Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

Zoidlord

Neskutečně dotažená parodie plná hlášek a skvělých gegů - a především herců v čele s Milošek Kopeckým aka Hogo Fogo... ()

Haide

Největší výsměch americkému westernu a kultuře vůbec, jaký byl kdy natočen. Legendární postavy, hlášky a písně. Jeden z filmů, který nelze popsat, protože ho každý musí vidět a sám si na něj udělat obrázek. ()

Biopler

Snímok je zaujímavý výbornými hláškami prevažne v úvode, hlavne sa mi ľúbi časť o Lincolnovi :) Neskôr speje Joe a spol. do čoraz väčšieho prúseru a mám v prvom rade na mysli príbeh. Scény sú odfláknuté, prestrelky úplne nanič. Áno, pri streľbe chcem vidieť krv a dierku v tele... Česi majú aj oveľa lepšie komédie ako je táto. ()

Torgal

Od začiatku skvelá groteska trefne si berúca na paškál westernový žáner, škoda že si tempo a sviežosť neuchová až do konca. V záverečnej tretine sa film začína motať v kruhoch a podaktoré etudy ho vyslovene ťahajú nadol (hlavne teda klavírne sólo Hoga Foga). Každopádne množstvo nezabudnuteľných scén a dobrej nálady, na piatu hviezdu to chcelo ale ku koncu pridať a nie pustiť nohu z plynu. 8-/10 ()

Ozzy2

Jednu hvězdu musím dát dolů za hlavního hrdinu.Ten herecký výkon Karla Fialy byl...otřesný.V té záplavě tehdejších hvězd prostě nemá šanci. ()

Drom

Tak po kolikátý jsem to viděl? Zdá se mi to, nebo to je pokaždé ještě lepší? Ty písničky si pamatuju už od doby, kdy jsem byl špunt. Hm, je to už nějak dávno, já stárnu a Limonádový Joe mládne. Sakra. Ale jinak si myslím, že není celkem co dodat, stejně nenapíšu nic, co už nenapsal někdo jinej. Pět, ty čtyři byly nebetyčné nedocenění. ()

tranquill

"To je on, mého srdce šampion!" Kultovní záležitost, kterou by Oldřichu Lipskému mohla a měla závidět veškerá hollywoodská parodická produkce. Když se skloubí parádní scénář, nápaditá režie a skvělí herci je vidět, že na to máme. Kéž by něco podobného vzniklo i v současnosti... "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!" ()

helraiser

Naprostá dokonalost a v podstatě povinnost pro všechny fandy westernů. Tohle je prostě legenda na kterou se dá koukat pořád. ()

Miki68

Brdečková předloha je skvělá. Ale film, především zásluhou skvělého castingu a výtečné režie, je naprosto geniální. Zlatý fond české kinematografie. ()

kondor77

Film jsem viděl střízlivý. Film jsem viděl opilý. Film jsem viděl po intoxikaci THC. Film jsem viděl po intoxikaci LSD (to je tak, když máte kamarádku z VŠCHT, která se k droze dostala zcela legálně v rámci chemického experimentu). A vždycky se mě líbil. Ale až půjde příště v TV, tak se na něj nepodívám. Mám ho totiž na DVD. ()

Titus

Samozřejmě klenot české kinematografie. Nezapomenutelné hlášky, zajímavá barva obrazu a vynikající herecké výkony se vryly do paměti nejedné generaci. ()

Lenka0064

Servus, blonďak - stejně si myslím, že kdyby byl obsazen někdo jiný než Miloš Kopecký, ubírá se film jiným směrem ()

chlebos

Genialní Miloš Kopecký. To byl padouch par excellence. Škoda, že limonadnika nehraje třeba Terrence Hill, ale ten by zase neměl tak pěknou čestinu. Genialní režie Lipského netřeba zdůraznovat a roštěnky Schoberova a Fialova jsou k sežrání... ()

LordMysti

Tak tahle akční westernová česká komedie opravdu nemá chybu. Navíc výborní herci, zajímavý námět, strhující děj... no prostě vše co má správný dobrodružný film mít. ()

Zahartof

"Zabijete bezbranného? Hanebnost!" "Hanebnost? Hanebnost! Toť rajská hudba pro můj sluch!" :)) Miloš Kopecký byl absolutní génius. ()

HonzaMag

Ani jako malý ani jako velký jsem to za takový odvaz nepovažoval. Westernová parodie, pár hlášek, reklama na Kolaloku, ... Možná mne s tím v mládí otrávil kamarád, který znal zpaměti snad všechny dialogy a neustále je až do úplného zblbnutí opakoval ... (sorry Tome, musel jsem to prásknout). ()

Lukadlo

Nikdy nestárnoucí česká komedie, která mě při každém zhlédnutí od srdce rozesměje. Karel Fiala alias Limonádový Joe mi zde sice moc neseděl, jelikož jeho výstupy na mě působily trochu uměle, ale zato Miloš Kopecký jakožto šarmantní padouch si mě naprosto získal. Když k tomu ještě připočtu dokonale vytříbený český humor, nezbývá mi nic jiného, než filmu udělit plné hodnocení. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi