schizmo

Cenami ověnčená klasika. Cruiseho první opravdu velká a mimořádná role a Hoffmanovův zřejmě největší majstrštyk vůbec. Působivé a dojemné. ()

themic

Slovenský dabing Rain mana je hrozný, přesto nesnižuje jeho neuvěřitelnou kvalitu. Zatím jsem viděl Rain mana jen v tomto dabingu, tudíž se na to musím podívat ještě v originále. Film má myšlenku, která zaujme snad každého diváka, který tenhle film viděl. Příběh je podpírán a doprovázen skvělými hereckými výkony Dustina Hoffmana a Toma Cruise, i když výkon Cruise nedosahuje kvalit Dustinova koncertu. Příprava na roli Raymonda zahraného Dustinem Hoffmanem, je vskutku obdivuhodná. Tenhle film si určitě zaslouží 5*, i přes ten slovenský dabing:) 100% ()

Cimr

Nikdy jsem neviděl žádného autistu, a tak nějak nemůžu posoudit, zda Dustin Hoffman Raymonda zahrál opravdu tak geniálně, ale asi jo, když to všichni říkají... Mně jeho výkon přišel vtipný (čímž ho nechci nijak snižovat!). Nevím, jestli to je tím, že jsem cynik, ale jeho výlevům typu "Ajaj, tři minuty do začátku Riskuj! Ovšem to nestihneme! Rozhodně to nemůžeme stihnout!" se směju ještě teď. A jinak? No, pěkný film, ale až příliš to stojí na jednom faktoru (hlavní herecký výkon). Kdyby Rain Mana hrál nějaký břídil, klidně by tu film mohl figurovat v žebříčku 200 nejhorších filmů. ()

NinonL

Nejen Dustin Hoffman, ale i Tom Cruise, kterého nijak zvlášť nemusím, jsou v tomto filmu vynikající. Kam se hrabe Forrest Gump. ()

Z0oMb3E

Na tento film sa nedá ohodnotiť nijak inak ako 5*. To, čo predviedol Hoffman je totálna špička hereckého umenia. Už len tá príprava, ktorú musel podstúpiť pri štúdiu si zaslúži obdiv. Tom sa snaží sekundovať ako sa dá, ale aj napriek jeho vynikajúcemu výkonu nesiaha vo filme Dustinovi ani po členky. Tak isto námet je vinikajúci. Nadčasová legenda ktorej neublíži ani čas. Na tento film sa bude dať pozerať aj o milión rokov. 5* ()

Greg

"I'm an excellent driver." Krásný film s excelentními výkony představitelů dvou hlavních hrdinů. Příběh filmu je myslím poměrně známý, přesto jsem netušil, jak film dopadne. Proto mě konec, ale i celý hořkosladký příběh filmu celkově docela dojal. Scénář k němu je opravdu výborný, s klasickými zvraty i problémy hlavních hrdinů se sžíváním a porozuměním. Ale nejvíce se mi stejně líbila prostřední pasáž filmu, která byla trochu stylizovaná do svérázné road-movie. Ale i ostatní části filmu byly výborné. To stejné platí o kameře, střihu (ten se ale v podobném filmu tak razantně neprojeví) nebo výpravě. Vyjadřovat se pak nějak o výkonech představitelů hlavních hrdinů je jako házet hrách na zeď. Jsou prostě dokonalé! Dustin Hoffman svou roli pečlivě nastudoval, výborně zahrál a právem si odnesl jednoho ze svých Oscarů. A Tom Cruise opět jenom překvapil a potvrdil mou teorii, že vůbec není špatný herec, jak se o něm někdy říká. Zvládnout tak kompletní proměnu jeho postavy taky určitě nebylo vůbec jednoduché. Hudba pak odpovídá své době, ale poslouchat hollywoodskou prvotinu Hanse Zimmera byl zajímavý zážitek. Celkově je Rain Man úžasně natočený a hlavně zahraný film, na který nikdy nebude problém se podívat víckrát. Krásných 5*. ()

kobejn

Když se sejdou šťastný hvězdy tak vznikne film jako Rain Man - výsledkem jsou pak Oscary i Dolary - Ideální spojení. ()

_Moon_

Rain Man zcela jistě stojí a padá s výkonem Dustina Hoffmana. Pamatuji si, že jako malý jsem si opravdu myslel, že hlavní roli hraje nějaký postižený herec. Toma Crusie příliš nemusím, ale zde nutno přiznat, že sekunduje celkem zdatně. Každopádně se Rain Man řadí do té kategorie filmů, které člověk rád shlédne opakovaně. ()

Asgy

Pět hvězdiček bez diskuze, a to především za herecké výkony. Film je to výborný, ale srdcová záležistost to u mě tak úplně není. ()

katasta

O Rain Manovi se toho nedá až tolik napsat, protože celkově je to prostě skvělý film. Herecké výkony, hlavně výkon Dustina Hoffmana, jsou super a celý příběh vás vezme za srdce. To vše je podtrženo nádhernou hudbou. ()

Vxxx

Bohužel nenapíšu nic nového. Všechno tu už lidé napsali tisíckrát. Hoffman podal neuvěřitelný výkon. Je to krásný příběh o bratrství, sbližování a porozumění. Jedna z klasik, ke kterým jsem se konečně dostala. A klasika, ke které se ráda jednou vrátím. 5* ()

GodComplex

Vetsinou kdyz se jdu na nejaky film podivat z duvodu umisteni v TOP zebriccich, nebo na zaklade glorifikovaneho hypeu, jedna se o tezka zklamani. Ne vsak v pripade Rain Mana, tak totalni masterpiece, kteremu nemuzu dat nic, nez maximalni hodnoceni, uz jsem dlouho nevidel. Na celem filmu nevidim jediny negativni element a ve chvili, kdy se na scene objevil Dustin Hoffman me to totalne pohltilo. Naprosto genialni herecky vykon, jeden z nejpusobivejsich, ktere jsem kdy videl, ever. Precizni kombinace serioznosti jeho autistickeho stavu a dokonaleho vtipu nad kazdou jeho hlaskou. Kdyz ho navic doplnuje vyborny Tom Cruise, ktery shodou okolnosti okupuje moji hereckou TOP 10, jedna se o bezchybne obsazeni. Do toho navic excelentni hudba Hanse Zimmera, z 80's, kdy jeste nedelal za kazdou cenu ultra-dynamicke "symphonic-rock" patlaniny, ktere zni pokazde stejne, ale i composers jeho kalibru naplno vyuzivali synthesizers a produkovali fantastickou electronic music. S nejvetsi chuti bych si sel Rain Mana ihned zaradit do sve TOP10, ale bohuzel nemam srdce schopne cokoliv ze soucasnych kousku vyskrtnout. 10/10 ()

Pierre

Dustin Hoffman podává naprosto excelentní výkon, možná jeden z nejlepších v dějinách kinematografie. Tom Cruise ho pochopitelně nemůže překonat, ale to co má hrát hraje dobře a s Hoffmanem tvoří skvělou dvojku. Jinak co dál psát k tady tomu filmu, který už přede mnou ohodnotilo 68 tisíc lidí a 1 tisíc ho okomentovalo.? Snad to, že je naprosto právem takto legendární. Podobné náměty jsem už viděl hodněkrát, ale vždycky na mě zaberou. Rain man s nimi nejspíš začal a je to skutečně velmi milý a příjemný film, u kterého mi dvě hodiny utekly jako nic. Své téma podává navíc i s humorem, možná jsem divnej, ale několikrát jsem se dost upřímně a dost nahlas zasmál. Jednotlivé situace jsou skvělé a Cruisově proměně jsem naprosto věřil. Poslední cca čtvrhodinka je velmi dojemná a mě naprosto jasně přesvědčila, že se musím přidat k nekonečné řadě pětihvězdičkářů a dát plnou palbu hvězd. ()

Freemind

Kdyby z toho tak nečouhala osmdesátá léta, dal bych tomu plný počet hvězd :) Jinak je to skvěle natočený snímek se strhujícím výkonem Hoffmana a velmi slušným - a zřejmě nejlepším v kariéře - Toma Cruise. Klasika, kterou musí vidět povinně každý. ()

zipper111

Je skoro neuvěřitelné, že někdo může takhle odehrát svoji roli, s přesností génia, jako ji odehrál Dustin Hoffman. To je doopravdy pan herec. A ačkoliv nijak moc nemusím Cruise, tady byl taky epesní. Co nestálo na Hoffmanovi, to skvěle nahradil Tom. Hlavní plus filmu je podle mě skvělý příběh s pěknou zápletkou, chvílemi smutnící a chvílemi naopak veselý. Vše je tak nějak v symbióze, vše do sebe krásně zapadá a až na to, že jsem film viděl pouze s českým dabingem (který teda nebyl právě nic moc, i když je asi těžký nadabovat autistu), jsem si ho skvěle vychutnával a můžu nic než doporučit. Opravdu to stojí za to. ()

Orlau32

Momořádný film s mimořádným hereckým výkonem Dustina Hoffmana. Běhal mi mráz po zádech, že to tento herec tak dobře zvládl. Jedna se o baladický film s citlivými prvky pro lidskou duši, aby zdraví lidé pochopili, jaký svět kolem sebe vidí nemocný člověk "autismem". ()

BloodyVamp

Rain Man je krásný film. Absolutorium si bezesporu zasluhuje herecký výkon Dustina Hoffmana v netradiční roli autisty. Jeho mimika, dikce, chování, opravdu na výbornou. Jeho sekundant Tom Cruise se sice snaží seč může, nicméně na Hoffmana nemá. Dojem umocňuje citlivá režie veterána Barryho Levinsona a podprahová, seč dokonale funkční Zimmerova kompozice. Pří dalším shlédnutí možná půjde hodnocení ještě výše. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel