Anděl Páně 2

Anjel Pána 2

Angel of the Lord 2

Pohádka / Komedie / Rodinný / Fantasy

Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Hotovej balzám na duši po tý každoroční štědrovečerní bídě z produkce ČT. Zuzka Kajnarová byla sice uplně někde jinde než Vica a příspěvek na Horáčkovu kampaň zanechal jistou pachuť na jazyku, ale ta chemie mezi Dvořákem a Trojanem nebo Brzobohatýho hudba... to je něco naprosto bezkonkurenčního. Minimálně v tom pohádkovym měřítku.(26.12.2016)

Hihihi je tentokrát trochu lepší, ale otravka s Polívkou a dílnou šiček mě nebavila. Dal bych prostor Bartoškovi, protože na něj se dá koukat kdekoliv. Třeba s Vicou. Hudbu za výbornou nepovažuju, protože jsem měl chvílemi pocit, že se nedívám na mikulášskou nadílku s hledáním jednoho jablka, ale další pokračování batmanské ságy. Ondra by se mohl trochu zklidnit.(12.4.2017)

Vica Kerekes je sexy pro muže, jimž stačí málo, reálně je to šmudla poněkud vulgárního vízoru laciné štětky. Ku podivu i tak jí člověk přeje dobrý konec. Linie se zamilovaným párkařem není příliš propracovaná, ale v životě mnoho milostných příběhů také nemá ozdobné kudrlinky. Anna Čtvrtníčková nehraje zrovna intenzivně na sentimentální strunu citlivé duše divákovy. Hlavními postavami tady bez debat jsou čert a anděl a lidské figury jsou jen křoví sloužící k exhibici těch dvou. Někomu je to málo, já jsem s pošťuchováním těch dvou spokojená, proč by měla pohádka mít za každou cenu nějakou na pilu tlačící milostnou linii dvou rádoby romantických idiotů, když se i z té milostné linie může stát roztomilá fraška? Všechno, co se odehrává v nebi, je vtipné. Úcta se s tím dělat si z někoho legraci nikterak nevylučuje. Proti prvnímu Andělovi to má trochu sestupnou tendenci, je tu však mnoho podstatných ale, kvůli kterým i tentokrát dávám pět hvězd. Jen nerozumím tomu, proč jsem pohádku nekomentovala hned poté, co jsem ji viděla.(26.12.2017)

Když v roce 2005 přišel první Anděl Páně, tak sebou přinesl velmi kvalitní českou pohádku, která se tady už velmi dlouho neobjevila. Díky skvělým hercům, podařenému scénáři a produkci se film stal kultovní Vánoční pohádkou. Nebylo tedy od věci, když jsem od pokračování čekal něco podobného. A Anděl Páně 2 přinesl další kvalitní český zážitek. Srovnatelný s jedničkou a možná ještě trošku hezčí a vtipnější. Ivan Trojan jako přední český herec nezklamal v žádné roli a jeho Petronel je vtipný i podruhé. Spolu s Jiřím Dvořákem tvoří perfektní dvojici do každé situace. Jejich hádání a zpěv (ten především!) jsou vrcholy celého filmu. Příběh je milý a sic staví na jedničce, tak i podruhé je napsán dobře. Jak správně podotkl člen mojí rodiny - "I když je to česká komedie a pohádka. Tak stejně se nemohu zbavit pocitu, že je to i dost smutné." Je pravda, že si scénář pohrává i se smutnými chvílemi. Ale jelikož se jedná o pohádku, tak vše končí, tak jak si divák přeje. Sice se mi na konci zkřivil úsměv, když tvůrci obsadili Bílou. Ale to je skutečně malý mráček na Nebi. Skvělé pokračování, které je vtipné a velmi příjemné sledovat. Konečně další hezká, česká pohádka. A navíc Vánoční! Tvůrcům fandím a snad se jim podaří napsat a nafilmovat trojku. (86 %)(4.1.2017)

Složení nebeské sebranky beru od pana Stracha jako moc pěknou alegorii, protože snad o polovičce toho hvězdného mančaftu jsem si už nějakou tu dobu myslel, že musejí být ve filmovém nebi, jak dlouho jsem je nikde neviděl hrát. Třeba taková Bohdalová se tvářila, jakoby sama nechápala, co tam vlastně dělá a Pecha s Konvalinkovou se mezi jedničkou a dvojkou snad ani nemuseli převlékat z kostýmů, ti šli takzvaně z pohádky do pohádky. Zvláštní okomentování si pak zaslouží náš pan kandidát Horáček - já vám určitě hlas dám, ale musíte mi slíbit, že si veškerou agendu vezmete s sebou do Bohnic. Jinak čert s andělem na jedničku, ovšem ve finále ve mně film roztál stejně rychle jako první letošní sníh na ulici.(5.12.2016)

• - Speciálně pro film bylo vytvořeno 30 nových dekorací, použilo se přes 300 kostýmů, většina jich už byla ušita dříve, ale zcela nově šitý je například kostým pro Bolka Polívku, který hraje hamižného majitele krejčovské dílny. (max21)

• - Hledání kouzelného jablka ztěžují Petronelovi (Ivan Trojan) s Uriášem (Jiří Dvořák) i další jablíčka prodávaná na trhu. Celkem bylo spotřebováno 750 kilogramů jablek. To, které představuje jablko Poznání, je odrůda Pink Lady. (max21)

• - Jelikož v zimě na přelomu roku 2015/2016 nebyl dostatek sněhu, museli si filmaři vyrábět svůj vlastní do doby, něž v únoru 2016 napadl na Šumavě a natáčení mohlo pokračovat na přírodním sněhu. Na dosněžení se spotřebovalo 250 velkých pytlů sněhu vyrobeného z papírové drti. (willy1)