Perný den

The Beatles

Ťažký deň

Komedie / Hudební

Velká Británie, 1964, 87 min

Film i po letech ukazuje o čem byla Beatlmánie. Tento film nasál atmosféru tohoto fenoménu a dokáže ji i po letech předávat. I když se jedná o fikci, přesto i po letech vysílá charsima čtyř mladíčků a dnešního diváka. Na tom, že se kdysi dávno zrovna tihle čtyři klučíci sešli je fakt něco téměř magického a osudového. Snímek je navíc obdařen klasickým britským humorem a téměř nesrozumitelným dialektem. Osobně mám rád spíše pozdnější písničky, ty ranné mi přijdou jako vodrhovačky, ale když to vidím přímo z úst Johna a Paula, tak mě i tyto skladby dokážou strhnout.(2.1.2008)

Perný den jsem viděl před dlouhou řádkou let a těšil jsem se, jak si oživím pozitivní vzpomínky. Je to zvláštní, ale kdykoliv vidím hudební film natočený na počest slavné skupiny nebo zpěváka, obvykle jdu oproti vzpomínkám s hodnocením dolů. Stejně jako u podobných snímků musím konstatovat, že tady chybí scénář, který by dokázal hity zasadit do nějakého přitažlivého příběhu a děje. Je to spíš jeden dlouhatánský videoklip natočený jako hold proslulé skupině a vezoucí se na vlně beatlemánie. Producent a režisér si holt řekli, že na tomhle projektu se prodělat nedá a kluci ze skupiny chtěli své fanoušky oslovit i jinak než koncertováním a zvukovými nosiči. Proti písničkám se nic namítat nedá, Beatles jsou i na filmovém plátně charismatičtí, takže nakonec 60 % celkového dojmu.(9.6.2009)

Mladí Beatles v časoch najväčšej slávy, ktorá sa míňa len veľmi veľmi pomaly. Prišli s novou hudbou a novými účesmi a vyvolali šialenstvo. To im nezávidím. Vo filme, kde ťažko povedať ako veľmi vystihol ich samých a ich život a nakoľko bol imidžotvorným vidno dostatočne veľa humoru a počuť dostatočne veľa ich hudby. Tak takí boli (?) The Beatles.(3.2.2004)

Nějaký fanoušek Beatles jsem zatím skutečně nebyl. Ale nějaké ty historky o jejich tehdejší obrovské popularitě (především v řadách mladých fanynek) se dostaly asi ke každému. A tohle byla velmi pěkná ukázka jednoho jejich nabitého pracovního dne v době největší slávy. Je to vtipné (byl jsem překvapen jací byli hoši vtipálci), originální, stylové, jejich písničky to moc hezky celé doprovází (v závěru se vlastně rovnou dočkáme menšího koncertu) a boží děda Paul McCartneyho k tomu. Jedná se sice o velkou oddechovku která ve mě nezanechala nějaký hluboký dojem ale o to asi ani nešlo a tři by byly moc málo. Navíc si čím dál víc uvědomuju jak musely být šedesátá léta krásná.(1.1.2020)

-whoo- si nepametam ci som sa uz niekedy takto tesila ze si pozriem nejaky film dobre mozno s vynikou prveho harryho pottera ;-) ale toto... vsetci boli velmi vtipny super clean mixer Wilfrid Brambell... vsimli ste si ake ma paul salene dlhe mihalnice?? uplne uzasna videoklipova scena can't buy me love.. ze tam je uplne uzasna hudba to hadam spominat ani netreba :) oh oh si nepametam kedy som sa naposledy bavila aj pri zaverecnych titulkach.. ja uplne zeriem ich prizvuk!.. a kde inde mozete vidiet ringa takto tancovat??- Has success changed your life?-Yes., How did you find America? -Turned left at Greenland., What do you call that collar? -A collar. ..... yeah, yeah, yeah ...(10.4.2008)

• - Scénáristu Aluna Owena vybral Brian Epstein poté, co bylo odmítnuto plno námětů víceméně kýčovitého charakteru. Owen napsal scénář na základě víkendového pobytu s Beatles v Dublinu. Skupina nakonec jeho snahu ohodnotila jako "vcelku slušnou". (Robbi)

• - Bridewell je anglický slangový výraz pro vězení. (EbiGuetta)

• - Ringo Star dostal během natáčení zánět mandlí. (Zdroj: Z filmu do filmu) (M.B)