Reklama

Reklama

Beatlemanie a jeden obyčejný den v životě nejslavnější hudební skupiny všech dob. Skvělá hudba a anglický humor v podání čtyř známých zpěváků: Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a Ringa Stara. Je to jejich filmový debut, který získal ocenění - Nejlepší britský film roku 1964 v kategorii muzikál/komedie. Obsahuje známé hity jako: "A Hard Day`s Night", "Can`t Buy My Love", "She Loves You" a další. Film doprovází členy skupiny The Beatles během jejich jednodenního maratónu - od cesty vlakem do hotelu a do TV studia. Je určený fanouškům z celého světa - dospělým i dětem všech věkových kategorií. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (231)

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Beatles mám ráda, nikdy to u mě sice nebyla mánie, ale písničky si poslechnu s chutí. Perný den jsem chtěla vidět. Bohužel musím říct, že jsem od samotného filmu čekala více, ale ty písničky to všechno napravují. Byla to jízda, ale čekala jsem ji divočejší, strhující, ono to kolem mě jen tak nějak proplulo... ()

Trainspotter 

všechny recenze uživatele

Vynikající pozvánka do dobového světa Brouků, kde každý den byl právě ten hard day’s night: Hystericky poblázněné fanynky na každém rohu, cesta tam, zpátky a zase tam a onam a zpátky vlakem i vrtulníkem, tiskové konference s nejapnými otázkami, jedno vystoupení za druhým a jedno lepší než druhé, no prostě George, Ringo, John a Paul v nejlepší formě. Už od uvodních slov „It’s been a hard day’s night and I’ve been working like a dog…“, je snímku předurčeno skvělé svižné tempo, kterému nedochází ani na chvíli dech a výborně tomu napomáhá právě ono nekomerční zpracování, i když o komerci původně šlo, a taky skvělé namíchání s hudbou beatlů, jako už zmíněné A Hard Day’s Night, All My Loving, Can’t Buy Me Love, I Wanna Be Your Man a další. Na druhou stranu, kde by film byl bez Paulova clean-looking dědečka „Lorda McCartneyeho“? Právě on rozvíjí neustálé zápletku do stále lepších a lepších pozicí a posouvá snímek na rozhraní vyborné grotesky s hudebním a filmovým uměním. No prostě beatly prachy moc nezajímaly, protože jim neuměly koupit lásku a to je dobře! ()

Reklama

Turiec 

všechny recenze uživatele

Mladí Beatles v časoch najväčšej slávy, ktorá sa míňa len veľmi veľmi pomaly. Prišli s novou hudbou a novými účesmi a vyvolali šialenstvo. To im nezávidím. Vo filme, kde ťažko povedať ako veľmi vystihol ich samých a ich život a nakoľko bol imidžotvorným vidno dostatočne veľa humoru a počuť dostatočne veľa ich hudby. Tak takí boli (?) The Beatles. ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

ano, roztomilý hraný hudební dokument bez hlubší myšlenky, ostatně stejně jako tomu původně bylo i v rámci onoho bezstarostného jednání čtveřice legendárních mladíků... coby zachycení doby a perných dnů brouků jde o povedený počin plný (leckdy) suchého britského humoru a největších fláků bítlsáků... ale přesto jsem (byť asi naivně) očekával víc než jen ochutnávku atmosféry a čtyř prdlých, šílenstvívyvolávajících úsměvů... 60% ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je vlastně úplně o ničem, ale jde o Beatles a to stačí :) Holt někdo přemýšlel takto: Když nám Brouci vydělávaj na poli hudebním, proč by nám nemohli vydělat nějakou tu libru i na poli filmovém? A nápad byl na světě. Abych pravdu řekl, tenhle film by se mi nikdy nelíbil, kdyby tam nehráli Brouci. A to mě přivádí do situací, že jde o notoricky známé osobnosti s notoricky známou hudbou a já je vidím v běžných situacích chovat se jako lidi... to je v současné době opět zživotňuje (3 z 4 jsou už ve věčných hudebních studiích). Dokonce se mi zdá, že minimálně dva Brouci umí slušně herecky zahrát, hmm... ()

Galerie (138)

Zajímavosti (60)

  • Natáčení scény, kdy The Beatles utečou z pokoje a dovádí na opuštěném poli při písni "Can't Buy Me Love", se John Lennon nemohl zúčastnit, protože zrovna propagoval svoji knihu "John Lennon: In His Own Write". Zaskakoval za něj tedy dublér a detaily jeho tváře s ním byly dotočeny později. (Morien)
  • Svetr, který měl Victor Spinetti (televizní režisér) na sobě, byl jeho vlastní. Dostal ho jako dárek a později ho věnoval fanklubu, který ho o něj požádal. (Morien)

Reklama

Reklama