to s celkem dobrým základem, což je na dobu a místo vzniku věc nevídaná, protože u českého filmu jsem se naposledy smál v souladu se záměrem tvůrců - no, nějaký pátek už to bude. Vadila mi ovšem příliš rychlá a občas málo srozumitelná mluva. Nevím, kde se vzalo tohle překotné mluvení, kde se jedna věta nenechá pořádně doznít a už začíná nová, hezké češtině by se alespoň v pohádkách mělo věnovat víc pozornosti. Druhé, co považuju za nedostatek, jsou nedotažené jednotlivé prvky. Např. párkař by si s ohledem na pointu zasloužil mnohem víc času, aby to trochu gradovalo k vyústění a nebylo to tolik deus ex uzenina. Naproti tomu třeba osoby opouštějící očistec vlastně nemají žádnou jinou úlohu (podle římského vavřínu jsem myslel, že jeden z nich je Pilát a ne Herodes), než aby byl nějaký ten vtípek navíc. Docela se mi líbilo to dickensovké prostředí salónu, ale to byla zrovna jedna z věcí, která by zasloužila rozvést víc, na úkor zbytečně vsunovaného humoru. Zkrátka Petronel a Uriáš by byli dobří spíš jako vedlejší, ne hlavní postavy. To mi ostatně vadilo už na prvním dílu. Víc vážné pojetí s občasným vtipem by podle mě vyznělo lépe než naopak. Pochválit ale rozhodně musím Jiřího Dvořáka, čert, který dokáže být přátelský, pokušitelský, místy ďábelsky úlisný, ale přitom důstojný a sympatický, to je hodně příjemný rozdíl oproti stále se opakujícím nešikovným breptům (o Blanarovičové ani nemluvě). Po loňské pohádkové tragédii o dvou dějstvích je to každopádně snadno stravitelný vánoční film, lepší průměr.(24.12.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace