Ať žijí duchové!

• Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

Regig

Jedna z málá nádherných českých pohádek dřívější doby na kterou se dá dívat pořád dokola. Skvělé herecké obsazení, hlavě dnes už legendárních herců, Jiřího Sováka, Vlastimila Brodského, ještě hodně malého Tomáše Holého, Míly Myslíkové, Josefa Beka a dalších. Zábava, vtip, přátelství a láska co z tohoto snímku cítím. Můžu vřele doporučit, ale když nad tým popřemýšlím, který Čech tento film ještě neviděl? :-) ()

Honey007

Stará dobrá česká dětská komedie plná výroků, které už dávno zlidověly. Poctivá filmařina, hlášky poplatné své době, ale stejně jako u Pyšné princezny si prostě nemůžu pomoct a musím říct, že to k tomu prostě tak nějak patří a bez toho by to nebylo ono. 80% Zajímavé komentáře: don corleone, DaViD´82. ()

Adhemar

Jedna z klasických pohádek. Opravdu skvělá pohádka a to i pro dnešního diváka. Je to asi nejstarší film s takovou "skrytou reklamou" - "Každý den, každý den..." ()

bratr_jezek

Tento film má snad všechna plus. Chytlavé písničky, vtipný děj, trochu "nadpřirozena v boji s "realitou", dobré herecké výkony. Mnohé hlášky doslova zlidověly. Zdeněk Svěrák prostě už tenkrát ukázal, že filmy, kde figuruje jeho jméno, jsou jako sázka na šťastné číslo. ()

ocypuc

Vynikající že muzikálová pohádka je pořád oblíbená i po tolika letech. Jsem zvědavý jestli se jakýkoli film natočený po roce 1990-2010 bude vysílat i roce 2040. Řekl bych že pokud ano, budou v tuto dobu na toto vzpomínat ještě s větším nadšením jako my dnes, protože pokud to bude jako dosud, bude se točit čím dál tím vetší odpad, a pokud ohodnotíme dnes film jako odpad, za ty roky to pro budoucí generace bude pětihvezdičkový film. Skvělý film, skvělá hudba, skvělý oddych pro lidi všeho věku. ()

Peregrina

Jouza: "Kde jsi vzal to auto, hochu?" Boháček: "Udělal!!" Jouza: "Z čeho? Boháček: Ze součástek!" Jouza:" A kde jsi je vzal? " Boháček: "V posteli!" Jouza:"Nebuď drzý!!" Boháček: "Já nejsem drzej. Máme barák v nepřehledný zatáčce!!! A každou chvílí nám vletí oknem dveře nebo blatník..eště by to chtělo volant...." Jouza: "Jsi šikovný pionýr, chlapče! A tím tvým vozem budeme nahoru vozit koňský trus!!! Boháček: Co prosim?" Jouza: "Hnůj, chlapče, hnůj!!" aneb hudební komedie mého mládí.Miluju tenhle krásný filmek!!!!! ()

bivoj1970

Miluju tuhle pohádku od dětství a koukám na ní pokaždý když běží v tv. Dodnes mě dostává hláška "Můj tatínek má prudkou letoru." "To bude asi ten klacek co s nim bacil Jouzu" ()

zmirix

Vtipná dětská komedie,která pobaví jak děti tak dospělé.Hlášky rytíře Brtníka z Btrníku jsou nezapomenutelné. 85% ()

lacertacz

Kromě toho, že jde o vydařený film svého žánru, vyniká triky, o nichž se dodnes s uznáním přednáší na světových filmových školách; obsahuje jeden z nejobludnějších product placementů v českém filmu; v závěrečné frázovité a dětmi zesměšňované promluvě Lipského odvážně karikuje tehdejší styl skutečných oficiálních projevů (jeden z mnoha přesahů filmu směrem k dospělým). Je vlastně překvapivé, jak málo tam je pionýrování a soudruhování... ()

Desires odpad!

Pro mě je tohle film plný přehnaných dětských rolí a hloupých textů písní,které film jen prodlužují. ()

nikcawow

Tak tato rodinná komedie patří mezi mé oblíbené. Skvělé písničky, Jaroslava Uhlíře jsou nezapomenutelné a myslím, že nejsem jediná, komu zlepší náladu, když je slyší. Vtipné scénky a hlášky jsou prostě úžasné třeba ty s Tomášem Holým. Nemůžu hodnotit jinak než 5*. ()

annifrith

Krásné hudební dílko pro děti i dospělé. Vynikající obsazení herců a dětí. Napadá mě, že i v tomto filmu není malých rolí. Jeden z prvních filmů Tomáše Holého. Smutná je jen statistika : Dana Vávrová, již zmíněný Tomáš i Pavlínka Serbusová v jedné z vedlejších rolí již bohužel žádný film nenatočí. I proto se na film ráda podívám. ()

sharktoucher

"Až budem plnoletí, ty a já..." - poslouchat v kině tuhle písničku (a samozřejmě i všechny ostatní, dnes už zlidovělé hity z filmu), to byl pro tehdy sedmiletého caparta úchvatný zážitek, který - kupodivu - i po 37 letech ztratil ze své intenzity pramálo. Nadchnout cílové, tedy dětské publikum a spolu s ním stejnou měrou i rodičovský doprovod je svatým grálem všech tvůrců tohoto žánru. Šťastný výběr protagonistů, v nejlepším smyslu chytlavé hity s neinfantilními, děj posunujícími texty, na svou dobu revoluční triky a až nakažlivá hravost tvůrců, spojená s jejich darem dívat se dětskýma očima - díky téhle šťastné kombinaci bylo pánům Svěrákovi, Lipskému a Uhlířovi po zásluze dopřáno si ten grál potěžkat :o) ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014