Vynikající pozvánka do dobového světa Brouků, kde každý den byl právě ten hard day’s night: Hystericky poblázněné fanynky na každém rohu, cesta tam, zpátky a zase tam a onam a zpátky vlakem i vrtulníkem, tiskové konference s nejapnými otázkami, jedno vystoupení za druhým a jedno lepší než druhé, no prostě George, Ringo, John a Paul v nejlepší formě. Už od uvodních slov „It’s been a hard day’s night and I’ve been working like a dog…“, je snímku předurčeno skvělé svižné tempo, kterému nedochází ani na chvíli dech a výborně tomu napomáhá právě ono nekomerční zpracování, i když o komerci původně šlo, a taky skvělé namíchání s hudbou beatlů, jako už zmíněné A Hard Day’s Night, All My Loving, Can’t Buy Me Love, I Wanna Be Your Man a další. Na druhou stranu, kde by film byl bez Paulova clean-looking dědečka „Lorda McCartneyeho“? Právě on rozvíjí neustálé zápletku do stále lepších a lepších pozicí a posouvá snímek na rozhraní vyborné grotesky s hudebním a filmovým uměním. No prostě beatly prachy moc nezajímaly, protože jim neuměly koupit lásku a to je dobře!(26.3.2008)

70% Beatles mají asi ohromné štěstí, že po téměř padesáti letech nejsou zapomenuti třeba jako takový Al Jolson a že Perný den je koukatelnější než Jazzový zpěvák. Velká část skladeb zde prezentovaných je totiž poměrně nudná a navíc i nudně odprezentovaná, výjimkou je snad jen jejich hraní ve vlaku. Snímek zachraňují šílené scénky, ve kterých se nezpívá a potrhlý dědeček.(17.12.2011)

Fanastičtí John, Paul, George a Ringo ve filmu o tom, co všechno se dá stihnout v jeden koncertní den. Je vidět, že se všichni ohromně bavili, což můžeme dělat i my při sledování tohohle filmu. Mimochodem Paulův dědeček nemá chybu. Kdo miluje hudbu Beatles, tomu se to nejspíš bude líbit, kdo ne (někdo takový taky může existovat?), má smůlu, ale bavit se může dobře i tak.(3.5.2003)

Šialene hravá a hravo šialená energická komédia (plná hlášok a s prvkami slapstick comedy, situačného humoru a dokonca grotesky) fungujúca ako náhražka MTV v 60. rokoch, ktorá naservírovala fanúšikom ich idoly a 38 hodín z ich života na striebornom podnose. A možno je zásadnejší skôr ako dokument o fenoméne, ktorý odštartoval spoločenskú revolúciu. Živelný boyband nikdy nepatril do môjho základného playlistu, ale ich hudba mi vôbec nie je vzdialená a A Hard Day's Night potvrdzuje status tých najlepších z najlepších. Mimochodom, skvelá práca s kamerou. Pozn.: Polovica kapely hrať (v zmysle herectva) vie, tá druhá nie. Skúste si tipnúť, ktorá. 75%(3.10.2014)

Film prý byl původně natočen, jen jako reklamní tah pro fanoušky Beatles pro nadcházející turné. Jako neprostý nefanoušek Beatles, který nemá už každopádně šanci vidět turné jsem tedy nebyla zrovna cílová skupina. Atmosféra filmu mne však naprosto pohltila. Opravdu vyvedený Paulův dědeček, neustálé pronásledování fanoušků, krásně drzý George, už až moc hvězdně působící Paul s Johnem a hlavně nenápadně a trochu mimo stojící Ringo. Rozhovory s novináři, kdy Paul neustále opakuje:" ne jsme jen dobří přátelé...ne jsme jen dobří přátelé", a pak na otázku, vídáte se s otcem opět: "ne jsme jen dobří přátelé." A hlavně ta úžasná hudba - If I fell jsem si od té doby pustila snad tisíckrát.(8.8.2015)

• - Beatles nahráli skladbu You Can't Do That, která se nakonec do koncertního bloku ve filmu nevešla. Objevila se ale na B straně LP desky. (Robbi)

• - John napsal písničku "I´m happy just to dance with You" speciálně pro George, aby si podle jeho vlastních slov mohl George také zazpívat a ukázat co v něm je. (kosticka7)

• - Koncert se natáčel v londýnském divadle Scala. Při zkouškách si režisér Lester, který byl slušným hráčem na klavír, občas s Beatles zaimprovizoval. Po vzoru Hitchcocka se také ve filmu mihne právě při jedné ze zkoušek. (Robbi)