poster

Perný den

 • anglický

  A Hard Day's Night

 • slovenský

  Ťažký deň

 • anglický

  Beatlemania

  (pracovní název)
 • anglický

  Beatles No. 1

  (pracovní název)
 • anglický

  The Beatles

  (pracovní název)

Komedie / Hudební

Velká Británie, 1964, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hippyman
  ***

  ano, roztomilý hraný hudební dokument bez hlubší myšlenky, ostatně stejně jako tomu původně bylo i v rámci onoho bezstarostného jednání čtveřice legendárních mladíků... coby zachycení doby a perných dnů brouků jde o povedený počin plný (leckdy) suchého britského humoru a největších fláků bítlsáků... ale přesto jsem (byť asi naivně) očekával víc než jen ochutnávku atmosféry a čtyř prdlých, šílenstvívyvolávajících úsměvů... 60%(3.2.2011)

 • Madsbender
  ****

  Šialene hravá a hravo šialená energická komédia (plná hlášok a s prvkami slapstick comedy, situačného humoru a dokonca grotesky) fungujúca ako náhražka MTV v 60. rokoch, ktorá naservírovala fanúšikom ich idoly a 38 hodín z ich života na striebornom podnose. A možno je zásadnejší skôr ako dokument o fenoméne, ktorý odštartoval spoločenskú revolúciu. Živelný boyband nikdy nepatril do môjho základného playlistu, ale ich hudba mi vôbec nie je vzdialená a A Hard Day's Night potvrdzuje status tých najlepších z najlepších. Mimochodom, skvelá práca s kamerou. Pozn.: Polovica kapely hrať (v zmysle herectva) vie, tá druhá nie. Skúste si tipnúť, ktorá. 75%(3.10.2014)

 • Eddard
  *****

  Vždycky jsem měl radši pozdní období tvorby Beatles, do roku 65 to byly většinou samé odrhovačky (aby nedošlo k omylu, mám rád i ty odrhovačky) na různé variace slov I love you. Přesto má pro mě tahle banda tak nostalgické kouzlo, scénář je tak pozorný a citlivý k samotným charakterům brouků a vtípky jsou tak staromódně dokonalé, že nemůžu jinak než za pět... Mám Perný den moc rád... ale pokud to chcete brát jako doporučení, vězte, že jsem poctivý beatlemaniak už od nějakých tří let ;-) "It´s been a hard day´s night and I´ve been working like a dog..." Jo abych nezapomněl, John je samozřejmě nejlepší... 90%(22.9.2006)

 • tahit
  *****

  Tento film byl komerčně velice úspěšný a má několik zajímavostí. Měl sloužit jako propagace alba Hard Day's Night. A podstatně měl rozjet ještě více beatlemánii po celém světě a některé písně pro tento téměř dokumentární snímek vznikaly v časovém presu. Režisér filmu Richard Lester pojal velmi jednoduše a neotřele atmosféru hudební slávy The Beatles. Poté vlastně následoval jejich strmý vzestup a vzali tak americkým hudebním hvězdám výsadní postavení, ale to už je jiná kapitola….. V souhrnu jsem tedy opravdu s filmem velmi spokojen.(12.10.2009)

 • Ham.and.eggs
  ****

  Naše obecní kino zažilo perný den. Víc než padesát let po vzniku tohohle skvostu muselo obsloužit cca 10 lidí (!!!), kteří si Hard Day's Night chtěli zkouknout taky na plátně kina (nebo si jen zavzpomínat na mládí, kdy obloha byla modřejší, jídlo chutnější a černobílé filmy černobílejší). Film je samozřejmě jen exhibicí jisté populární skupiny, ale dívá se na to skvěle. Jejich "perný" dny bych chtěl zažívat denně...(30.4.2015)

 • - Když Paulův dědeček nabádá Ringa, aby se šel potulovat po městě místo aby pořád jen četl nudné knihy, Ringo drží v ruce knížku která se jmenuje Anatomie vraždy. (Morien)

 • - Kromě několika úryvků reprodukované hudby (All My Loving, Don't Bother Me) a instrumentální melodie (This Boy, nazvaná na soundtracku jako Ringo's Theme) je jedinou písní, která zazní ve filmu a nebyla na desce, She Loves You. (Robbi)

 • - Ve scéně, kdy Beatles běží k vlaku, mají v každém záběru jiné oblečení. (Zdroj: Z filmu do filmu) (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace