Anděl Páně 2

Anjel Pána 2

Angel of the Lord 2

Pohádka

Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Myslím, že měl zůstat scénář v rukou původní autorky Lucie Konášové z prvního dílu. V tomto pokračování již nebyly dialogy tak skvěle pohádkově vytříbené. Ano, je pravda, že natočit pokračování něčeho tak úspěšného je asi náročnější než stvořit díl první. Divák je první částí namlsaný ke druhému se staví částečně s odstupem, ale i s očekáváním. Ale pozor, opět žádá v dalších pokračováních pohádkový styl dialogů. Je to přece pohádka a ne nějaký akčňák, pánové scénáristi. Snad, pokud někdy vyjde další část, a dle Vašeho vyjádření na téma Tři králové, nebudou Petronel s Uriášem držet v rukou pistole a v Uriášově čertovské brašně nebude uložen odjištěný granát. To už by mě piclo. :-) Tak s Bohem, pane Strachu a Epsteine, a do případné třetí části vám oběma přeji v mysli a peru více pohádkovějších dialogů a méně akčnosti. Je to snad pohádka pro dospělé, nebo vlastně ne? Zkuste opět spolupráci s Lucií Konášovou. :-) Přesto díky za Anděla Páně 2. Pořád je to v českém filmovém pohádkovém světě to nejlepší, co máme.(25.12.2017)

Hotovej balzám na duši po tý každoroční štědrovečerní bídě z produkce ČT. Zuzka Kajnarová byla sice uplně někde jinde než Vica a příspěvek na Horáčkovu kampaň zanechal jistou pachuť na jazyku, ale ta chemie mezi Dvořákem a Trojanem nebo Brzobohatýho hudba... to je něco naprosto bezkonkurenčního. Minimálně v tom pohádkovym měřítku.(26.12.2016)

Co dodat, když Českému buranovi stačí film jako Kameňák k radosti a tvůrcům přinese miliony za návštěvnost, tak jak si asi povede o dva levely lepší pohádka, která je ale pořád neskutečně buranská, Čechovi to prostě stačí. Neřikám, že to není občas fakt sranda, on je Trojan prostě skvělej a navíc ve dvojici s Dvořákem tvoří dokonalé herecké duo. Ale tím to končí. Vše kolem je papundekl hadr, děj se točí v kruhu a to doslova. Dvě postavy chodí, mluví a nebo je někdo honí dokolečka po studiu. V ději se objeví naprosto strašné scény a to zavěšení tý malý holky na hák, to tvl prostě nemá v takovém filmu co dělat, líbání Kerekes čertem to už sem šel úplně do kolen, ta je navíc ve filmu opět jen jako ozdoba která svojí tvářičkou a dekoltem dostává roli za rolí bez jediného náznaku hereckého talentu a odpustitelná, leč hloupá postava párkaře....to sme doma taky protlemili. Jednička je mnohem lepší, je pohádkovější a opak tvrdící recenze i většina dokládají rozklad naší doby a neskutečně nízké cíle a pokřivené hodnoty. Navíc Polívka v roli záporáka naprosto nedůvěryhodný, ta role mu nešla věřit vůbec, měli jí dát Donutilovi, tomu kreténovi by šla k duchu daleko lépe. Nečekal jsem od toho nic, pobavil se pár gagy, ale i se místy zhrozil, co za místy pokřivenou věc dokážete napasovat do role nejúspěšnějšího filmu roku 2016 a nástupce takové legendy, jako jsou S čerty nejsou žerty. Vladimír Dlouhý udělal v hrobě tři vrtule.50%.(14.11.2017)

Výborná pohádka, plno skvělých hlášek a narážek, ale je to spíše pro větší děti a hlavně dospělé, protože malé děti to nepochopí. Příběh zajímavý, postavy dobře vybrané a uvěřitelné. Je fajn, že se zase začínají plnit kina a hlavně se chodí na naše filmy a ještě jedna věc, co jsem nikdy nezažil, půl minutový potlesk v kině po skončení promítání.(12.12.2016)

Když se o něčem moc mluví, bývám opatrný. Obzvláště když jsou to superlativy a samá chvála. Navíc jsem v Týdnu četl dokonce rozhovor se Strachem a tak jsem byl i dost zvědav jak to vše dopadlo. Do kina jsem tedy dnes šel s dětmi a očekáváním jaké to tedy bude. A musím naplno uznat, že - všichni ti spokojení, co tvrdili, že je to bezva vánoční pohádka - měli plnou pravdu. Strach opravdu natočil něco, co předčilo svého předchůdce a co je opravdu vánoční pohádkou. Některé se tímto označením honosí jen proto, že jsou točené v zimě a na sněhu, nebo jen proto, že jsou dávány o vánocích. Anděl Páně 2 se odehrává přímo na sv. Mikuláše a není tím pádem co řešit! Začátek pohádky je doslova nadupán vtipy pro dospělé, kdy hlavní hrdinové pálí na své biblické spoluobyvatele nebe a svaté jednu narážku za druhou jak samopal. V jednu chvíli jsem si dokonce řekl, že už je tam toho dost a pokud to takto bude pokračovat tak potěš. Naštěstí je čert i anděl opět svržen na zem a tam konečně začne ta pravá pohádka v kulisách mého milovaného Krumlova. Přítel Malarkey správně poznal, že se točilo stále na stejných místech a na rozdíl od něj přiznávám, že to byla trochu škoda. Těch zákoutí totiž nabízí toto pohádkové město bezpočet a Strach dobře trefil, že nejpohádkovější je v zimě. Ulice jsou prázdné, za žlutě svítícími renesančními okénky měšťanských domů i hradu se zámkem lze tušit teplo a v mrazivém voňavemém vzduchu je cítit v kouři z komínů hořící uhlí ... Sníh křupe pod nohama na staleté dlažbě a vy jste v čase někde hodně zpátky.... Nikdy na těch 5 let v Krumlově, které jsem tam v nejlepších létech strávil nezapomenu. Ale pohádka nejsou jen lokace, ale také pohádkové postavy.. Tady je to Trojan a Dvořák, kdo táhne většinu zábavy a hlavně Jirka Dvořák u mně získal nezpochybnitelné ocenění - nejcharismatičtější pohádkový čert! Dětem v kině se dokonce líbil ze všeho nejvíce a to je myslím pro herce hrajícícho čerta po čertech dobré ocenění!!! Výborný byl i Bartoška jako Pán Bůh, jen mi na něm chyběly ty jeho brýle.. :-). Horší to bylo s Abrhámovým zpěvem a s účastí pana Horáčka, kterého jako textaře hodně můžu, ale proč tu dělal anděla to moc nechápu... Perlou na tom všem je pak opravdu povedená hudba Ondry Brzobohatého, který se zhusta vrhl na filmovou hudbu a jednou by z něj mohl být třeba i druhý Liška... Pohádka to byla milá, skvostná, ve všem byla tak akorát a tu hvězdičku navíc dávám za to, že už dlouho jsem jako dospělák neměl při sledování pohádky tak libé pocity! Takže za je to za 5 párků z Latránu! * * * * *(23.12.2016)

• Vica Kerekes

• - Svatí jsou ve filmu ztvárněni herci se stejným křestním jménem. Josef Abrhám hraje sv. Josefa, Veronika Žilková sv. Veroniku, Martin Huba sv. Martina, Petr Čtvrtníček sv. Petra, Matěj Hádek sv. Matěje a Lucie Bílá sv. Lucii. Podobně účinkují ve filmu Gabriela Osvaldová jako archanděl Gabriel a Michal Horáček jako archanděl Michael. Výjimkou je panna Marie. Jelikož někteří zmínění herci byli obsazeni již v prvním díle Anděl Páně (2005), patrně tento vtip vznikl již tam. (churchyard)

• - Čert Uriáš (Jiří Dvořák) si u nebeské brány čte knihu "Kladivo na čarodějnice". (sibuk)

• - Falešný čert ukradne naběračku, kterou falešný Mikuláš zahodí s tím, že jde o hliník. Přitom vzhledem k době děje (cca 19. století) by šlo o velkou vzácnost, protože průmyslová výroba hliníku přišla až s rozmachem elektřiny. (sikky)