Ať žijí duchové!

• Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

moviepill

Bolo by to moc fajn, ale kvôli odpornej Leontýnke a jej otrasnému nápevu uberám z plného počtu. Jo a ešte je tu Brodský, ktorého tiež neznášam. Takže takto len priemerná komédia. Tomáš Holý to nezachráni... ()

route60

Kouzelný dětský film Oldřicha Lipského který nezestárne, skvělá hudba Jaroslava Uhlíře a písničky Zdeňka Svěráka, kéž by se dnes natáčely tak výborné dětské filmy, 100% ()

SheldonShamy

Můj nejoblíbenější dětský film. Ani po 50. se neomrzí a stále bude každá dívka snít o tom, stát se Leontýnkou a v bílých šatech zpívat u pletení věnečků z kopretin. Krásná česká pohádka se známými českými herci a tou nejlepší českou hudbou pro děti - Jaroslav Uhlíř. Písničky, které přetrvaly do dnešní doby, hlášky, který každý zná a pohádka, která má za sebe i něco víz než jen boj proti zlu. Komedie pro malé i velké. Existuje snad někdo kdo ji neviděl nebo komu by se nelíbila? :) ()

mojma79

Kdyby tak má první láska věděla, že jsem byl do Leontýnky zamilován, a po celé Opavě jí hledal, tak mi dá košem. Opravdu skvělá komedie :-D ()

Gig

Výrobky mléčné, jsou blahodárné a věčné.... Kdo by to neznal. Jen to slyšíte a zpíváte Každý den, jedině... Laskavý hmor Zdeňka Svěráka, lahodné písně Jaroslava Uhlíře. Navíc v režii Oldřicha Lipského. V jedné z dětských rolí se představí malý Tomáš Holý. Kombinace smrtelná. Nevím jak šfagrová, jak by řekl Jouza, ale já nemůžu jinak než dát maximum. Jen mi je líto, že jedna písnička je tam neotextovaná. Jestli uhádnete která? No přece Trpasličí svatba, zde je to pouze scénická hudba, kdy trpaslíci makají. Rangers (Plavci) to kdysi skvěle nazpívali. Jó vlese, jó vlese, pod jehličí koná se svatba trpasličí. Žádná jiná věc to není. Šmudla už má po vojně, a tak se žení.... ()

hwnd

Asi jsem v mládí viděl něco jiného. Pamatoval jsem si fajn film a písničky. Z dnešního pohledu to vidím jako docela trapnou záležitost... ()

klarajaja

Zní to asi zvláštně, když jsem ročník 1996, ale tento film je film mého dětství !!! Písničky přímo úžasné "Každý den, každý den, k svačině ... jedině.." a "Až budem plnoletí...ty a já". Geniální pohádka! Škoda, že takových není víc! 98%! ()

Oxyk

Tak jsem si to teda po těch tisících letech znovu pustil. Že já pitomec to dělal, teď nebudu moct dostat z hlavy ty dementní písničky. Ale je to klasika no, jako dítě jsem to zbožňoval a zaručím, aby to mé děti také zbožňovaly. ()

heavy66

"V naší, v naší, v naší ruině straší, tak rychle domů, braši, jsme v strašidelný kaši!" Tuhle pohádku jsem jako kluk miloval, stejně jako Leontýnku Brtníkovou z Brtníku. A o pár let později jsme míchali Francovku s čůčem a říkali tomu Alpský ryzlink! ()

sharka.68

napadlo Vás pánové, někdy si Danu Vávrovou po letech pustit i v dalším dětském (trochu eko) filmu Brontosaurus z roku 1979? ()

J.Mayen

No ano, pohádka mého mládí, kterou jsem dá se říct jako dítě měl rád. Nicméně s odstupem mi tenhle film připadá čím dál tím blbější. Navíc jsem alergický na slovo pionýr. Tomu taky odpovídá mé hodnocení za mě tedy nuda. ()

Simako

"Hajný je lesa pán, dětmi je milován....hajný je lesa pán a mnou byl vždycky milován!!!!!!!" Já jsem rozhodně pro žampióny, takže aspoň pět pořádnejch kousků!! Ať žíjí navždy v našich duších, BRAVO!!! ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014