DVD/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 2/10/// +baječná hudba, výtečné gagy -poněkud rychlé tempo, černobílí/// První film Beatles a musím uznat, že je výtečný. Od začátku jak jsem pronikal do filmu jsem se stále více a více bavil, bezvadné hlášky a humor který prochází celím filmem doplňuje správně zvolená hudba. Film má rychlí spád a v některých situacích je i dojemný (hlavně závěr)./// Celkem 83%///(4.6.2006)

Vždycky jsem měl radši pozdní období tvorby Beatles, do roku 65 to byly většinou samé odrhovačky (aby nedošlo k omylu, mám rád i ty odrhovačky) na různé variace slov I love you. Přesto má pro mě tahle banda tak nostalgické kouzlo, scénář je tak pozorný a citlivý k samotným charakterům brouků a vtípky jsou tak staromódně dokonalé, že nemůžu jinak než za pět... Mám Perný den moc rád... ale pokud to chcete brát jako doporučení, vězte, že jsem poctivý beatlemaniak už od nějakých tří let ;-) "It´s been a hard day´s night and I´ve been working like a dog..." Jo abych nezapomněl, John je samozřejmě nejlepší... 90%(22.9.2006)

Perný den je stejně jako Čtyři svatby a jeden pohřeb britská komedie. Jaký je mezi nimi rozdíl? Značný. "Svatby" jsou popkorn a Perný den je totálně ulítlý film. Beatlesáci hrají přirozeně, nejlepší z nich je ale Ringo, který opravdu HRAJE. Je tu spousta vtípků, které nepochopí každý: "Oni jsou jen TŘI!"(13.5.2003)

U Hepl! jsem nervózně zarýval nehty do sedačky, u A Hard Day's Night jsem se konečně dočkal Svého: The Beatles se svými největšími šlágry, vřeštícími fanynkami a slávě, jež z daleka překročila hranice Starého kontinentu. Úloha 'dědečka' byla poněkud groteskní - alergii jsem si sic neuhnal, ale ještě pár týdnů budu pčíkat jen při pouhé vzpomínce na tohoto seniora. 75%(29.1.2012)

Super písničky a celkem vtipný průběh perného dne. Dnes bych podobný film hodnotil, jako pokus o vytřískání z popularity co nejvíc (např. Spice World). Ale postupem času objevuji jiný rozměr. Díky tomuto filmu jsem poprvé viděl jak vypadali Ringo Starr a George Harrison, Lennona a McCartnyho znám i z jejich pobeatlovsky éry. Prostě není od věci prožít s brouky jeden den.(11.6.2009)

• - Rozhovor mezi Ringem a novinářkou: "Jste mod nebo rocker?" -"Jsem mocker." byl časopisem Premiere v roce 2007 posazen na 57. příčku v žebříčku 100 nejlepších filmových hlášek historie. (Morien)

• - Výraz "grotty" byl vydáván za liverpoolský slang a měl znamenat groteskní. Nikdo ze členů skupiny ho ale nikdy neslyšel, mysleli si, že si ho scénárista vymyslel a použili ho. Po odvysílání filmu se slovo silně zpopularizovalo. (don corleone)

• - Ve filmu je neustále nazýván dědeček Paula jako velmi čistý. Jde o narážku na předchozí roli Wilfrida Brambella ve filmu "Steptoe and Son", kde byl označen, že "špinavého starého chlapa". (don corleone)