Spoilery! Takže si to shrňme: Anděl páně byla po hodně, HODNĚ dlouhé době znovu konečně pohádka, která byla POHÁDKA, která spolu se Třemi oříšky pro Popelku a Mrazíkem ovládne vánoční televizní obrazovky rok co rok. A právem, patří na ně a patří k vánočnímu období. Co se druhého dílu týče, bohužel trpí syndromem druhých dílů. Ivan Trojan, s čímž nic neudělá, má prostě deset let navíc a na Petronelovi je to poznat. Jiří Dvořák propadl klasicky peklu, bodejť, je to prašivý pekelník, protože na něm to vidět není. Ale buď jak buď andělův zlatý chrup, pohádkovost kamsi vymizela. Přibylo pár známých tváří v cameích svatých postav, ale hlavní zápletka s jablkem vyznívá bohužel dost nuceně - navíc jablko je skutečně jen záminkou a kdyby Petronel ztratil klíč od brány, vyšlo by to nastejno. Navíc zrovna jeho ztrátu nikdo neřeší... Sázka anděla s pekelníkem o dušičku nepochopitelně a nesmyslně předabované Vicy Kerekes pohádkovost postrádá úplně a pekelník se chová po celý film vůbec dost divně - nejprve se nechává seřvat, pak zcela nepochopitelně jede pase po Kerekes, což s dějem a důvodem návratu na zem vůbec nijak nesouvisí a tak celá pohádkovost prvního dílů tady ve druhém jde do kelu, což je dost škoda. Zbytečně nepohádkové násilné chování zločineckého gangu lupičů mi tam také moc nepasovalo a navíc osud právě lupičů vs. osud zažraného kapitalisty mi nepřišel smysluplný (jedni do vězení místo očekávatelného pekla, druhý do pekla místo očekávatelného napravení se). Jako mikulášská pohádka to není stále vůbec špatné, v porovnání s nemálo vánočními pokusy o pohádkové příběhy stran každoročních Českotelevizních variací na téma "musíme utratit rozpočet na vánoční pohádky", ale celkově nic zvláštního, abych to musel nebo chtěl vidět znovu.(1.1.2017)

Výborná pohádka, plno skvělých hlášek a narážek, ale je to spíše pro větší děti a hlavně dospělé, protože malé děti to nepochopí. Příběh zajímavý, postavy dobře vybrané a uvěřitelné. Je fajn, že se zase začínají plnit kina a hlavně se chodí na naše filmy a ještě jedna věc, co jsem nikdy nezažil, půl minutový potlesk v kině po skončení promítání.(12.12.2016)

Solidní pokračování dnes už kultovního prvního dílu, ale po jedenáctiletém čekání bych čekala o něco víc než opakování už viděné formule "Petronel a Uriáš něco zmatlají --) Bartoška je pošle na zem s úkolem --) čert s andělem se něčemu hlubokému přiučí". Jen místo zasněženého šumavského hradu někdy v sedmnáctém století se přesuneme do (krásných) exteriérů Českého Krumlova století devatenáctého. Jako minule je tu lepší ta pozemská část - Petronel s Uriášem si na svatého Mikuláše hrají na přestrojeného anděla s čertem. Tahle část je chvílemi okouzlující. Jenže ani krása Vicy Kerekes a talent mladé Anny Čtvrtníčkové nemají na příběh polepšeného hraběte a čisté lásky jeho Dorotky. Máte tu sice nečekanou podzápletku, kdy se anděl s čertem pokoušejí získat (nejen) srdce švadlenky Kerekesové, ale nevím nevím, jestli je to materiál úplně vhodný do pohádky primárně pro děti. Nebeská část je o prvoplánových vtípcích a cameích "celebrit" (Lucie Bílá a Michal Horáček??? Vážně???), které přehrávají. Jemné zklamání, ale i tak Anděl Páně 2 nepovažuji za špatný film. Trojku si ale duo Strach-Epstein může odpustit.(19.12.2016)

Původně jsem nebyl moc rád, že se plánuje dvojka Anděla Páně. Jednička byla dokonalá, proč to kazit nějákou dvojkou, kterou by pohádky ani vlastně mít neměli. Ale již první upoutávky a především rozhovory s panem režiserem Strachem mě přesvědčili o tom že to bude mít nějákou úroveň. A dočkal jsem se skvělého pokračovaní, které jedničce nedělá ani v nejmenším ostudu. Naopak v něčem je ještě lepší. Je vidět, že Strach na druhý díl dostal mnohem víc peněz. Režie je povedená, nebe vypadá vážně věrohodně. Líbilo se mi i ztvárnění očistce, škoda že jsme se ve filmu nemohli podívat ještě do pekla. Jinak humor pana Stracha je zde ještě geniálnější než v jedničce. Scénář stojí na katolických vtipcích, kterými je film přeplněn. Po zhlédnutí jsem litoval, že jsem si nevzal do kina zápisník abych si všechny ty vtípky mohl zapisovat. Úvest tady aspoň některé musím: Tak už hned úvod, ve kterém se svatý Martin rozčiluje, že mu někdo vypil Svatomartinské víno. Malý vtip, který nutí spíš k pousmátí. Ale objeví se hned na začátku. Pak mě dostala scéna s Bohdalkou, která se diví, že brána není zlatá a nestojí u ní svatý Petr. A Petronel pouze konstatuje, že se toho namluví... Pak všechny překvapí Herodes, který slibuje že už to neudělá.Za pár minut následuje výtka Marie k Jozefovi, že on taky někdy něco rozlil.... Abrham s parohama byl taky bez chyby. Pak na zemi se nejvíc povedla scéna s Labudou. Vzájemné popichování čerta a Anděla vyvolá úsměv na rtech snad pokáždé. Zkrátka celý snímek je k sežrání vtipný. Uspěchaný konec kde se nějáké zápletky nerozvinou nebo nedotáhnou do konce se přece dá snést. Vždyť je to nádhéra. Chci aby hodnocení stouplo na 90 %. Jde čím dál víc, takže nějáka naděje je.(4.12.2016)

Jiří Strach si velké plátno a velký rozpočet zasloužil. O tom žádná. Na rozdíl od všeobecného nadšení kritiků, veřejnosti i uživatelů CSFD mám pár výhrad.... Základem dobrého (potažmo výborného) filmu musí být zajímavý příběh. V pohádce svázaný i některými „pohádkovými“ pravidly. Anděl páně 2 má příběh slabší. Zvlášť v porovnání s původním AP. Tady se vše točí kolem ústřední dvojice, která téměř nesleze z plátna. Je sice vtipná a stále jim to spolu funguje, ale příběh se po cestě trošku vytrácí. ... Malou připomínku mám k počtu „cameo rolí“. Jejich množství a VIP kvalita mi „trošku“ připomínala jinou produkci a se „strachem“ jsem očekával vedle Lucie i zjevení velkého Káji. Boží duplicita by ale ani v pohádkovém nebi naštěstí neprošla :) … A abych jenom nekritizoval, chválím výborný výběr lokací (jako vždy), okouzlující záběry krajiny a městských zákoutí, bezchybné herecké výkony u podstatných rolí, výbornou hudbu a jako vždy stále sebejistější práci na křesílku s nápisem "director". Všechny tyhle klady pak převážily mých 75% směrem nahoru. .... P.S. Možná se dospělí budou bavit ještě o fous líp, než děti. U nás to tak fungovalo :)(2.12.2016)

• - Ve filmu si zahrálo hodně zvířat – 2 koně, 4 myši, 10 slepic a králíků, mrtvé prase, 30 kaprů, 6 amurů a 11 pstruhů. (P. J. D.)

• - Hledání kouzelného jablka ztěžují Petronelovi (Ivan Trojan) s Uriášem (Jiří Dvořák) i další jablíčka prodávaná na trhu. Celkem bylo spotřebováno 750 kilogramů jablek. To, které představuje jablko Poznání, je odrůda Pink Lady. (max21)

• - Natáčelo se v Ledči nad Sázavou, Beřkovicích a Českém Krumlově. Filmové Nebe vzniklo ve studiích České televize. (rakovnik)