Karpatia, Vyšné Vlkodlaky: Hrabě Teleke z Tölökö se svým věrným sluhou Ignácem narazí při svém putování na polomrtvého lesního adjunkta Vilju, který se snažil odhalit tajemství podivného Čertova hradu, na němž prý straší. Hrabě zjistí, že rozpadající se hrad je sídlem zloducha barona Gorce, jež ke svým zločinným záměrům využívá fantastických vynálezů šíleného vědce Orfanika a tuší, že Gorc ve svých zříceninách skrývá jeho snoubenku, operní pěvkyni Salsu. (Bontonfilm)

Tomulka

Vynikající nápad v podání jednoho z nejlepších českých režisérů a jak jinak plejáda předních československých umělců místo herců :). Film není opravdu pro každého, ale je třeba si uvědomit, že film je točen s velkou nadsázkou. Skvělé hlášky filmu rozhodně pomáhají býti jednou s nejlepších komedií československého filmu. ()

Zette10

Neskutečně originální, své, ojedinělé, stylové. Mix holmsovského s cimrmanovským. Pět hvězdiček (a to tyto a jim podobné filmy standardně rád nemám, ale dokážu je ocenit). ()

XTrader

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, mám ho hodně rád a pamatuji si ho snad celý z paměti. Když jsem se učil na maturitu tak mne sloužil jako kulisa a točil jsem ho 14 dní snad 10x za den a stejně se mne neomrzel a rád se na něj občas zase podívám... ()

kreidlp

Absolutní česká klasika. Pro mne tento film představuje český hůmor, tak jak ho mám rád. Je to film, který mne baví každý den. ()

stepni.vlk

Snově surrealistická komedie vymodelovaná na pozadí operní árie. Výrazným doplňkem je zde česká animace za dob své největší slávy a vše je podpořeno skvělými hereckými výkony staré školy. Za všechny bych jmenoval trojici Dočelomanský - Kubáň - Brodský, která se k sobě velmi hodí. Odvážné dílko, které (světe div se) nebylo pro svůj surealismus a lehké narážky trezorovým filmem. Doporučuji Al-kajdě jako náborový film. Poučení o důležitosti plnovousu je zde dovedeno k dokonalosti :). ()

Sindymindy

O půlnoci na Štědrý den se dvěma promile v krvi v malém kině... Neumím si představit nic vkusnějšího. Vychutnávám i za střízliva. Po kouskách. Lahodný humor, hříčky s jazykem, Dočolomanského rozkošná uhlazenost v kontrastu s Hartlovým prosťáčstvím, napínavá zápletka, vkusně odhalovaná. Líbezný skvost českého filmu. Dobrý komentář: Dr.Abe ()

Mort09

Ujetá pocta všem dobrodružným románům 19. století. Spousta skvělých hlášek, vtipných scén a parodie vyhnané do extrému. 90% ()

sury

Pan Teleke z Töleke a nikoli Töleke z Teleke , vlezlý Fořt, baron Robert Gorc z Gorceny, doktor Orfanik vědeckotechnický revolucionář, Tóma hluchoněmec alia Zutra, no co si víc přát. Od mládí sem se tohoto filmu neuvěřitelně bál, ale když na to po těch letech koukám, nevydržím se nesmát. Rudolf Hrušinský jakožto padouch, osvěčená věc, ukázal že role padoucha mu opravdu sedí(Koňská opera,Adéla..), ikdyž v tomto filmu se těch herců hodně osvědčilo. Film se mně tolik líbil, že sem se stále nerozhodl, zda se mě líbí více, jak Adéla eště nevečeřela či ne, jelikož úroveň po letech neklesla . Za každou cenu bacha na Čortův hrad, tam strašáá. Dávám pět hvězdiček. ()

Smartynko

Až sa mi nechce veriť, že som tomuto filmu nedal hodnotenie skôr. Dnes ma po dlhej dobe napadlo, že si ho znovu pozriem a tak som sem skočil pozrieť ako sa mu darí v rebríčku. Som rád, že má také úctyhodné hodnotenie. Prvý krát som film videl asi ako 12-13 ročný a utkvel mi v pamäti. Nech odpočívajú v pokoji všetci vďaka ktorým tento film uzrel svetlo sveta (Luboš Fišer, Oldřich Lipský, Michal Dočolomanský, Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký, Rudolf Hrušínský, Augustín Kubáň, Míla Myslíková, Samuel Adamčík, Václav Kotva, Jiří Lír, Helena Růžičková, Karel Houska, Václav Mareš, Vilém Lipský, Mirko Musil). Česť ich pamiatke. ()

I_Kant

Steampunk à la československo. Filmy jako je tento mají jedinou nevýhodu a to tu, že je mimo československo lidé povětšinou nemají šanci pochopit a docenit. Velmi mě čórtův hrád jako malého chlapečka přitahoval i přes to, jaký jsem z něho měl strach. Filmový znalec možná, ale obyčejný smrtelník dle mého názoru Tajemství hradu v Karpatech nemůže nic moc vytknout. Rozdíl mezi zbožňováním, lhostejností či dokonce nechutí bych připisoval jen okolnostem za jakých je film (poprvé?) viděn a osobním preferencím. A to nejen u tohoto filmu, který je mým oblíbeným, ale i jemu podobných, jako jsou třeba Tři veteráni nebo Limonádový Joe. ()

dave91

Docela obyčejná blbina,kterou pozvedly docela dobré hlody.Šel jsem do toho s úplně jinýma představama,proto asi to zklamání.Je poměrně dost těžké udělat dobrou crazy. ()

BlackVelvet

A ja se znovu ptam, jak je jen mozne, ze nase CZ filmografie ma takoveto poklady a ze nikdo neni schopen takovy filmy delat dneska ???? ()

Otan

Myslím jasná klasika.Na pozadí Verneovského světa s neuvěřitelnými vynálezy na jedné straně a na druhé obyčejní až dětinští obyvatelé což dělá ve filmu skvělý kontrast.Takže,když přičteme už asi zlidovělé hlášky,vyjde nám příjemná komedie ze zvláštní atmosférou,která zase v komediích nebývá pravidlem. ()

lepinla792

Taškařice, která není mým šálkem kávy. Některé dobré fórky, příjemná hudba. Jenže mě to stačí sledovat 20 minut a nudím se. Holt mi to nesedlo. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

24.08.2014

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)